Приятелят ми каза да го оставя на мира
Здравейте,

Напоследък страдам от липса на внимание и останах и без работа.
Лошото е, че полудявам сама вкъщи. Опитвам се да се разсейвам, но това не помага.
Имам проблеми във връзката си. Той е вечно сърдит, недоволен, изморен.
Постоянно ме пренебрегва. От време на време се сеща за мен, ама това не ми стига.
Имахме един разговор по темата, имаше и временно подобрение, но дотам.
Днес имах разни странни обаждания по телефона от непознати номера, отделно ме притеснява един мъж по Фейсбук.
Писах на приятеля ми за това по обяд, той ме отсвири, че в момента не може да разговаря. Написах му ок. Той ми каза, че после щял да звънне.
След 10 мин му пратих номера просто и той избухна.
Започна да ми крещи по чата, какъв човек съм била, вдигала съм му нервите, да съм се спряла. Извиних му се, а той нищо.
След 3 часа му писах дали може да говори. Не ми прочете дори, затова направо го набрах. Затвори ми.
Помолих му се да не ми затваря, отново бил зает и не съм заслужавала да ми вдига.
Отново се извиних, казах, че не съм искала да му вдигам нервите.
Той ме сиктирдоса с думите кво ми се извиняваш, всеки път.
Казах му, че наистина имам проблем и защо прави така. Неговият отговор беше, че не се трая и сега не му се говори.
Отидох до апартамента му, защото буквално ми причерня и се разтреперах.
Той беше на входа и излизаше към колата. Влязох при него. Каза ми... нали ти казах, че не ми се говори, излизай.
Аз продължих да обяснявам, че не виждам какво толкова съм казала... той започна... всеки път го правиш, казах ти, че имам работа... ти пак пишеш. Попитах го дали това е краят, той каза
... айде пак едно и също, излизай от колата.
Накрая буквално ми каза да съм го оставила намира и че щял да се обади, когато прецени.
В момента не съм на себе си, макар че изпитвам и едно облекчение, което не знам на какво се дължи.
Не искам да го загубя, но и не знам какво да направя.
Някой може ли да ми даде съвет.

Коментари

1.   Да не се занимаваш. Това не е човек, а паразит. Грам емпатия няма.
Спасила си се.

2.   Послушай го, остави го намира. Жена съм, но намирам поведението ти за неприемливо.

3.   Научи се сама да се справяш с такива ситуации.
Не може за всяко нещо да го занимаваш.
Жена съм, но и а ще реагирам като приятеля ти.
А въпроса " дали това е краят"... имай малко достойнство
Само дето крата му не целуваш.

4.   В работата били виновни, че си останала без работа, приятелят ти виновен за всичко, някакъв от Фейсбук и той виновен и всичко това ужасно драматично и трябва са се говори за това веднага сега, пък като гледам самата ти си неспособна да си поемеш отговорността и да действаш, за това и само искаш да говориш, някой друг да ти сърба попарата.

5.   Приятелят ти е боклук, а ти се държиш незряло. Наясно ли си с факта, че не е сериозно да притесняваш с такива глупости човек който е на работа? Който и да беше, щеше да се изнерви. Отделен въпрос е, че колкото и да е изнервен и зает, е недопустимо да те третира по този начин.

6.   Връзката ви не върви, ти си мега досадна. Намери си работа, важно е. Не може да си седиш в къщи без работа и други интереси и да очакваш някой да ти изпълни целия свят.
Поначало, не мога да разбера какво е това непрекъснато говорене по телефона.

7.   Информирай се малко за типовете привързаност, ти явно спадаш в категорията на тревожните. Сиреч, напасваш се по партньора ти, като нямаш собствена идентичност и в случай на раздяла не знаеш какво да правиш със себе си. Ти си "закачената", а той е отдръпнатия. В такива двойки обикновено и двамата имат проблем с поставянето на ясни граници. Колкото повече го притискаш - толкова повече той ще се отдръпва. Надявам се да осъзнаваш, че поведението ти в ситуацията показва голяма емоционална нестабилност и неспособност да регулираш емоциите си и да се справяш с тях. Подобно поведение е много натоварващо за хората около теб и е нормално да искат да излязат от ситуацията и да не се занимават.

