Влюбих се в мой колега
Здравейте на всички, които четат истории и пишат такива в този сайт! Както се подразбира от заглавието, темата на историята е доста често срещана, както и като житейска ситуация. Пише ви едно младо момиче, което има нужда от съвет. Тези дни започнах нова работа, разбира се срещата с нови хора върви ръка за ръка с това. Един от колегите, който е с 1 година по-голям от мен, ми привлече вниманието изключително много още първия път, в който го видях. Не след дълго на първия или втория ден, той завърза разговор с мен, попита ме на колко съм години, а за други въпроси не се сещам конкретно. Също така ми обясняваше нещо, свързано с работата. Изключително чаровно и усмихнато момче е, изглежда ми и любезен и внимателен и си личи, че има уважение. Днес също ме заговори, когато пак ми показваше нещо, свързано с работата. Тогава ме попита до колко съм на работа. После по едно време или преди това като минах покрай него, отново го направи, беше се закачил. После, когато бях излязла в почивка, той също беше, но неговата вече тъкмо свършваше, тогава ми се усмихна и ме попита дали излизам в почивка, аз му отговорих, че излизам и че виждам, че и той е в почивка, а той ми отговори, че тъкмо му свършва. Не знам дали това негово поведение не е заради това, че съм нова и просто това да е негова черта да се държи любезно с нови колеги, или по някакъв начин съм му привлякла и аз вниманието. Много бих искала да се сближа с това момче, не знам как точно да подходя, тъй като все пак той ми е колега, не е някой, който съм срещнала навън. Не знам дали не ме е заговорил, просто защото съм нов служител там или наистина по накакъв начин съм му направила някакво впечатление. Казаха ми, че като цяло е усмихнат, но аз няма как да знам със сигурност. Въпреки това лично на мен не ми се вижда постоянно усмихнат. Някак го наблюдавам, знаете че когато харесаш някой, дори не се усещаш как го следиш с поглед. Понякога можеш да го правиш неволно, друг път дори съвсем умишлено. Ще се радвам да дадете вашите съвети и да споделите своя опит! Благодаря предварително на всички ви!

Коментари

1.   Нищо не прави, но явно има интерес

2.   Още е рано да се каже.

Остави нещата да се развиват естествено и като мине време ще се види на къде отива ситуацията: към брак или към напускане на работа?

Но все пак се дръж на положение и поддържай нужната дистанция, но без да го отблъскваш - и така той ще разбере, че си сериозна и свястна жена!

3.   Провери първо дали не си поредната колежка, на която се усмихва така чаровно...

4.   Аз го видях, той ме видя. Усмихна се, после не е достатъчно усмихнат. Не прави помии на работа.
Хаос разказ.