За полигамията и моногамията. Интересна теория, може би и факт
Здравейте на всички читатели. Пише ви един млад мъж на 25, който все още "кове" своето бъдеще. Имам скромен житейски опит, трупам все още знания, но и доста наблюдавам хората, чета всякакви статии на отчаяни хора, търсещи любовта не само в този сайт, но и в други. За да разберете по-нататък какво ще ви кажа, нека първо да започнем с дефиницията на думата "любов", що е? Любовта реално е поредица от действия от наша страна, към даден човек, целящи да постигнат неговият комфорт, спокойствие, здраве (физическо и психическо) и устойчивост. Или казано по-просто "безусловна грижа, към другия, без да се очаква нищо в замяна" - това е висшата форма на любов. Е, дадохме някакво максимално добро определение, но какво реално я поражда? Тук отговора на въпроса не може да бъде един единствен, тъй като факторите могат да са доста, може и да е само един. Като цяло на първо място влиза физическата красота на дадения индивид (ръст, лицева симетрия, телосложение, цвят на очите, форма на устните), на второ място идва "вътрешната" красота (начин на изразяване, тон на гласът, белези за интелигентност, цел в живота и т. н). След като тези неща се изяснят и между индивидите има съвместимост, настъпва привличането (това е различно от любовта). Привличането е форма на възхищение към някого, в който намираме дадените качества. Е, вече стана ясно как се случва целият процес - 1. Среща между двама индивиди, намиращи другия за хубав, 2. Общуване с цел опознаване на другия и да се види интелектуалното му/ѝ ниво. 3. Взаимно привличане. Отгатнете какво става след 3? Именно... с*кс или научно казано, между двамата рано или късно настъпва полов акт. Та дами и господа, половият акт НЕ Е форма на любов. Много е грешно изказването относно този акт "правя любов с еди кой си", не не правиш. Правиш с*кс. И тук идва въпроса, ами тогава какво е сексът? Биологично, сексът е средство само и единствено с цел размножаване и създаване поколение. Всичко друго... това е така да се каже "екстра", т. е с цел задоволяване нуждите. В тази връзка, женският полов цикъл настъпва веднъж месечно, при мъжа е всеки ден (24/7). При всеки акт, на една яйцеклетка се падат по 120 млн сперматозоида. Нека направим една проста сметка, 120 млн сперматозоида на ден, всеки ден при една яйцеклетка всеки месец, ще означава, че (при това ако гаметите са жизнени) ще са нужни по-малко от 30 мъже да оплодят ВСИЧКИ ФЕРТИЛНИ жени на планетата! Това води до едно единствено съждение - мъжът е полигамен ПО ПРИРОДА. Моногамията може да се каже, че е промотирана на база най-вече на религиозни вярвания и обществен натиск. Ако ги пренебрегнем (в доста случаи, индивидите, които ги пренебрегват биват заклеймявани като "безбожни" и т. н) та ако се пренебрегнат изцяло, или не съществуваха, всеки мъж би изневерил. Това е просто биологично заложено. Нека сега да видим въпроса за "екстрата". Всеизвестен факт е, че жените са доста по-емоционалните създания. За това е напълно нормално след полов акт, жената да се привърже емоционално към даден мъж. Но, въпреки това понеже мъжете са визуални (най-вече се привличат от визията на жената, останалото е също от значение, но помните коя беше първата точка), при този акт, реално от мъжка страна няма почти никаква емоция, а просто задоволяване на физиологична нужда, нямаща нищо общо с любовта. Един мъж обича и дава истинска любов на жена, когато я пази и се ГРИЖИ за нея и НЕЙНИЯТ комфорт, както и за комфорта на децата, без да очаква нищо в замяна, защото той е ловецът, той е силният, и от него зависи продължаването на линията. Физическото и емоционалното са две различни неща за мъжа.

Коментари

1.   Приятелю, звучиш като зле написан учебник по биология. Но да не обиждам учебниците, понеже те надали биха приютили бисери като този, че вътрешната красота включвала... тонът на гласа на човек, или пък че любовта представлявала "набор от действия с цел задоволяване на потребностите на другия". В такъв случай компютърните алгоритми са висша форма на любов към програмиста - удовлетворяват му нуждите които той е заявил в пълна степен, не смяташ ли?

Изглежда едва след като си завършил системата на българското образование са започнали да се формира критично мислене в теб, но колко по-хубаво щеше да бъде, ако за вътрешната си красота се беше погрижил по-рано, и по възможност - с помощта на някой истински учител!

2.   Авторе - първо научи се да разделяш текста на абзаци, защото така се чете много трудно!

Второ разсъждаваш сухо и безплодно - твоето са празни мъдрувания!

Запомни от мен:

Не може да не включваш Бога в каквото и да е разсъждение, за каквото и да било, защото Бог е нашия Създател и Творец на всичко видимо и невидимо. И без Неговата воля - и един косъм не пада от главите ни - разбираш ли това?

Тоест светът се управлява и движи от Божият промисъл! - прочети в православните християнски сайтове и книги - какво значи това!

Човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот!

Относно полигамията - ще ти копирам това, което написах в съседната тема по този въпрос:

Да, лошо е да си полигамен!
Защото това води до много грехове и то тежки!

Трябва да не го правиш, ако искаш да водиш нормален живот!

Но никой не е полигамен по естество - човек е създаден от Бога моногамен! За Адам е била създадена и дадена - една жена! Това е установеното от Бога!

Проблемът при хора като теб идва от приемането на такива помисли и съгласяването с тях, но знай - че тези помисли са от лукавия(дявола) и са гибелни!

Според мен изходът е един - покаяние и да се обърнеш към Бога и да се въцърковиш постепенно в православната църква!

3.   "Имам скромен житейски опит", "нека първо да започнем с дефиницията на думата "любов", що е"

Спрях да чета нататък.

4.   Може ли по-ясно да си формулираш теорията?

5.   За мъжете не знам, но знам, че жените си се первазят здраво с чужди мъже, колкото си искат. Така че, и мъжете, и жените са полигамни. Но никой не иска такъв мъж, или такава жена за брачни партньори.

6.   Препоръчвам ти да прочетеш научна литература относно фертилност, оплождане, инстинкти и полигамия и моногамия при хората и тогава да коментираш, а не да си съчиняваш произведения на случаен принцип с плитки разсъждения. Не само жените се привързват емоционално след секс, същия процес го има и при мъжете. Престанете мъжете да се оправдавате с това, че имате милиони сперматозоиди за това, че точите лиги по всяка срещната, дори и да сте във връзка. И да знаеш, че от два стола лесно се пада на земята и после с години може да не те огрее, много такива истории сме ги чели тук.