Остарях, но желанието за любовница ме влече...
Минах 60.
Водя дело за развод.
С жена ми отдавна нямаме нищо общо, но чаках синът ми да си влезе в пътя на самостоятелния живот, нужен му бях, наистина му бях нужен.

Постоянно съм имал любовници; не ден за ден, а любовници с продължителна връзка. Омъжени, разведени, неомъжвани..., аз обичам и ценя високо жените, но за моята се ожених поради нейната съзнателно търсена бремнност, получила се при случайна връзка между нас - бях неин университетски преподавател - и аз повече не пожелах да спя с нея..., какво е правила тя, не съм се интересувал изобщо...

Мъжете и жените често очакват повече от живота; но животът не се интересува от нашите очаквания, животът не ни дължи никаква справедливост, особено пък такава, каквато смятаме, че непременно заслужаваме...
Така наречената изневяра не е нищо особено; въпросът е, че тя задължително следва да бъде дискретна; почнат ли да те подозират и да те следят - хванат си...

Аз обичам и уважавам жените; всичкото удоволствие, което съм преживял на този наш свят, ми е дарено от жените. За проваления си брак съм си виновен лично - той си беше провален по дефиниция, но все пак синът ми се роди, израстна, стана свястен и хубав мъж, струва си, поне според мен, да подчиня семейното си неудоволствие на сина ми...
Чака ме свобода от брака, чакат ме възможности за общуване с жени, а това е едно велико общуване...
Живот...

Коментари

1.   Според мен ти цял живот като не си я харесвал тази жена, как може да се ожениш за нея първо? Дори като си мъж и имаш дете, добре за него се грижи, но... защо си живял толкова години с жена която не обичаш, и тя пък защо го е позволила това да си ходиш напред назад, няма ли достойнство да си тръгнете един от друг? Как живеете така без любов, бе хора?

Съжалавям, че ти го казвам, но господине, не мислиш ли, осъзнаваш ли какво значи истинско семейство, което посреща трудностите сдружено, което посреща празниците обединено, а любовта между двама души, обединена с душевната връзка?

Пожелавам ти да имаш такова, че да разбереш колко е важно и двамата да се обичат, не постоянно любовници, които са за малко и ти оставаш излъгания след тях... ЦЕни ценностните неща в живота, не се поддавай на моментното, ако искаш да започнеш живота си отново, трябва да бъдеш честен, обичай жена, но нека и тя те обича...

Не си мисли, че на тези години всичко е свършило, всеки човек има шансове в живота.. Бъди честен към една жена която обичаш, но само ако тя те обича я приеми, и създайте новото начало... в твоя живот. Пожелавам ти късмет... И обясни на детето ти какво ти е, защото то няма как да знае за случилото..

2.   Човек, стискам ти ръка! Рядко се среща в сайтове като този толкова зряло и осъзнато мислене.

твой по-млад колега

3.   Много припознавам два такива университетски преподаватели (с гениални синове), които не си криеха мераците и колко ни късаха, че не искаме да отидем с тях в "онази" квартира на преподавателите за контакт със студентките :)))
Да й е честито на жена ти! Сигурно й е било гнусно с теб, колкото на нас с поведението на такива като вас.

4.   Ти си непоправим женкар. Имал си голям късмет със съпруга, затова,че те е изтърпяла, явно е слаба и без достойнство, и не е искала сама да носи тежкия кръст да отглежда дете. Или просто е поставила детето на първо място. Тази жена трябва да я боготвориш, но ти си сляп за нея.

Една нормална жена не би те изтърпяла никога (като например аз). На такъв и любовница не бих станала, ценя се твърде високо, за да съм му поредната бройка. За мен си един нещастник, защото никога не си знаел какво е любов. Мъже като теб живеят в паралелна реалност, в която чувства няма, а само оглеждане за прелестите на поредното парче. Обикновено умират сами и нещастни....

5.   Доста си възрастен (без обида) Трудно ще си намериш жена на тези години. Но щом не обичаш жена си разведи се, намери си някоя жена на 50, 55 години бъди щастлив с нея забавлявай се (доколкото можеш) КЪСМЕТ С НАМИРАНЕТО НА ПОДХОДЯЩА ЖЕНА!!!

6.   Пич,
чети ме сега, стана ми жел за теб и реших да ти драсн някой ред,
сигурен ли си, че на тези години имаш възможности за някакво подобие на полов ат, а не алармира самата простата,
в продължение на години ти не си изпълнявал съпружеските си задължения,
което води до мисълта, че си имал някакви проблеми с потентността си.....
по-скоро като съвет от жена, към теб, гледай си старините и
не прави неща, които са характерни за младите
жребци ...
приеми че отдавна си се изчерпал физически
сексуално и морално....
не е нужно да се излагаш на тези години
ако беше на 20, 30, 40 дори и на 50 бих помислила, че имаш някакви нужди,
но на 60 просо си спомняш отделни епизоди
от твоето минало
но едва ли вече си в състояние
да направиш нещо на тези си години....
ако не вземаш помощи средства, но като фермецевт мога да ти кажа
че те са до време

Woman Indigo, 40

7.   Модераторите трябва да помислят за раздел "Малки ОБЯВИ" !

