Родителите му не ме приемат
Здравейте бих искала да ви разкажа моята история.. аз съм момиче на 19 години. Аз съм дете от смесен брак между българка и турчин имам прекрасно семейство но както винаги не може само хубаво да има...

Тази година срещнах моето момче и той е от турски произход заедно сме от 6 месеца но се обичаме и то много той е само с една година голям от мен.. Проблема при нас е че неговите родите ли не ме приемат защото майка ми била българка иска ли чиста туркиня за сина им..

Те направо го манипулират - казват му да избира между мен и тях, той е между чукя наковалнята и не знае какво да реши, не знае как да постъпи... заедно сме все още но не знам какво ше реши изведнъж, казва ми ако се разделим ще е най добре, така родителите ми ще живеят спокоен живот..

Аз не мога да позволя да го загубя защото наистина много го обичам, но не знам колко той ме обича няма смелоста да застане срещу тях и да им каже че трябва да се примерят.. не минава ден в които аз да не плача само за това мисля мили хора и приятели, моля ви дайте ми съвет как да постъпя имам нужда от вашата подкрепа предварително ви благодаря. Бъдете щастливи.... с много обич - Ани.

Коментари

1.   Попитай майка си! Тя ще ти даде най добър съвет.

2.   Мила аз мисля че ако той наистина те обича ще се опълчи не само на родители си а и на целият свят! Ако се разделите заради това бъди сигорна че изобщо не му пука за теб! Казвам ти го защото аз самата бях поставена между този чук и наковалня, но осъзнах че аз не го обичам и повода да го зарежа беше идиален а ако го обичах не ми пука от никои и нищо нямаше да ме спре да съм с него!!! Успех.....

3.   Мисля, че нещата трябва да се разгледат в няколко посоки.
Напоследък се засилва ролята на исляма. Преди живеехме и вероизповеданията съществуваха, но никой не поставяше такъв голям акцент на това. Сега има вече едно противопоставяне. Може да няма вяра в истинският смисъл на думата, може хората изобщо да не са чели библия и коран, но се бият в гърдите и говорят за религията какво позволявала и какво забранявала.

Но възпитанието в тази семейства се основава на един строг ред и дисциплина. В този смисъл един син никога няма да се противопостави на майка си. Може да те обича, но ще застане твърдо до майка си. Може да се ожени за друга и след това отново да те потърси - но все едно, ти ще си една негова приятелка в по-тесен смисъл на думата. Ще имате връзка, но не и семейство. Още повече, че съжителството без брак вече е узаконено.

А ти вярваща ли си? Каква религия изповядват твоите родители?

Не забравяй, че ислям и християнство са винаги в конфликт.
Винаги исляма държи да е доминанта. Християните са по-толерантни, но те се държат на дистанция и същевременно признават правото на избор.
Така че ако вашата фамилия е твърдо към исляма и традициите, които се определят от това - няма да имаш толкова голям проблем.

Но ако ти си християнка, ако твоята майка е запазила почит към християнството - трудно ще ти бъде да си с твоето момче.

4.   Ами вкъщи се спазват и турските и българските празници, нямаме такъв проблем за това, родителите на баща ми са приели маика ми без проблем...

5.   Моето мнение е че прекалено много го обичаш. Разбери дали наистина той те обича. Знам, че е гадно да избираш м/у родителите си и любовта, но съм сигурна, че ти ако беше на негово място щеше да избереш ЛЮБОВТА. В крайна сметка родителите не са тези с които продължаваш живота си. Идва момент в който трябва да се отделиш - да се откъснеш от мама и тате. ПОМИСЛИ И РИШИ все пак времето лекува или пък си дайте малко време и премислете нещата.

6.   Ако не те приемат сега никога няма да те приемат, аз имах същия проблем. Тои избра мен и в началото бяхме добре, оженихме се родини се детенце, но техните си останаха против мен. Живяхме 7 години заедно, но за жалост се разделихме преди 1 година и за това трябва да благодаря на неговите родители. И до ден днешен говорят за мен глупости въпреки че не сме заедно вече, така че си прави извода. Които веднъж не те приеме никога няма да може да го направи.

7.   Говори с приятеля си за това и му постави въпроса иска ли да е с теб или ще слуша мама и тате за всичко. Дали е съгласен родителите му да му избират жена...

8.   Сигорно сте бедни моето момиче. Ако имаше 2 шепи
със жълтици баща ти даже и да беше поп, пак щяха
да те приемат. Не трябва да се делим на българи и на
турци, а на добри и лоши хора. Ти си попаднала на
лоши хора. И на такива българи да попаднеш, пак лошо
ти се пише. Ще ти дам един пример.

Моето комшийче, много хубаво момче, на 29 години. Русо със сини очи, българин, има бус и кола, ходи по пазарите, от там си изкарва парите ми вика.
Ходя със една студентка 4 курс право, ама няма да стане работата. Майка и е наредила да си търси мъж с 2 висши образования който да и вади по 10 бона на месец.

