Дали е по-добре постепенно да се отдръпна?
Здравейте, моята история май не е за точно този раздел , но той съдържа в себе си думата "интимност" и затова я пускам тук!

Имам нуждата от съвет. Става въпрос за едно момиче, с което си пишем от сравнително дълго време. Тя е доста умна, привлекателна и от добро семейство. Звучи банално, но тя наистина е различна. Има сериозни стремежи и амбиции за живота си, бори се за тях и разбира се успява.

Трудно допуска някой до себе си и е изключително чувствителен човек, макар и да не го показва. Макар и двамата да не сме тинейджъри, има неща които ме карат да си мисля че тя все още не е била сексуално с мъж.

Мен това не ме притеснява, дори напротив - не е трудно за една жена да бъде с някого, но при нея това е осъзнат избор, защото знае какво търси и иска.
Дълго време не ме допускаше до себе си и май точно това ме амбицираше най - много, но като че ли това отскоро започна да се променя.

До тук всичко предполагам звучи много добре, но този неин ход ме накара да се замисля всъщност аз самият до къде искам да стигна относно нея. Парадокса е, че винаги съм търсил точно такова момиче, но преди малко повече от година, прекратих дългогодишна връзка с човек който много ме ограби емоционално и на този етап не съм способен да предложа нищо на никого.

Освен това ние сме хора от различни социални слоеве, сещате се че това е важно за един мъж и може би това ми удря по самочувствието, колкото и да е глупаво - това е факт! Въпреки че всичко е в много начален етап, мился че точно сега е момента да си дам сметка за моите намерения към нея, боя се че ако ме допусне повече до себе си, бих могъл да я нараня, а аз не искам за нищо на света това да се случи!

Аз самият започнах да я харесвам твърде много, а се боя това да не прерастне в нещо повече от моя страна, просто не съм готов за това. Не знам как да се държа с нея, от една страна не искам да изгубим контакт, но дали не е по - добре постепенно да се отдръпна?

Модератор - слагам я в раздел Любов и изневяра, защото сякаш става повече въпрос за чувства, от колкото за секс и интимност. :)

Коментари

51-87 от 87

52.   51 - извинявай, но това е абсолютна глупост. И не обичам да ми говорят с насмешка...! Ако беше само някакъв интерес породен от нейната сдържаност, нямаше да и' пиша повече от година, нали? Да- това ми направи впечатление в началото, но го тълкувах като скромност и проява на положение - неща които много уважавам в една жена! Дори и да е така както казваш, не виждам кое му е жалкото? !? Загадъчността е винаги привлекателна, но до време, защо всяко нещо е редно да търпи развитие, било то градивно или деструктивно и е нормално да е така... Не я упреквам за нищо, ако имаше хармоничност в характерите ни и нужното привличане, нямаше да се стигне до тук навярно. И все пак, смятам, че тя сама се вкарва в рамките на някакъв образ, който си е създала за човека до нея - образ който запълва натрупаните празноти с годините, но не и образ, изграден от реални представи...

п. п. 51 - извинявай за малко грубоватият ми коментар, но от всичко, най - ме хваща яд, когато някой ме елементаризира!

53.   До автора:
Напълно съм съгласна, че тя си е създала такъв идеализиран образ и това е характерно за по-затворените хора. Всъщност този тип хора се барикадират в собствения си свят и защото външния не им харесва особено, заради грубостта и несъвършенствата в него. Лошото в цялата работа е, че много често те стават също груби, заради невъзможността си да приемат реалните недостатъци, които всички ние имаме. Де факто се превръщат в онова, което мразят. Естествено, не винаги е така, говоря за масата случаи. Идеалният вариант е да се изведат дивиденти от това затваряне - опознаване на себе си, а от там опознаване и на другите и яснотата, че всички ни тормозят горе-долу едни и същи неща. Не знам въпросната дама на колко години е, но има време да постигне това. Както между другото и време да затъне съвсем в идеализации и тотално да се отчужди от реалността.
Не винаги нещата между хората се получават и вместо да се търси виновника понякога е по-добре да се акцентира върху изводите. В случая няма пострадало дете например или нещо толкова тежко, че да се търси тежката отговорност на някого. Но нали се учим от грешките си, за да сме по-добри партньори и по-осъзнати като хора, което в крайна сметка е едно и също :)

