Откакто се разделихме никой не ме уважава
Работя в малък град в средно голяма фирма. Бившата ми е колежка. Когато бяхме заедно всички ни уважаваха, но откакто тя ме заряза, всички започнаха да и се мазнят. Питах я защо ме заряза, тя каза че новият и е много по-добър от мен. А я обичах с цялото си сърце и никога не съм се държал лошо с нея, дори и когато се карахме. Колегите ни казват, че тя е права. Това си е нейн живот и ако иска може и да сменя мъжете през няколко дни. Шефът ми вика, че това не е справедливо, но някои хора като мен били заслужаваме такива неща.

Коментари

1.   Какво има за обсъждане тук?
Проблемът ти е че ди мислиш, че на някой му дреме дали си с нея или не. Чувстваш се мега сконфузно и на изражение сигурно го докарваш по същия начин, за това хората те отбягват. Тази шаврантия се прави на щастлива, от там всеки би предпочел да контактува с весели хора, но тук има една уловка, ама ще е за друг път обстойно, че ме мързи да пиша.
Може да не те е обичала, случва се, човешко е, както и да е. Но да се мята от мъж на мъж е често срещана грешка на доста жени и няма да прокопса, не защото аз го казвам, а защото я чакат тежки психически бърнаути.
Ти разбира се не бива да чакаш тия неща, просто си бачкай и да не ти пука особенно кой какво казал или ди мислел, ще те изгради като силен характер.

2.   Добре дошъл в реалния свят. Жените са хипергамни. Искат мъж, който да ги превъзхожда. Новият ѝ те е превъзхождал. От секундата, в която тя го е забелязала, вече е била извън вашите отношения, макар и да сте били все още заедно. Вече си бил отписан. Колкото до колегите ти ще кажа 2 неща.
1. Мъжете се мазнят защото искат да ѝ влезнат под полата
2. Жените се мазнят, заради "женската солидарност"
Бих вметнал, че е доста тъпо раздялата ви да се обсъжда с колегите. Стигам до този извод, защото спомена че са ти казали, че тя е права. Може и да греша. От тук нататък най - доброто, което можеш да направиш е да не гледаш назад. Подобрявай се като мъж, вдигай си тестостерона, издигай се и ще видиш как ще те лазят други и тази ще я забравиш. Не сваляй главата! Това е една малка трудност в живота ти, твоят човек е там някъде. Без да се подобриш обаче, може и твоят човек да не задържиш в живота си и тази история да се повтори.

3.   Какво значи "хора като мен"? Никой няма право да определя кой какво заслужава.
Ако можеш се премести в друг град.

4.   Ето затова човек не трябва да си хваща гаджета на работното място. Стигне ли се до раздяла, пак се гледате. Няма измъкване.
Освен, ако някой не напусне. Това е единственият изход.
Какво те вълнува с кого е? Зарязала те е, защото е кръшкала. Точка. Какво дълбаеш още?
Шефът ти пък е поредният сеирджия. Това не е фирма, а някакъв цирк.

5.   Тоя вика, оня вика... Нищо не разбрах от толкова викане. Ти си добър спред теб и твоите разбирания. Уважението не се дава даром. Уважавали са те заради нея явно, но са знаели що за стока си и като те е разкарала не им пука за теб. Аман от хленчовци в тоя форум,

6.   E, това ти е 4 тема за 3 дни. Не се учудвам за положението ти.
Много е просто- някой не иска да бъде с теб и толкова.

7.   Н 6
А аз пиша тема... а толкова ми е болно и гадно а уважаемите админ. Не я поблигуват незнам защо даже ми махат коментарите ако питам защо не ми е побикувана темага... пуснете ми я много ви моля! От 3 седмици я чакам в любов и изневяра.
А този кокто твърдиш ако е вярноо че, 4та тема за 3 дни!!!!

8.   Веднъж излизах с колега. Всички много ни се радваха, много ни харесваха и сякаш го преоткриха. В сградата обаче имаше и други фирми и по някое време го усетих, че нещо му шарят очите и един ден се разбрахме, че е хлътнал по друга, трябва да прекратим отношения. От моя страна драма нямаше. Въпреки че много си го обичах или именно заради това - просто си му дадох свобода да си намери щастието, след като това не съм аз. И не съм злословила изобщо за него! На никой. Както се казва, дори и на себе си лоша дума за него не казах.
Но колегите като започнаха да го виждат да се натиска с новата тук и там. Като започнаха да злословят... Нямах голямо желание ама от време на време се е случвало даже да го защитавам, защото ми ставаше неудобно.
Е, наложи му се да напусне след 2-3 месеца макс. Наистина не се издържаше това напрежение. Всички се отнасяха с него като с пълен боклук. От моя гледна точка не беше виновен, че е хлътнал по друга, случват се такива работи. Но в хорските очи беше много грозен. На мен ми олекна, защото спрях да го виждам и спрях да чувам за него.
Не виждам друг изход освен смяна на работното място. Има ситуации, които не отшумяват. Аз бях (и съм) много обичан човек в колектива и хората като знаят, че нещо ме е наранило, дори аз да не обвинявам пряко виновния, заемат моята страна и един вид се опитват да ме бранят, нападайки моя "нападател".

9.   И с моят бивш бяхме за кратко колеги. В общи линии колеги ни сватосаха. Бяхме заедно 5 години, през които маската му падна и хора, които в началото го смятаха за свестен, после ми се извиняваха, че са ме подвели с преценката си. Не сме се разделили заради друг/друга, аз няколко години след това нямах друга връзка. И до сега ако се случи да го срещнат някъде, са учтиви с него, но вече знаят що за стока е и определено всички подкрепят решението ми да прекратя връзката си с него.