Като жени слушайте единствено себе си и никой друг

Ако някое момиче види този пост, НЕ изоставяйте мечтите си, за да угодите на никого!

Нито на родителите си, нито на учителите си, нито на мъжете, слушайте единствено вашата собствена интуиция, защото при жените тя е силна и никога няма да ви подведе!

Вашата работа в този живот КАТО ЖЕНИ не е да търсите връзки, да слугувате и търпите обиди или мързеливци, а да помагате на слабите и да развивате талантите си, никой друг няма да го направи за вас! Обществото няма да ви отърве от оковите ви!

Открийте работата, която най-много ви харесва, почитайте истинските си приятели, помислете за вашите таланти и дарби, просто поне опитайте да ги развиете, следвайте единствено собствените си правила и правете самите себе си- горди!

После с правилният ангел сами ще се намерите, но трябва да го заслужите чрез себелюбов!

Да следваш мечтите си, да уважаваш себе си, да не се влияеш от ничие мнение са ЧОВЕШКИ ПРАВА! Като хуманист ви го казвам.

Повечето жени на този свят след години тежко са съжалявали, че са слугували и са изоставили целите си идентичности заради някой друг. Така им е заповядвало обществото...

А един мъж, когато обича една жена, той се радва за нея и взаимно се подкрепят в мечтите си, а не се опитва да й отреже крилата. Или да я държи в клетка - или да я обижда и унижава заради мечтите й. Такъв мъж никога не обича никоя жена - Той тайно обича ДРУГ МЪЖ.

Но щастието е в това да следвате вътрешния си глас! Не слушайте нито партриархията, нито обществото - Това са култове!

И много важно, не живейте в миналото!!!! Миналото НЕ СЪЩЕСТВУВА, бъдещето НЕ Е ГАРАНТИРАНО!
Мъдрите хора живеят в настоящето и както е казал Исус, оцеляват и оправят проблемите си ДНЕС. Мислят днешния ден.

А Христос е почитал прошката и свободната воля над всичко и на никого не е налагал насилствени правила! Защитавал е унижаваните жени и е обожавал децата.

Мили дами, Любовта е цвете... Което се полива всеки ден, за да расте и расте, да цъфти, а който не ви обича, ще иска да застопори това цвете на място, да обърне листата му, и ще го чака да увехне.

И неее, тук мъжища управляват коментарите, никой малък мъж няма да се съгласи от самото начало с моя пост, но вие момичета- Наблюдавайте цветята и се учете от тях!

Имате избор- Или да послушате цветята, или мъжете, които не съм канила но са се натресли- Изборът е само ваш!

Коментари

3.   Тоест търсете на принца на бял кон, ако не го срещнете останете бездетни и стари моми.

4.   В един утопичен свят да...

5.   Такъв какъвто една жена може да си го начука заради собствената си простотия никой друг не може да ѝ го начука. Успех :)

7.   Феик тема.

8.   Като мъж на 30години съм напълно съгласен с теб. Но за жалост не само мъжете но и жените имат грешна представа за любовта

9.   Опитала си да покажеш мъдрост, но просто демонстрираш голямо духовно и морално невежество. Не мъжете, а вие жените управлявате коментарите, затова този сайт вече замира. Жалко е.

10.   Напълно Ви подкрепям, написала сте го прекрасно и се надявам момичетата и жените в сайта да прочетат темата. Ясно ми е, че ще се появят нежелани мъжки мнения, но сте чута и разбрана от когото трябва! Момичета, бъдете безкомпромисно себе си, бъдете личности и следвайте мечтите си без страх. И тук не става въпрос за някакъв фанатичен феминизъм, напротив - става въпрос за любов и взаимно уважение между хората.

11.   а да помагате на слабите и да развивате талантите си, ...

Много патриотично, без никаква връзка, какъв талант, каква помощ на слабите.

12.   С една дума, на кратко, бъдете егоистки! Това винаги води до невероятни и положителни резултати.

13.   Благодаря 8 и 10, аз не задължавам никого да се съгласява с мен, особено момичетата, но един ден просто да не съжаляват. Животът ще ги научи дали греша или съм била права.
Защото всеки е съжалявал един ден, когато не е следвал мечтите си, а хорското мнение и стандарти.

И двата пола имат грешни представи за любовта, защото я свързват със задоволяване на някакви нужди, а не с израстване или партньорство където и двамата се грижат един за друг.

А който се гневи, че следваш мечтите си и целите си, и вместо да те подкрепя, гледа да те смаже или заключи в клетка, за да изоставиш всичко, той никога не те е обичал истински. Покрай такива хора ти ще увехнеш като цвете.