8.   Като ти каже, че е на работа се съобразявай. Никой няма да го търпи да води разговори и чатове по тел, че на теб някой ти досажда! Имала съм случаи почти по цял ден да не пиша с моя приятел, защото знам, че е зает. Ако му пратя нещо, ми отговаря, когато може, след работа ми звъни задължително. Когато е на работа съм му звъняла за 6 месеца може би един или два пъти, той като е зает ми вдига да каже, че е с хора и дотам. Не му побърквам телефона. И аз да съм и аз ще се изнервя. Намери си хоби, приятели, излизай, стига го притиска!

9.   Съжалявам, че ще го кажа, но звучиш като абсолютно токсичен човек. Ако имаш възможност, остани насаме със себе си (или най-добре с терапевт), за да разбереш какво те кара да се държиш така... Аз лично никога нв них търпяла такова поведение от гадже или дори приятел...

10.   Досадно е да го безпокоиш на работа, не си права.

11.   Като жена ти казвам, че си една хленчеща и досадна персона. Тормозиш човека на работа с глупости? Звънял и бил непознат номер? Ти не можеш ли да се оправиш сама?

Ти си обсебваща жена. Емоционалната интелигентност липсва у теб.

12.   Ти наистина си ужасно досадна. Човекът ти е казал, че е на работа и не може да говори, а ти не си спряла да пишеш и да звъниш.
Кое е толкова спешно, че да не може да изчакаш да се върне от работа? Някой умира? Някой е за 112? Това, че полудяваш вкъщи си е твой проблем, не го обвинявай него. Намери си работа и занимания и спри да тормозиш човека. Ся и той не е реагирал по най-добрия начин, но сигурно това не е първият случай и просто му е писнало.

13.   Според мен не го натискаш достатъчно. Това с работата най-вероятно е само извинение и е съвсем възможно да има друга в живота. Пиши му по-често и му звъни и директно го питай дали е с друга.

14.   Авторката е.
Работата му изобщо не е толкова натоварена. Може в конкретния случай да е било, но иначе не е. Плюс това изобщо не го безпокоя постоянно. Цялата неделя не съм го търсила изобщо.
В понеделник, когато се случи това, му писах следобед. Можеше просто да каже да не го търся през деня. Не се оправдавам, просто искам да уточня, че изобщо не става дума за звънене на всеки час.
Още повече, че в онзи момент беше и на линия във всички възможни социални мрежи и реших, че след като е там, едва ли има толкова много работа.

15.   Авторке, това не е човекът за теб. Не се афектирай от коментиращите, те ти дават съвети спрямо техните желания във връзката, а именно пълна независимост. Ти явно искаш повече време заедно с мъжа си и в това няма нищо лошо. Просто си намери човек, който може да ти го предложи. Нито си досадна, нито имаш някакъв психически проблем. Не знам какви са ви отношенията в други аспекти с твоя, но не може до допускаш някой да се отнася така с теб. Пълно неуважение. Убеден съм, че ако ти му се тряскаш така, той ще те зареже или ще се дистанцира. Напълно наясно съм, че не можеш просто да зарежеш човека до себе си от изневиделица, затова опитай да говориш много сериозно с него. Ако не иска да те слуша, единствено ще страдаш в бъдеще. Ти искаш едно, той не го предоставя, логично е да си по-щастлива (както и той, тъй като ти не му предоставяш независимостта) с друг човек. Но пак ти казвам, говорили ти така, не те обича на 100% както ти него. Цял живот ще се чувстваш както сега, ако не вземеш мерки

16.   Отново е авторката.
Днес не издържах на напрежението и му писах.
Веднага ми отговори, като че ли чакаше.
Не му било минало, още ми бил изнервен. Напрягала съм го излишно, трябвало да се науча и затова тези дни щяло да бъде така.
И още нещо... не съм преставала с глупостите. Изглежда този човек няма намерение да обсъдим отношенията си.

