Помощ...
Здравейте, на 15 съм, и ми трябва помощ на тема любов. Преди някой да е казал нещо от типа на "учи си уроците" завършвам първи срок с пълно шест. От 4 месеца съм заедно с едно момиче, и наистина ми е променило живота към по-добро! Но съм забелязъл, че аз явно не съм такъв за нея.. Постоянно съм пренебрегван, винаги забравя да прави неща които е обещала, да ми пише, и да казва базови неща от типа на ("Здрасти", "Добър ден", "Чао" и тн. ). Освен това никога не ме разбира, ако имам нещо по-лично което се случва, и не искам много физическа връзка, никога не съм разбиран.. Не знам какво да правя.. Чувствам се като един жалкар, защото имам грижата да мисля за нея, да си спазвам обещанията, да я уважам, да я подкрепям, а в замяна да получавам 1/4 на нещата и то изпросено. Не знам дали е някаква мода момичетата да се сърдят без причина, но това си е натоварващо, та аз не мога да мисля за някакви си глупости, и паралелно с това да мисля за училище, успехи, цели и много други. Чуствам се много неуважен, много пренебрегнат и разочарован. Попринцип съм от хората които пишат по много, честни са, не са срамежливи, ама лека по лека с нея това избледнява. Има моменти в които чувствам сякаш нямаме никакво бъдеще, и после й прощавам веднага.. не знам дали от привързаност или друго. Та бих се радвал да чуя вашето мнение, една друга гледна точка на човек. И моля само хора които са имали опит в това! Благодаря предварително за помощта!

Коментари

1.   Бил съм в подобна ситуация и знам, че няма какво да се очаква от такава „връзка“. Задържа те единствено привързаността според мен. Дръж на принципите си и не се задоволявай с минималното. Щом още отсега се чувстваш принизен, как би се чувствал, ако това е съпругата ти (хипотетично)? Гарантирам ти, че след години ще гледаш с насмешка на ситуацията и ще си благодарен, че си се отървал.

2.   Дали не се прекалено обсебващ. За теб може това е грижа, а на нея постепенно да ѝ ставаш досаден. Може да има работа и затова да не може да ти пише или отговори. Приемаш нещата много на вътре. Като и спамиш по хиляда съобщения само влошаваш нещата, остави я тя малко да се поинтересува от теб. Няма как да ѝ заличаваш като ходи по нея постоянно.
М 25

3.   Хубаво са ти отговорили номер 1 и 2. В допълнение мога да кажа, че най-вероятно момичето още не се е наживяло и може би и идваш малко натоварващо и затова се държи така.

4.   Пази дистанция. Недей да у пишеш нон-стоп! Жените са такива. Ако си прекалено обсебващ ще реши, че си лепка.

Отделяй й по 1-2 часа на ден и през останалото време си гледай уроците, мачовете, игрите и другите занимания. Недей да ходиш нон-стоп по нея.

Т. Т.

5.   Масово са разочаровани хората, жалко, но е истината.