Мъжете могат ли да обичат истински
Здравейте! Тъй като знам, ние, жените колко лесно се влюбваме, но пък колко истински можем да обичаме даден мъж, ми е чудно и при мъжете ли е така? И те ли обичат толкова много? Просто защото съм забелязала, че в повечето случаи мъжете са непукисти и ги вее вятър на бял кон, out of space са, абе с други думи :ние, жените, преживяваме всичко, а мъжете сякаш не им пука. Та могат ли да обичат истински?

Коментари

1-50 от 55

1.   Не, само вие обичате, само вие се раздавате, само вие сте жертвите.
После пак ми кажете, че женското съсловие има нещо между ушите. Абсолютно загубени животи.

2.   Да, за разлика от жените!!

3.   Вие преживявате всичко, но в същото време чувствата Ви са от ден до пладне. Поревете два пъти, пък се хванете със следващия. Или направо се хванете за новия докато още не сте разкарали предишния. Мъж когато обича истински обича с години. Иначе нагонът и сексуалното привличане са нещо съвсем различно.

4.   Не. Само по филмите, книгите и сериали. Днес обича теб, утре друга. И да си с него, и да не си, все тая. Друга ще намери.
Лъжат и мажат по всякакъв начин, за да им пуснат. Все неоправдани, все неоценени.
Изпитват някакви емоции към жена, която кръшка и го врънка за пари. Тогава вече може да се каже, че уж са влюбени, щато усещат друг мъж по нея и като знаят, че има бая километраж.

5.   Нищо в темата не е вярно. Жените са по-емоционални от мъжете, но това не значи, че обичат истински. Жените са като котките, а мъжете като кучетата. Котката е превързана не към стопанина, а към дома и това, което и дава стопанина, а кучето е превързано към стопанина. Ако мъжа престане да е паралийче и спре да дава на жената пари и екскурзии, жената много бързо ще го разобича. То те и затова страшно много жени ходят с пълни изтърсаци и отрепки, само защото те им дават парички и екскурзии. А резултатът от това е общество от уроди, защото такива основно се възпроизвеждат заради жените.

6.   Не. Всички любовни романи са писани от жени за жени. Кажи ми един любовен роман от мъж, изключвам на Спаркс? Аз поне не се сещам за друг автор.

7.   Въпросът е многопластов и зависи какво разбира авторката под обич. Говоря за моето поколение, ама каква обич към момичетата, като повечето от нас бяхме еталон за срамежливости смотанячество. Та ние бяхме девствени до 20-21 години. Момичетата в емоционалното си развитие бяха поне две-три години пред нас. Както се казва гледай си тренировките по джудо, учи си уроците, чети си книгите, гледай малко телевизия и когато имаш време правете записи със съседското момиче, с което сте израснали от детските години. Поне до двадесет годишна възраст всичко предварително е известно, включително казармата. Завършване на средното образование, кандидатстване, море с родители и есента в казармата. Къде тук място за момиче, ами няма. Влизаш в казармата, а там стотици други момчета като теб, със същите проблеми и изживявания. Е, има тук -там някои по-отворени, но и те си имат проблеми. При тях екзистенциалният въпрос е, какво тя прави, дали не е излезла с някой, дали не върши нещо друго и това ги яде непрекъсната, а от там една крачка до нарушения на дисциплината в армията. Тежки натоварвания--марш на скок, ама какви момичета, та ние миришем на пот, кожа, вакса, оръжейна смазка, по теб автомат, сумка с пълните, манерка, нож, тежки и миризливи, на някаква отвратителна вакса обувки. Размазана кръв, която е изтекла от носът при марш на скока, и засъхнала по буза, и устни, заедно с прахуляка по трасето. Не, че не мислим за момичета когато имаш време, мислим, но не за някое конкретно момиче, а някакъв събирателен образ от съученичка, момиче, което си запомнил, съседче, момиче от филм и всичко това в слято в едно. А и кое момиче ща хареса такъв като нас, освен сестра, ама тя не е това момиче. Сестрите много защитават братята си, даже и когато са по-малки от тях. По принцип мъжът обича следните жени, в следната последователност-дъщеря, съпруга, сестра/майка, баби. Мъжът прави разлика между обич, любов, влюбване, желание. привързаност. Като най-дълбокото и трайното чувство това е обич. Който силно обича, той може и дълбоко и силно да мрази. //Fallschirmspringer//--Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"

8.   Само нвкои, изключително рядко.

