Как да си го върна?
Здравейте! Аз съм момиче на 24, наскоро приключих 7 годишна връзка. Обстоятелствата бяха, че той е геймър и на мен не ми обръщаше почти никакво внимание, в последствие по рядко правихме секс, оправдаваше се, че е депресиран и затова играе игра (а това е още преди нашата връзка, но сега почна да вика, че е депресиран и че играе заради депресия и бягал от реалността). Много почна да ме обижда, особено като загуби в някоя игра, почва да блъска, чупи и понеже той ме обижда и наранява, почвах и аз да го обиждам, избухлив е и съм сигурна, че игрите са виновни, защото е бил 2 месеца без компютър и телефон, защото ги беше счупил, но тогава се държа коренно различно и показваше чувства към мен. Най вече като загуби в някоя игра си го изкарваше на мен и почваше да ми крещи, за него игрите са неговия живот и ако можеше съм сигурна, че щеше да се ожени за тях. Почна да дава по 50-100 лв на месец за онлайн игри, а на мен не ми е правил подаръци над 20 лв, не съм материална жена, но според мен не е нормално да дава толкова много пари за игри, а на мен да не подарява дори една роза или нещо в продължение на месеци. Оплакваше се постоянно, че нямал пари, а не прави нищо по въпроса и има 3 кредита (направи ги като бяхме скъсали отново, понеже аз съм против кредитите, пък и той е прахосник), единия от тях е, защото е теглил за игра, а дригия е за геймърси компютър. Бяха 5 кредита, аз му изплатих 2 от тят с моята стипендия за 3 месеца (не ме е накарал, аз исках да ги платя, за да му олекне поне малко), а единия от тях беше за телефон, защото си беше счупил стария, заради игри и за пореден път му се наложи да си купува телефон. Показваше чувства само когато се разбирахме, а когато се скарахме ме обвиняваше мен за всичко и викаше, че съм била мрънкала и че не го еб*ло или пукало за това което казвам, което още повече ме нараняваше и почвах да го обиждам, както и той правише. Въпреки всичко не мога да спра да го обичам и въпреки болката, която сме си причинили двамата (макар, че не съм сигурна него въобще боли ли го от мен или само мен). Забравих да спомена, той е на 27 и според мен не е нормално на тая възраст още да го влекат толкова много игрите, че да не иска никого и нищо... Опитвах се многократно да му обясня как се чувствам, но той все отговаряше с "Не ме е*е" или "Пак ли почваш? " Давах му аз пари, въпреки че той бачкаше, а аз съм студентка, която е редовна форма на обучение. Не си харесваше работата и аз му търсих и пращах обяви, на които после той не кандидатстваше (а уж искал такъв тип работа) с думите "После" и никога не идваше после... Преди се чувствах аз причината и се самообвинявах за всичко и за неговото отношение, но вече имам чувството, че всичко е заради него и че дори нямам никаква вина, дори и малка. Обаче въпреки всичко аз още го обичам и въпреки че аз скъсах с него, искам да си го върна. Не сме приятели във фб, но не сме и блокирани, както и във вайбър. Знам, че повечето дори ще кажат, че няма смисъл и да си намеря друг, но аз не искам друг, искам него. Искам го заради това което е когато се разбираме, дори и да е по рядко от преди... Искам да намери стимул да остави компютъра и да се реализира, да бъде щастлив, защото колкото и да се опитвах да му помогна той просто не искаше да прави нищо и от работа вкъщи на компа и туй е. Искам го пак при себе си, как мога да си го върна, без да се натрапвам и колко време ще трябва? За мен не съществува друг мъж и дори и да намеря, знам, че винаги ще обичам този човек. Затова моля ви, дайте съвет. Може би психолог за двойки или някак си да запиша само него на психолог без да разбира, че съм аз? Целта ми за тоя психолог е да намери стимул да се бори и да иска да живее, да се радва на малките неща в живота, а не да мисли само за игри и пари. Моля ви, дайте ми полезни идеи какво да направя за да си го върна и да променя отношенията ни, за да се разбираме повече? Не искам друг, него обичам и знам, че дори да намеря друг винаги ще го обичам и други пъти сме се разделяли, с месеци, не минава болката, колкото и мъжко внимание да получавам, не искам никого само него.

Коментари

1.   От всичко написано защо искаш да се връща?
Женският мазохизъм никога не е спирал да ме изумява, а съм жена. То мазохизъм, то рев, то молби, Стокхолмски синдроми на квадрат.
Ти си за психолог.

2.   Не го прочетох цялото, че много дълго - но на въпроса "как да си го върна" - недей! Този човек се държи като наркоман - за него наркотиците са игрите. Бил съм геймър - знам какво е, не знам как точно се отървах - мисля, че покрай работата ми се наложи няколко седмици да не играя и после желанието ми беше минало, но симптомите при спирането на игрите са като при отказ от наркотик.
На твоите години най-правилното, което можеш да направиш е да си намериш нов човек с когото да си щастлива. С този - никога няма да си.

3.   Никога не бих искала да се върна при подобен паразит. Осъзнай се!

