Ужасно
С приятеля ми сме заедно почти две години. От почти самото начало той показа признаци на ревност и с това оправдание "за да не се дразни" и "да няма караници" ме блокира навсякъде из социалните мрежи. Твърди, че с бившата си приятелка е действал по същия начин почти пет години. Твърди, че е лоялен във връзките си, а постоянно добавя и харесва някакви нови жени в профилите си. Търси женско внимание, даже най-нагло заглежда всяка втора жена по улиците. Има ли нужда да продължавам подобна връзка на криене. Беше обещал още преди години, че ще си качи наша снимка в интернет, а до днес това не се случва. Мисля си, че просто си държи мостовете към стари приятелки, с които може би още има шанс да се пробва някой ден. Не мисля, че е нормално да ме крие толкова години от "публиката си" след като твърди, че ме обича. Къде бъркам? Има ли някой с подобни проблеми.

Коментари

1.   Ползва те да не е на сухо. Не те качва никъде, за да не му развалиш свалките. Няма смисъл да се занимаваш с него.

2.   Ми ти си решаваш, не знам как очакваш някой от нас да ти даде съвет за нещо подобно.

Всички които съм чувал да говорят за лоялност, вътрешно никога не са лоялни и те го знаят, за това го повтарят на глас.
Това че нямате обща снимка също може да говори много, не толкова за вашите отношения, колкото че става дума за човек, който има някакви травми от миналото.

3.   Разкарай го, и аз имах връзка с такъв типаж. Това са нелоялни хора, с крехко его, които искат и душата в рая, и к. ра до края. Егоцентрици, които гледат да си имат резерви, за да имат винаги опции да не са капо. Този вид мишленца са най-малодушните представители на мъжкия род. Даже мъжете, които не искат да се ангажират с връзка и ходят на платено са повече за уважение от такива плазмодии. Поне не лъжат някоя с фалшиви думи за любов и не си играят с чувствата на хората, ходят плащат си и пито-платено. Няма лъжи, няма нараняване. Само че доста мъже са на принципа на твоя хубостник, дай им да лъжат колкото се може повече, сакън да не останат на сухо. Долна, гнусна работа. Обикновен такъв типаж никога и не приключват окончателно връзка с бившите си, гледат да си ги държат наблизо, все искат да се връщат към тях когато са изоставени и самочувствието им е смачкано. Нищо от това не е свързано с осъзнаване и искрена любов, просто е его!

4.   И ти за две години не успя да видиш, че тоя те взима за балама? Явно си му под нивото и наистина си заслужаваш положението - той да те крие, а междувременно да сваля и поебва нещо странично.

5.   Това не е нормално.
Направи си друг профил. С друго име. С други снимки. Изпрати му покана за приятелство и ще можеш да му гледаш профила.
Но мен, ако питаш - трябва да си търсиш друг и този да го разкараш.

6.   Бъркаш в това че питаш нас къде ти намираш нужди. Ти сама трябва да прецениш имаш ли нужда от такъв човек до себе си.

7.   Говори с него за проблема!
Снимка заедно никога не би било проблем пък и всички ще знаят че сте заедно.
Не знам как със снимка ще се уредиш.

8.   Видяла си ти какво е ужасно. Хората водят война и умират, това е ужасно.
Като не ти харесва да си с този, разкарай го.

9.   Ако те обичаше щеше да те покаже на всички, не иска една, а много

10.   "Това е толкоз просто и логично". Попаднала си на поредния женкар. Блокирал те е, за да не виждаш какво публикува и си пише с другата/ите. Ревността е само параван, за да може да се изживява като сваляч. Това, че нямате нито една обща снимка качена, трябва да ти говори достатъчно. Аз съм влюбен веднъж и ако можех, и на звездите бих казал за нас. Като бях до нея се чувствах като Супермен. За четири години, другите жени не съществуваха. Смея да заявя, че и една не съм загледал. Моето сърце се въртеше само около нея. За нея всичко давах. За мен това е да си във връзка с човек, който наистина обичаш. Любовта е лесна на думи, но действията показват колко е истинска. Влюбения мъж ще влезе и в огъня за теб.
Бъркаш с това, че позволяваш такова държание.
М 25