Какво да направя?
Здравейте!
Постът ми ще бъде дълъг, но не знам как да постъпя вече. Не се чувствам добре, моля не ме съдете и без друго изпитвам чувство за вина. Така, запознах се преди 6 месеца с един мъж в bumble. Видяхме се един път, много го харесах, буквално за мен е идеалният мъж. Той също ме хареса, наистина всичко вървеше добре. Дори ме пита дали следващия уикенд съм свободна да се видим. Но аз развалих нещата. Понеже в bumble има опция кой какво търси: връзка, не знам все още или нещо неангажиращо. Аз например съм посочила връзка, а той беше написал не знам все още. И аз го питах какво търси всъщност, защото аз съм сериозна и по принцип търся връзка и той ми каза че точно заряди това е написал така, искал да се вижда с хора и каквото стане стане, каза дали приятелство, дали връзка, дали нещо друго. Не искал да създава натиск от самото начало. Повече не ми писа нищо, аз му казах кажи ми не това което искам да чуя, а бъди откровен и му казах че не смятам че това е натиск. Мина 1 седмица, аз реших да му пиша понеже бях доста директна и се чувствах, че съм избързала, особено пишейки - такива неща не се пишат, казват се на четири очи. Но, не знам така ми дойде. Писах му след 1 седмица и му обясних, че искам да се видим, че много директно е разбрал думите ми и искам да обсъдим нещата. Той каза благодаря че искаш да обсъдим, ще се видим в петък. Дойде петък, не ми писа и аз го питах ще се видим ли, той ми писа не знам дали ще успея днес и аз му казах добре обади се когато имаш време и желание, нищо не написа. Беше писал после в профила си кой ще лети с мен до Лондон? И аз му писах кога ще летим за Лондон? И той каза втора среща в Лондон би била ранна. И аз му казах тогава да излезем да се видим в Австрия, в града в който живеем. И той ми каза след 3 дни че имал ангажименти и не можел и аз нищо повече не написах, махнах го от bumble. Вече не го виждам. Имам номера му в whatsapp. Не сме си писали повече. Направих си профил в инстаграм, друго момиче и си писах с него, каза че още е сам. Питах го дали секса за една вечер за него е опция (Исках да разбера дали е несериозен) той каза само ако и за двамата е окей, но не харесвал идеята да претендираш, че искаш връзка само за секс и после да не му обърнеш внимание и да го оставиш. Той не знае, че аз стоя зад профила. Дори на първата среща ми говореше, че апартаментът му не става за деца защото имало стълби и не става за колички, защо ще ми говори такива неща ако не е искал връзка и ако не е бил сериозен. Просто според мен от първата среща го притиснах доста и имайки предвид мъжете в чужбина, разбирам защо се отдръпна. Сега се чудя какво да правя, искам по някякъв начин да се видя с него чрез този профил уж, но ако аз се явя на среща съвсем ще загуби доверието си в мен, не искам и да му пиша, да ми откаже пак сигурно. Но аз много се измъчвам, защото съм сама в чужбина, тъжно ми е, самотно ми е, постоянно се питам дали ако бях оставила нещата да се развият от само себе си сега шяхме да сме заедно, подозирам че има травми, майка му май ги е оставила и може би му е дошло доста прибързано всичко и ме е помислил за някаква психопатка, която ще му вземе свободата и всичко. Повярвайте ми, не съм такъв човек, просто много го харесах и той ме хареса, след това ми писа, всичко вървеше много добре. Моля ви кажете ми как да постъпя, да му пиша ли уж от профила на това момиче, или да му пиша аз самата по тел. или изобщо да не му пиша както досега и да си продължа някак живота. Проблемът е, че не ми минава, ето 6 месеца по-късно аз седя и се измъчвам, снощи плаках отново. Чувствам се ужасно, сякаш сама съм си прогонила късмета, човекът който за мен беше идеал. Не мога да живея с тази болка и никой не се появява в живота ми, имам чувството че ще остана сама, а вече искам да си имам семейство, искам и дете. Не мога да повярвам, че така от нищото и край. Моля ви кажете какво да направя. Знам, че повечето от вас ще кажат да продължа, че ще има и други, но аз не вярвам вече. Не вярвам в любовта, в нищо... Толкова време никой не мога да намеря, гледам влюбени двойки и ми се плаче... Как да постъпя? Да, може и наистина той да е несериозен човек, но аз няма как да знам без да сме опитали. Цял живот ще гадая какъв е и какво е можело да бъде. Ужасно се живее така, аз съм изключително чувствителна, има дни в които не го мисля и си казвам всичко е наред, но други като днес ми се плаче и мисля за това нон-стоп. Не мога да приема, че така стана. Снощи едва се успокоих от сълзи. Направо се поболях вече. Благодаря, че прочетохте!