17.   14, авторке, това не е човекът. Този никога няма да има време за теб. Каква е тая работа, че е онлайн в работно време? Някои хора не могат да се обадят по телефона, той си цъка из фейса и инстаграма.
Не си нито много искаща, нито нищо. Просто някои хора нямат потребност да поддържат контакт през деня. Устройва ги да имат повърхностни отношения и гаджето да им е като далечен познат. Без задълбочавания.
Ако не можеш да му споделиш хубаво или лошо нещо, никакви не сте.

18.   До 16, смятай ако това толкова го изнервя, как ще реагира на нещо по-сериозно. Това ти го казвам, защото не всеки е перфектен, всички си имаме минуси. Да речем, че ти направиш нещо и на него не му хареса. Вместо да говори с теб, мъжлето ще се покрие като госпожица и няма да иска да си изясни отношенията с теб като голям човек. Според мен не се занимавай с него, несъвместими сте. Фактът, че те е разтроил толкова, че да пишеш и тема тук, говори доста за това колко важна си за него. Аз ако бях на такава работа като неговата, щях да си пиша с приятелката си всеки удобен момент, вместо да кифлея в социалните мрежи. Не искам да ти пускам мухата, но мислила ли си дали той не си пише с други жени? Най-безопасното нещо е да спреш да го търсиш и докато не видиш по-добро отношение от него, не инвестирай толкова във връзката. Жалко, че попадате все на такива. Успех с каквото и решение вземеш

19.   16, този реагира като жена в цикъл. Че и да се учиш, все едно ти е родител. Или си куче. Крайно отблъскващо. Едно гадже трябва да ти е и добър приятел. Иначе сте само двама души, които правят секс.
Разбирам какви отношения искаш да имаш, но няма да го постигнеш с този. Намери си човек, който ще е открит към теб. На работа или не, ще намира време да ти драсне някой ред. Да те пита как си, как минава деня. Да можеш да споделяш без страх, че досаждаш. То това е общуване между хората, това създава връзката. Не вдявам как има хора, които по цели дни не си пишат/звънят, а уж много се обичат. Много зает бил другият. С какво? Човек работи 8-9-12 часа, на смени или не. Има си обедна почивка. От 24 часа пак остава време. Криворазбрана представа, че така не се задушавате, поддържате тръпката, уважавате пространството. Независимост. Много заети.
Гаджето трябва да ти е добър приятел. Ако не можеш да му споделиш какво те тревожи, какво те радва, нищо не правите.

20.   Отново е авторката.
Вчера вечерта исках да го попитам нещо.
Беше си изключил опцията "read receipts" на съобщенията. Явно е прочел всичко. Опитах се да му звънна, даваше свободно. Най-вероятно си е изключил звука.
Писах му смс да звънне, да поговорим. Нищо.
Не знам какво да си мисля вече. Чувствам се просто отвратително.
Мислите ли, че е добре да не се занимавам повече?

21.   Номер 20, няма смисъл да продължаваш. Дори и по някакъв начин да си възобновите любящите отношения, каквито най-вероятно са били в началото (иначе нямаше толкова да го мислиш този човек), дълбоко в себе си ще чувстваш тази несигурност. А той отнася ли се така с теб, най-вероятно пак ще го направи някога. Няма смисъл. Ако той виждаше бъдеще във връзката и те ценеше като човек, нямаше да прави тези долни номера, а щеше да говори в прав текст какво точно иска от теб - не с агресия, а дипломатично и уважително. Последно се сърдих и не говорих на някого като бях в пети клас. Не мисля, че искаш толкова незрял мъж до себе си. Я си представи се сблъскате с някой проблем - какво ще направи, пак ли ще играе на обидена госпожица? Най-смешно ми е как си е пипал настройките на read receipts само за да се скрие от теб. Мъжленца..