9.   Нека позная - ти се разбираш по-добре с мъжете, отколкото със жените?

Моите наблюдения, че и статистиката, показват обратното - на жените хич не им пука, ако някой ги обича. Дори го възприемат като добър случай да се възползват материално и психически.
Там е работата, че вас жените ако ви обичат, не ни възприемате за мъже, най-много за много добри приятели. Откъдето идват и твоите чуденки...

10.   Аз пък съм се питал обратното за жените. Всички жени имате нещо общо и то е, че обичате най-големите боклуци поради някаква причина. Ами такива си ги избирате и хич не ми е жал за вас. Как пък една не видях да се е влюбила в скромен, любвеобилен и всеотдаен мъж.

11.   Мъжете обичат много по-силно от жените миличка.

Един мъж като обича е готов да умре за любовта си.

Ние обичаме почти безусловно, защото не ни интересува, дали жената е богата, има ли статут в обществото, колко е висока, какво работи, колко е силна, ще може ли да ни води по пичвки, ще може ли да подсигури финансово семейството и т. н.

12.   Що за тъпо обобщение? Мъжете така, пък жените иначе... и мъжете, и жените сме хора и не искаме много различни неща от живота.
На въпроса: да, могат, дали обаче ще обичат теб е друг въпрос

13.   Могат и също могат да са емоционални.

14.   Адски невежа си.. Ама адски! Нищо подобно.

15.   Ние обичаме също като вас. Просто използваме лявата половина на мозъка си повече и сме по-големи прагматици. Докато вие сте тотално погълнати от емоциите си, които са плод на дясната половина.
Т. е. Вашата любов е омешана с емоции и смяна на настроения.

Да обичаш и да си емоционално превързан са две различни неща. Разбирате го обикновено като станете майки.

Накратко: обичаме ви, както майка обича детето си. Другото е вдетеняване.

16.   Някои да, не са много, но има. Има и жени, които не обичат истински. На жените, поради природната роля и майчиният инстинкт, им е по-вродено да са по-грижовни и действащи не чрез нагона си. Мъжете са по-поддатливи на зависимости /алкохол, хазарт, порно, наркотици, побоища, престъпления/поради, което са по-големият причинител за скапване на връзките. Чисто статистически мъжете са по-склонни на унищожение и самоунищожение, но такъв е животът. Има и средностатистически представители, които им е просто удобно да кютат на дивана, а жените им да движат нещата, има и тарикати, които са на принципът, моето си е мое, чуждото-общо. С две думи- най-различни вариации. Много малък е шансът двама души да са равностойни като качества, душевно близки и за капак да са ярко сексуално привлечени и то за дълъг период. Така че, това с истинската обич е по филмите и книгите, животът е по-прозаичен. И е добре да се разбере колкото се може по-рано, за да няма излишни драми от разбити илюзии.

17.   Не. Преструват се на влюбени и се лигавят докато свалят някоя и я навиват да им пусне.

18.   Да, ама жените не можете... Влюбване и обич са много различни думи.

"защото съм забелязала, че в повечето случаи мъжете са непукисти"

Това са мъжете които ТИ забелязваш...

19.   Красавците, единствените мъже за които имате очи, не им пука за нищо, защото може да имат всяка.

20.   Отново идвам да го кажа... Всички такива твърдения от жените за "всички мъже", произлиза от там, че се занимавате само са най-добрите от най-добрите, които са малък процент. А това пък има дава още повече възможност и не им пука за която и да било. Защото лесно може да ви заменят...

Хвани се с обикновен мъж и ще те обича вечно!

21.   Темата ти е е като на някой пубер!

Запомни: всеки човек е конкретна индивидуална личност и такива обобщения не са верни и правилни!

Естествено, че има всякакви мъже: и такива, които могат силно да обичат, и такива които са непукисти.

Това, че ти срещаш главно мъже от втория тип - показва, че такива привличаш, защото такава ти е вътрешната нагласа, вкусът и принципите.

Явно си повърхностна. Трябва да се замислиш повече за духовните неща, за Бога и да се въцърковиш в православната църква!

22.   Разбира се, че могат да обичат! И когато обичат, се грижат за жената. Грижата - това е най-голямата проява и доказателство за мъжката любов. Да, за грижата може да ама и други причини, но нима и някои от жените не показват и не изказват "любов" поради скрити причини? Когато е истинска любов, то тя си личи и се усеща осезаемо, не може да се сбърка. Просто знаеш, че е любов!
Ж36

23.   Я виж в реалността колко разплакани, наранени жени има и си отговори дали мъжете обичали.

