Много страдам...
Здражейте!

От 5 г имам връзка с мъж, който много обичам. Той също показва много любов и уважение към мен. Проблема е в това, че той иска да се вижда само от време на време и да има своята лична свобода, а пък аз искам да живеем заедно и да бъдем семейство.

Тъй като всеки има различни виждания за нашата връзка неколкократно се разделяме и след определен период пак се събираме и сме много щастливи и непрекъснато сме заедно и след като се наситиме един на друг, той пак иска да бъде свободен и да се чуваме и виждаме по-рядко.

Аз много страдам и изживявам много тежко времето през, което не сме заедно. Много го обичам този мъж, той също показва, чувства към мен, но не иска да предприеме никаква сериозна стъпка. Държи ме на разстояние за да не се чувства обвързан с мен, а в същото време когато е с мен ми показва много любов и че аз съм нещо специално за него.

Много съм объркана и много тежко изживявам всичко това, защото се надявам, че той ще ми предложи брак, но той не предприема тази крачка и аз много се измъчвам и се съсипах от страдание и чакане, а не мога да го оставя, защото не си представям живота си без него.

Коментари

1.   Не пишеш на какви години сте, а това е от решаващо значение за да получиш добър съвет. Фактът че не иска да се обвързва и иска свобода е показателен. много е вероятно да се вижда и с други жени.

2.   Проблемът е, че той явно не е готов за сериозна връзка, докато ти мечтаеш точно за това. Просто и двамата сте на коренна различна вълна. За съжаление, отношенията ви навярно ще останат същите, освен ако той внезапно не започне да иска същото като теб, но не е сигурно дали ще се случи.

В момента ти си в една голяма неизвестност. Може би трябва да изчакаш малко. След време е възможно и той да поиска да бъде с теб за постоянно. Но все пак търпението ти трябва да има граници. Ако видиш, че не се променя и все още се отнася несериозно с теб, може би ще се наложи да го напуснеш и да се преориентираш към мъж, който ще те приема сериозно, а не просто за даденост.

3.   Автора - аз съм на 40, а той на 39

4.   Хм, пораснали хора, а детска работа. Най-вероятно човекът има вече един брак зад гърба си и не му се занимава, напатил се е. Може и да е заклет ерген просто и да не му се променя начина на живот.
Въпросът е тук, ти какво искаш?
Имаш ли вече деца, или искаш деца от него. Ако е второто, то на 40 е последната възможност да имаш деца, трябва да говориш директно за това.
Ако ли не искаш да имаш деца, тогава не разбирам припряността ти.
Ами прави като него - наслаждавай се на свободата си. Нека на него му стане ясно, че ти често-често вечер си с приятелки, че си на фитнес, на театър... че ти самата имаш интересен живот. Тогава ще видиш, как ще му стане интересно и сам ще почне да настоява за повече време заедно... е, има и още една възможност - просто той да си върти паралелно няколко женички. Ако заживеете заедно, нали ще му знаеш пътищата....
Помсили, ние имаме малко информация, ти си знаеш най-добре. Най-важното е да се питаш - какви са ТВОИТЕ желания и нужди, щастлива ли си и на базата на това да вземеш решение. 5 години са достатачно време да го чакаш и да правиш компромиси.
Успех.
А.

5.   Тва не е сериозна връзка и той съющо не е сериозен, а е вече на 39. Остави го, нмери си някой друг.

6.   А дали той не гледа на тебе по същия начин? Той е срамежлив, не се решава на първата крачка, но очевидно ти също. Била си с мъже, които първи са поемали инициативата по изграждането на връзка помежду ви. Сега явно ще трябва самата ти да се постараеш малко повече.