Писна ми от клишето Светът не се върти около теб
Когато някой ме нарани, приятелите на този, който ме е наранил ми казват, че може да си го позволи и за да ме нарани, значи така е преценил за по-добре и ми казват, че светът не се върти около мен
. Аз не съм изпитвал болка, а съм искал внимание. А това не е вярно. Когато някой ме нарани, изпитам болка особено зависи кой.

Коментари

1.   Като цяло всеки си мисли, че света се върти около него, като колкото по-голям цървул е толкова повече си го мисли и толкова по-малко забелязва, че си го мисли. За справка българските политици и управници.

2.   Те, клишетата, затова са станали клишета- защото са верни. Да, светът не се върти около теб. Защо си толкова тънкообиден? Никой не може да те нарани без твое съгласие. Ти избираш как да се чувстваш. Можеш да избереш да не ти пука, вместо да се чувстваш наранен. Не приемай нещата лично. Ако нещо или някой не ти допада- дистанцирай се. Няма драма, просто трябва да пораснеш.

3.   Всеки изпитва болка и би следвало всеки да се учи от тези ситуации. Щом някой те е наранил, обидил, пренебрегнал, значи ще го направи отново и трябва са си освен всичко лабилно и много глупав, за да се навираш там, където си тъпкан.

4.   Не съм авторът, обаче ще отговоря на коментарите...
Всеки има право да реагира подобаващо на дадена ситуация. Не може просто да преглъщаме всичко, което не ни харесва. Някои хора искаме справедливост! Светът може да не се върти около нас, но пък всички заслужаваме уважение! Всички имаме достойнство! И когато някой дръзне да го накърни, то той заслужава да бъде наказан- дали от Вселената или от нас самите.
Моят съвет към автора е, и той да отвръща със същото на тези, които са го наранили, пък тогава те да видят дали е хубаво това, което са надробили; да си го опитат! Пък тези, които така му отговарят, нека на тях да се случи същото, пък да видим тогава дали и те няма друга песен да запеят.
Това клише е подобно на онова: "Никой не ти е длъжен".
Напротив! Длъжен е! Защото ако иска да се държат с него подобаващо, трябва и той да се държи така с околните! Всичко е огледално и е редно каквото дадеш- това да ти се връща.

5.   Като е така, и ти казваш "ми аз мога да си общувам с който си искам" и спираш да си вдигаш телефона и толкоз. Научете се да си избирате стойностни и разбиращи хора за приятели, бе, момчета и момичета...

6.   Като ти кажат че света не се върти около теб кажи радвам, се че света не се върти около мен :) а покрай мене не въртят само хубави хора:) -

7.   Автора: До 4- радвам се, че най-накрая намерих някой, който да ме разбира. Аз например на онези, които ми казват, че светът не се върти около мен, им казвам, че на всеки му се полага щастие, а те ми казват, , но не всеки го получава, млъкни ". А според мен заради такива хора държавата ни е на такова дередже, защото се примиряват с всичко и не променят нищо...

8.   Нормално е, приеми го, такъв е животът.

9.   "Никой не може да те нарани без твое съгласие. Ти избираш как да се чувстваш. " OMG... Будистите попъплиха...

10.   От автора до 9: напротив, ако примерно любимата ми ме замени с по-добър от мен, тя не пита дали съм съгласен.

11.   Зависи, ситуацията е представена много едностранчиво. Ако си прекалено прилепчив и смяташ, че другите са длъжни да се държат както ти искаш, разбирам защо са ти казали, че светът не се върти около теб. Важно е да разбереш, че както ти искаш щастие, точно толкова го искат и другите и не можеш да ги накараш да действат както на теб ти се иска. Приятелството се основава на общи разбирания и интереси.

14.   От 4:
За съжаление ми е напълно познато такова поведение:(
И мен зверски ме вбесяват такива разсъждения и изрази. Направо откачам! Няма как да се излезе на глава с такива хора. То е ясно, че гледните ни точки са напълно противоположни.
Аз лично продължавам да вярвам в справедливостта и собствените си убеждения и ми потръгват нещата, от време на време. Не че няма проблеми, както и преди, но се случват и хубавите неща. Наистина привличаме това, в което вярваме. Онези хора, най-вероятно ще продължават да привличат неправди в живота си, чрез тези си черногледи разсъждения- то си е за тяхна сметка.
Но важното е, че ние сме осъзнати и рано или късно ще получим това, което заслужаваме. Стискам палци и при теб да се случи скоро и да намериш правилните хора и събития в живота си и вярвам, че ще стане^^

15.   До автор 7.
Крайно глупаво и тесногърдо мислене. Умен човек съзнава че не е и прашинка от значение за каквото и да е. Че каквото и да направи реално няма кой знае какво значение, дали ще са деца, семейство и тн. Просто след едни години човек съзнава че просто ще умре и нищо повече и че реално дори роднините ще те помнят едни 1-2 години и толкова.
За щастие говорят предимно глупави хора, дихателни с нечовешки простотии в главата. Животът не е щастлие и никога няма да бъде, а ако се опитваш да го живееш така, само ще направиш мозъка си на пихтия, просто защото ще потъпкваш всичко човешко в теб за да го постигнеш това излюзорно понятие.
Всички велики хора оставили нещо, всички велики имена които си чувал, са било предимно нещастни, безпарични и са създавали нещата именно защото така е трябвало, с не защото са търсили кой знае какво щастие.
Даже една страхотна музика, една балада, тези бесцелъри които знаеш, книги които вероятно не си прочел, всички тв са написани в умопомрачение и крайно неприятно душевно състояние, не когато си зеленчук, мислещ се за щастлив.
Та айде спри да мислиш и ни освободи от присъствието си.

16.   Коментарът на номер 6 е топ.

17.   Номер 5, идеален коментар.

18.   4/14 към 15:
А комедиите и щастливите песни от къде извират, тогава!? И те ли са вдъхновени от безкрайно-негативни чувства, емоции и събития!?
Несправедливости може и да има, но това не означава, че всичко трябва да бъде само черно! Ако животът е толкова гаден, без капка радост, защо тогава да живеем? Какъв е смисълът да живеем и да се възпроизвеждаме, въобще, щом само ще страдаме?
Има толкова много нюанси в живота, а ти реши да подбереш само най-мрачните, само и само да опонираш и да си аргументираш тезата.
Жалко е, че много хора разсъждават по този начин. Възможно е такова поведение да е провокирано от неудовлетворение, спрямо техния собствен живот, което ги оправдава, донякъде. И аз имам периоди на негативно мислене, спрямо живота, но все още не спирам да вярвам, че има радост и чудеса. Аз вече съм свидетел, че те съществуват и че мечтите се сбъдват и че справедливост също има!
И като цяло смятам, че трябва да се стремим към тези хубави и прекрасни неща от живота, за да ги привлечем и да е още по-хубаво за всички ни.
Иначе, всеки има право на мнение, но не съм съгласен, че хората с песимистично мислене могат свободно да проектират собствената си незадоволеност от живота, спрямо околните.