Защо ако жена се влюби в красотата на един мъж, е "повърхностна"? Двоен стандарт
Защо ако жена е влюбена в мъж заради красотата му и говори за това как се е влюбила именно в нея, е укорявана за това, че е "повърхностна", и то често от мъже, които се влюбват само и единствено заради красотата в дадена жена? Защо е този двоен стандарт? Нещо най-нормално е мъж да описва чак в подробности тялото на жената в която е влюбен и какво е видял в нея първия път, а ако жена говори по такъв начин за мъж, е куха и повърхностна. Ами не се ли влюбва човек именно в красотата на някого? ! Влюбена съм в един мъж от години и го обикнах от първия миг в който го видях, защото видях съвършенството пред себе си. За мен той е най-красивият мъж на света, и когато съм споделяла за него на мъж той ме изкара повърхностна, а самият той излиза само с момичета много по-млади от него само заради красотата им, което е много лицемерно. Пред мъжа, в когото съм влюбена, винаги ще бъда като влюбена ученичка, мога да пиша стихове за красотата му, той е моята муза. Дори имах връзка с него, и въпреки, че не се получи между нас, продължавам да го обожавам точно както в първия ден в който го видях. Когато говоря за него ме изкарват куха, че говоря само за външния му вид. Да, просто съм безнадеждна романтичка. Не съм като другите, които не са кухи и повърхностни, да си правя сметки на дребно и да търся изгодата от някой мъж и колко изкарва и каква кола има и какво ще прави за мен. Но само да зърна това момче или брат-близнака му и да си поговоря с тях за малко ме кара да пърхам като пеперуда до ден днешен.

Коментари

1.   Красив българин? Това е някакво митично същество, 1 на 4 милиона. Масово са нисички, без коси, напомпани нагоре, с тънки крачка.
Двоен стандарт е, защото жената трябвало да избира характера на мъжа, душевната му красота. Да го избере дебел, грозен, неук, неграмотен, безработен, мърляв, със скъсани дрехи. Само така го обичала наистина.

2.   Ами харесвай си го, пречи ли ти някой? Защо разказваш на другите? Тях това не ги интересува. Влюбвай се в когото искаш, за каквото искаш на никой не му дреме. Хората си имат свои проблеми и за тях те са по-важни от теб и твоя красавец.

3.   Влюбена си в някакъв образ, който проектираш в главата си.
Възпявай си го, прави каквото искаш, но помисли как ще задържиш такъв мъж и дали си заслужава да живееш на тръни.

4.   И за мъжете, и за жените важи едно и също, така че не си права, че има двоен стандарт.

Физическата красота е до време. Затова е и долна постъпка мъжете да изоставят жените си за по-млади момичета от тях след години (което е много по-често срещано от това някой млад да иска по-възрастна жена).

Истинската любов също няма нищо общо с физическото привличане, което е в повечето случаи признак на незадоволено сексуално желание. (И най-невървежният мъж не би обърнал внимание на най-голямата красавица след секс или мастурбация, просто не би имал интерес. )

Ако се обичаш някого едиствено заради външен вид, то имаш психическото ниво на развитие на момиче в началото на пубертета и явно не си била с някого в по-дълбоки отношения.

5.   Жените винаги са се влюбвали във външният вид на мъжете. Винаги. Може да се хванат и с мъж заради парите му, но без да се влюбват. Ако е мъж с пари и външен вид си припадат.

Иначе тая твойта драма ми изглежда глупава - да.

6.   Никога не съм чувал словосъчетанието "красив мъж" от устата на жена. Само педалите говорят така. Външността на мъжа може да те привлича, в това няма нищо повърхностна, ама баш "красив" ли ще го наречеш.

8.   Естествено, че външният вид е водещ, това е първото което ни привлича към един човек, за да го опознаем.
И ако си повърхностна какво, данък обществено мнение ли плащаш?
По-скоро се въздържай от обсъждане на личния ти живот, как ще те критикуват ако ти сама не подаваш информацията.

9.   Може да се влюбва в каквото си иска, но отвори ли си краката заради 'красотата', значи е абсолютен парцал...
Те и мъжете, притежаващи съответното 'качество' много добре са се научили да ги разпознават подобни парцали, и съответно ги правят сами да си говорят накрая...

10.   Всички гледаме визия, мани ги тези са комплексирани, щото са грозни, а искат хубаво

11.   Ами, и двамата сте повърхностни, ако това ще те успокои.

