Самота и липса на избор
Здравейте,
Пише ви една жена на 33 години от София. Това е поредната такава тема, но реших и аз да си излея мъката, както се казва.
Не мога да намеря човекът за мен. Мисля, че изглеждам добре, тъй като съм висока, стройна, тренирам 3-4 пъти седмично, спазвам и хранителен режим. Поддържам се, както външно, така и като хигиена и здравословно. Работя от вкъщи на компютър, имам кола и изплащам жилище. Проблемът е че харесвам малко по-симпатични мъже (външно). С който и да се запозная е или женкар и гледа само да ме мине, или поредният женен, или някой свободен, но психично болен, който ми създава куп проблеми. В интерес на истината доста мъже ми пишат, но това изобщо не ми разрешава проблема. Също лошото е че аз нямам среда реално, тъй като работя от вкъщи. Излизам с приятели, но по заведенията, а там дори и не търся вече, тъй като не вярвам, че ще намеря нещо.
Опитвала съм се да харесам някой не толкова привлекателен мъж, буквално съм се насилвала да излизам на такива срещи, но просто не се получава. Най-лошото е че забелязвам, че това е някаква тенденция напоследък и масово хората са сами и нещастни, или в токсични отношения, с които седят заради децата.
Пробвала съм и сайтове за запознанства, но и там не се получава.
Моля, за съвети и предложения(ще се радвам ако е нещо полезно, а не поредната подигравка)

Коментари

51-61 от 61

65.   Авторке, темата ти се разводни и се изписа много offtopic!

Но обърни внимание на коментар номер 10!

66.   Отново ми се потвърди мнението. Кола за 10-15-20К е много добре всъщност. Не си излизала с обикновени мъже. Обикновения мъж кара или някаква за 2-3 хиляди или няма никаква.

Вече ти казахме как стоят нещата. Приличните и много добри мъже на твойте години искат по-млада.

Не ми е било целта да звуча обидно, но виждам агресивните коментари на другите жени, които ти дават много глупави съвети. Със сигурност в периода 18-33, си имала варианти за семейство с не лоши мъже. Казваш, че си добре изглеждаща, в което аз не се съмнявам, но историята ти звучи като да си скъсала с всички, за да търсиш по-добро. Не казваш нищо за миналото си. Всички с които си се занимавала ли не стават? Ако го кажеш това, означава, че си се занимавала само с играчи. Няма как нито един мъж в цялото ти полезрение да не е ставал за семейство. И контра въпроса на миналия ми въпрос. Ако е имало такъв който става, защо не си се хванала?

Колкото и да са тежки някои коментари, те са реалността. Те са истинската информация, която ти трябва. Виж само колко логично звучат коментарите на мъжете и виж каква гадост и злоба има в женските, без никаква логика и мисъл. Тотално омотани са. Точно такива коментари са съсипали живота ти. Подобни коментари съсипаха и миналата ми връзка. С доста свястна, но много избухлива и емоционална жена. Разкъсана между злобни коментари от родителите си и другите и бездетни приятелки - и те сами.

Не се прави семейство и деца тепърва на 33. При целият ви наличен избор в днешно време, е потресаващо колко много жени са самотни.

70.   Номер 66, не знам точната цена на колите им, в България мъжете имат навика да си купуват кола, която не могат да поддържат, но да нямат дом. Това не са богати мъже в никакъв случай. Нито една 20 годишна няма да иска такъв човек, който е и 10 години по стар.
Авторката

71.   Аз не знам какво си губите времето да и обяснявате очевидни неща когато е повече от ясно, че тва е типичната "модерна" жена. Тя не е тук за да търси логичен съвет който изисква да поставиш под съмнение себе си и своите качества, така както поставяш под съмнение "всички мъже". Тя е тук за да търси валидация и нахъсване от останалите си посестрими. Този разговор, в този си формат, едва ли и се е случва за първи път. Те такива като нея се събират поне през месец с приятелките си на "женски съвет". Който явно не води до някакви конкретни резултати. Но тя опитва, отново и отново, със същия подход и нагласа, и очаква различен резултат. Тва си има клинична дефиниция, не знам дали знаете.