Soul

54.   :) Авторе, не ти говоря с насмешка... не си разбрал явно... Всичко съм прочела по темата ти и някак така и не можах да разбера защо ти се отказа... А и съм абсолютно против, че когато няма разбирателство, трябва да се премине към грубости... напълно излишно е да се стига до там. За това беше и коментарът ми. Между другото, ако си ми се сторил елементарен, изобщо нямаше да си правя труда да ти пиша :) Наистина ме хвана яд, че така се отказа. Била съм в сходна ситуация, човекът срещу мен също се е чудил какво става повече от година... но в крайна сметка той изтърпя, а аз превъзмогнах това, което ме спираше... Извинявай, ако съм те нагрубила. Май съм много директна. И наистина изглеждаш добро момче. Още веднъж съжалявам, ако съм те нагрубила... ще се въздържам вече от коментари в твоята тема :) Всичко добро и много късмет ти желая!

55.   Имаше една приказка : Как няма да съм здрава, като живея в пеницилинова среда - мухльо до мухьло!
Та... поредният не наясно със себе си индивид :) Успех и дано не ти се е вързала много, че ще я озлобиш

56.   55-! 00% съм сигурен, че си жена, чието психо състояние, не бих си позволил да коментирам.. Жени като теб, обичат да употребяват думата " индивид " :)
И сега, само за теб, ще напиша следното абсолютно лично мнение: Това, че сте жени, не означава, че ви оправдава да се държите по всевъзможен начин и само да искате подобаващо отношение и да очаквате такова!!! Не означава, че когато някой прояви интерес към вас, вие ще си правите пас и ще наблюдавате оня си там индивид и в един момент, той пребледнял вече от напъни, вие след около.... година време, че и месец дори е достатъчно само, просто ще размахате пръст неодобрително, през това време ще си правите експерименти с него, щото да го пробвате, а той най - тихо и покорно, при евентуален неуспех, просто е длъжен да се оттегли тихо и мирно със свита на кравай опашка....
Съжалявам, но претендирате за равноправие и за съвременност... поне по грим и дрешки го докарвате, време е и по манталитет да наваксате, защото немалко сте със претенции към това, но и не изхвърляте дивидентите от типично патриархалното, защото вие искате да сте на пиедестал и прекаленото внимание към вас ви е направило високомерни и себични. Съвременните схващания за взаимоотношенията, предполагат активност и от двете страни, било то при интерес или при липса на такъв, защото срещу вас също стои човек със чувства и очаквания и забележете, той е този който се бори за вас, а вие само искате и очаквате.... Съжалявам много, не тичам след никого да го гоня, след като съм проявил интерес, а той се е отнесъл грубо и обидно с мен, вместо да ме опознае такъв какъвто съм, да ме сравнява с някакъв негов си нереален образ и при липса на " бинго " в очакванията, да ме третира като.... един вид недостоен за нейна милост!
И за последно, ще ти дам тема за размисъл - ако ми посочиш един човек, който знае какво всъщност иска, то аз ще се изсмея и на теб и на него. Ако изключим някои травмиращи изживявания, тласнали потърпевшият в дълбока крайност на осъзнаване, то всеки друг човек, просто само си мисли че знае какво иска. Единственото което хората знаят, е какво не искат. Всичко останало, са подсъзнателни реакции на истинските им вътрешни, но неосъзнати нужди - отново лично мнение!

Та определено не знам какво искам, но знам че не искам да ме правят на маймуна една година. Ако нямаше интерес към мен, да ме беше разкарала по - рано, а тя един път тай, един път иначе... а колко уговорки имаше дори само преди да се видим - ни да си тръгна, ни да остана, еми сори, но всеки си има нерви и в един момент се губи тотално интерес...
Не я упреквам, няма опит момичето, плахо е и т. н. и т. н. , ама и аз съм човек и си имам емоции!

51 - пиши когато и каквото решиш, за мен имат значение коментарите ти!

57.   Авторе, мога ли да попитам само на колко години си ти и на колко е тя? Това също е понякога от значение.