24.   Към номер 6 - маса класически или сериозни произведения са с любовна история, но не са от типа чик-лит или романтични бози, които се четат в днешно време. Примерно най-известният руски писател от миналия век Владимир Набоков има 7-8 романа за обсебваща любов.

25.   Не. Категорично не. Могат да ти свалят звезди дълго време, а накрая да ти кажат "Чао", защото си им омръзнала. Мъжете могат да обичат само себе си.

26.   Във всеки нормален мъж е генетично е заложено да обича жени. Те са неговата огледална половинка. За добрата, вярна, мила жена, той живота си ще даде без да се замисля. Лично аз с риск да бъда оплют, смятам, че живота на жената е по-важен за продължаването и опазването на човешкият род. По- голямата физическа сила на мъжете, носи и по -голяма отговорност при връзката с жените. Бих искал да пусна едно стихотворение посветено на силните жени. Край мен е имало такива, даже съм женен за такава. Стихотворението съм го пускал и друг път, но много ме вълнува и харесва:

Силните жени са като птици
и често те се реят в самота.
Гори сълза във гордите зеници
и капва тихо някъде в прахта.

Любов даряват, но любов не просят.
Оглеждат се в очите им звезди.
В сърцата женски мъжка сила носят.
Следи оставят, дето са били.

Сами притихват вечер, уморени
от дългата заблуда на деня,
леглата им са празни и студени,
но пълен с нежна обич е съня.

Силните жени са като птици,
понесли на крилете си света,
наказани до болка да обичат,
осъдени на вечна самота!

Автор: Златина Великова

27.   Да! :) Ние ХОРАТА можем да обичаме истински.
Намери си мъж. Хубав човек, работен. С който да споделяте радости и да се подкрепяте в трудности. Работещо момче, което ще се грижи за семейството си, ще го пази. С който ще ти е спокойно да си отглеждаш децата.
После имаш само да го уважаваш, да го разбираш и да не си прекалено мрънкаща и обсебваща.
Готово - щастие

28.   Мъже може да не обичат по-толкова много пъти като жените, но според мен обичат по-истински. Аз лично много трудно се влюбвам. Трябва наистина жената да си заслужава. Влюбвал съм се два пъти през живота си. Тя беше всичко за мен. Нейното щастие беше един от основните ми приоритети.
М 25

29.   До N: 7 Десанта
Айде да не се произнасяш само и от лична гл. точка, защото нещата са в много допирни точки. И като време и като ментален ресурс, и като извън габаратинен такъв. Нещата опират и много психологически в поколенията и ценностите. Хайде да не се изживяваме на профилактика на личността, защото в днешно време не се случва. Само с профилактика и изречения с обосновки, които са правилни, но не и в практика на днешното време.
И аз така говоря, но в определени моменти и с опраделени хора предвид тяхното ментално положение. Ако ме разбираш.
Жена

30.   Дда, разбира се, че могат, нормално е.

31.   Индивидуално е, питаи конкретния мъж, от които се интересуваш, така е точно и ще знаеш отговора, които те вълнува.

32.   24, и един от романите е за педофилия. Възрастен мъж с малолетна.
Само жена може да напише качествен любовен роман. И Спаркс, но неговите са доста сълзливи. Кой ти говори за чиклит?

33.   Казано е, не можеш и да обичаш и да търсиш комфорта.
Любовта е чувство, което не се контролира и създава много страхове. Често хората бягат от това усещане, защото не са научени да са уязвими, те трябва да командват парада.

Любовта е свободата и превилегията да се чувстваш цял и да не ти е нужно нищо, дори когато нямаш. Чисто по детински, макар и като пораснем, дори остареем, точно за това си мечтаем да сме деца.
Другото е точно обратното, бориш се за по-добър живот с някой, с който можеш да постигнеш това. Имаш всичко, комфорт, възможности и все пак, въпреки че си даваш сметка че всичко е наред, усещаш че си като затворена птица, че все нещо не достига и знаеш, че щом до сега не е стигало, няма да го имаш и занапред, въпреки всичко. От там и колкото и да се опитваш, никога няма да е като онова другото и колкото и да постигнеш, дори да си номер едно, вътрешно ще знаеш че е без значение, защото онова другото го няма.

Много, ама много рядко човек може да има всичко на куп, за малко.