Тя казва, че "досега е излизала само с мъже които дори нямат собствено жилище или кола за 10к". Това означава, че единствената причина поради която е приела среща с тези "по симпатични" мъже, е че са били топ мачовци на снимка, тип Чад. Те жените като видят такъв и мозъка им излиза в почивка за известно време. Навярно защото кръвта им се концентрира долу, сещате се - щото почват да "усещат пеперудките в стомахчето" :) А никой не може да се бори с "пеперудките", повярвайте ми :) По някоето време като се поохладят страстите, апропо - пеперудките, кръвта се качва пак горе и нашата принцеса се сеща, че "си знае цената". И на първа среща почва да задава въпроси от сорта "Имаш ли собствено жилище? в кой квартал, колко квадрата? Плащаш ли кредит? А каква кола караш? ". Иначе според нея тези неща "не са важни". Но въпреки това тя така помежду другото ги разпитва на първа среща. Защото се съмнявам да прекарат повече време докато зацепи, че "комуникацията липсва". Което пък от женска гледна точка значи да умееш да слушаш и от време на време да се съгласяваш с нея, колкото да и покажеш, че не си мислиш за по интересни неща в момента. Преди време когато и аз излизах на подобни срещи, с изненада установих, че жените днешно време са станали доста прагматични и директно "сондират почвата", по осбено нетактичен начин, според мен поне. Но иначе имат претенции да са стилни и нежни създания. И за да балансирам и аз нещата и да влязна в тон с тях, почвам да им задавам въпроси от сорта "гълташ ли? пускаш ли в бек ярда? ". Не, че тези неща са важни за мен, в никакъв случай не си мислете това :) Комуникацията е важна :) "Пари и дом се градят", както честичко повтарят, на думи поне :) Ама все така се получава, че в крайна сметка предпочитат тези "маловажни неща" да ги има вече подсигурени :) И те от тук насетне само да мислят къде да ходят на почивка с хубавата и голяма кола която трябва да е поне 20к, в цифри ви го казаха :) В случай, че се осемелявате да си помислите, че стария ви Опел комби се класира :) И как да преаранжират жилището на мъжа по свой вкус :) Защото въпреки, че той навярно умее да изкарва пари, все се оказва, че има крещяща нужда от деликатния женски усет и стил за такива фундаментални неща от сорта - спалнята дали да е в "прасковено" или "пастилено лилаво" :) Или - " какъв тип плочки в антрето най добре подхождат на енергията на този дом - италиански или испански" :) Ето така се "гради съвместно", от женска гледна точка :)

72.   71, че то са малко онези, които за пари са се намърдали при някой не до там за гледане/пипане да си висват на чужд гръб. И на оня щото му се е случило чудо неземно да ебе от време на време, дава всичко на драго сърце. Пък тя после много го уважава, та грам не говори и не мисли за него, все мисли за някой друг. Това квото разказа ти е точно обратното и общото в двата случая е едно и това е че и двата типа все мрънкат и са все недоволни с мъж или без. И все търсят да ръсят едри мисли що е то мъж, как и кога трябва да се ожени и как да обгрижва жената.
Виждал съм всякакви куриози и единствените които виждам че са повече от добре са тези, които обичат партньора си и се държат за тази обич сляпо, без притегляне, без да търсят онзи по-имотния, по-улегналия. На такива им се връща тъпкано в положителния смисъл на думата, няма мъж, който да не оцени такава.

73.   До Номер 70, не ми трябва точната цифра на колата. Но не си излизала с мухльовци (средно ниво мъже, както повечето от вас ги наричат). Всички по някаква причина излизате с филмарите с тия коли, които са на кредит, от някоя далавера. Но нали имате време да проучите дадения мъж... Кой ви е виновен, че сте се поддали? Ама били манипулатори... Е добре ти с такива филмирани играчи ли си мислела, че ще създадеш семейство? Или си я карала по течението и си блокирала от злоба и дори от удоволствие такива мъже, които на теб са ти се стрували смотаняци?

А не излизате с мъжете с обикновени коли. Не обвинявам никоя за избора и. Но трябва да сте наясно какви ще са последствията. Има пандемия от самотни и нещастни жени. Покрай цялата тая селекция сътада и обикновения мъж, който не може да си намери никаква жена.

