Жени, които не искат нищо
Срещали ли сте такива? Аз започнах работа в една фирма с изцяло женски колектив. Та там има една колежка, която от първия ден ми направи впечатление. На 36г е, но няма връзка. По-различна е от другите. Грижи се за външния си вид, идва гримирана, с маникюри, с роклички. Но като характер е по-тиха и затворена. Не споделя почти нищо, говорим си само по работа. Аз искам да я опозная и да се сближим, нищо че е по-голяма с 4год. От това което говорят колежките - тя не е имала връзка с никой откакто е започнала работа при тях - тоест 4 години. Едната колежка ми сподели че доста мъже са я харесвали, но тя с всички се държи делово. На някакъв банкет е обрала всички точки с красотата си и няколко баровеца с фирми в бранша са проявили интерес към нея, но тя към тях не. Много ми е странно това поведение. Иска ми се да я поканя с моята компания но най-вероятно ще откаже. Много често отказва, когато излизаме с другите колеги и не идва с нас. В крайна сметка останах с впечатлението че тя не иска нищо с никого - нито с богаташи, нито с бедняци, нито с добре изглеждащи мъже. Странно е защото съм чувал че на нейните години жените като луди търсели мъже за семейство и това им било мания, защото биологичният часовник тиктакал. А на нея явно не й пука. Има ли правилен подход към такива жени. Възможно ли е да е с маска и всъшност да е луда? Макар че винаги е много любезна и отзивчива, не отказва помощ, не отговаря ако някой се заяде с нея, не влиза в конфликти, предпочита да замълчи ако я бъзикат че ще си остане стара мома. Дава вид на спокойна натура, която е над нещата. Но дали такава не е опасна с психични проблеми и дали няма да си изпатя ако се случи нещо между нас.
м, 32

Коментари

1.   И какво искаш? Да ти кажем клюка не можем, не я познаваме. Голямо любопитство, гледай своя живот.

2.   Номер 1, не е така. На жената ѝ има нещо. Може на младини да е била изнасилена. Авторът трябва да опита да я отвори към живота.

3.   Или е лесбийка или има някакъв проблем, от който се срамува и притеснява.

4.   Щом не иска нищо, значи е луда. Мъжката логика е трепач!
Просто не и се занимава и не търси отчаяно мъже. Ти и останалите клюкарки сте на работа, за да работите, а не да обсъждате любовните си животи.

5.   Харесва жени, чисто и просто е.

6.   Ами писнало й е от неможковци и е решила да не се занимава с никой. Нормално. Все повече такива жени ще има, предвид сериозните господа.

7.   Аа искаш да боднеш недостъпната викаш. Къв съвет искаш да получиш?

Тази знае какво иска и има търпение да изчака, ако и се случи изобщо, но тя знае рисковете, изглежда умна жена. Дойстойна за уважение е, много рядко срещано създание, чак ми се прииска да я познавам дори делово, тя ще познае кой е искрен и кой не.

Ти нямаш шанс там, ако имаше, щеше да знаеш по погледа и. Такава жена реално не можеш да в свалиш, тя те пиква.

8.   Ами, ако си вреш клюкарското носле, може и да си изпатиш.

9.   Ами виж покани я !
Покажи й своя свят.
Ако направиш нещо за нея може да не се развият зле нещата.
Може би й е трудно да споделя и много пъти са я лъгали.
Може би ти си кофти с думите !

10.   Още един прочит на приказката за лисицата и гроздето.
Може да е лесбийка.
Дори и да не е, трябва да е луда, щом се държи културно и не ходи на работа за да си търси тъпкачи ли? Да, опасни са такива жени, които имат самоуважение, достойнство и класа и не пускат на всеки леке, което точи лиги по тях. И е достатъчно умна да се държи на дистанция от останалите.
Няма да ти се отвори парашута, търси си по-лесна и елементарна.

11.   Приятно съм изненадан. Много високо-стойностна жена. Браво на нея за постъпките И, както и за отличното И възпитание. То като гледа човек, какъв е генетичният материал, който подскача по улиците, то постъпката И е напълно разбираема. Много същества, които пълзят по дъното на блатата, са на по-високо интелектуално ниво от това, което предлага улицата и чалгарските заведения, където посетителите вият като линейки. Нещо много фройдисти се навъдиха, занимателно. Просто елементарните им мозъчета не могат да осмислят, постъпките на жена с високо лично достойнство. //Fallschirmspringer//--Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"

12.   Колкото и странно да изглежда може би в нечии очи, действително има жени, които не искат нищо. Сами се справят в живота, добре се чувстват насаме със себе си, имат достатъчно приятели, мъжът и децата не са им фикс идея. Това не значи, че такава жена никога не би се обвързала сериозно с мъж. Или не го иска за момента, или никой не я грабва достатъчно, за да рискува.

13.   Гледай си живота и я мани тая.

