Жени, какво мислите за този съвет?
Преди време една по-голяма на години от мен приятелка ми каза: "Никога не се занимавай и не общувай с мъж, когото не виждаш като потенциален сексуален партньор. Поради простата причина, че те (мъжете) никога няма да се занимават и да си говорят с теб, ако не искат да спят с теб. Мъжете общуват с една жена, само ако имат сексуален интерес към нея. "Тогава бях още девствена, но години минаха, животът ме сблъска с различни хора и случки и придобих опит, и осъзнах, че тя е била напълно права. Никой мъж няма да се занимава изобщо с жена, освен ако няма сексуален интерес към нея, колкото и да се преструва и да се прави на "добър", на загрижен и приятел. Така че и моето мнение е, че жена не трябва изобщо дори да влиза в разговор с мъж (разбира се не броим работа и делови ситуации), освен ако не го вижда като сексуален партньор.

Коментари

1.   Аз съм мъж и съм съгласен, и за нас е по-добре така.

2.   Супер тъпо и малоумно мислене...

Вие виждате в мъжете само бикове за разплод...

3.   Съветът е тъп! Мъжете че правят така е вярно, но защо искаш да превърнеш жените в мъже не е ясно? Защо искаш жените да правят точно каквото правят мъжете?
Мъжете са мъже и затова обръщат внимание само на жени към които имат сексуално желание. Но жените са жени и съвсем не е нужно да ръководят контактите си само в сексуален аспект!!!

4.   Моя съвет е да не се занимаваш с мъж с идеята само да се чукате, а с идеята да е потенциално добър съпруг, добър баща и да е отговорен, добър, умен и работлив човек.

5.   Мисля, че взех те да изпращявате наред. Всичко сексуализирате, вчее няма приятелства, други пък дали "Братачед'а" оправяш приятелката му...
Общувам и ще общувам с мъже нормално, все ми е едно какво мисли този или онази. Аз съм си още с "главата".

6.   Правилно е

7.   Кога ще видиш готин и красив мъж с грозна дебелана?
А красавица със Шрек, дебел, потен, често срещано май.
Жените търсят касичката и после все рева, че то живота не е само пари и кеф.

8.   Не е зле авторката да дефинира какво значение влага в думата "занимавам".
Иначе всеки, изказал мнение, ще е прав. Дори и най-крайните.

9.   Номер 4, не става дума за занимаване с мъж с цел връзка, а за приятелство и общуване като цяло.

10.   По единичките на коментар 4 да разбирам ли, че според мнозина трябва жената да пуска на всеки прошляк, без да го вижда като потенциален съпруг, само защото е секси?

11.   "Дори да не влиза в разговор с мъж"? !? !? И какво като има сексуален интерес към мен, аз ли съм отговорна за това какво се случва в главата му? Аз имам глава на раменете и си давам сметка, че повечето мъже не са ми приятели, но защо да се лишавам от човешко общуване с тях, от обмяна на информация, опит. Той сам ще се дръпне ако не черпи нищо от комуникацията с мен, а вижда, че секс не му е отреден.
Имам един приятел от детството, за който съм категорична, че е истински - тотално различни неща харесваме и двамата у другия пол, имали сме хиляди възможности да правим нещо, ако сме искали и не сме. Когато липсва привличане, има приятелство с другия пол.

12.   Авторке, сама с двете изречения, които си написала, ни показа колко ти е интелектуалния багаж. А за по-голямата ти приятелка е ясно, че е мега надута и ограничена.

Мъжете избираме жените според сексуалния си нагон. Мъжът опложда жената и търси майка на бъдещите си деца! Не обратното.

Според вашата логика на двете "обиграни" от живота български пр*стакеси, всички жени трябва да се хвърляте в леглото на най-красивите, външно привлекателно, стройни и/или напомпани мъже. Не че не го правите, де. Това са обикновено батките и спортистчетата, които поради изключително ограничено съзнание и лишени от каквито и да е по-специални качества от най-ранна възраст се насочват към фитнес салоните, към спортните салони и започват да блъскат като откачени и да зобят. И аз да съм на тяхно място и да правя само това 10 години и аз ще имам много добра физика и изведнъж ще ти изглеждам на 9-10 от 10 мъж.

Но развъждайки само такива получавате същото тъпо и ограничено поколение, което хвърчи по улиците с 200, гази хора, дрогира се, бие се, краде и върти някакви схеми по източване на държавата и/или контрабанда и т. н.. Защото просто няма с друго какво да се издържа. Колкото си по-прост и некомпетентен, толкова си потенциално по-голям извършител на престъпления.

Сега можеш да си отговориш на въпроса защо в България положението е такова? Защо се краде безнаказано, убива, руши безнаказано, защо не се спазва закона, защо корупцията е толкова голяма и пр.? Защото БЪЛГАРКАТА Е РАЗВЪДИЛА НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ДЕГЕНЕРАТИ В ПОСЛЕДНИТЕ 40 години, а умните и кадърните просто са се изнесли от страната!

13.   Жена съм и правех същото. Вече имам съпруг, ама как да стигна до съпруг без сексуалния елемент?

Ж32

14.   Не съм съгласна.
Дори и един човек да е само временно в листата ти за познати и приятели, какъв е проблемът? Не всички познати стават приятели, и не с всички приятели ще остарееш. Като имаш приятели от същия пол, какво значи това, че нищо не може да ви раздели ли?
Вместо да се научите да пускате хората, които трябва, от живота си, вие започвате да генерализирате полове. Не го разбирам.

15.   Супер глупав съвет.

16.   Да. Т. е. искала е да ти каже, че ако не е някой от топ мъжете с брутална физика, ръбеста челюст, татуси и брада, да не го отразяваш.

17.   Така е.