Хайде всички да се подкрепяме вместо това, а? Да си бъдем опора

А

14.   "Вашата работа в този живот КАТО ЖЕНИ не е да търсите връзки, да слугувате и търпите обиди или мързеливци, а да помагате на слабите... "

Че те тия дето ви бият и тъпчат са слабите. Вие затова се пристрастявате да ги променяте и възпитавате. Като видите някоя утрепка и се възбуждате дори.
Силните хора са ви или скучни или се плашите от тях да не ви натресат комплекси.

Кажи нещо ново, това да се обективизирате и да се вкарвате в ролята на жертва е старо колкото света.

15.   Авторке, я си кажи честно, на какъв дилър си? Единственият "талант" на жените е, да предизвикват мъжете да ги бият и убиват с неповторимата си женска злоба, наглост и простащина, след което на момента се преселват в отвъдното!!! Ако ще говорим за талант, мъжете са талантливият-артистичен пол, към който принадлежат всички талантливи световно известни художници, скулптори, композитори, писатели, поети, драматурзи и др. Бетовен, Бах, Моцарт, Леонардо Да Винчи, Рембранд, Ван Гок

16.   Мъже, прочетете темата още веднъж - Ето типичен пример за това до какво води съвременния изроден феминизъм в комбинация със социални мрежи и свободно време.
Това момиченце от сега си заявява, че не търси мъж, а мекотело, а ако е финансово обезпечено - 6

17.   Щом мъжът има право да следва мечтите си, има и жената:) Това са Човешки права!

19.   До авторката.
От всичко написано се оказва, че не даваш съвет реално, а виеш от болка и безпомощност. Явно си много ядосана на някой. Само че както е написал номер 5, кофтито характер и липсата на разсъдък правят грандиозен завършек, като резултатът няма да е много добър, като това няма да е хипотетично бъдеще, а абсолютна реалност.
Ти си загубила всички мечти и всички желания, а всъщност какво си постигнала сама? Този те е спрял да станеш космонавт или си била на косъм от Нобелова награда, ама заради него не се е получило. Ааааа или имаш в предвид, че не е трябвало да се съобразяваш, викаш фифти-фифти не е добре. Споко, следващия ще искаш да ти лази в краката, нищо което вече не е виждано. Колкото повече ти лази и колкото повече ти осъществява “мечтите”, толкова повече ще се сещаш за тоя и толкова повече ще си му бясна, което не значи че ще го забравиш, а значи че от време на време ще сменяш донорите. Разбира се това до едно време, после следват едни дупки от които няма излизане и пак онзи ще ти е виновен, само че вече няма да е прясно и няма да можеш да го обвиниш директно, е верно “загубил ти е най-хубавите години”, ама ще си намериш други оправдания.
Всичко това, защото си много умна и знаеш как се случват нещата в живота, каша след каша.

20.   До 17.
Никой никога не е спирал никого да следва каквито и да било мечти. Отивайте, изкарвайте пари и си следвайте колкото си искате мечти, на ваша си отговорност. Само че ако очаквате някой друг да ви ги финансира или да ви осигурява живота докато вие мечтаете да ощастливите половината град... малко ще се разминем с разбиранията за мечти.

21.   Авторке, допуснала си грешка в заглавието. Трябваше да напишеш "Като жени слушайте МЪЖА си и никой друг"!!! Жените трябва да се подчинявате на мъжете и да ги слушате, защото са по-висшият и умен пол от вас, и като такъв знаят много по-добре от вас, какво е добре за вас! Доверете им се и ги оставете те да ви водят вас, както е предначертано по природа, а не се натискайте вие да ги водите тях и да се правите на по-мъже от тях, каквито не сте, и никога няма да бъдете! Знайте си мястото, което ви е в кухнята зад печката, готвещи вкусни манджи за мъжа и децата си, а не по офисите, кол центровете, банковите учреждения и в политиката, където лапате незаслужено огромни заплати за сметка на мъжете, чиито заплати биват орязвани, за да ви се дават на вас, че да сте "равни"! Помислете трезво!!! Едно време бабите ви са живяли много по-добре и са били много по-щастливи от вас и им е било по-леко, защото са вършели само домакинската работа, и нищо друго не се е изисквало от тях. Сега на вас ви е 300 пъти по-тежко, защото се бъхтате да се доказвате с тия безполезни-вредни "кариери", а като се върнете скапани у дома ви очаква допълнително домакинска работа заедно с гладен мъж и три пищящи гърла, които чакат да бъдат нахранени. Както сами виждате, "кариерата" ви по никакъв начин не може да замести домакинската работа вкъщи, и накрая ще сте принудени да вършите и двете! Вие сами си се прецаквате с тая ваша "независимост", но сте прекалено тъпи, за да го осъзнаете!