14.   Какво по-точно те засяга? След като няма интерес към теб - няма... Това че не се интересува от теб, и си държи личния живот скрит, не значи че не иска "нищо". Трудно е да се гадае има ли проблеми, хетеро ли е изобщо, стара връзка ли оплаква. Това, че повечето на тая възраст се усещат че им изтича часовникът за семейство, не значи че ВСИЧКИ се сещат... За съжаление българинът е така, всеки с малко по-различно поведение трябва да го оклюкари и да си измисли някаква история за него...

15.   За лесбийки да си чувал, авторе?

16.   Има си любовник. Вероятно женен.

17.   Явно не е предразположена от тези мъже, затова така реагира, нормално да се пази, има обикновено виждане за живота, трябва по - класически подход към тази жена.

18.   Доста лесбийки са като описаната.

19.   Ами сякаш чета за себе си с разликата, че съм на 27. При мен е както по-горе казват, че знам какво искам и по-добре да си остана сама до живот отколкото да се нахакам при мърляч, търтей, тлъсто прасе или кръшкач. Не се и връзвам на елементарни заучени манипулации, най-малкото както казах не съм отчаяна и няма да хвана някой колкото за пред обществото. При нея има вариант и да си има някой, просто да не го раздухва. Знае се, че в булгаристан се ходи на работа за клюки и плюене, колкото по-малко контактуваш с такива индивиди и колкото повече криеш себе си, толкова по-добре. И като ти чете човек мисленето... Какво ли се чудиш, защо не те отразява. Няма и да те отрази.

20.   Нищо и няма на жената. Поддържа се. Държи се възпитано и любезно, делово. Върши си работата.
Решила е да не смесва личния живот и работата.
Поздравления за което. Успяла е донякъде да се опази от натрапници, клюкари, завиждачи. Донякъде.
Възможни са всякакви причини да отказва сближаване с хора от работата. Не говори за личния си живот.
Това не означава, че няма връзка.
Може да е нещастно влюбена. Може да е преживяла раздяла.
Може да има връзка с женен мъж. Може да има перфектна връзка, но да не я излага на показ.
А може просто да не желае връзка.

21.   Авторе, ти разсъждаваш като някой пубер! Цитирам те:

"Странно е защото съм чувал че на нейните години жените като луди търсели мъже за семейство и това им било мания, защото биологичният часовник тиктакал. А на нея явно не й пука. "

Не не странно! Всеки човек е конкретна индивидуална личност и такива обобщения - са неверни и неправилни!

А пък това да мислиш (въз основа на съвсем нормалното й поведение), че тя може да има психически проблеми - е върховна простотия от твоя страна! Какви проблеми, какви 5 лева! Ти явно досега само повърхностни жени си виждал през живота си!

И от какъв зор ще налиташ на 4г по-голяма, когато може да си намериш с 10г по-малка? Младото си е младо бе човек!
(Съпругата ми е с 10г по-малка от мен - и така си е супер! )

Иначе на въпроса ти:

Недостъпни жени няма! (освен тези, които са решили да отдадат живота си на Бога и да станат монахини)

Защо тази жена се държи така? - може да има няколко причини и те не са твоя работа, и не те интересуват!

Като ти гледам начинът на мислене - съветът ми е: да не се занимаваш с нея! И да не се опитваш да се сближаваш! Защото ти не си човек за такъв тип жена!

Ако чак толкова си се влюбил, че така или иначе няма да ме послушаш - поне действай разумно и естествено! Като се стараеш да се сближите бавно и постепенно и по съвсем естествен и непринуден начин.

И, ако се стигне до момент, когато сметнеш, че се вижда някакъв интерес от нейна страна към теб - тогава просто я покани на директна среща! Не с колеги, а само двамата! - на кафе, на ресторант...

22.   А защо сте толкова досадни като виждате, че жената не иска? !
Жените бързали като луди, а семейство на тази възраст хахаххаа
А лудият подире и оплезил език, никакви поводи няма да си мисли, че ще му откликнат, но даже се тревожи да не би да е луда? Е, кой е лудият според теб?
Не ви обръща внимание даже на досадните бъзици, защото сама вижда колко сте "зависими" от чуждите животи като си нямате собствен.

23.   Може да харесва жени или да има сексуални проблеми някакви и затова да отбягва. Може да е по-затворена, саможива, въобще да не и е приятно да общува с хора, това е възможно и без да е психично болна.
Може и просто да има високи стандарти за мъж. В днешно време е трудно да намериш читав особено в България. Да е богат е привлекателно за много жени, но не е достатъчно само това ако мъжът не им харесва като цяло. Макар и рядко има хора за които емоциите са много водещи и ако не усетят тръпка и влюбване още от самото начало, въобще нямат интерес към връзка и интимност.
Това са възможни причини, не я познаваме за да ти кажем кое е точно.

24.   Аз съм същата и причината е, че не търся връзка на работното място. Предпочитам, когато личният и професионалният живот са отделени.

25.   Само да допълня.
Навремето, ако някоя дойдеше видимо неадекватна на работа, задяваше се с колеги или знаехме че е тук-там, леко лековерна, я дистанцирахме, не че сме се наговаряли, такива бяха нормите.