22.   20, авторке, не се занимавай. Това не е човекът. Щом не ти вдига, не му звъни. Не му пиши. Не му вдигай и не му пиши и ти. Приел те е за даденост.

24.   Няма да го търся, ще видя какво ще направи.
Вчера сигурно егото му удари тавана... честно казано друг път ми "затваря" телефона, а сега даде свободно, затова се притесних.. , че може да му е станало нещо.
Каква заблуда.

25.   Не си причинявай този мазохизъм. Ако един човек поне малко те уважава, ще ти даде някакъв отговор, било то и "не се получава, по-добре да се разделим". Не постигаш нищо като го търсиш още и още, повярвай ми, много добре вижда, че му звъниш и му пишеш, просто толкова му пука за теб, че не си прави труда да ти отговори.

26.   Да, прави сте. Макар че изобщо не ми е добре, защото не се познаваме от вчера и не сме от 3 месеца. Ако беше така, донякъде щях да го разбера.
Другото е да го прави с цел подчинение и да си мисли, че просто ще триумфира отново в никакъв момен, когато на него му е кеф.
Но спирам да го търся, оттук нататък просто изглежда като самоунижение. Дори си мисля, че онази вечер игнорът му беше под егидата на приятелите му. Най-вероятно се забавляваха на мой гръб стабилно.

27.   26, ако приема съвети от дружките си да се държи така с теб, още по-зле. Сам си съсипва връзката.
Не го търси.

28.   Все ме плачеше, че ще ме блокира един ден.
Засега не виждам да го е сторил, ама може и да го направи. Не мислете ли, че е много тъпо да се "разделиш" с някого по този начин? !

29.   А колкото до приятелите му - допускам, че е споменал как съм го издразнила в понеделник и може би някои от тях е казал "ма'ни я тая, не се занимавай". Това, защото те повечето са ергенчета и за тях е непонятно да имат връзка с жена. А дали ги слуша - може би, повечето му са от детството и е с тях постоянно иначе.

30.   28, това е ghosting. Приключване уж без обяснения, драми и т. н. Спестява си сълзите ти, молби и т. н. Прав му път. Това не е правилният начин.
Не търси изобщо този. Блокирай го ти.

31.   28, принципно зависи от случая. В твоя - да, тъпо е просто да те блокира след като не си направила нищо. Но примерно ако ти беше тази, която го игнорира, не инициатираш разговори и т. н, какво друго може да направи човек? Щом другата страна не иска едно съобщение да отвори по никаква причина, аз бих я блокирал. Имал съм такива случаи. Не ми се занимава с такова долно неуважение и мисълта, че в бъдеще може пак да се повтори. И не говоря за няколко часа без отговор, говоря за очевиден игнор - онлайн навсякъде цял ден, ама за мен едни 10 секунди не може да отдели. А уж се водя специален за нея. Това беше тезата ми, че не винаги е тъпо да блокираш някого и има изключения. Но за твоя случай приятелят ти ще постъпи долно. Ако все още ти е приятел де

32.   31, не знам дали ми е приятел, ама май не е, след като постъпва така. Ще изчакам няколко дни преди да взема решението за себе си, ама с всеки изминал ден ми става все по-противен и честно казано не знам дали бих го "приела" отново в живота си.
Дори да ми беше драснал ред само, да се успокоя, да знам... вече не сме никакви.
Не че не мога да реша сама, просто ще ми падне страшно много в очите, ако това е начинът да ме остави.

33.   28, той не ме е блокирал, просто не ми отговаря на съобщенията и обажданията. Ако бях на него и исках да приключа, щях или да блокирам, или да кажа в прав текст какво искам и това е.
Нито едното, нито другото в момента е на лице.

