Аз, (онзи) и Той..
Разделихме се преди година (той ме заряза). Съвсем наскоро случайно го видях - той мен не. След една неуспешна връзка с цел да го забравя (приключила неочаквано за мен преди 3 месеца), осъзнах днес - когато от достоверен източних разбрах, че ме е преживял и обича друга, че явно все още страдам за него. Осъзнах, че никога повече няма да мога да обичам, осъзнах, че той беше първата ми и последна любов. Осъзнах, че докато аз страдам, че съм сама и ми се иска да не бях жива, той си е добре и дори не мисли за мен. Осъзнах, че аз не съм първата му любов а "лошия му пръв опит". Осъзнах, че не можах да го забравя въпреки връзката с друг мъж (ако може да се нарече връзка... не го обичах, а и той очевидно - след като ме заряза без обяснение и причина).

Реших, че когато ме питат имала ли съм гадже, вместо да отговора: "да, двама", предпочитам да кажа "няма никакво значение". Когато ме питат "правила ли си секс" - ще кажа истината: "Не". Когато ме питат обичала ли си някога, ще казвам истината: "Да, само веднъж". Когато ме попитат: "Имаш ли мечти и надежди, вяра" аз ще отговарям "Имах някога, вече не...". Когато ме попитат "за какво живееш", ще отговарям истината: "не знам"...

Когато заспивам, върглавницата ще е мокра от сълзите ми. Когато видя влюбени, сърцето ми ще се свива заради хиледите спомени, които ще минават през главата ми - и от двете ми неуспешни връзки. След което тези спомени ще бъдат "срязани" от болката, която носят (онези) спомени, които ние всички бихме искали магически да изтрием от съзнанието и сърцето си, които ни напомнян как са ни унежавали, как самите ние сме се унижавали - просейки любовта на някой, който никога не ни е обичал истински. И когато ме питат: "какво си направила, за да те зарязват" ще отговоря истината: "аз просто сгреших, че се влюбих истински веднъж..."....
*Самотно сърце* 20 г.

Коментари

1.   Оле, същата история като моета... Миличка, същото го преживях, че не мога да го преживея още този мъж, и даже не съм била с него и той женкар, представяш ли си? Много ме е подвело сърцето за него, много, а дори и го сънувам на месеца поне 4 пъти.. Луда работа, какво е това, дано един ден разбера, че е лош, и сърцето ми да го разбере, защото не го разбира... И да, по-добре да съм и аз сама, защото с друг ако съм, ще се нараня много много повече.... Това моето сърце е направо нямам думи, какво иска не зная...

2.   Спокойно, ще ти мине, ще видиш. После ще се чудиш откъде са ти дошли на акъла такива глупости, но всяко нещо с времето си.

3.   "Осъзнах, че никога повече няма да мога да обичам, осъзнах, че той беше първата ми и последна любов. Осъзнах, че докато аз страдам, че съм сама и ми се иска да не бях жива... " - ти да не следваш драматургия нещо? Вярваш ли си наистина, или просто липса на житейски опит? Това което единствено трябва да осъзнаеш е, че си още неосъзната.
Иначе добре се изразяваш - защо не започнеш да пишеш книги, поезия... може да надминеш Шекспир един ден с тези цветущи и фатални фрази...

4.   Би ли споделила кой ти е достоверния източник? Според мен гледаш твърде повърхностно на нещата. И майка му може да дойде да ти каже, че те е преживял, но ти не можеш да знаеш какво е в сърцето и главата му. То и аз пред близки съм казвала, че някой вече ми е през онази работа, ама истината е съвсем друга, нали така. Откъде знаеш, че не те е обичал, че не пази спомените си с тебе? Еми да, разделили сте се - нормално е. Масово явление е хората веднага да се забият в друга връзка - я да си отмъщават, я да се забравят.. Както ти си имала друг, така и той си има друга. Не можеш да знаеш наистина какво и към кого изпитва, дори и приятелката му не може да знае. А, ти недей толкова да се самосъжаляваш и вглъбяваш. Дай си време, почини си от всичко, мисли положително. Много добре знаеш, че няма да ти е последната любов, просто сега не говори разумът ти, а сърцето. Не знаеш дали този, на когото си се молил за любов след време няма да дойде да ти се моли за същото. Живота така те качва на въртележката, че.... Мисли си колко си млада, колко чувства и мечти имаш в сърцето. Тази мъка и раздяла може да са такъв трамплин за тебе. Какво по-хубаво от това да започнеш на чисто? :)
Успех ии не се предавай.

Лоша

5.   Ще ти мине Самотно Сърце, не се притеснявай - времето лекува. Забрави го и пак ще се влюбиш.

6.   3 е прав за мен. Иначе - едва на 20 си! Ще срещнеш мъжът, който ще отговори на твоята любов с любов, спокойно.
Иначе, приеми, че всеки има правото да решава, с кого да бъде и с кого не. Не те е „зарязал“, а просто се е разделил с теб, защото си е имал своите причини. Съвсем естествено е да е търсил и да е намерил нещо в друго момиче. Хората се събират и разделят. Всичко е въпрос на избор и никой не е длъжен да бъде или да мисли за някого, когото не обича... Много по-достойна позиция е да се разделиш с човека, с когото не си щастлив, когото не обичаш, отколкото да се самосъжаляваш, да изневеряваш, да лъжеш... Постъпил е правилно, сега е време и ти да поемеш по своя си път.
Успех
А.

7.   Привет! Твърде си млада, за да знаеш как ще протече животът ти по-нататък. Никой не знае това, а да си сигурен в неизвестното граничи с глупостта. Тази т. нар. красива младост е период на объркване, ужасни грешки и тотална неяснота относно нуждите ни. Склонността към драматизиране говори за неясни цели и стремеж времето да се запълни просто с нещо. Ако бях на твое място бих се заела с образованието си, изучаване на езици, усвояване на умения и т. н. Никой не може да ти каже със сигурност как се чувства този човек, но щом не сте заедно така е трябвало да стане. Откъде знаеш, ако бяхте останали заедно щеше ли да си щастлива? Знам, че няма да си съгласна с всичко това (обичаме да се опияняваме от емоциите си), но, помисли, някой ден може да ти е полза.

Soul