Сега като се появи някоя нормална, всички се питат какво и е сбъркано. Извратено време с болни хора, раздаващи диагнози на здравите. Не е живот това.

26.   Погледни нещата от друга гледна точка - от всичките ти колежки - само тя те е омаяла, до толкова, че даже да я обсъждаш тук. Може това да и е стратегията, за да отмъква мъжете пред колежките си :)

27.   Най-тихите и потайните, са най-опасни!

28.   До къде стигнахме като общество, ако изобщо може да се говори за такова. Една, достойна жена, доколкото се разбира умна, работлива, дисциплинирана, културна, да предизвика толкова негативни коментари. От това да е лесбийка до някаква форма на социопатия. Не вмества в калъпа на чалгарското държане, а това не може да бъде прието от стадото. Както писах, това високо-стойностна жена с характер и отлично домашно възпитание. В нейното държане се чувства "порода", а не масовият бройлер или така наречена пластмасова продукция. Още веднъж адмирации за постъпките на тази жена. За такива жени всеки нормален мъж би си дал сърцето и ръката. //Fallschirmspringer//--Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"

29.   Тука много злобни коментари - човека пита за съвет, а те като хиени.
Причините за поведението и може да са много, изброили са някой от тях.
Това, че е по-недостъпна не пречи да се пробваш. Опитай се да я разсмееш, направи и небрежен комплимент уж случайно по-време на разговора - колко добре се облича, как има интелигентно излъчване, как като я видиш и деня ти става по-хубав. Прави го небрежно, все едно между другото.
С времето ще си проличи дали те гледа малко повече или пак е студена.
Ако има макар и минимална промяна може да продължиш и поканиш на среща.
Нищо не губиш.
Сега - вече ако я мислиш за евентуална жена, това не е окей много - все пак е с 4 години по-стара. Хубаво е жената да е с няколко години по-млада от теб.

31.   Хаха Ебати навитака. Между вас няма да се случи абсолютно нищо, затова няма да си изпатиш спокойно. Тази жена няма да се хване с по малкък от нея. Не си правиви илюзии.
И както каза някой тук ти разсъждаваш, точно като пубертет.
Дали и има нещо? Така или иначе не трябва да те интересува, защото няма да разберел, камоли да те огрее.
Жени като тази ще се хванат само с някой, от когото са много силно привлечени. Във вашата фирма явно няма такива!
М39

32.   Недей си Боже, ако тази жена е сама и случайно си допадне с автора на темата и вземат да се влюбят. Тогава дебилното ни общество ще я разпъне на кръст, че е дърта и с 4 г. по-стара от момчето!
Пази Боже от толкова прост народ, който се интересува само от глупави реалити предавания, клюки, кифли, долнопробни наркомани, далавери, измами и лъжи на килограм!

33.   Н 32, по описанието няма никакъв шанс жената да се влюби в такъв като автора. А вероятността тя да споделя лични неща с него е още по-малка.

34.   Те да се влюбят

35.   Жената е отишла на работа, за да работи. Както трябва да правиш и ти и другите клюкарки. Идвате, вършите си работата и си заминавате.
Защо да споделя с колегите си за любовния си живот? Защо да се сваля с колеги?

36.   29 - И като и каже, че е хубаво облечена и интелигентна (тя понеже не го знае и не го е чувала 3000 пъти от мъже), направо ще я разтопи? ! Умна жена не се хваща на банални комплименти и смешки и то на работа. С трици маймуни го учиш да лови.

37.   А на теб какво ти е та си единствения мъж в иначе изцяло женски колектив? Не мога да разбера хора като теб.

38.   Странно е че нищо не иска и с тузарите на фирмата. Сигурно е травмирана. Не се заблуждавай с нея. Ще береш ядове. Може да е фригидна жена. Имах такава брат. Две години искарах на чекии. После си намерих активна жена, че се успокоих. Всеки ден през ден секс е това е Живота. После се ядосвах защо си загубих времето с оная. Случайно разбрах че още няма мъж нито деца. Не ти трябва такива и и сера на красотата. Няма да е вечно така. След 49 сте ще погрознее. Ще иска някой умрял циганин ама и такъв няма да има.

39.   Или просто може да е опитвала връзки с разни хора които са и разбивали сърцето и е решила че се чувства по-добре сама отколкото да се занимава с някой който ще се подиграва с нея.

41.   От кога на нормалните жени почнахте да им викате луди? Жената е там да работи, не да си търси мъж. Или щом не е като някоя разпоретина, която само се чуди как да привлече някой богаташ, вече е психопат, Ужас! Не знаеш каква и е историята на тази жена, представи си, че се е случило нещо трагично, примерно горямата и любов е починал при инцидент и жената не е готова за нова връзка? Кои сте вие, че да я съдите и да я наричате странна само защото не искала да се пусне на някой? И изобщо какъв е тоя български атент да се рови в личния живот на хората?