Връзка с чернокож мъж
Как в действителност хората възприемат тези връзки? Българските жени харесват ли такива мъже? По-голям или по-малък избор на жени има такъв мъж ако приемем, че е с висок социален и финансов статус? На какво според вас се дължи общественото неодобрение спрямо тях?

Коментари

1.   Във всеки един момент може да си замине и да те остави с чернокожото дете, което най-вероятно ще има проблеми в детската градина и училище. Неприятно е когато видиш самотна майка с...

2.   Харесва ми как звучи.

3.   Аз не ги възприемам за себе си.
През времето, в което живеех в чужбина имаше и много красив чернокож, който проявяваше интерес към мен. Млечношоколадов тен, големи очи, висок, мускулест, от заможно семейство, не съм виждала по-красив чернокож, но не ме привличат. Съжалявам.
Отказах всички негови покани за заведение, ресторант и кино. Дори избягвах да говоря с него.

4.   Във всяка една държава голям процент от тези индивиди са боклука на обществото.

5.   Мечтата ми е негър с голям... да пробвам, но засега е невъзможно, защото мъжа ми е много ревнив. И той е мургавичък, но друго си е черната мамба.

Един от многото.

7.   За кратка връзка може би, за семейство категорично не, само секс категорично да.

8.   Авторке, задай на познатите си мъже въпрса дали биха искали да имат отношения с жена, която е преспала с черен и ще си отговориш на въпроса.
Аз една такава я отрязах на момента, а ми беше много време тръпка, добре че не преспахме преди да го науча. Някои жени тук ще ти кажат, че не дължиш обяснение никому и тялото си е твое. Така е, но хората съдят за нас по постъпките ни и си правят изводи. Тоест, ако човек на когото държиш и го искаш в живота си някога научи /а това ВИНАГИ рано или късно се случва/, и този човек се окаже с нетърпимост към такъв жизнен опит, ще загубиш важен за теб човек за едната авантюра. Други жени самодоволно ще ти кажат, как не искат в живота си човек, който е с такива разбираиния. Ами ако вече имаш семейство с такъв човек и го разбере? Връзката ви отива на кино, а може да е дългогодишна, да имате общ дом и деца?

9.   Общественото неодобрение се дължи на стадното мислене на обществото като цяло и на техните предразсъдъци.
Само погледни какви отговори са ти нацвъкали. Съдят хората по това как изглеждат на външен вид. Ако е добре облечен и се фука със скъпа кола и подобни, дори и най-големия боклук да е, ще му се кланят. Ако е скромен човечец с евтини дрехи, ще го имат за смотаняк още преди да са го заговорили.

Коментарът на номер 1 е доказателство че още от детската градина се поощрява такова отношение: да се подиграваме и да изолираме различните. Било то поради цвят на кожата, произход, някакъв недъг... няма значение. Важното е да бъдат дискриминирани ей така, без реален повод. И щом възрастните го възприемат за нещо нормално, можеш да си представиш с каква ценностна система растат децата.

11.   Авторката:

Номер 8, можеш ли да конкретизираш на какво се дължи тази неприязън? Питала съм свои познати мъже, но те нямат подобни предразсъдъци и са широкоскроени.
Разхождайки се с този мъж се сблъсках с втренчени погледи и изрази на възмущение, а дори не си давах сметка, че толкова хора от големия град са расисти.

12.   Авторке, ясно е защо те гледат така.
А твоите приятели те подкрепят, не че мислят така както говорят.

13.   Авторке аз като работех по корабите съм правил обратното с негърки да си начеша крастата. Когато следващата ми приятелка разбра беше изключително отвратена, въпреки че бяха доста симпатични мамби. Общо взето инстинкт. От мъжка гледа точка е още по-отвратително, дори и лицемерно от моя страна - ако разбера, че жена се е думкала с негри или други тропически маймуни край - не съществува за мен. Капака ще е бебе негърче от българка - радиоактивна за повечето от нас както и да изглежда. Все пак физиката на жените е да са пасивни и като видя българка с негър - курвентия, разпоретина, daddy issues, себеомраза и куп болести. Според мен ако се метнеш на негри си стои на негри и така.

ПС. - забавна история - на един познат жена му отиде в Судан уж да помага в УНИЦЕФ (имат дете в БГ), и момчето така представя историята - отиде в Африка да помага на децата. Един общ приятел я представи по съвсем различен начин - на тоз жена му отиде да се е*е с негри в Судан. Такъв човек освен да го съжаляваш... , но повечето хора по-скоро се подиграват на такива. Никой не иска да е на негово място, а за жената си я представям какъв миндил е.

14.   Номер 8 съм - към авторката.
Не мога да кажа че има общо виждане на ненавист, но има една неприязън към междурсовите връзки, която е повече у мъжете, отколкото у жените - те са са по-безкритични към такива отношения. От личния ми опит за граница - а не е малък, двойките черен с бяла жена са много повече от бял с тъмнокожа. Да не говорим, че за черните си е някакакъв фетиш да са бяла жена, а понеже пък има сума ти бели жени мераклийки, които нямат проблем и се получава така. Все пак сме на Балканите - от една страна нашата култура е патриархална, което изключва чуждите, от друга - поради историческите наслагвания тъмните хора са асоциирани с лошо - “черен арапин“, от трета - ние нямаме ежедневен досег с друга раса като в америката, което не дава възможност общуването да дапочне да се приема като нещо обичайно. Децата от такива връзка нямат много щастливо детство в училище. И още нещо - у Българина има расисъм, но той е избирателен - предизвиквам те за попиташ приятелките се дали биха легнали с негър, а след това ги питай за циганин - а те са по-светли като кожа :) Отсега знам какъв ще е резултата.

16.   Аз живея в Германия и тук всички бели жени, които виждам с негри са или грозни или дебели или и двете. Само по рекламите не е така, разбира се. Там се показват красиви жени с негри, млади мъже със стари жени, целуващи се лесбийки, травестити рекламират продукти за жени... Това е целенасочена политика. Хората тук само се правят, че приемат такива връзки. Май само вариантът по-възрастен бял мъж с млада чернокожа се приема добре.
Вчера се разминах с един негър, беше много симпатичен. Поздрави ме и си разменихме няколко думи. Той ходи с една дебела възрастна съседка. Надява се скоро да вземе немско гражданство.
Но може би има и красавици, които ходят с чернокожи, всичко се среща.

Това, че хората се възмущават като те видят с негър, не ги прави автоматично расисти. Вече ако не искаш да спиш с негър може и да те обвинят в расизъм!

17.   7
"... категорично не, само секс категорично да. "
И това може да не е съвсем безопасно.
Ако телегонията се окаже вярна може да стане кофти.
Аз не бих рискувал ако разбера че жена е спала с негър или ром.
Може да се отрази негативно на моите деца (хипотетически).

18.   Причините са многобройни. Те не са еволюирали още от маймуна към човек. Имах един колега нигериец. Уж завършил университет икономическо образувание. Заедно живеехме на работа. В колата ми си гризеше ноктите и ги плюеше. Трябваше пет пъти да му правя забележка, че не е хигиенично и, че това е моята кола с моите правила. Бяхме се разбрали да си делим бензина, последната седмица се направи на ударен и ме излъга с парите. Примати! Имам дъщеря и посмъртно няма да разреша да има какъвто и да е контакт с тъмнокож!

Мъж на 41г.