Да се боря ли, когато той обича друга?...
Здравейте! Дълго време се чудех дали да споделя за проблема си... но наистина не знам какво да правя... Моля Ви за някой съвет.

Момиче съм на 24 години. Запознах се с Него (30) лятото - бяхме колеги. Сближихме се доста, всичко беше страхотно и все още продължава да е. Когато сме заедно много се забавляваме, смеем се, споделяме си, мога да разчитам за всичко на него, секса е страхотен, много внимателен и миличак... Абее всичко е супер, какво повече да иска едно момиче... Но от скоро разбрах историята му преди мен (той няма идея, че аз знам)

Имал е дълга връзка с едно момиче (2-3 год.), обичали са се много, но на нея й се наложило да замине за чужбина, защото тук не можела да се справи. Това ги е разделило. Всеки поел по пътя си... Тя заживяла с друг. И адски много го е наранила. Но той продължавал да й пише, колко мн му липсва и т.н. Всичко до момента в който тя идва в България на почивка и се виждат. Случва се някъде около момента в който започнах връзка с него. След идването й тук започват да си пишат, колко много се обичат и как си липсват и търсят начин да бъдат заедно завинаги...

И ето тук моите крилца се срязват и паднах от високо...
Не знам какво да правя, вътрешния ми глас крещи да бягам докато е време... но вече е късно. Не искам да бягам, искам да се боря! Но трябва да знам има ли смъсъл... Или съм просто заместничка, колкото и грубо да звучи. Опитах се да поговорим, каква съм аз за него и как ме приема. Обясни ми, че преди мен е имал дълга връзка, но всичко е приключило. Има чувства към мен и иска да е с мен. Не би направил нищо което може да ме нарани и че ще ми го докаже с времето. По държанието му, наистина съм склонна да повярвам. Държи на мен и гледа да ми е добре, мн е добричък и грижовен...

Да се боря ли?
Да повярвам ли или да бягам...?

Коментари

1.   Понякога се случва човек да обича души едновременно и да не знае с кого иска да е. Да, бори се. Любовта означава да искаш човекът, когото обичат да е щастлив. А не непременно да е с теб.
***Кървавата роза***

2.   Тръгни си и ако те потърси, и избере теб, остани с него. ако избере другата, да са живи и здрави, ти бъди свободна и търси щастието другаде

3.   Недей да си губиш времето с този човек. Щом са почнали да си пишат такива работи значи не държи толкова много на теб, а не ти го казва, защото не иска да поеме отговорност пред теб. Постави му ребром въпроса и ако почне да ти мънка направо ставай и си заминавай. Може да те боли, но е по-добре от колкото да си с него и да се измъчваш. Ако все пак решиш да се бориш успех.

4.   Той лъже или теб или нея. Но лъже. На лъжец трудно се вярва.

5.   Ти си гума, 2ра употреба... махай се от тоя неблагодадник, кви са тия имал друга, които се обичали... ама била в чужбина... после се върнала... бла, бла.. неблагодарник..

6.   Да бори се имаш големи шансове с него . Успех наборке .

7.   Повярвай... без да се замисляш, защото в противен случай рискуваш да попаднеш в плен на постоянни съмнения и в жалки опити да задържиш някой... а това не е борба... след като действията му говорят, че държи на теб, просто му повярвай... ЗАРА36

8.   Нищо не ти пречи да опиташ.Но при първия сигнал,че е влюбен силно в нея,може би ще се наложи да се отдръпнеш.Но все пак опитай.Възможно е той вече да не я обича така както преди,а просто да изпитва носталгия към миналото.Ако е така,рано или късно ще я зареже.

9.   А аз искам да попитам как и от къде разбра историята за другата? Защото понякога от ровичкане по скайпове, изваждане на отделни изречения и, от тук-от там, дочути и недоразбрани неща могат да ти размътят много хубаво мозъка. Довери се на интуицията си и на това как се държи към теб. Ако е искрен то ще си личи от отношението му към теб. Успех!

10.   Не! Категорично НЕ! Недей се самонаранява. Никога не ставай втора в която и да е връзка. Никога! Знам, че ти се иска да се бориш, да му докажеш че имате бъдеще заедно, но недей. Само по тоя начин той има шанс да разбере какво си за него. Дръпни се, но без злоба и демонстрации. Но на страна от тях. Така само ще ги настроиш против себе си и двамата. Остави го! Имаш някакъв шанс само ако оставиш хубав спомен но.... незавършен. Така ще се сеща за теб винаги когато някоя му заприлича на теб. Ще разбере какво е загубил. Повтарям загубил. Не му, давай право да те забрави, но и не му досаждай. Стой на страна, но това да не значи, че си винаги на разположение. Повярвай ми, минала съм много пъти по тоя път и разбрах каква е тактиката, но за съжаление загубих много време. Успех!!!

11.   Чесно ли? Всички тук ще ти кажем да бягаш... Мирише цялата тази история... Според мен найстина заместваш йената, която той обича истински. Защо ли питаш след като сама знаеш какво ще направиш... Ще пропилееш някоя годинка с този господин и когато им се отвори парашутът на тез двамката влюбените ще те изрита същият този мил и любвеобилен мъж като мръсно коте... дано не съм права.. Искрено ти стискам палчета :)

12.   Подкрепям мнението на номер 10. Жалко, че когато бях в твоето положение послушах съветите на близките си като ми казваха БОРИ СЕ! Много страдания щях да си спестя. Бях малка и наивна, и явно съм си фантазирала как той ще разбере, че съм повече от нея, как ще я забрави. Има някои връзки, които са специални, има някои хора, които си остават в живота на някого и никой не успява напълно да ги измести. Тъжно, но до сега съм била само от вторите. Беше много влюбен в мен, много внимателен, грижовен, но след достаа време разбрах, че това не е достатъчно. Важното е кого обича, кой е запазил уважението му през годините въпреки всичко.

И тъпото беше, че си мислех, че проблема е в мен, а то дори нямаше проблем - просто силна връзка между двама бивши. Аз и за това имам обеца на ухото - бивш ли е не важи, няма поздрави за празници, няма здрасти - за да не попадне някое момиче в ситуацията, в която бях, защото знам колко е неприятно.
Бъди разумна и се махни, докато е време. Много ще страдаш.

13.   Здравей!
Какво означава да се бориш за някого? Любовта не е състезание. Да убедиш някого да е с теб може да стане, но ще е временно и ще си платиш доста скъпо - нас могат да ни убедят в почти всичко (тази паста за зъби е по-добра, онази жена има по-големи гърди, значи е по-хубава, ароматизаторът прави дрехите меки). Сърцето е способно само на доброволни актове. Мъжът е млад, има някои нужди, а също и не му се стои сам. Ти си заместник. Ако не мога да имам желаната кола ще си купя друга, но винаги ще мечтая за първата и тя ще ми изглежда превъзходна във всяко отношение. Не вярвай на думи, употребяваме ги често, за да постигаме цели, а не да показваме какво е вътре в нас. Малко са хората, които споделят наистина себе си, защото вероятността да се превърнат в открити мишени е голяма. Откажи се, докато е време.

Soul

14.   Зарежи го.