Изневяра и урокът от нея
Здравейте,
Моята история е сходна до много писани и коментирани.
Ще бъда благодарна на всички коментари.
Омъжена съм с 22 годишен брак и прекрасна девойка на 15 години.. За съжаление мога да кажа, че никога със съпруга ми не сме живяли много щастливи. Винаги е имало караници и спорове кога за значителни, кога за незначителни неща. Той е добър баща, просто ние не съумяхме да създадем добро семейство. Но грижите около детето някак ме крепяха и не обръщах много внимание. Но от 2019 г. проблемите вече бяха много и нетърпими. Започнах работа на две места и така някак по-леко понасях нещастието вкъщи.. През този период мой колега, който е и мой шеф започна да проявява интерес към мен. Първоначално се отдръпнах и прекратих доколкото можех комуникацията с него. Но той не се отказва и аз се подадох и започнах връзка. Той живее с жена на семейни начала години наред, като през този период имат няколко раздели. С него имаме възрастова разлика от 10 години. Не смятам че това е проблем, но за него е при по сериозни отношения.
В началото всичко беше емоция и за двамата. Но нещата станаха сериозни поне за мен. За него също, но той се уплаши и имаше непрекъснато периоди на близост и отдръпване. Аз го зареждах и отношенията с жена му се възродиха. Аз поисках повече от половин или един час внимание и той отказа. " Обича ме " но не може, тъй като и жена му работа при нас. През това време напуснах съпруга си. Не казах причината, но не мога да водя този двойствен живот, а и от отношенията ни не беше остало нищо. Детето се чувства добре. Не живее в тягостна обстановка. Починаха и двамата ми родители през този период. Бяха трудни години. Но този човек не направи нищо повече от отношения в службата. Не съм и била толерирана в работата, напротив. Той прекрати отношенията си с мен, защото аз исках внимание и загриженост, които той не иска да ми даде. Но и няма ден, в който не минава в стаята по различни причини. Държи се надменно и грозно., независимо че знае за моето отношение. Търся си нова работа, въпреки, че тази я харесвам и е с добро заплащане.
Бих посъветвала всички млади и по-зрели на възраст дами, да не се занимават с обвързани мъже, независимо от трудностите им в живота.

Коментари

1.   Много си загубена. Лошото е, че жените, когато си хванат любовник, започват да влагат чувства. Просто думи нямам...

2.   Един път съпругът ти- не си била щастлива с него.
Втори път любовника - пълен боклук според теб.

Ти посъветва всички млади момичета, аз ще си позволя да посъветвам всички млади момчета:

Мили момчета, не търсете жена като авторката. Както сами виждате, с каквото се е захванала все намира оправдание, мъжът и не ставал за тива изневерила, любовникът не ставал, за това трябвало да си сменя работата. По показателна случка, едва ли ще има. Записвайте си и това е.

3.   Запомни едно Господ никога не греши, ако не ти се беше случило това щеше да си още с мъжът ти. Дега не те ли е по-добре, освен това ще имаш и нова работа. Детето ти е голямо, дай му криле и гледай себе си. Ще имаш нова работа, ще има промяна. Иначе, щеше да си в илюзорната ти зона на комфорт.

6.   "Две неща са безкрайни. Човешката глупост и Вселената. За второто не съм много сигурен обаче. "
Алберт Айнщайн

7.   Изневярата по принцип не е решение на вътрешните ни проблеми, но уви, хора сме и на много се случва да си мислят, че това ще оправи нещо, което ни липсва. Нищо не оправя, а даже повече обърква нещата. В случая грешката ти по-скоро е била, че не трябвало да е на работното място, това още повече усложнява нещата. Станалото станало, ти правилно си го определила като урок, продължи напред с изводите, които си си направила, вече си свободна и може да срещнеш някой като теб.

8.   С обвързан или не - все можеше да се случи той да харесва друга повече от теб и да не ти се осъществят плановете.

Няма нужда от злоба. Ти си знаела още от началото, че той живее с друга, даже я познаваш. Той е знаел за теб.

Той не ти е длъжен с нищо, както и ти на него.