13.   Защото от жената се очаква тя да е предимно красива, а от мъжа да е опората в семейството.

14.   6, не само, че мъжът може да бъде "красив", но и мъжете са по-красивият пол във всеки един животински вид, включително и при хората. По нашите ширини не е точно така, както отбеляза и първия коментар, но като цяло мъжете са красивия пол. Така че абсолютно може да се каже за мъж, че е красив. Не знам ти къде си живял досега да не си чувал това словосъчетание.

15.   Няма как да се влюбиш в някой, ако не ти харесва външно.

16.   Авторката е. Преди да ме питате защо с красавеца не се е получило, аз съм авторката на темата "Влюбена в психичноболен човек! ". Аз съм тази, която спря да го търси, и то след като ми беше казал у тях да се чувствам като в свой дом и да ходя когато поискам, просто осъзнах, че той няма нужда от мен в своя свят и че няма как да имам нормалните отношения, за които мечтая с него. И така, благодарна за прекараните щастливи мигове, продължих по своя път без него. Тъкмо си припомних темата, година и половина по-късно все още мисля по същия начин за него и не минава и ден без да си спомня онзи чуден момент, в който зърнах най-красивия ангел за първи път. Чакала съм го месеци наред, докато беше в психиатрията, и то след като се беше държал враждебно с мен и не беше сигурно дали има какво да чакам, дори се обадих в Раднево да питам как е и той като излезе от там променен беше изключително щастлив и благодарен за това. Хора, които работят до къщата му, като ни видяха заедно като двойка му казаха: "Не я изпускай, защото това е жена на един милион. От половин година те чака. " Винаги ще съм влюбена в този мъж както в първия ден. Понякога гледам снимките му и направо не мога да повярвам, че съм го целувала. "Радвай се, че се е случило. Не съжалявай, че е приключило. " Благодаря на Бог за шанса, който ми даде. Той е толкова болен, че много хора не могат да повярват, че въобще съм излизала с него и че е имал гадже, въпреки че навремето е бил топ мъж и "магнит за гаджета" (по думи на неговите приятели).

17.   Е разкажи де, колко да е красив?
И според мен българите не са особено впечатляващи, ниски са и нямат добра структура, рядко срещано е да видиш добре сложен мъж и висок. Повечето ниски, татуирани, обръснати, брадати, като някой затворници, няма нищо класно в такъв.

18.   17, много красив, с Холивудска красота. Прилича малко на Зак Ефрон на младини.

19.   17, каквито българките, такива и българите... стига с тази омраза по мъжете, засрамете се.

20.   По външния вид може да се отсъди много - настроението на човек, стойката му, дали е изгърбен, несиметричен, наднорменото тегло което никой от вас не иска, също се гледа по външния вид. Очите понякога говорят вместо човек, езика на тялото, ХИГИЕНАТА никой от вас няма да иска да се обвърже с клошар, предполагам. Външния вид говори за физическото и психическото здраве на човек, при останалите животни е същото. От биологична гледна точка, колкото по-правилни черти на лицето и колкото по-здраво изглеждащо тяло има човек, толкова е по харесван, защото от гледна точка на биологията, животните гледаме партньора колко подходящ и здрав е за потомство. Между другото жените, които казват, че външния вид няма значение, ще видите в друг ден как са с някой здравеняк, говори се така за пред обществото. Или, както спомена авторката, гледат не външния вид, а колко му е заплатата, какво ще прави за нея, какво ще ѝ подарява... ако не я кефи външния вид, заглежда се по симпатяги, с които по-късно изневерява, няма как да не сте чували фразата, , За какво ми е, ако не мога да се похваля с него? ". Външната и вътрешната красота са неразривно свързани, няма как да го отречете!
И колко коментара срещнах, че българските мъже не били красиви... Ходете си със западните надрусани козли!
Благодаря за вниманието!

21.   Аз пък мисля, че основата трябва да е взаимно привличане, прерастваща в мисли един за друг и евентуално развиваща се връзка.
Няма как да срещнеш някой, който не ти харесва визуално и да си повтаряш че външното не е важно. Разбира се че е важно щом ще спите в един креват и ще се гледате всеки ден. Разбира се че няма да искаш до себе си някой бидон, да се поти над теб и тия телеса да са навсякъде.