13 години не иска да чисти
Живея със съпругата си от 13 години. В началото (на 16 години още ученичка) ми каза, че вкъщи не са я учили на нищо и съответно не може нищо. Приех го съвсем нормално с ясното съзнание, че трябва да бъда търпелив и че започваме от нулата. Започнах да я уча поетапно - тази година на едно, другата година на друго, защото един голям човек вече се адаптира по-трудно и ако бях постъпил иначе, щях да и причиня стрес. И като минаха две години.... Започнах да изисквам от нея да почиства добре, тъй като аз много обичам да ми е чисто и подредено и живеехме на квартира. Не ѝ дадох да започне работа, исках да учи, да завърши и чак тогава. Съсипа нова печка за готвене, тави и какво ли не от нечистене и не поддържане... Казах си - ще свикне, трябва и още време.... Преместихме се в следваща квартира.... Там също се съсипа печката в кухнята съдовете на хазаите... Но когато си плащаш всички щети няма проблем. Станаха пет години откакто сме заедно и забременя... Казах си че ще приеме при сърце това, че е майка и ще даде всичко от себе си.... Роди се детето ми.... Тя кърмеше и не исках да я товаря веднага с чистене и така нататъка и го правех аз.... Като минаха 5-6 месеца бяха съсипани и поредната печка плотове кухни на поредните хазаи... Наистина се карахме доста... Защото бях дал вече няколко хиляди левове за няколко печки хладилници и кухни. След четири години си купуваме жилище, тоз обзавежда с чисто нови уреди.... И към ден днешен всичко е тотал щета. 13 години се боря да я науча да чисти и да бъде жена на място. Още повече имаме и момиченце... От половин година насам се държи много арогантно и заядливо и директно ми отказва, като твърди че и се живее, , че е омръзнало да ѝ говоря само за чистене, че искала да има личен живот... Отделно тя стана един много отровен човек и започна да се държи много лошо и с мен и с детето ни, а и занемари дори личната си хигиена. И си казах стигна!!! Разделяме сметките на две. Винаги съм изкарвал минимум 4 пъти повече от нея, но това никога не е повдигано от мен, всичко съм давал от сърце, нищо да не им липсва... Отношението ми е било като към принцеса защото за мен семейството е свято. Сега спря да се държи лошо към мен и към детето... Настъпи едно спокойствие донякъде, а от друга страна ме боли сърцето, че и взимам пари, които дори тя не може да даде... Истината е че не искам да загубя семейството си, но не мога да оставя тя да съсипе всичкото ни имущество и да тънем в мизерия и това да гледа дъщеря ми....

Коментари

1-50 от 98

1.   Дано намери сили да избяга момичето и се отърве от теб...

2.   Сам си виновен пич, като мъж ти го казвам. Видял си я каква е мързелива мърла, ама не ти е пукало, някак наивно си мислел, че времето ще оправи нещата, с пък всеки знае, че с времето нещата само се влошават и затвърждават.
Тя си е била такава и ти си бил балъка, който я е прибрал такава, ти имаш проблем, тя очевидно не.
Някои са много наивни, била мърла, била минала много мъже, все тая, някак балъците се надяват че това с времето ще мине, ще им дойде акъла, а пък то акъл няма ли го на 20, чакай после да дойде.

3.   Ти си и отнел младостта. На 16 години не е за печки, бебета и слугуване. А за учене, развиване и да избере какъв ще и живота. Ти буквално си я превърняал в инкубатор и слугиня. Похабена младост. Горкото момиче. Без младост, само печки и манджи. Нямала ли е родители, да я отделят от тебе и да започне да живее? За домакинстване има време винаги. А образование, младост кога?

4.   Еее тя прави това умишлено... няма как да е толкова зле, да не е с ментални проблеми?

5.   Взел си дете, не си я оставил да порасне. А и като делите сметките на две, ще делите и работата на две. Ще чистиш и ти.

6.   Ми като я избира къде бля? За 5 години като не си я научил да чисти, реши да й направиш дете, ей така. Ми халал да ти е, както си го направиш така. Сега ще си плащаш като поп.
Сетил се след 16 години да мисли дъщеря му в каква обстановка ще порасне и какво ще наблюдава.

До останалите мъже в сподели: нали уж качествените жени ги взимали рано, ако това са ви качествените жени, е ясно защо сме на това дередже

7.   Едно момиче на 16 да не умее нищо, значи занапред не я чакай да има желание да се научи.
Тя ако е чиста и подредена ще е такава още на 12 години дори.

8.   Може ли да поясниш, как така съсипва печка? Слага нещо във фурната и не го изкарва докато изгори ли какво? По същия начин, за да съсипеш тави, тигани, тенджери трябва постоянно да готвиш на максимална степен, за да загориш каквото е вътре.

9.   Ти си я взел и си й прекъснал младостта, в която ако е поживяла сама е щяла да се научи идеално, щото не родители, а животът те учи. Това че си педофил да го коментираме ли?

10.   От твоя страна е прекалено това, че явно си представяш жената като прислужница и домакиня, която е длъжна всеки ден да готви и да чисти къщата, неща, които са вече отживелица.
От нейна страна наистина не е ок захабяването на скъпата техника и липсата на хигиена.
Най-добре да се помисли за някакъв баланс в твоя случай. Щом тя не може ти поемай тези неща с готвене и чистене, а тя да гледа детето, да пазарува в супермаркета, да хвърля боклука и т. н. Разпределете си задачите и тя да прави каквото може.