34.   32, не го мисли въобще. Каквото и да стане, ти този човек никога няма да го уважаваш и най-много ще ти бъде някакъв там приятел, а не близък. За какво ти е в живота, като дори няма да го цениш като човек, съдейки по номерата, които сега прави. А той ми изглежда като типа, който ще се опитва постоянно да се добере до леглото ти, никога няма да ти е спокойно около него, все ще те гледа като парче месо (понеже е ясно, че не се интересува от теб като личност). Не го блокирай, не прави нищо, само го извади от главата си, нека той да ги мисли тези неща от тук нататък. Но не се доближавай до него отново, кой знае какво ще измисли

35.   Номер 33 съм, пуснал съм коментар към 32 с мисълта, че го е писала авторката. Коментарът ми е предназначен за авторката, но принципите в него са общи, такива хора като мъжленцето в историята ги отбягвайте, няма смисъл да чакате да видите какво ще стане, просто ги отписвате от живота си

36.   Авторке,
като не иска да общувате, не го търси повече.
Започни да се държиш като него, ако седмица не го потърсиш, той ще те потърси.
Твой ред е да мълчиш!

37.   Отново е авторката.
Имаше един период, в който му казах, че ако иска отношения, той трябва да ме търси. Определено ми подейства. Не го бях търсила 5-6 дни и после започна да ми звъни постоянно. Направо жалки игрички, кому са нужни...

38.   37, на някои мъже им е нужно...
Прекрати окончателно. Иначе винаги ще е така.

39.   Авторке, наистина си ужасно досадна. Само докато четох поста ти и всички коментари след това, и на мен ми идва да ти кажа "остави ме на мира".

40.   39, намери си някоя, която няма да те търси въобще тогава. Ставало му досадно от едно съобщение, комедия. Всички сте като някакви тийнейджърки, все пак става дума за хора, за които се смята, че разчитат един на друг и се справят с живота заедно, а не някакви си там приятелчета

41.   42, не знам авторката ли си, но аз съм ЖЕНА и повтарям: ужасно досадна е.
Звънене, ако не вдигне тел, веднага хуква на работата му, постоянно има нужда от валидация, внимание, обяснения.
Казва и да се спре малко, тя с още по- голяма драма атакува.
Ясно е, че има ме тален проблем, може би ОКР, но да намери начин да контролира себе си, защото ще си остане сама така.
Задушаващо е!

42.   Отговорът е прост - досадна си! Да, ясно ми е, че жените се паникьосват, когато не им се обръща внимание, защото винаги си мислят, че вината е тяхна или нещо са направили. Но не всичко се върти около вас. Понякога мъжете имаме нужда да ни оставите на мира, а не да ни преследвате всеки път, когато не ви вдигнем точно на минутата, на която искате. Твоята ситуация е още по-зле, защото явно липсата на работа се отразява на самочувствието ти и започваш да се държиш налудничаво. Да преследваш приятеля си, при положение, че ти е казал да не го притесняваш граничи с психопатия.
Да не говорим, че си се концентрирала само над себе си и си мислиш, че само ти имаш проблеми. Ти заинтересувала ли си се той как се чувства с очевидно емоционално нестабилна жена, чието основно занимание (работата) временно е прекъснато и цялото и внимание ще се насочва към него. Определено му е дошло в повече. А извиненията са върха на неадекватността. Дай му пространство, защото си на път да го загубиш.

43.   "Мило мое дневниче" си забравила да пишеш в началото.

Много е изморително и досадно да се грижиш за щастието на друг човек който сам не умее да се грижи за собственото си щастие и вечно очаква другите да го правят щастлив. Нещо повече - даже не знае какво го прави щастлив освен "ами да ми обръщат внимание". Подозорим, че приятеля ти е стигнал до това прозрение и му е писнало да се занимава с "очевидно емоционална нестабилна жена", както номер 42 се изрази по твърде политически коректен начин.

44.   Абе я му тегли една. Никакъв "приятел" не ти е тоя. Разкарай го и си намери човек, на когото му пука за теб.