58.   Откъде си толкова сигурен, че момичето няма опит? Това че е плаха и въздържана, а не като днешните засукани кифли и абсолютни лигли, които само демонстрират курвенско държание и се стремят целият свят да разбере каква им е бройката в леглото, не значи, че твоето въпросно момиче, понеже не е като тях, няма никакъв опит!!! Напротив-даже да е много по-опитна от гореизброените, но да не претендира с това, което говори за нейното добро възпитание, интелигентност и независимост сред болшинството от кухи лейки. Не я съди само по това каква ти се вижда, явно не я познаваш изобщо! А и нали знаеш-именно тихите води са най-дълбоки, не ги подминавай заради липсата на вълни, а там където най-много шум се вдига, там обикновено няма нищо! Съвет от една 16-годишна

59.   Авторе, ти си наранен. Не си свикнал, но занапред ще ти се налага. Когато не си готов за нещо повече просто не се прави на ловец, за да не се заплетеш в собствените си мрежи.

60.   На 30 съм, а тя на 25. Просто си личи, че няма опит... по поведението и'. Не се правя на никакъв и не преигравам, стремя се да съм винаги себе си и държа на спонтанността. Не се изживявам на ловец или някакъв друг - харесал съм някого - направил съм някакви напъни да съм с този човек и това е всичко...!

61.   По кое си личи, че няма опит? Това, че ПРОСТО теб не те е отразила и не е допуснала до себе си, не значи, че няма опит-може да се окаже много по-опитна, отколкото предполагаш, но просто да не е решила да го показва точно пред теб, не мислиш ли?? И щом е започнала да те допуска до себе си защо се отказваш точно сега-може би именно сега тя си дава по-ясна сметка за нещата и решава малко по малко да те допусне до себе си, а ти точно сега искаш да се отдръпнеш.... по този начин обезсмисляш всичко... старанията ти.. цялата онази година, в която си се борил за нея... ти решаваш какво ще правиш... само един ден да не съжаляваш

62.   Имам да те питам нещо-как по-точно си се държал грубо с нея и си я накарал да те отблъсне? Това е много важно и може да се окаже отговорът, който търсиш!

63.   Автор: До сега не съм търсил толкова отговори, колкото съм споделял просто! Ако тя случайно има някакви интереси - нека ги покаже, аз достатъчно време съм показвал своите. Не знам какво толкова значение има опитна ли е - не е ли...? ! За мен това не е от определящо значение. Ами разбира се това за опита, не съм на 15 години и съм общувал с достатъчно много мъже и жени. Наивността и определена доза детинско невинно самочувствие, са част от нещата, които говорят за това...! Начина и на реакции и отношение към определени въпроси, са ми го показвали достатъчно време!
Начина на отблъскване... ами кофти беше, звучи глупаво и е така, но се вдетених и аз и и' се подиграх за това че не е била с момче все още... Тъпо беше, но исках да ме разкара тя, за да вземе поне някаква позиция най - накрая. Знаех че ще я засегна с това, защото е нормално да се притеснява, поне за себе си де... Очаквам Вашите свирепи нападки! :)

64.   Човек никога не трябва да губи детското в себе си!!! В противен случай-той е загубен!!! :) Никой няма човешкото право да изисква нещо или да нагрубява другия. Авторе, защо си паднал така?
Di

66.   Авторе, нека оставим всичко изказано и изписано до момента-отговори ми честно-въпреки всичко-въпреки цялата тази една година, пропилените нерви, играта на котка и мишка... не ти ли липсва все още нейната красива усмивка-понякога плаха, друг път смела и предизвикателна? Нежният и същевременно дързък поглед, цялостното и излъчване, изтънченост, маниери.. би ли могъл да си представиш друга жена с абсолютно същите качества като нейните.. с нейния чар, с нейната магнетичност?? отговори си на тези въпроси и за момент поне забрави какво е било, през какво си минал и виж какво се случва сега, в момента!!! Тя постепенно прави малки крачки към теб-ами помогни и да ги извървите заедно!

67.   Ако си харесал някого и си направил някакви опити, какво правиш след това? Очакваш инициативата да е само нейна ли?

68.   Авторе, сериозно ли ти си на 30 а тя на 25?? Описаната от теб история наподобява по-скоро на тинейджърска!!!

69.   Мен лично това ме отблъсква, някой да се подиграе че момичето е девствено, определено ако бях аз нямаше да те погледна повече... и то защото когато започваш някаква връзка, тези неща са интимни и се подхожда с разбиране и нещо което да ти повярва че я обичаш, не с подигравки и то на най-интимни теми..

70.   Вие не четете! Казах, че го направих за да ме разкара ТЯ, защото ми омръзна от двойнственото и поведение. Не казвам че съм постъпил добре, но това е положението... беше детинско от моя страна, но... Една година е това....