4.   Иронията в цялата ситуация е, че в момента в който той престане да се занимава с игри и се промени, ще ти стане скучен и ще го зарежеш. Ще кажеш че се е променил, вече я няма тръпката и не те привлича.
Ти си от ония жени, които са опиянени от безкрайната драма в живота им. Търсят си я подсъзнателно, дори ако им липсва, я създават. Общо взето ти трябва някой който постоянно да те лашка от една крайна емоция в друга. Обикновено така са свикнали от детството си, заради семейната среда и едно спокойно съжителство им е непознато и объркващо.
Той няма да се промени, вероятно винаги ще е такъв. И това е което те привлича в. него. Просто хубавите моменти са рядкост но контраста с преобладаващите лоши ги прави неустоими. И това те влече. Нито си първата нито последната, дето е с такива наклонности. Ако искаш спокойно семейство - осъзнай окъде идва този нездрав интерес към драмите. Проблема е теб и ти си човека който може да го разреши. Иначе пак ще си избереш същия западнал тип, просто с друго име.

5.   Мило момиче, тази игра на любов е стара като света. Аз съм стар човек, от тези, които са карали тежка двугодишна казарма, които са вземали решения, а са били само на осемнадесет години. И ние сме се влюбвали и ние сме харесвали момичета, и ние не сме могли да спим по цели нощи от мисли за тях. Но да зареже и да не обръща внимание заради една игра това не го разбирам. Та аз, когато получавах писмо от съседското момиче, с което бяхме само обикновени приятелчета, го препрочитах по десетки пъти, носех го в куртката докато се протрие по ръбовете. не можех да му се наситя, а той на 27 години игрички, ще ми играе, та аз на 26 година бях отбил РВС, като старшина -школник, завършил ВМЕИ -факултет радио-електроника и бях станал научен сътрудник, а този ще ми играе игричка, та и Вие ще му давате пари. Абсолютен лумпен. Вместо да се радва, че има ученолюбиво момиче, да иска да е непрекъснато него, да го прегръща и целува, да се опитва да го зарадва, той ще се държи като лигльо-не той е лигльо. Изоставяйте го и си уреждайте живота. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

6.   Ти трябва не да го връщаш, а да черпиш, че си се отървала. Ще боли, ще боли, колко да боли. Няколко месеца. Ти мазохистка ли си, не разбирам.

7.   Не можеш да помогнеш на някого, който сам не иска да си помогне. Не става с разговори. Или сам трябва да осъзнае, или да му се случи нещо шокиращо, за да излезе от тоя затворен кръг.
Приеми, че това е само черупката, сянката на човека, в който си се влюбила и скъсай всички контакти с нео.

8.   Два пъти изчетох историята ти с искреното желание да ти помогна. И в двата случай започвам да се дразня на този твоя "приятел". Ако имах такова момиче до себе си, бих си те пазил като Форт Нокс. Просто не можеш да се държиш с човека до теб по този начин. Аз също съм избухлив човек, но приятелката ми не си позволявам да я обиждам и наранявам. Излизах навън или на фитнес и си изразходвах енергията там. Ти правиш толкова много неща за него. Даже повече отколкото заслужава. Той какво е направил за теб, освен да те освободи от парите ти. Мен лично би ме било срам жена да ми плаща нещата. Как се тегли заем за игра?
Аз се опитвах поне веднъж седмично да ѝ взема нещо малко или любимата ѝ бяла роза. Домакинските задължения си ги бяхме разделили в зависимост от това, кой се прибира по-рано от работа.
Остави го да си играе игрите. На теб сега ти е времето да се развиваш и да градиш себе си като професионалист. Щом взимаш стипендия, не си глупава. Момиче, умна си и заслужаваш нещо по-добро.
След няколко години ще осъзнае какво е загубил. Не всеки ден срещаш момиче, което е готово въпреки всичките ти недостатъци да те обича безрезервно и да е готово да жертва личното си щастие заради теб. Замисли се, искаш ли още 7 години тъга, за 2 месеца щастие. Някак си не ми се струва равностойно.
Бъди щастлива с човек, който наистина ще те цени. Като заключение, замисли се обичаш ли го или това е вманиачаване. Навика е много силен и ни подвежда, че все още обичаме този човек.
М 25

10.   Лесно ще си го върнеш. но после какво ще го правиш? На 24 си, скоро ще искаш да ставаш майка, ако вече не си достигнала до този момент. Твоя хубавец да го виждаш да се е засилил да става баща? Да е на път да ти предложи брак поне? Били сте заедно 7 години и не го е направил. Помисли сериозно дали е реалистичен този сценарий. Инвестирала си много в него, пари, емоции и време, а какво имаш насреща? На 24 си, много вероятно е сега да си в пика на здравето и красотата си, колкото и грубо да звучи. Или със сигурност ще бъдеш в следващите 5-6 години. Помисли добре дали си струва да ги прекараш в преследване на един мъж, който само те е наранявал и е искал от теб, без да дава. Времето не се връща.

Жена, 26 г.

11.   Не ти трябва!
ж

12.   Той не я обича, крещи и, обижда я, не му пука за нея и ѝ го казва, тя обаче си го обича, с кеф му плаща и кредитите. И иска да продължи да го прави.
Ами отивай, моли му се, подлагай му се, давай му пари, унижавай се, щом така я разбираш любовта. Бон шанс.