34.   Уважаема №29, не се произнасям само от персонална гледна точка. Това е един усреден поглед върху тогавашната ситуация, както в училище/завършил съм една от елитните столични гимназии/, още върху момчетата от квартала, в който живея /ж. к. Яворов/, НШЗО, а и в поделението, в което служих, бях ПКВ /старшина-школник/ и командвах още осемнадесет други момчета. Ако Ви е интересно, намерете от някъде една книга на Август Форел "Половият въпрос", въпреки, че ще е доста трудно. Не правете фройдовски пируети. Не виждам какво толкова Ви засегна моето кратко изложение, тогава такава беше реалността. Колкото до ценностите на съвременното поколение, ами то то няма такива. Важното е, чалгата на макс и активни тазовъртенета-гнусничко, но такава е средно-статистическата реалност. Момичетата, които познаваха при следването си във ФРЕ/факултет радио-електроника/ във ВМЕИ /сега ТУ/, както и в института, в който бях научен сътрудник, колежките бяха умни, високо образовани, културни, възпитани, купонджийки. Същото се отнася и до руските млади жени, с които се запознавах при командировките си в бившият Съветски съюз. //Fallschirmspringer//--Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"

35.   Мъж скоро навършващ 31 години съм, с образование и с престижна професия съм. Имал съм между 20-25 жени и да ти кажа, че нито една не съм обичал и не бих обикнал. Имаше жени представящи се за скромни, умни и добри. Имаше и в съвсем другата светлина. Ами колкото повече ги опознавах, толкова повече разбирах, че са напълно еднакви всички и се интересуват само и единствено от себе си. В днешно време за съжаление жената е едно до някъде красиво “изображение”, но отвътре е “прогнила” много. С тези социални мрежи и им “изгни” мозъка, душата я няма.

37.   35 явно и при теб е така, щом не можеш да обичаш и ги сменяш. Не са виновни жените, че при теб работата не се получава.
Аз например не мога да видя хората като лоши, виждам само хубавите им страни.

38.   Любов, за съжаление, не се среща нито при мъже, нито при жени. Истинската любов е да приемеш човека такъв, какъвто е, и да го обичаш, независимо дали той те обича или пък прави това, което на теб ти харесва. Може би най-близко до това чувство се доближава родителската любов, но само в някои случаи, а и да не забравяме, че детето е част от този, който го е създал, така че може да се смята, че обичаш просто едно продължение на себе си.
Това да прекъснеш връзка с някой или да го намразиш, защото ти бил изневерил, например, няма нищо общо с любовта. Хората искат да се притежават, искат половинката им да ги задоволява и да прави това, от което те имат нужда, а това няма никакви допирни точки с чувството любов.

39.   32, мисля, че не си чела много качествени любовни романи от мъже, за да говориш така; предполагам, че си падаш по съвремени бестселъри, но има и литература извън тях.
(Или си чела, но не ти допадат, което говори единствено, че не са по твой вкус, а не че не са качествени. )
Както и да е, най-хубавите романи са далеч от жанрови, а любовната тематика е била изчерпана преди доста векове, способностите да чувстваме не са се променили, единствено обстоятелствата са малко по-различни..

40.   Естествено, че могат да обичат, но само сексапилните жени, които ги разиграват. Мъжете никога няма да заобичат истински топла и скромна жена, която да ги обича безусловно. Такава те използват само за личните си нужди. Затова после и майките на децата им са к**ви.

41.   39, кажи един качествен любовен роман от мъж автор. Класики са Гордости предразсъдъци, Брулени хълмове, Ема, Джейн Еър, Птиците умират сами. Писани от жени. От по-съвременните добри са на Нора Робъртс, Даниел Стийл и Диана Габалдон. Ама мъжки любовен автор освен Никълъс Спаркс не се сещам. Споменатият от теб Набоков е прочут най-вече с роман за връзка между чичо и малолетна.

42.   Според мен мъжете обичат много по-дълбоко и трайно, не изневеряват, търпеливи са, супер даващи - внимание, време, ресурси... Аз 4 сериозни връзки съм имала и всичките аз съм ги прекратявала, защото съм се влюбвала в следващия. Мен никой не ме е напускал и изневерявал досега - само аз съм го правила за съжаление... Говоря за изключително силни, дълбоки връзки между самоосъзнати индивиди с много открити разговори и откритост...
Жена, 36

43.   До 41
Пушкин
Макс дьо Вози
Даже Вазов

За мъжете любовта (в литературата) е поезия.
Поетичното изкуство като висша, по-дълбока проява на любовта.
От Шекспир до руските класици
Любов! Страдание! Душа.
Един мъж потопи ли се в любов - умира за нея.
Готов е.