Ефесяни 5:22-33

"Жени, подчинявайте се на своите мъже като длъжност към Господа, защото мъжът е глава на жената, както и Христос е глава на църквата (като само Той е спасител на тялото). Но както църквата се подчинява на Христос, така и жените нека се подчиняват във всичко на своите мъже. Мъже, обичайте жените си, както и Христос възлюби църквата и предаде Себе Си за нея, за да я освети, след като я е очистил с водно умиване чрез словото, за да я представи на Себе Си църква славна, без петно или бръчка, или друго такова нещо, но да бъде свята и непорочна. Така са длъжни и мъжете да обичат жените си, както своите тела. Който обича жена си, себе си обича. Защото никой никога не е намразил своето тяло, а го храни и се грижи за него, както и Христос за църквата; понеже сме части на Неговото тяло – от Неговата плът и от Неговите кости. „Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си, и двамата ще станат една плът. “ Тази тайна е голяма; но аз говоря това за Христос и за църквата. Но и всеки един от вас да обича своята жена, както себе си; а жената да се бои от мъжа си. "

22.   До авторката. Имате интересни хрумвания и мисъл, но може ли да намалите религиозните"пируети". Много малко хора са религиозна, аз също не съм религиозен, не съм кръщават, нямаме църковен брак със съпругата ми, тя и дъщеря ни също не са кръщавани. Атеисти сме. Чудя е защо всички коментари вървят по линията на противопоставяне жени, срещу мъже. Аз мисля, че няма нормален мъж, който да не харесва нормална жена. Такава жена, когато е влюбена или още по-силното чувство обича един мъж, според мен тя излъчва някаква енергия, която все едно обгръща мъжът, той чувства като обхванат от нещо топло и и уютно, не говоря за радиатор или микровеле, нещо като виртуална майчина утроба. Никога не съм си позволил, да мисля, че съм нещо повече от една жена, в еволюцията или човешкото общество. За мен живота на жената е по-ценен от живота на мъжът и както съм писал, ако трябва да избирам кога да спася -момиче или момче и имам право само един да спася-ще спася момичето. Не случайно преди много години, ако кораб започне да потъва, има морско правило -"първо жените и децата" се товарят на спасителните лодки. Лично смятам, че женската изневяра е по-тежка от мъжката, жената е пазител на родовата генетична линия и ако забременее от някой друг то, тя променя тази линия. Карал съм тежка казарма, като ПКВ в самостоятелен, непълно-формиран парашутно -десантен батальон. Едно момче, което нищо не знае за живота, старшина-школник на деветнадесет години, което отговаряше и командваше за още осемнадесет други момчета. Ценя женската смелост. Може ли преди повече от десет години, бях на среща в една фирма разположена на висок етаж. Представителите бяха три момичета и три момчета. Беше свършила деловата част и изведнъж, някакво земетресение ни разлюля. Беше интересна реакцията на момичетата и момчетата. Изведнъж момичетата бързо станаха и впериха поглед в мен, като, че ли чакаха някакви указания, а момчетата се "за щураха " като мухи из залата, приличаха като обхванати от паника или някакъв страх. Вече значително по -късно вечерта, вече в къщи си мислех, че при някаква хипотетична ситуация, предпочитам такова момиче да ми пази гърбът, отколкото паникьор като онези да ме простреля в гръб. Разглеждах го от военна гледна точка. Гледам съпругата ми, когато трябва да взема екстраординарни служебни решения, то тя започва да обмисля проблема бързо, не емоционално, а всеобхватно, с пълни подробности-все едно в нея се включва някакъв. компютър. Няма вайкане, кършене на ръце, потене -действа всичко по точки и приоритети. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

23.   Аз мъжете не съм ги канила. Написала съм каквото трябва в края на поста си.

А

24.   Въобще няма и да им чета постовете на тези пияници.
Мен пияница и мързелив мъж никога няма да ми стъпи и на малкия пръст. Нито ще ме учи какво да правя.

Приятелят ми ме гледа като цвете и аз него, и сме щастливи. Тука мазни и нахални мъже. Кои сте вие бе?
По- ниски от пръстта! Или третирайте жените както трябва, или се изселете от тази планета!

А

25.   Много повърхностни и вяли "разсъждения" изсмукано от пръстите.
Егати простотиите дето всеки ги знае и се преповтарят 1000пъти. Звучи като като да си пуснеш ТВ балалайката и да слушаш с деаетилятия тъпизмите наречени Евроатлантически ценности, демокрации и свобода на словото.
Пълна порнография!!!

26.   21 е доказателство, че религията е нещо, което трябва да бъде изкоренено през 21 в. Самият начин на писане може да отврати нормалните хора.

Относно темата - авторката има и добри неща написани, но повечето са... олеле майко.