8.   Само не разбрах хвалиш ли се или се оплакваш?

9.   8, споделя.

Не мога да те виня за нищо. И двамата със съпругата си сте намерили своя си начин да се чувствате добре, преживели сте много години заедно с обща кауза - сина ви, изпълнили сте дълга си и сега всеки може да продължи живота си така, както пожелае. Не останах с впечатлението, че в живота ви е имало драма, за да съчувствам на съпругата ти. Вероятно и тя се е спасявала като теб. Няма лошо. Пожелавам ти още много любов!

10.   Автор
Аз съм умен, приятен, влиятелен и обятелен мъж; в никакъв случай не сам имал потребност да бъда активен в търсенето на любовница, намирали са ме...
Е, жена ми ме измами, забременя със своя си цел да се омъжи за мен, а лично аз намирам задължението на родител пред детето за фундаментално задължение.
Аз бях нужният родител на сина ни; без моето бащинско участие той нямаше в никакъв случай да е това, което стана като мъж.
А дали ме бива още в кревата - справям се напълно удовлетворително за мен и за жените вече над 50...
Освен това... ако до мен има свястна, умна жена, за нея си е живо удовлствие да бъде заедно с такъв мъж и човек...
И ни се водете от щампи, от празни схеми, от чужди съвети никой не е поумнял, както животът на цели народи, така и животът на отделните личности или семейства е УНИКАЛЕН И НЕПОВТОРИМ, всеки сам трябва да се справя, но първо се осводете от илюзите - реалният ЖИВОТ никому нищо НЕ ДЪЛЖИ, нито справедливост, нито пък щастие...

11.   Според мен просто осъзнавате какъв нещастник сте и се опитвате да заблудите себе си и шепа анонимни потребители какво бляскаво бъдеще Ви очаква.

Лоша

12.   Tи си човек който има някакво самочувствие в този живот, да, имал си връзки, черпил си топлина... и какво от това... аз съм като теб, забравих съпругата си, оправдавах се се с неините недостатъци, за да оправдая себе си, и какво... получих моментно щастие, това е голата истина... и сега какво... остарявам, нямам разбирането в собственния си дом, къде са моите връзки, отдавна изчерпани и забравени... истината е че по хубаво от едно здраво семейство няма.... просто търсим оправдание и се самозалъгваме... така мисля... съжалявам....

13.   Ами някои са се оженили едно време заради разпределение да не попаднат в някое забутано село, но сега застаряващи виждат, че са се оженили за най не подходящата жена. Ама все пак не може всичко да ти е наред. Да си останеш в града, да наследиш апартамент и да чакаш всичко на готово и да се биеш в гърдите, че си велик. Нищо си! Всичко имаш в наследство. Само си помисли какво ти си направил? Чакаш на някой преуспяваш роднина да те нареди теб, жена ти, че и децата ти. И ти пак не спираш. И така ще е до гроб. Ами какъвто си и ти и всички около теб.

14.   Щом си минал 60те години много трудно ще си намериш жена (жените дори на 40, 45 години търсят по-млади мъже) Можеш само да си намериш някоя курва от дискотеките и да спиш с нея.

15.   Ти изобщо нямаш връзка с жена си, камо ли брак - за каква изневяра говориш?
Мисля, че всичките ти разсъждения на тази тема са излишни.

16.   Хора, на мен едно не ми е ясно-хората над 60 все още ли имат желание за сексуален живот? В смисъл на мен ми се струва малко странно (да не кажа чак гнусно)... не знам защо така... Само аз ли го намирам за странно?

17.   „Чака ме свобода от брака, чакат ме възможности за общуване с жени, а това е едно велико общуване...
Живот.. “

Жал ми е за теб, съжалявам. Събудил си се доста късничко... Много интелигентен мъж си, вярвам ти, че никога не ти са липсвали жени в живота, любовници, които са се уморявали с времето да чакат да се събудиш и са поемали по своя си път, раждали са своите си деца, които можеше да бъдат желани твои, вместо да играеш тятър с нежеланата от теб жена.
Ти си на 60. Средната продължителност на живота на българския мъж е не повече от 70-72 години.
Помисли си, какво смяташ да правиш с останалите годинки от живота ти и дали си заслужава да ги пропилееш отново. Иначе, вярвам, че ще намериш жена, която да те обикне, под въпрос е, дали ти още си способен да дадеш на една жена същото.
Колкото до сина ти - използваш го за оправдание. Същност най-много те е било страх от общественото мнение, от това, какво ще кажат хората, както и от провала като мъж и баща. Синът ти ще си поеме своя живот и дано направи повече от него, отколкото баща му. Скоро няма да те има, а той тепърва ще се наслаждава на любовта, надявам се.
Моят мъж, подобно на теб, изгледа децата си, но е с 15 г. по-млад от теб. Наслушах се на оправданията му за децата и т. н. В крайна сметка, те само чакаха да навършат пълнолетие, за да поемат живота си в свои ръце, да почнат да откриват света за себе си. Родителите остават просто задължението да им се обадиш веднъж на седмицата, после веднъж месечно, на празниците... на погребенията.
Такъв е животът. Няма оправдание, за да го пропилееш. Не си заслужава за нищо на света - дължим на децата си грижи, любов, внимание, възпитание, образование, но не самия си живот и личното си щастие. Всеки има право да обича и да бъде обичан. Който се отказва от любовта уж в името на децата, той лъже себе си.... в действителност го е страх от Любовта. Моят днешен мъж имаше щастието, че го чаках, когато реши да се събуди все пак - не остана сам и отвъд глупавия си семеен театър и страхове. Животът не прощава и за теб..
На 60 може би имаш още 12 години пред себе си, може би не. Успех и щастие.
А.