Уверявам те, че имам приятел, който има нормална външност, но е с много богати родители и както казах си взе апартамент за няколкостотин хиляди Евро и в момента спи само с момичета около 20г възраст. След раздялата с бившата жена си жена, която му изневери, опита с няколко на 30 и над 30 и си изпати жестоко. Не искаш да повярваш, но има брутално количество млади момичета, избиращи да се забавляват с мъже на по 30 и малко над 30, защото получават забавленията от живота рано рано, а той пък вече с дете и изпатил, се радва на млади жени. И тук за пореден път виждам гадната ти манипулация "10 години по-стар" - назоваваш мъже около твоята възраст за стари така ли? Или с 3-4 години по-малки.

Знам че ти е кофти и не искам да те принизявам, да те обиждам. Знам какво е, защото това лято и аз преживях кофти раздяла с жена, с която исках семейство. И на нея същите озлобени бездетни приятелли влияеха така както на теб ти влияят разни жени. Съветите от жена на жена по отношение на връзки, влияят само деструктивно.

Както казаха момчетата в един подкаст. Мъжете на 30, които изглеждат добре и са успешни, искат младо момиче, защото има повече време да разберат каква е и дали става за сериозна връзка. При големите жени над 30 не се знае какво им е миналото, не се знае защо са били сами до момента, не се знае дали поведението им не е фалшиво и не е маска. И когато се хванеш с млада и такава, която няма тежък багаж от предни връзки, можеш много лесно да прецениш става или не става за теб.

74.   Прочети за Закона за привличането!
Привличаш това, в което си убедена, а ти си убедена, че привличащ само неподходящи.
Има много книги по темата, чети, чети и си промени нагласата. Тогава ще дойде правилният.

75.   Авторке. Възрастта не определя кой кого ще остави. Почваш да ставаш като онези злобни лелки които са много нещастни. Недей така. Една жена когато обича мъжа си и си имат деца разликата в годините не са проблем. Има връзки в които мъжа в които мъжа е по малък, но това са обикновено мъже на които ако има кажеш скачайки той ще те пита колко високо. В смисъл не са, алфа мъжки. Виждал съм ги такива. Трябва да си му майка ако такъв ти харесва ок. Ти си знаеш най добре.

76.   71 E нали мъжете имате претенции че сте глави на семействата. Как става това без 5 ;лева в джоба? Как и защо да ви вземе някоя че и да ви роди дете? Такива прошляци не е ли по-добре да съберетемалко пара и да емигрирате към Бразилия, или друга държава където жените раждат на конвейр без да мислят. Ще е тъмнокожа, ама поне ще сте посяли семето, пък може бебето да има вашите гени. Риск печели, риск губи. Ще живеете в схлупена къщурка и ще се правите на мъже. Там и без това умират за европейци. Влагайте пари в изучаване на португалски и беж да ви няма.
ж, 24

77.   Дискриминация е коментар 45.

78.   Най-големия проблем на повечето жени е че не се жените по любов, а само по сметка. И то вадите дебелия тефтер и почвате, пари, кола, апартамент, почивки, екскурзии. За любов никоя от вас и дума не обелва.
Затова айде с котките. Или на бара, чакайки някой да и удари поне един к. р.
Аз като се влюбих в жена ми - въобще не ме интересуваше, висока ли е, манекенка ли е, как са и зъбите, косата, краката, дупето, циците. Има ли пари, няма ли пари, има ли апартаменти и т. н. И като я накарах да се влюби в мен (защото на жените им е по-трудно да се влюбят), нея не я интересуваше дали съм богат, какви имоти имам, какви коли, дали съм висок, дали съм рус със сини очи и т. н. И се оженихме като и двамата нито имахме кариери, нито апартаменти нито коли, нито сме били манекени. Но за сметка на това сега имаме 4 деца, 3 коли 2 апартамента и три къщи и супер кариери. И се чудим само къде да почиваме без да ни интересува колко струва. Но това става с 20 години брак. А не със сметки.
Така че авторке, отдавна си изпуснала последния влак. Вземай котките, за да не скочиш от моста.

51-61 от 61