Без теб
И така здравейте, наскоро открих сайта и много ми хареса с сериозното отношение на хората към проблемите, историите, въпросите и т. н и т. н на другите.
Затова се реших да напиша нещо много лично и ценно за мен.

Обичам едно момиче още от гимназията, от тогава минаха 3 години вече съм студент. (предполагам ще си кажете-''какъе задръстеняк'', ''дечко'' и може би ще бъдете прави сам го осъзнавам)

Тя беше от моя клас и в началото не общувах с нея (тя беше от сериозните момичета а аз се правех на интересен и бях загърбил сериозните неща на заден план)
Изобщо не я познавах, но ми беще направила впечатление още в началото.

Но вниманието ми се отклони в грешна посока- към момиче което се държеше по провакативно и към мен и към други... тя изглеждаше добре, но като човек се оказа кошмар, не че съм планувал да се женя...

Както и да е тя не е важна, но колкото повече ме отблъскваше с поведението си толкова повече се доближавах до момента в който леко по леко ще се влюбя истински в момичето от крайната редичка, вечно замислено...

Както споменах правех се на интересен- не бях себе си, но предполагам това е нормално на тая възраст.
Скарах се с обкръжението си втория срок на 10-ти клас и започнах да движа с едно момче което по рано бъзиках с останалите, но той си беше кофти човек (но това е друга тема) той е от типа хора които обичат да се мазнят само и само дa имат приятели и той контактуваше с нея (натрапваше се) и покрай него се доближих до нея, ходехме заедно на кафе около училище, пушехме зад училището заедно.

Тя е много мълчалива и затворена (тогава за първи път признах пред себе си че я харесвам) и започвах да попивам всичко, защото исках да я опозная, всичко което тя казваше беше важно за мен, но се правех, че не значи нищо за мен, но постепенно я харесвах все повече и повече- колкото повече узнавах за нея (нямаше нищо по-интересно за мен от това да я опозная) А тя е от хората, които за да опознаеш се изисква търпение, но това което откриваш си заслужава.

Реших да зарежа и тоя с който движех, все пак не ми допадаше като човек а аз не съм лицемер.
И в този момент аз усетих как останах сам в класа-
постепенно започнах да се сдухвам.
Не се предавах-ходех си сам на кафе... хаха ще кажете баси човека а, но и аз съм си странна птица- пушех сам зад даскало и често се махах.

Поотдалечих се от нея а онзи навлек беше се лепнал за нея и приятелките и като гербова марка... това беше и причината да не търся контакт с тях (и по специално с нея, само тя имаше значение за мен а страшно много исках просто съм инат в някои отношения).

И един ден (няма да го забравя) си пушех пак сам в двора на училището (там на междучасията излизаха 50 % от учениците да пушат) бях се облегнал на оградата- скоро щеше да бие звънеца за влизане, но на мен не ми пукаше, тогава зад мен изникна тя и рязко се обърна към мен сякаш бе обмисляла да го направи и се бе решила спонтанно -очите и развълнувани готови да заплачат, гласът и съшо развълнуван ми каза :''.... защо не идваш при нас, защо си стоиш сам'' и аз очуден и замаян от красотата и не знаех какво да кажа и казах "не знам''
Тя се обърна май разочарована от отговора ми и влезе в училището (в този момент се влюбих в нея).

И така да се каже станах уязвим към всичко- хората, които бях бъзикал от класа усетиха това и започнаха да си го връщат по един или друг начин.

В същото време вече бях влюбен до уши- предприех разни жалки опити, но бях сдухан и не вярвах в себе си (обадих се на нейна приятелка да ми даде телефона и а тя е била с нея :Д, все пак даде ми го и аз такъв претиснен, влюбен сърцето ми биеше толкова бързо че ударите му ехтяха в главата ми сякаш някой биеше на барабан :) и се обадих и тя очаквала обаждането ми също ми се стори притеснена и развълнувана, но въпреки това ми отказа)

В училище я каних на кафе, но беше пълен провал (вцепенявах се), оставах на саме с нея да пушим понякога и пак същата работа... бях толкова слаб, когато имах нужда от сила да я спечеля.
Усетих, че поведението ми я отдалечава...
спрях скапаните си опити и само я гледах всеки ден- мислех за нея от момента, в който се събудя и заспивах с мисли за нея и постоянно я сънувах.