19.   Господин Х, няма да ви съдя, но едно правилно нещо казахте, че животът не е според нашите искания. Интересно какъв ли щеше да бъде, ако беше? Сега вижте, кой съм аз да давам съвет, но едно нещо съм разбрал перфектно - при някои хора животът, каквото и да правят, протича по определен начин. Явно и при вас е така. Затова ще ви кажа следното. Дали ще сте с жена или не е малко по-второстепенния въпрос. Първите въпроси, които задължително трябва да си зададете са съвсем прости "Какво, как и защо би ме направило щастлив? ". Не робувайте на хорските мнения, говоря като цяло. Виждам, че проблемът ви е преди всичко не само сексът, а някакви съмнения, които просто ви гризат, накратко се чудите "Защо стана така, не съм ли прецакан или нещо от сорта? "
Сега вие сам казахте, че ако си дискретен няма проблем. Но предвид фактът, че сте имал много жени едва ли само сексът ви тревожи. Помислете над това. Имаате 2 пътя. Или се терзаете или затъвате в блатото докрай. Както знаете поговорката "Пътят към ада е застлан с добри намерения. ". Но кой е казал, че адът е лош и че въобще го има? Дано оцените философската част от съвета ми.

И още нещо, който ви пише, че ще сте самотен или нещастен или ще свършите като куче, значи нищо не знае.
Дали ще ви изпратят хиляди или 1-2 когато умирате е просто чиста формалност. Така и така всички ще умрем един ден.
Дано съм ви окуражил. Успех в решението.

21.   Пропилян живот в страх и лъжа. Сега на 60 г. си се усетил. Защо обвиняваш жена си? Имал си възможност да се разведеш, имал си възможност да имаш желани деца, имал си възможност да бъдеш себе си, да си обичан и да обичаш.
Оправдавай се с детето, много умно - ако се беше развел то пак щеше да бъде твое дете.

Страхлив си бил, сега си плащаш. Може да имаш 12 г. живот, но няма да имаш желани деца, няма да усетиш страстта с такава сила, каквато е имало в младостта ти и няма да бъдеш с ОНАЗИ жена. Сигурно си срещнал любовта и си се отказал от нея.
"стига да е дискретно, да не се разбере... ' От кого да не се разбере? От жената която не обичаш и се развеждаш с нея в момента, от порасналото дете, което ще ти звъни по празници само, от колегите, които имат достатъчно свои проблеми, та да се занимават с теб, от родителите ти, които ако са живи, едва ли могат да разсъждават нормално вече, от съседката? От кого те е страх?
Прав си, че живота е несправедлив и сложен, но това не ни оправдава за страховете ни. И да ни оправдава, все тая.
Жалко, че чак на тази възраст, на преподавател ми се налага да кажа :КОГАТО НЕ ПОЕМАШ ОТГОВОРНОСТ ЗА СЕБЕ СИ, ЗА ЧУВСТВАТА СИ И ЗА ЖИВОТА СИ -БОЛИ! КОГАТО НЕ РИСКУВАШ, А ЖИВЕЕШ СПОРЕД НЕЧИИ ДРУГИ ПРАВИЛА -БОЛИ.

"живота е пред мен " - това на нас ли го казваш или се опитваш себе си да заблудиш? Сега след развода ще походиш по малки момичета, ще пиеш виагра и алкохол на воля, докато не ти светне какво точно искаш.
От сега ти казвам - забрави любовта! Няма да си с жената която обичаш, късно е. Имал си избор. Просто един пропилян живот. Едни неродени деца, едно неизживяно щастие.

Съвета ми е да си намериш някакво хоби, риболов например, да намериш нови приятели, да учиш нещо и да се забавляваш по този начин.
Сърцето може да те боли, но ще ти кажа истината :КЪСНО Е!

22.   21 е напълно прав.

Моят мъж ме въртя 6-7 години като любовница, преди да се реши да се разведе. Ето, изчака да му порастнат децата, но какво? Дори на празници не му се обаждат, само някой СМС и да искат пари, което си е в реда на нещата, защото учат, защото децата не могат и не трябва да живеят заради родителите си, те си имат свои живот.

И ето, сега ако ме нямаше, щеше да е в положението на автора след няколко годинки. Децата отдавна със свое семейство, свои деца, а той - сам и нещастен, стар.

Такъв е животът авторе, кой каквото прави... за себе си го прави - няма тук деца, жена и глупости, сам си се прецакал, животът си е отминал така покрай теб...