Един наш Ботев имаше по-силна любов. И обичаше една по-голяма жена.
“Мила ми Венето, после Отечеството любя най-много тебе”

44.   39, ето ти един списък от заглавия от известни автори със солидна любовна тематика без да са жанрови клишета от типа, който спомена с тия съвременни авторки, които не искам да коментирам (погледнах какво имам като заглавия в собствената ми библиотека) - Гьоте, Достоевски, Музил, Фитцджералд, Пуиг, Арагон, Флобер:
Страданията на младия Вертер, Бели нощи, Човекът без качества (вторият том), Великият Гетсби, , Целувката на жената-паяк, Орелиен, Мадам Бовари.

Голяма част от произведенията на автори като М. Павич, Х. Джеймз, В. Набоков, В. Юго, Лорънс Дърел, Съмърсет Моъм също може да ти допаднат.

45.   44, кажи една книга със здравословна любовна история. Без страдания, изневери, побоища. Джейн Остин била съвременна?
Набоков не ми го споменавай с тази педофилия.

46.   Не говорех за Остин, а за съвременните, които спомена (Нора Робъртс, Даниел Стийл и Диана Габалдон). Примерно тази Робъртс е написала уж над 220 романа... Това според теб възможно ли е? За нея работи цял екип драскачи, които бълват скучни клишета стилово написани все едно от четвъртокласник...

Колкото за книга без някакъв конфликт, е, не мисля, че ще намериш подобно четиво в сериозната литература (или ще да е много трудно и ще е отвлечена философска книга най-вероятно; не съм по любовните романи, така че не ми идва на ум в момента нищо подобно, може би се ориентирай към комедиите, ако искаш просто нещо забавно и безобидно).

47.   От 28 до 40. От личен опит ти казвам, аз именно в такива се влюбвам. Жената готова гордо да крачи до мен е това което иска. Прегръдката ѝ е това от което имам нужда след тежкия ден. Не ми трябва манекенка, която след първата трудност ще си тръгне. Искам силна жена да стане майка на мойте деца. Такава която, ако имам нужда да ме подкрепи при трудност. Безусловната любов е нещо което трябва да се заслужи, не бива да се дава на готово, от личен опит го казвам.
М 25

48.   46, не са толкова книгите, личи си, че нищо не си знаеш. Ти я изкара по-продуктивна от Стивън Кинг, Тери Пратчет и Толкин.
Мисълта ми беше, че любовните, които уж спомена са някакви трагични, депресивни и пълни с убийства, самоубийства. Плюс политика, заговори и войни. Набоков-педофилия и пак убийства. Добри любовни са Гордост и предразсъдъци, Брулени хълмове. Пак има трагедии, но е някакси си по-меко. Само жена може да напише любовен роман, и то въздействащ.
По темата-само мъжете в подобни книги могат да обичат. В реалността са те забравили до час.

49.   "Когато един мъж иска да спи с една жена става много нежен с нея". Ърскин Колдуел

50.   Спомних си за една позната, която на изпращането в казармата на най-любимия, обичан, прекрасен приятел, му каза, че никога няма да го забрави и ще мисли само за него. На 32-рият ден, тя вече беше с друг, забравяйки за войника. Жена със съпруг и две деца изневерява с един, плаче за втория, забравя за втория, преспива с трети, иска да живее с него, зарязвайки децата, само защото третия е с 15 години по-млад. Във всички тя е много влюбена и обичаща. В собствените си очи, тя е прекрасна майка, но заради голямата нова любов, е готова да ги зареже. Тя е напълно убедена, че е напълно почтена, а не лека жена, защото всички тях ги обича не за пари. И ти си мислиш, че жените обичат повече от мъжете? Глупости! Точно заради тази постоянна влюбеност, повечето жени са неспособни да обичат само един мъж. Мъж, който има жена и деца, ще прави секс с някоя, която иска той, или тя него, но няма да си помисли да зареже децата си, само заради новата изгора. Има такива, но са рядкост. Повечето жени днес харесват и обичат един, утре харесват друг, а после друг. Може да не ви харесва всичко това, но е факт.

51.   Обичат... ама до време. Реват за деца, а когато им родиш деца, отказват да се грижат за тях, защото "са изморени от работа". Не помагат на жената, не ги интересува нейното щастие. Това каква обич е?

Масово мъжете обичат само себе си. И майка си. Да обичат жена си им е чужда концепция.

1-50 от 55