Коментари

1.   Ами ти сама си си отговорила на въпросите - Твърде много си го притиснала за връзка от самото начало, видял е отчаянието в в тебе и донякъде го е отблъснало. Нормално в началото да се почне по леко и без очаквания ти едва ли не си тръгнала за сватба и деца :) А това да пишеш от друг профил и накрая да се появиш ти направо го забрави - ще те помисли за тотална обсебваща откачалка. Съвета ми е да го отблокираш и след време да му пишеш пак, но с по лек тон.
Мъж-36 г

2.   Наистина се държиш стряскаскащо и обсебващо. Остави човека. Ако се появиш на среща, а той е очаквал друга, ще се унизиш, няма да подобриш нещата, може и за психопат да те обяви. Вкопчила си се в идеята за него, идеализираш го, защото няма друг. В даден момент ще се появи друг и ще се чудиш на себе си, но трябва да действаш в посока да гледаш напред и да търсиш нови контакти с хора, а не да правиш фалшиви профили и да си губиш времето с човек, който не те харесва и ако разбере какво правиш, ще се отврати тотално. Запиши се на курсове, език, спорт, иди в някой литературен клуб. В началото може да ти е сконфузно, после ще си намериш някое приятелче и няма да си толкова самотна.

3.   Говориш сякаш сте били във връзка. Даже първоначално в историята ти изглежда сякаш наистина си загубила средната си душа и изведнъж - ние имахме една среща. Нали осъзнаваш, че това не е нормално? За какво по-точно се измъчваш, след като изобщо не познаваш този човек? Видяли сте се ВЕДНЪЖ. Имаш много по-сериозни проблеми от това, че той те е "гоустнал". В отчаянието си се вкарваш в още по-големи дупки. И в никакъв случай не му пиши да се видите от фалшив профил и да се пръкнеш ти на срещата. Супер притеснително и крипарско е. Просто се стегни и си живей живота, хората излизат от дългогодишни връзки и се държат по-адекватно.

4.   Не се прецаквай сама другия път, по-добре му пиши отново в инстаграм, но този път чрез собствен профил. И не съди за хората преди да ги познаваш.

И в това приложение е пълно със свободни мъже, ако не можеш да си намериш нито един, проблемът не е в тях, да знаеш...

5.   Ти си обсебена, не са окей нещата. Той не иска нищо сериозно, ама ти прекаляваш а твоята обсебеност. Много е елементарно. Следващият и толкова. Нищо не сте имали и за теб е непрежалим, не е нормално.

6.   Просто го остави... Ъх, някои жени като се вманиачите... Не ви разбирам, честно. Жена съм и никога не съм преследвала мъж така. Видимо те избягва и не иска контакт. Защо го преследваш? Остави го и си живей без да мислиш за станалото. Има други мъже, пък и сама си ти е добре, какво толкова?

7.   Този не е сериозен и не те харесва достатъчно, дори да бъдете заедно само ще те разиграва. Въобще защо се занимаваш с него след като търсиш сериозна връзка?

8.   Ако мъж те иска истински няма да се оправи от такъв въпрос. Какъв е тоя мъж, дето е написал, че не знае какво иска? Това са глупости. Много добре знае какво търси, просто е преценил, че ако го напише направо много по-малко попадения ще има.
Една връзка не зависи само от един човек, за добро или за лошо. Знам, че е трудно да си сам в чужбина. Следните съвети мога до ти дам:
- научи се да приемаш нещата, както и че не всичко може да има завършек както желаеш. Никой не е длъжен да ти обяснява, защо нещо не се е получило.
- научи се да се наслаждаваш на собствената компания, това ще ти даде спокойствие и сигурност, така че да ни изглеждаш отчаяна
- намери си хобита и занимания, които ти доставят радост. Така ще срещнеш хора с подобни интереси
- вярвай, че каквото има да става, ще стане и твоето ще дойде при теб.
- научи се да имаш търпение. Проблемът на повечето хора е, че искат всичко веднага, а това не е възможно. Пародията е, че при всичко останало, освен човешките отношения, това е възможно. Искаш продукти от магазина, 3 клика и ти ги доставят на следващия ден, искаш рокля, 2 клика и е твоя и т. н. Това не действа при човеците.