71.   И как стоят нещата в момента? Тя търси ли те? Поддържате ли още някакъв контакт?

72.   Не, не поддържаме никакви отношения. Честно казано, се чувствам зле че така постъпих. Понякога не си даваме сметка, точно как се чувстват другите от постъпките ни, макар и да знаем, че ги нараняваме. Аз също късно изгубих девствеността си, по съвременните разбирания и знам, че се чувствах доста неловко от факта навремето. Вече имам друг поглед над нещата, но се замислих, как това ми въздействаше преди и не ми стана хубаво за нея.. Тя е много добър човек и го осъзнаваше, затова се държеше грубо и остро на моменти, за да го прикрие макар и несъзнателно, днес това е порок. Аз се връзвах повече от необходимото и затова имах разни изцепки в диалозите ни. Не търпя някой да ми се качва на главата и всякакви опити биват " наказвани " от моя страна, с известна доза грубост... Имам си и своята вина де, но ако нещо е трябвало да се се случи, то рано или късно се случва, ако ли не - няма за какво да се съжалява!

73.   Откъде сте вие двамата? С какво се занимавате?

74.   Нямаш подход към момичето.. Не става така, да се отказваш и да обиждаш на интимни теми. особено девствеността е нещо, което трябва да не е признак за обида. Обичта се печели, доказва, и също показва , нещо... ми се струва, че обвиняваш нея, а по-мъжки е да й покажеш нещо хубаво, да се започне с хубави моменти, не с грубости...

76.   здравей. Дали са се оправили нещата при теб? МОже би трябва да разбереш това момиче, струва ми се че бъркаш някъде-и мисля че е за темата за девствеността, защото ако искаш да имаш връзка с някой какво значение има дали е девствена или не, след като бъдеш с нея, след това няма да бъде девствена, после какво ще измислиш, че не е девствена вече ли??
Не си прав, слушаш някакви неща-било срамно да бъде девствен човек след еди колко си години, глупости, са това, ти си с човека, който искаш да е до теб, това е важното.

Според мен тя затова се е обидила, не стига че това е първата връзка, а да я направим с обиди. Доверието се печели, обичта също, но лесно се и губи с грубости. Жените са чувствителни, особено ако е първа връзка, първо дете, първите неща са най-силни и запомнящи понякога.

Ако искаш да си с това момиче, е нужно да правиш, да правиш и то изненади и хубави неща, щом е свястен стойностен човек, защото утре някой друг ще я вземе, ще се омъжи и какво ще ти остане, вече няма да е девствена, нали, ясно, няма да ти е това тръна в очите, обаче къде ще е-при семейството и децата си, и едва ли ще тръгне да го разваля.

Познавам сериозни връзки, едва ли някой го е интересувало мъж, или жена, когато са се взимали дали е девствен/а, по-важното е човека до теб, че е до теб, а не че при някой друг!!! Мъжът за това е мъж, за да постъпва по мъжки... Даже има мъже строят къщи на семействата си, подаряват коли на жените си, много благородни жени също има, гледайте и в чужбина и в българия истинските семейства, стига с тези... как да кажа обиди и някакви предразсъдъци... какъв бил този и онзи, има хора и нездрави инвалиди, болни и пак се обичат, стига с тази дискриминация, слаби, дебели, грозни, такива онакива, и обиди, вижте и вземете пример от истинските семейства, и брака вече не е толкова на мода, и после нямат сигурност децата и ги изоставят, много лошо, но има и хубави семейства, вземете пример от тях. Много любов ти желая, наистина късмет в случая...

77.   Най-лесното е човек да се отдръпне, по -трудното е да задържиш някого. Изборът е твой. Или се бориш, или се предаваш, а отказването без борба, е загубена кауза от самото начало.

78.   Автор: Вие не четете май изобщо...
Айде отново - загубих повече от година в детинщини и глупости, накрая ми писна и се полигавих малко...
Иначе девствеността е нещо специално и нещо което уважавам, макар че в повечето случаи, днес тя е съхранена благодарение на редица комплекси...
77 - когато е трябвало съм се борил. Проблема беше в нейната глава и нейните страхове. Може да е на 25 вече, но не е узряла за междуполови взаимоотношения, но пък точно това я прави сладка някак, някаква детска невинност... :)

79.   подари й цветя, после я заведи някъде на тъмно, да не се притеснява тя или ти и й признай чувствата си, после я гушни, след това целуни... Жените имат страхове, такива са..