Ти сега май се оплакваш че, не те приемат за туркиня. Ако се чувстваш такава, хвани се за българин. За българите ти си туркиня, за турците ти си българка, за циганите ти си циганка. От негър и бял какво става? Човек със приятен слънчев загар. Чудя се закакво се натискаш у турска къща.
Ти недей гледа у вас как си живяла. Скоро беше, гледам
един много богат турчин, дето не си знае парите, купува
фураж за пиленца. Викам му какво става? Ти готови
пилешки пържоли ядеш. Пък той ми отговаря:
Абе търся им работа на жените у дома. Взел съм им
малки пиленца, да имат с какво да се занимават. То
като нямат работа само за хуй мислят. Сега съм им взел
телефоните. Перът килимите и се карат. Аз пък отивам
да пия някоя бира. У такваз къща ли искаш да попаднеш.

Какво ще правиш без мама и тати. Няма да им е хубаво
на твоите родители да чуват че нищо не става от тебе.
Бъди сигорна, че няма да те подкрепят. И у българска
къща да влезеш с такива изедници, пак ще бъде същото.
Хубавото е че си млада. Позагледай се по българите.
Викам на моя син, ако един ден се зажениш и смяташ че,
няма да изневеряваш на жена си, няма нищо по хубаво
от една млада хубава съвременна туркиня.
Той ми вика: Има такива, ама те са кадър на ДПС.
Е ти нали не си кадър на ДПС. Живота моето момиче
не е само секс с любимия. Ще го забравиш. Колко има
още да се влюбваш. Направо си за моето русо комшийче.

Интересува ме как си живяла досега. Много намразих
турците, защото не дават на една туркиня да разговаряме.
Надявам се с такива писма да стана по толерантен.
ГС1

9.   Ами виж сега маика ми е българка а баща ми е турчин но никога е нямало такъв проблем, а до колкото до това дали да съм с турчин или българин не е важно за мен, но не мога да заповядвам на сърцето си, просто се влюбих и обичам много това момче наистина много, а родителите му не ме приемат защото в техния род нямало българгаска кръв и какво щели да кажат хората.

Аз съм живяла един спокоен и хубав живот имам всичко, от нищо не съм била лишавана до сега, тази година завъпших, но сега съм си вкъщи, исках да работя, но баща ми не ми позволява и съм си вкъщи но съм много нещастна сега без моя любим и до колкото до секса, не всичко е секс в този живот на мене ми стига само да знам че е до мен и да ми каже че ме обича..

Моите родители го приемат и го искат дори казват нека доиде у нас да живее, сезен ми казва ако оставя моето семеиство и тръга с тебе ани какво ще стане казва след това тои не е сигорен в моите чувства а пък аз наистина много го обичам, мисля да застана пред баща му и да говоря с него поне за сега това ми идва само на ума.

10.   Не се унижавай да говориш с бащата на приятеля си. Ако някой трябва да говори - това е самият твой приятел. Ще повече си дете от смесен брак - би следвало да разбираш каква е ролята на жената според ислямските традиции.

Жената е винаги поставена в ролята на подчинение. Тя е подвластна на мъжа и подобно бунтарско поведение не би било в твоя полза пред хора, които имат толкова ограничени разбирания.....

Мисля, че щом приятелят ти пази неутралитет - това е показателно, че е взел решение за вашата връзка и неговото мнение се различава от твоето. Но не му прави чест, че няма доблест да ти каже как точно стоят нещата. Определено може да имате връзка, но не и брак.

11.   Ако те обича, ще те приеме всякаква.
А това, че турците такива или онакива, са предразсъдци.

12.   И аз да изкажа моето мнение, като човек със смесен брак...
Аз съм туркиня, а мъжът ми е българин разбираме се дотолкова, колкото дане намесваме религиите, никой няма нищо против религията и обичаите на другия, но всеки държи на своето..

Та искам да кажа, че ако твоето момче държи прекалено много на религията си и на семейството си, знай че той ще предпочете ТЯХ пред любовта и рано или късно ще останеш сама... Затова поговори с него докато е време докато си млада, защото от личен опит знам че когато и да се случи ти ще мислиш за него поне 1-2 години, ще търсиш него във всеки следващ, ще сравняваш и ако има само един недостатък то ще бъде пречка за по нататъшното ти приятелство. Аз лично мисля, че е подобре да го зарежеш времето е пред теб още си млада и неси струва да си губиш времето и да чакаш човек който незнае какво иска, това разбира се е мое мнение.

13.   Здравей, аз също съм в такова положение въпреки, че много го обичам се опитвам да си дам сметка, че е по-добре ако се разделим. Аз съм на 27 години от 3 години сме с моя приятел. Аз съм помакиня, а той турчин и неговите родители не просто не ме искат, а ме мразят, правят всичко възможно да ни разделят. Той неможе да вземе решение, много ме обича и иска да сме заедно, но и неможе да събере куража да им се противопостави. Няколко пъти стигаме до брак и той отказва. Обещава ми, че всичко ще се оправи, но толко време нищо не се оправи, само болка сълзи и драми. Сега си замина, че му трябвало време да реши, но аз знам, че решението му няма да е в моя полза. МНОГО СТРАДАМ. Много ми е трудно да се отърся и да продължа сама по пътя си. Много е тежко разбирам те напълно, но трябва да сме търпеливи, времето ще покаже.
УСПЕХ!

14.   Турците не казват нещата направо, оправдават се с родителите си например. Помисли за това.

15.   Ами знаеш ли че май си права че турците трудно казват тежката истина не защото немогат, а зада не обидят партньора си именно затова им е по лесно да се оправдават та извода е че оправдава ли се някой трагни си сам защото му е трудно датиго каже!!!