Не се отчайвай, всичко ще се нареди. Стискам палци и успех

9.   Коментар номер 7,перфектен.

10.   Една среща с някакъв си мъж от приложение и шест месеца да го мислиш, че и фалшиви профили и схеми да правиш... Не е добре работата, казали са ти го вече.
Все пак, ето ти безпристрастен прочит на ситуацията: Напълно непознати сте, това е първата ви среща в приложение за запознанства, където се подразбира, че не всички си търсят мома за женене. Виждате се, може би му допадаш на външен вид достатъчно, че да помисли за втора среща и в момента, в който тази мисъл му минава през главата, ти вече го атакуваш с желание да ти се врече, че е сериозен мъж. Това е супер отблъскващо за всеки нормален човек, мъж или жена, няма значение. Никой не иска да му стоварват очаквания на главата на първа среща. Както и да е, подхлъзнала си се, той е вързал две приказки от немай къде, за да замаже положението. Лампата му е светнала обаче, оттеглил се е и е дал пауза на комуникацията. Но ти не спираш до там, а продължаваш да го търсиш и след това с намерения да му се обясняваш, все едно сте гаджета, та и срещи предлагаш. Той ти е дал да разбереш, че няма да го бъде, като ти отказва среща в последния момент. Това си е гадна постъпка и недвусмислено дава знак, че на отсрещния не му пука. Тук вече гордостта ти трябваше да те спре. В смисъл, че е той е съвсем наясно какво значи да откажеш среща. Мислиш ли, че ако имаше шанс да стане нещо между вас, той щеше да постъпи така? Понататъшните ти опити нямат смисъл от коментар.
Този мъж го забрави и не го търси повече. Не само, че изглежда отчаяно, то си е отчаяно. Тези приказки, че бил перфектен, са си само в твоята глава. Първо, перфектни хора няма, второ, ти си го виждала ВЕДНЪЖ и изобщо не знаеш що за човек е. Просто си си навъртяла на пръста някакви фантазии, дали от самота, дали от някакви по-дълбоки психологически травми, няма значение, но ти нямаш действителна представа за този човек, а захаросана картинка, която сама си си нарисувала. И в момента с този фалшив профил и умувания как да се свържеш с него просто преследваш вятърни мелници. Обаче лошото е, че другият е в пълното си право да те нарече луда например, защото това не е нормално поведение. Хайде разбирам да сте имали връзка и да не можеш да го преодолееш... Но една среща? !
Една жена трябва да се държи на положение. Мъже не се преследват, още повече пък, когато ясно ти е показал, че не те иска. Мачът е свирен. Колкото по-рано го видиш, толкова повече болка ще си спестиш, и ще отвориш място за нови хора в живота си.

11.   От авторката: Знам, че изглеждам абсурдно отстрани, но повярвайте ми не исках да се докарам до тук. Всички казвате една среща нищо не е, да но аз наистина харесах много този човек. Не разбирате ли, съгласна съм че писах много директно от самото начало, но понеже повечето са несериозни в тези приложения и аз го питах по принцип и че искам да знам дали и той търси сериозна връзка дори казах не с мен а като цяло. Толкова пък да го е отдръпнало това, сериозно ли? Знам, че отстрани приличам на отчаяна психопатка, но сега още повече живея с чувство за вина, че съм казала тези неща и един вид той е много сериозен човек и аз съм тая в грешка. Ако беше сериозен никога нямаше да го отблъсне това. Можеше поне да се беше съгласил като ми обеща че ще се видим, той е несигурен и затова така казва и не му е приоритет така като гледам връзка и изобщо нищо сериозно. Но естествено, че аз съм виновна, че имам принципи и си казвам от самото начало.

12.   11 - Питала си го, отговорил ти. Ако искаше да е с теб, щеше да те кани на срещи, да те ухажва, да ти признае чувствата си и пр. Трябваше сама да си направиш извода, че не те желае. Още като е спрял да те търси. Бил ти е шута по културен начин. Кое не ти беше ясно, че тръгна да се обясняваш? Не се ли усещаш, че изглеждаш жалка и досадна. Остави човека на мира.

13.   От авторката: Изведнъж всички защитавате него. Той видиш ли не иска сериозна връзка, а вие всички го взехте за много сериозен и аз съм жалката. Само защото съм казала че търся сериозна връзка, той нали уж беше готов каквото стане стане, истината е че той е жалкият, не аз. Нека да си седи сам като разсъждава така. И всички вие които го защитавате сте ужасни, без грам разбиране. Съжалявам че изобщо си губя времето да искам съвети.