Живот без любов - не е живот
Уж имам всичко, а осъзнавам, че нямам нищо. Защо съм най-нещастната в света? Защо е тази празнина? Защо погледът ми вече не блести, защо е празен? Защо нямам стимул да стана сутрин? Отдавна забравих какво е да си влюбен. Прекрасното чувство, леко дразнещо и неприятните пеперудки в стомаха, но толкова красиво.

Когато бях влюбена се чувствах жива. Понякога страдах. Понякога летях. Усмивката на любимия, целувките...
Кога пораснах? От страх да не съм отново наранена, спрях да допускам мъже до себе си. До такава степен се сраснах със самотата и в стремежа си да "успея" в живота, оставих любовта на заден план. Сега виждам, че тя е Двигателят в живота. Загубих ценни години. Не е късно, в разцвета на младостта съм. Защо се чувствам сякаш съм изгубила нещо?

През пропилените години, когато си допадах с някой мъж си казвах "нямам време сега за такива неща". Не съм се целувала от 4 години някъде. Дори последно май се целувах с момиче. За секс да не говорим, че в натовареният график нямаше място за такива неща.

Влюбена съм в живота, откакто се помня. Изневерих му и спрях да му се наслаждавам. Кога спрях да се радвам на малките неща? Кога спрях да правя добро? От кога спрях да благодаря на Бог? Защо хората си мислят, че да обичаш живота е да ходиш по дискотеки, да пиеш и да правиш див секс? В живота има безброй много наслади. Боя се, че няма да ми стигне времето да изживея всичките. И то да ги изживея с любим човек, защото това е най-важното. Нищо друго няма значение.

Ако имах избор да живея цял живот в празнина, или да изживея една силна и изпепеляваща любов, макар и кратка и после да умра-избирам второто!

Коментари

1.   Подобно и при мен.. Не само ти се чувстваш най-нещастната на света...не само ти си сама..
Тони, 20 г.

2.   Нали сексът не бил най-важното и имало безброй много други наслади?
Защо фикс идея трябва да ти бъде съвокуплението с някой, било то замаскирано зад любов?
Нали сама се оплакваш, че си загърбила живота, обсебена от някакъв мъж, а като завършек след голямото разкайване искаш да се върнеш пак там? Не разбирам.

3.   Уважаеми №2, не наричай правенето на любов "съвукопление", защото явно не си изпитваллюбов и не си правил/а секс с любов. Колкото до авторката - за съжаление аз съм по-скоро в късна зрялост, а не в младост като теб, но за едно си права - нищо няма смисъл без любов. Жалкото е, че много хора, да не кажа повечето никога не намират наистина този, който ще ги накара да летят, да се събуждат и си лягат щастливи, да споделят, да се смеят и да правят най-пркрасния секс, който вече нарекох "правене на любов" и т. н. т. Търси я тази любов и дано имаш късмета да я срещнеш. Рано или късно /както стана при мен/ това е невероятно изживяване. Всъщност това е живот, а останалото колкото и да звучи банално просто съществуване. И колкото и удоволствия, пари и пр. неща да имаш няма ли любов, животът и една лула тютюн не струва както е казал Елин Пелин.

4.   Напълно подкрепям номер 3! Аз имах невероятния късмет да ударя "джакпота" и да намеря любовта на 20. Тази любов, която както казва 3 те кара да летиш, да ставаш с кеф и да си лягаш с нетърпение за следващия ден, в който отново ще можеш да се радваш на човека до себе си. И да, любовта, с която сексът е бомбастично преживяване, такова че апартамента ви се вижда малък, а да не говорим кожата и тялото...

От тогава мина време, сега съм в края на 20-те, и съм все още със същия човек. Понякога ми липсват щуротиите и дивотиите, с които "нормалните" хора изпълват студентските си години, както и следващите след тях. Един вид малко неизживяна младост. Но ако трябваше да избирам, без никакво замисляне щях да избера неизживяна младост с любов, отколкото изживяна с простотии. Щуротиите може да ги правиш винаги, стига да отделиш малко време и енергия (която за съжаление също не е безкрайна и вече усещам, че почва да намалява). За любовта също никога не е късно, но без нея наистина губиш нещо от живота!