80.   На мен преди време едно момче ми беше допаднало, обаче като каза някои неща и реших тотално да го забравя-нещата бяха, не дословно но от този сорт бяха думите му:1. в това време трябва да се хване по-рано приятел(ка защото девствен на 21 години вече не е хубаво, после друго -2. седим и говорим и искаше да звъни на звънеца, и аз му казах -недей, той искаше и едва ли не кой ще отвори, и ми намекна, че искал да види сестра ми, едва ли не дали ставала да му е гадже а тя е по-малка от мен, което... ме отврати, защото е много грозно... да искаш уж да си с някой, а да търсиш пред него други и то не кой да е ами собствената ти сестра, където даже и не я виждал... ТОлкова и държи на мен, ясно ми стана... И също 3тото нещо -говори за неговата приятелка и ми я показа на снимка-а ме гушка, не беше нужно да ме гушка. Нито съм давала поводи, нито приятелката му ще й е приятно ако знае, че иска да ме гушка... Дръпнах се и това е..

Какво да направя, несериозни хора колкото искаш!!! а аз се наранявам много, така че малко съобразявайте се какво говорите, момчета, ако искате да имате момичета които са по-чувствителни, не ги наранявайте, иначе... няма как да седи наранен човек при вас, нито пък обиди, внимавайте с тях, вие сте силния пол, вие уж трябва да защитавате...

81.   Не се отдръпвай, ами направи първата крачка смело.. Тя е чувствителна, не иска да бъде наранена, ако я обичаш, я пази и бъдете заедно!! Ако се откажеш, цял живот може да съжаляваш!!!
Струва ми се, че е добро момиче и те обича. Просто я е страх да не да й се подиграваш, че е девствена и не иска да се наранява.... от това, понеже нали това е проблема..
А в Турция пък, обратното, ако не е девствена и ще е това проблема!!! Ха-ха.

82.   Само, че темата е от преди година и би било странно участниците в нея да чакат съвети тук, пропилявайки година от живота си ей така, нали?

Soul

83.   Участниците в темата, май пак пропиляват времето си, но този път, ще се сложи край! Видяхме се пак, но нещо не се получава. Хем не искаме да спираме конатакт, хем и не можем да сме заедно. Аз съм твърде напорист, тя е прекалено пасивна. Тя е отблъсната от липсата ми на търпение, аз съм отблъснат от провлачването на нещата. И двамата имахме по една връзка от тогава до сега... Луда работа :)

84.   Имах едно такова виртуално преживяване. Отблъсна ме точно това, твърде напорист "от вратата, за краката". Не вярвам на нищо виртуално, но този беше различен. Страшно мнителен човек съм, и няма сила която да ме накара да повярвам на такъв тип връзка.. НО понякога си мисля какво би станало точно с ТОЗИ мой виртуален приятел. Понякога си мисля за него, от време на време му пиша. Писна му от мен, знам. Дано да е намерил това което търси. Искам да е щастлив, искам да е добре, от все сърце му го желая. Понякога преградите които сами си слагаме са по силни от нас и могат да ни разрушат. И ако понякога ти се иска да кажеш "обичам те", просто го кажи. Може утре да нямаш тази възможност.

85.   Решихме да го даваме по спокойно. Ще се виждаме все пак, но никакво писане в нета! МНого трудно за мен да не контактувам с нея, но съм си казал, че ще се съобразявам. След като това е нейното желание, съм длъжен да се съобразя все пак... Идеята е да излизаме, пък в хода на това каквото стане, току виж се получило. Знам че шанса не е много голям, но ще направя всичко което мога, това си е шанс все пак и искам да опитам! Макар че срещите ни са през седмица или десетина дни... Според мен така се отдалечаваме, но... знае ли човек.

86.   Авторе, какво стана? Имате ли сериозна връзка? Искерно се надявам да е така, защото явно ТЯ не е безразлична към теб.... Дано не сте се разделили. Сподели има ли развитие... Много трогателна история....

87.   Има, има и ще си е гушкам много!

88.   БРАВО! Дай и любовта, която изпитваш към нея! Желая Ви от все сърце да сте щастливи...
НЕ Я разочаровай!!!

89.   Добре де, какво стана с Вас двамата?

90.   Ами има любов но тя е много плаха! Аз обаче съм търпелив и чакам да се сети! Излизаме заедно и така... , чувствам се чудесно!!!

51-87 от 87