В училище ако я видех да се усмихва това ме правеше щастлив оправяше целия ми ден а усмивката и топлеше сърцето ми, а когато и беше тъжно исках да знам какво и е и да и помогна- когато беше замислена, замечтана всичко бих дал да разбера за какво мечтае...

На нова година 11 клас бях и пратих смс, в който и честитя нова година и я обичам-не знам какво съм очаквал т. е. сещате се какво съм си мислел :), но тя дори не се обади и не прати смс, в който да ми каже примерно, че нишо няма да стане.

След празниците пак на училище и общо взето се отбягвахме- и когато останах на саме реших да си пазя достойнството уж... - и и казах, че съжалявам за това, което съм и написал бил съм пийнал- това беше тъпото оправдание.
И тогава реших да се опитам да я забравя, защото мислех че тя не се интересува от мен.

Почнах да бягам редовно от училище, защото не издържах да я гледам отстрани само да съм близко до нея, но и далеч в същото време (киснех в едно кафе сам по цял ден) не можех да се прибера вкъщи, защото за родителите ми аз съм на училище...

И така дойде и 12=ти клас пак премина в бягане
мисълта за абитуренската вече ме плашеше.
Коя ще ми е дама, ского ще се забавлявам като на никой не му пукаше за мен- такива неща ми се въртяха в главата исках тя да е моята дама, но вече не посмях да правя опити, беше ме страх че всичко за мен ще се срине ако ми откаже.

Все пак колкото и да не вярвах в себе си аз бях и съм хубаво момче и няколко от момичетата изненадващо за мен ми предложиха да ми бъдат дами... не исках никоя от тях, но се съгласих да съм с едно доста свестно момиче.

Споделих на родителите си проблема си и те ме подкрепиха на макс, вдъхнаха ми колкото можаха увереност и на бала искарах наистина супер- не го очаквах, но се оправих със всички, с които се бях скарал, но не бях с нея...

Тя дойде да направи наздравица на нашата маса (нашия клас бяхме на 2 голями маси) и когато се доближи до мен станах и и шепнах в ухото -"съжалявам за всичко'' чувствах се виновен че може да съм я наранил...
и така всичко свърши както се казва - свърши един етап от живота ми и с неговия край започна друг.
Приеха ме в университет.

Но не можех да я забравя- винаги когато видех нещо познато се сещах за нея, винаги когато чуех любовна песен... ако бих определил чувствата си на ''хлапак'', смешни за едни но приказни за мен с някоя песен то може би песента е на сантра- без теб.
Знаех че вероятно няма да се видя повече с нея и че всеки ще поеме по собствен път.

Последния път който я видях, бях започнал като барман и какво... ами какво тя работеше като сервитиорка в съседното кафе, но нито аз отидох да я поздравя, нито тя мен- исках, но не бях сигурен че тя иска да си контактува с мен.

Ето нещо интересно което ми направи впечатление тогава- с/у бара в който работех имаше магазинче за някакви джунджурии, беше ми като на панорамна гледка. Тя всеки ден го посещаваше като и свърши смяната може би.
Седеше там по 30 минути - сякаш го правеше за да я видя, да изтичам и да я поздравя, но може да се заблуждавам.
и така аз напуснах заради проблеми с собственика, беше от далавераджиите, които не искат да плащат и тя скоро след това спря да работи там.

Лятото разбрах, че е заминала за англия да гледа на сестра си детето и да и помогне и временно беше прекъснала университета.
Тогава един ден, когато все по рядко се сещах за нея тя ми писа смс, в който ме пита как съм и как ми е скайпа и тя споделя нейния.