5.   с това съм съгласен животът без любов е безсмислен но когато си ранен от любов е по-страшно аз съм по-голям на 34 години

6.   Звучиш малко като от драматичен филм. На света има милиони хора, които твърдят, че са най-нещастните. Който и сайт за споделяне да отвориш все такива думи ще чуеш. И никой не може да бъде оборен. И никой няма да отстъпи, всеки е най-нешастният. Не го казвам, за да те критикувам, а за да те подсетя, че в живота има наистина нещастия, за които въображението ти ще се окаже съвсем слабо. Жените имаме склонност да се опияняваме от собствените си чувства, така както мъжете обичат хубаво да се напият (макар че ролите могат да бъдат сменени). Въпросът тук не е до любовта, а до това, че ти имаш затворен характер, който те води в определена неудовлетворяваща те посока. Това те кара да живееш повече в себе си, отколкото да виждаш какво има навън. Ако не си обърнеш внимание състоянието ти ще се задълбочи. Любовта я изпитваме първо в себе си и после извън себе си. Извън това правило ситуацията се нарича зависимост и свършва рано или късно. Колкото е по-късно, толкова повече боли и е толкова по-трудно възстановяването.
Чувстваш сякаш си изгубила нещо, защото имаш потиснати негативни емоции, в които си потънала. Спомни си какво е станало преди време. Един мъж няма да ти ги реши и да остане с теб, ако излъчваш същото. А ти при всички случаи ще се вкопчиш в него, вярвайки, че е спасител. Ти си единственият си спасител. Другите са партньори, приятели, съмишленици, любовници, но не и спасители.

Поздрави!
Soul

7.   Първо мъж съм второ нямам затворен характер трето искам да бъда с човека който аз си избрах а не просто с хора които и да са аз съм силен характер и аз си избирам хората но ето не срещам разбиране което е жалко а освен това не съм съгласен да ме поучават мога да чуя мнение но отстоявам своето

9.   Освен това с мнение 6 потъвам още повече явно вярно е че добри хора останаха малко завистници колкото щеш

10.   Освен това приятел ти е този който е до теб в трудните моменти жертва се за теб а не този който познаваш от години към номер 6 струва ми се че не разбираш значението на думата приятел

11.   Освен това за противоречията са виновни хора да тежи на тяхната съвест ако имат такава а да ги съди Господ но аз не съм такъв че да градя щастието си на чуждото нещастие

12.   Номер 7 странно се изразяваш за мъж! И на мене като на номер 5 тая изповед ми прилича на женска

13.   Аз съм авторката и съм жена.
Номер 5, си е помислил че 6 говори на него и затова така се е получило сигурно.

14.   Написаното от 6 е за авторката на писмото, ако друг се е познал в него, ще му кажа 'честито' :) и няма да получи вниманието ми, сори, има си специализирани кабинети за това.

Soul

15.   Сега съм съгласен щом се отнася за авторката а дали има кабинети не сте вие хората които да ми кажат къде да ида

17.   Aвторче, не смей да проектираш своите нужди, чувства и мисли в/у цялото човечество... "Живот без любов не е живот" ОК, ама... да ти имам и представите за любов да ти имам...

19.   Супер!!! Ето такива истории, като на номер 4 трябва да има повече! Няма какво да се съжалява, че някой не е правил "щуротии" през студентските си години. То егати щуротиите-напивания по квартири и дискотеки. Това всеки може да го прави и с приятелката си.

20.   Здравейте! Четях и клатех с глава, почти всичко съвпада. колко жалко. Вече съм малко над 50-те, намират ме за добре изглеждаща, весела, душата на компанията, но не се усещам жива. нямаблясък в очите ми, добрата козметика не скрива че от години липсва красивия блясък на кожата на любена жена. На моменти ме дострашава-така ли ще завърши живота ми? 567