Как си го обяснявате
Случвало ли ви се е да видите някой човек от противоположния пол за първи път, някъде на обществено място и някак този човек само виждайки го да ви накара да се почувствате странно. В смисъл да ви направи силно впечатление, без самите вие да знаете защо. Да имате усещането, че сте го виждали или поне че ви напомня на някого (не мога да го определя), а да сте сигурни, че не сте го виждали. Да ви е страшно познат и да имате усещането, че сте влюбени в него. После с дни да не ви излиза от главата, макар да нямате никакво обяснение защо и макар да имате щастлив брак. На мен ми се случи преди няколко дни. Това усещане беше толкова силно и паранормално, че бях убеден, че няма как и тя да не го чувства. Тя ме заговори по работа и в този момент усетих, че тя не усеща същото. Или поне не го показа. Но няколко дни се чудя какво беше това по дяволите?

Коментари

1.   Има хора с изключителна голяма харизма и чар, направо като ги видиш и все едно се влюбваш от пръв поглед. Предполагам е това, щом казваш че от нейна страна не усещаш същото, иначе можеше да е и просто силно сексуално привличане между двама непознати.

2.   Знам за какво говориш и знам точно на какво се дължи. На всеки се е случвало да срещне измежду хилядите случайни хора човек, който толкова да му пасне визуално на него, че да се влюби в него моментално. Но същият този срещнат човек няма да има този ефект върху другите хора и причината за това се корени в това, че човек се влюбва така само в човек от противоположния му пол, който има същите или много сходни черти на лицето като неговото, абе все едно, че са с една съща ДНК структура двамата. От там става този ефект, от визуалния контакт мозъка изпраща сигнали, че това е твоята сродна душа. Така са запрограмирани хората и тази програма, която си изпитал, като ефект се е отключила автоматично от визуалния ти контакт и общуване с тази жена. Но това става страшно рядко, защото рядко се попада на човек, който има поне 80% същите черти на лицето. Ако се вгледаш внимателно ще видиш, че почти всички наистина влюбени и обичащи се двойки имащи най-успешните връзки имат лица до голяма степен с еднакви черти. Ще кажеш, че са близнаци от различен пол.

3.   Случвало ми се е.
Просто сходна енергия.

4.   Случвало ми се е. Няколко пъти.
На мястото където работя от време на време идва един мъж. Много красив. И пълно копие на мой бивш, в когото бях лудо влюбена и имахме дълга връзка. Та първия път, когато го видях господина, не можах да откъснат очи от него. Явно го е забелязал, защото се приближи към мен и ме попита:"Защо ме гледате така? "

5.   Защото сте се срещали, някога, в друг живот.

Или ти напомня на някого ( (когото си обичал), може би!

6.   Ей така се "разпознахме" от пръв поглед с мъжът, с който вече почти 20 г сме заедно.

7.   Не, не ми се е случвало, защото имам любим, не зяпам и не се интересувам от други мъже. Мисля за него, не се филмирам и не си пълня главата с разни сценарии и драматизации.

8.   7, ако можеше да се погледнеш отстрани колко си тъпа, нямаше да излизаш от вас.

9.   До 8. Остави жената да си вярва бе. Тя специално е влязла тук да напише че има любим и нищо не я интересува, влез и в положение сега.
Сметай в ква схема е за да напише верно това, да убеждава себе си в нещо, пък то да е много далеч от това. От там смятай какъв е и любимия.

10.   На мен не, щото съм мъж... Ама на жени, и... по-сензитивни мъже им се случва. Ако си жена, хубаво, можеш да се получи някой краткотраен романс. Е, после да те захвърлят като евтина... , ама поне няма да е скучно. Ако си мъж обаче, само ще се филмираш, няма да се получи нищо и после някои до полиция стигат. Прочети за Richard Farley, има и някакъв филм за него даже...

11.   На мен ми се случи, но и двамата сме семейни и вече много години съм тайно влюбена в него и страдам.