Как да постъпя?
Здравейте!
Доста четох по темата тук, но все пак реших да споделя и моя случай, за да прочета вашите мнения и евентуални насоки.
Бих искал да споделя, че съм мъж и изпитвам влечение към същия пол.
В края на лятото се запознах с мъж от друг град, с който имаме 1 година разлика, като в първите месеци комуникацията минаваше виртуално и съвсем в приятелски тон.
По-късно към края на годината тя прерасна в намеци, по-задълбочени изкази, съответно започнахме да се виждаме, когато пътувам (често) в неговият град.
И тук идва колебанието дали да продължавам, понеже се чувствам безумно влюбен в него, а на моменти се изгубвам или обърквам от сигналите, които получавам.
Ако е от значение е зодия Скорпион-получавам страхотно отношение, грижа и отговорност, когато сме заедно, спали сме заедно, запозна ме с най-близките му приятели, споделя не малко неща (постепенно) за себе си и ежедневието си, усещам, че все пак би се случило нещо между нас, но сякаш крие чувствата си и едва ли не ме изпитва аз докъде ще стигна и дали съм правилния партньор за него.
Същевременно това мен ме измаря, тъй като от разстояние е трудно, пътувам често дотам, за да го видя, а когато използвам момент да отворя темата, тя се избягва.
Не получавам отговор НЕ, не обича обаче да му се дава зор, затова съм търпелив с него, но не знам колко е нужно да го изчакам.
Разбира се, той е наясно, че ако нещата са по-сериозни бих се релокирал по местоживеене.
Тоест има я тръпката, но няма съответните действия от негова страна.
Какво бихте направили в случая, предвид желязното поведение на отсрещната страна?

Коментари

1.   Това да бъдеш с човек от твоя пол е тежък грях и мерзост пред Господа!

Затова съветът ми е да се вразумиш и осъзнаеш! И да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш в Православната църква, като първо принесеш покаяние за това!

Поговори с опитен православен свещеник по този въпрос и следвай съветите и указанията му!

2.   Хубаво е че има търпение..
Щом има тръпка много е вероятно нещата да се получат.
Щом те изпитва значи иска да прецени нещата.
Но не разбрах какво той трябва да направи.

3.   Какво е "релокирам"?

4.   Eми, щом се измаряш, не се занимавай.

6.   Ооо скорпионите се раждат с подозрения към всеки и всичко, живеят с подозрения към всеки и всичко, умират с хиляди подозрения в себе си.
На изпитателен срок си, с дискретно проучване и тестване.
Проблемът обаче е, че ще ти се довери напълно само ако те опознае напълно, но ако те опозна напълно ще загуби интерес към теб.
Извод: бъди искрен, но не съвсем на тепсия...

8.   Ти трябва да си женската страна в играта, както се жалваш. Защо той не идва при теб, а му ходиш на крака? Като се измаряш, кажи му го, бъди по-категоричен. Тръпката май я има само от твоя страна, старанието да се поддържа връзка- също. Той просто се възползва, получава без да дава и го устройва съществуващото положение. Да извърта и да бяга от отговори, според мен не е белег на "страхотно"отношение, както и да запознава с някои си.
№6 пише, че си бил на изпитателен срок. Ами обърни палачинката и ти постави партньора на изпитателен срок. На твое място ще поставя ултимативно нещата, ще кажа с какво не съм съгласен и ако той пак не отговаря и не иска промяна, ще го зарежа. Незаменими хора няма.