9.   Повечето от жените когато се оправдават изневярата все едно и също, той се държеше лошо или спорихме много или дребен битов проблем и айде да намират любовника много бързо и да скача в неговото легло!!!!
За да му върне!!!
Живеем вече в свят без чест... без морал... без възпитание.... без срам... без ценности... като животните... не грешка.. даже някои животни когато имат един партниор до края.
Жалко до къде стигнаха хората, толкова ниско толкова... наистина нямам думи.

10.   И какъв е урока? Изневерявайте само с необвързани ли?

11.   Като пишвш, че живее с жена на семейни начала, ти още веднъж искаш да убедиш и себе си и читателя, че те не са женени, следователно той няма сериозни намерения към нея.
Аз разлика между живее с друга жена и живее с жена на семейни начала, не виждам, но ти някак се чувстваш длъжна да натъртиш на това.
Не знам на колко години си, но ми се струва пак добре, че си научила този урок. По-добре късно отколкото никога.

12.   До 9 изпусна едно от най-разпространените извинения. На мен като ми тя ми изневери, оправданието беше "аз бях пияна". Мисля, че но ето 2 го е казал най-добре.
М 25

13.   Не е до това дали е обвързван.
Ок! Връзка се разбива трудно, защото е инвестиция на време, усилия и т. н
Въпросът е, че си изглеждала нуждаеща се. Прилепчива.
Дори сега: търся си нова работа.
Защо? Бъди над нещата. Работи си, развивай се, срещай се с приятели.
Уверената, щастлива и независима жена - тя е секси.

14.   "Бих посъветвала всички млади и по-зрели на възраст дами, да не се занимават с обвързани мъже"

То това може да ти го каже всеки който поне малко мисли с "голяма си глава", но е друго да си начешеш крастата. Ако ти си си получила "урока" пак добре, ама като "съвет" към останалите...

Имали сте караници, защото като повечето хора не можете да правите компромиси. Особено т. н. феномен "модерна жена", тя знае абсолютно всичко, всички около нея са и виновни и токсични, никой не я разбира (както на нея и се иска... ), и се оказва все жертвата накрая.

15.   Дърта, дърта, ама се озърта!
На колко да си с дъщеря на 15 и 22 години брак зад гърба си? Наближаваш 50, нали?
И на тази възраст следва да знаеш грубата народна поговорка за работата.
Доста нагло да се чукаш с шефа при положение, че жената, с която живее работи във фирмата. А и претенции имаш, колко да се виждате?
Шефът ти не е женен, във връзка е, но не е пожелал да прекрати връзката заради теб, дори не му е оредстоял развод, а това прави положението ти още по-отвратително.

Мисля, че подтикът ти да се чукаш с шефа са били парите и не си мисли, че той не се е усетил.
Държи се гадно с теб, защото се надява да напуснеш, но ти си наглс и търпиш, нсли псричките са много важно нещо.

Все пак поне си дала свобода на мъжа си.

Нямам нужда от съвети. Никога не бих си легнала с шефа, ното пък бих изневерила. Вероятно съм на твоите години, с 21 години брак зад гърба си и деца на близка възраст.

16.   Голяма грешка е да имаш интимни отношения с колега, а за шеф да не говорим. А относно изневярата - всеки е господар на собственото си Аз. Никой никому не е длъжен, освен родител на дете и дете на възрастен родител. Отношенията се крепят на една тънка нишка. Скъса ли се тази нишка заради грубости, измама, пренебрегване или просто се изчерпат отношенията, изневярата е логичен развой и просто е предвестник на раздялата. Правя разлика с хора, лишени от морални ценности, които изневеряват без никаква причина, само за спорта. Това е друго.