Бях изумен и пак обнадежден, толкова много исках да пиша с нея. Но реших да изчакам 1 ден и тогава да я потърся в скайп, за да не си каже че съм отчаян.
Но когато и писах тя постоянно си имаше работа или тъкмо излизаше или изобщо не пишеше, но мисля че все е имала време да си попише с мен, така и не пописахме до ден днешен...

Заради нея си направих фейсбук, тя ми потърси...
и така пак почнах да си поставям целта да я забравя...
докато това лято един приятел, който беше ходил с нейна приятелка и моя съученичка от бившия ми клас ми каза, че приятелката му казала, че тя все пак е имала нещо към мен, но не съм бил достатъчно решителен.

Пфф сигурно ви писна вече, но тогава пак се обнадеждих- започнах да влизам всеки ден в фейсбук и да и пращам песни... и такива неща гледах всяка песен, която и пращам да носи послание, но внезапно - хоп обвързана и това беше.

Единственото което искам сега поне е някой ден да ме види какъв човек съм станал и тогава да и кажа в очите колко съм я обичал и държaл на нея и на всичко свързано с нея.
Как когато ми каза, че тренира нещо като брейк и ще участва на празника на езиците в гимназията събрах цялата тайфа, за да я гледаме- исках да я заснема с камерата да и направя диск, който да и подаря, но тя не взе участие тогава, не знаех защо но се бях притеснил за нея, звънях и но и беше изключен телефона...

Дали, не съм изгубил истинската за мен (моето момиче)
Иска ми се да имах шанс да прекарам време близко до нея, когато съм по уверен в себе си, може би тогава щях да знам със сигурност дали тя е момичето на живота ми.
Това беше благодаря на всички, които са имали търпението да го прочетат

Коментари

1.   Много дълга история братт мързи ма да чета дай по на късо следващия път.

2.   Прочетох го на един дъх.
Много се радвам, че и в днешно време младите хора могат да бъдат постоянни в чувствата си.
Нямам какво да добавя...

3.   Като изключим, това че докато стигна края забравих началото, до някъде те разбирам. Момче с достойнство и ГОЛЯМО ЕГО :) Ами пич нека това ти е за урок, за да знаеш следващия път да не се правиш на интересен, защото свестните са наизчезване...

4.   Господи, аз съм моми4е на 19, тази година завърших и съм едно към едно в твоето положение! Разказът ти почти ме разплака, написан с толкова силни 4увства :) Пожелавам ти оба4е да забрави6 това моми4е, за да бъдеш щастлив един ден :)Искрено се радвам, че има хора като теб :Д

5.   От автора :
Надявам се историята да има продължение, ако не ще започна нова история.
А тя- искам да бъде щастлива.

7.   Защо ли мъжете обичате да се правите на интересни, когато имате шанс да бъдете с някое свястно момиче и след време като изпуснете влака, тогава се сещате да съжалявате за пропуснатата възможност... винаги така става за съжаление.

Doriana

8.   Подкрепям напълно номер 7.

9.   Я го копирай това и и го прати в скайп
Ако не ти се обади си вземи живота в ръце и си намери друго момиче.

10.   Незнам как да продължа напред, имам чувството че немога да спра да я обичам...
Дори и сега мисля за нея когато съм заринат с изпити и чета по цял ден.
Знам че трябва да я забравя... все пак си има приятел вече, но немога обичам я... имам нужда от нея :( особено сега

11.   Ти пък откъде си сигурен, че има приятел? Излезте от виртуалното пространство. Това, че е обвързана във фейсбук, не значи непременно, че и в живота е така. Покани я на кафе. Дори и просто да се видите като стари познати. Историята ти наистина много ме трогна. Аз бях в подобно положение миналата година. Харесвах едно момче само че той беше в дванадесети клас, а аз - в единадесети. Мислех, че със завършването му всичко свършва. Казвах си, че не ме харесва и че е дошъл краят на моето мълчаливо увлечение, но всичко тепърва започваше и се разви именно чрез скайп и фейсбук. Може и при теб така да стане.

12.   но защо тя не ми пишеше, когато сама ми даде скаипа си...
незнам.. обърква ме....
Някой да има идея?