17.   Щом не са вървяли нещата между теб и съпруга ти защо първо не се раздели с него и тогава да правиш каквото си си наумила. И как аджеба изкарваш само него виновен за неуспеха на брака ви, малко чувство за вина и самокритика нямаш ли? Със каква лекота оправдаваш изневярата си"първоначално се отдръпнах, но той не се отказа и аз се поддадох"-жалко оправдание. Когато на мен са ми се одумвали мераклии супер тактично, но и супер твърдо им показвам, че нищо няма да стане. Те не са глупави, разбират и не опитват повече. Абе той народа го е казал-кучка не навири ли опашка, кучетата не я закачат. Сега нещо, което никак няма да ти хареса-трябва да си супер тъпа, за да си фантазираш, че този човек е имал каквито и да били чувства към теб-по български тертип като началник гледа да изчука колкото се може повече от подчинените си. Просто си поредна бройка. И не си в позиция да искаш каквото и било от него. Сега се държи надменно и те тормози, за да му се махнеш от очите. Нали трябва да дойде нова наивница. И пак ще се "влюби"в нея. А урока си, прощавай, ама още не си го научила-поне не личи от разказа ти. Тепърва ще видиш какво е да си самотна на тази възраст. Дъщеря ти ще си поеме пътя. Дано тогава не съжалиш за "лошия"си съпруг.

18.   Не казваш нищо за втория мъж, изглежда да няма деца. Може да иска да има и ти да не можеш да му дадеш. Мъжете са страхливци, малцина ще оставят семейството си. И не от обич и дълг, не. Просто така им е вече удобно, има проблеми, но с новата като поживее и с нея ще има. Имах един познат, който казваше: "Защо да сменям жена си, когато другата, която ще дойде след 3 месеца ще е същата". А изневярата при жените е с различен мотив от тази при мъжете. Една жена, която е допуснала мъжа в леглото е, защото емоционално я е докоснал. Грешката е в това, че е колега, още повече шеф. Но сега вървят едни закони за сексуалното насилие на работното място. Ако наистина се държи лошо с теб е добре да му го припомниш на този твой шеф. Радвай с е а новия си свободен живот!

19.   1

Всичко е толкова лесно за разбиране и толкова далечно същевременно.

Всичко се случва заради факта, че всичкото негоден и мързелив материал не може да понесе този живот. И така такива решават че ще чупят матрицата, ставайки нещо, което е единствено и неповторимо. Искаш постоянни почивки, при това днес, няма проблем. Искаш да си напълниш всички дупки, да са възможно най-напълнени, с двама, с трима, няма проблем. Искаш да си нещо между 84 налични пола, да не си точно мъж, да не си точно жена, няма проблем. Искаш да имаш нови цици, нов задник, ново лице, без проблем.

Само че няма как да си промениш мозъкът. А той създателя е задал точните инстинкти и точните зависимости, за да функционираш по точно определен начин. Само че ти не го правиш, решаваш че си откривател единствен по рода си и че Магелан може да ти завиди.
Ми да, обаче това е причината в главата да ти е каша и да не става по-добре.

Мисля е очевидно, че по-лесен и хубав живот не е имало в историята и същевременно се вижда че е пълно с човешки отпадък, увеличаващ се всеки ден. Защо освен вече изброеното?

Защото невроните се задействат от инстинктите, кои заложени генетично, кои заучени. Пък вие сте толкова умни, че пренебрегвате тези неща, защото само животните действали първосигнално, ама вие сте достатъчно тарикати, за да преборите системата.

И когато системно ебаваш създателя, не се вслушваш в себе си, мързи те да действаш както би следвало, нямаш търпение като нормалните хора да чакаш, се получава такова състояние.

Фактически морала е нищо повече от бушона в главата ти, който е сложен и чиито граници не бива да се преминават. Само че като ги минете и бушона замине, после невроните си правят каквото поискат и се получават едни други състояния, които не могат да бъдат овладяни.
И така имаш уникални днешни дни, в които ти можеш да бъдеш всичко и да правиш всичко, да бъдеш където пожелаеш, да грабиш с пълни шепи, ама същевременно се окаже, че си взема двама психолози да ти наместват главата, пък се окаже че и те не се справят и няма как да ти помогнат.
И всеки видял те знае, че уж си супер ама не точно и че съчмата в главата ти не е точно наместена и не е точно като да си щастлива, хем всичко което си искала си направила. После се окаже че не само не си щастлива, сми си и в страшна дупка, по мнение на запознати депресия и че някак трябва да се оправяш сама, ама ти вече така си се оправила, че са ти избили всички баланси и чисто човешки взаимоотношения, че няма връщане назад.

Всичко това защото когато си усетила вътрешния глас да бъде настоятелен, когато си плакала и не си била добре, си решила че ще бориш нещата с инат и лошотия и че ще докажеш на всички къв як сценарий си подготвила.