11.   До 1.
Тя е уважавана, обичана и подкрепяна и никак не е мъчена, бита, тормозена....

12.   Човек, ако не иска не става работата. Много семейства допринасят заедно за сметките.
Тя явно поне работи.
Ами наемете човек, който да ви почиства, щом си добре финансово. Аз също не обичам да чистя, но ми се налага.
А на дъщеря си поставяй някакви задачки, за да се учи.
А другите неща кой ги прави, пране, готвене и т. н.?

13.   Щом си добре финансово проблемите са лесно решими. Готова храна, готвиш понякога ти. Наемаш човек да готви вкъщи например понякога. Чистачка и жена ти щастлива и ти. Заведи ги на почивка малко, стига си купувал само печки.

14.   ДО 3.

Майка и я изгонва16 ГОДИШНА и идва при мен, аз я подкрепям и не и давам да работи, а я оставям да си учи и да се развива и тя завършва. Убеден съм, че изобщо не ста си направили труда да прочетете внимателно цялата история. Какво казвате по същество?

16.   ДО 5

Майка и я изхвърля, не съм имал планове толкова рано да заживявам с нея.
Всеки чисти след себе си разбира се.

17.   ДО 8.

След ползване не се чисти. След 5 ползвания на печката вече е настъпило наслояване.. Точно както предположи с тавите и тиганите. Когато загориш и не се постараеш да го изтъркаш веднага, после пак повториш загарянето и потрети...

18.   Явно тая е мърла, мързелива и нечистоплътна и едва ли ще се промени.
Аз на твое място бих поел тия кухненски задължения при възможност.
Вбесявашо е скъпо струващо кухненско оборудване да се съсипва, оставено без грижа.
Гледам тука, че редовните шундо-поклоннници защитават това създание, като толкова много я харесват да си я вземат у тях, да им загаря печките и фурните с бъркочите си.
На десетина годинки повечето деца вече имат елементарни умения в кухнята.
Тая първо е мърла, второ е мързелив лентяй и трето, не желае да се промени.
Съчувствам ти наистина.

19.   Номер 1 - и като избяга "момичето" на 29 къде ще иде? !
Под полата на мама, да ги гледа и подгъзува на дърти години и на двете, с внучето? !
Да е цирка пълен!
Срамота, като си отварят краката да ги заплождат бековете са големите жени, като трябва да положат труд и грижа за семействто, били деца.
Уважаеми дами, семейните ви задължения не се изчерпват с това да си отваряте краката и са родите, семейство се гради с любов и грижа.

20.   Работа на мъжа е да построи къща.

Работа на жената е да превърне тази къща в дом.

Работа на мъжа е да защитава този дом.

Работа на жената е да пази огъня в този дом никога да не изгасва.

А извън метафорите. Авторе, една жена не започне ли да превръща къщата в дом от ден първи, пиши я бЕгала.

Въпрос на време е да ти забучи рогата, и когато се разбере (защото това винаги се разбира, рано или късно) да обвини теб за собствената си непригодност да намира удовлетворение в това да бъде нечия обичана жена и майка.

Пускай я по течението да се верифицира, като
каквото си пожелае, сама обаче. Не, чрез теб. И си търси жена, която се е осъзнала, като такава. Така или иначе, там където няма дом и жена, в който и при която, мъжа неистово бленува
да се прибере, където и да е другаде, семейство няма и няма никога да има.

21.   Жена ли си си търсил или чистачка?
Моя Убавец разсъждава по същия начин.
Като иска да му е чисто - да чисти.

22.   Колко много глупости на едно място, а решението е елементарно. Ако се обичахте наистина щяхте да си наемете чистачка да идва да чисти един два пъти седмично и готово. Жена, която на 16 не умее да готви, чисти, пере е изтървана работа отвсякъде, независимо от това колко е образована. Но и у теб се усеща един смрадлив властнически елемент. Опитваш се да се налагаш, просто за да чувстваш превъзходство, даже се хващам на бас, че ти допада тя да е неумела, за да изпъкваш ти. Според мен сте идеални един за друг. Наемете си чистачка и не се карайте помежду си, защото трудно ще намерите други да ви търпят с вашите проблеми, а имате и дете.
Това ти го пиша като жена маниачка на тема чистене, подреждане и домакинстване.

24.   Под “живее й се” разбирай “искам да се еба със колкото се може повече народ”! Сам си си виновен! А като гледам жените, които я защитават грам не си слагат “подписите” под коментарите си. Иначе ако е написано от жена, веднага ше видиш “Ж23, Ж20” и така нататък.

Гаро

25.   Добре де, защо се очаква от един човек да е научен/да може абсолютно всичко? Ти с всичко ли се справяш перфектно? Не може да сготви, оправи се ти с печките, не е фатално.

Разбирам, че са разходи, но това прекомерно слугуване на вещи доста дразни. Важни са хората, тигани и всичко друго се купува. Трябва да обичаме хората и да използваме вещите, а не обратното, както много хора правят.

Иначе си я взел твърде рано и не ѝ е било времето да затъва толкова в битовизмите. На млад човек му подхожда по-безгрижен живот.

Звучиш така, сякаш си доста по-възрастен от нея? Колко години ви е разликата? Струва ми се, че тук е проблемът.

26.   Вие 100% сте роми. Да разбирам, че си я взел рано? И си някакъв който е доста по-голям от нея? Дори дете си и направил, защо? Тя не е готова за семейство, дори не се знае, дали се обичате.... ти просто виждаш в нея, една слугиня, която ТРЯБВА да ти готви, да ти пере и чисти. И аз, на нейно място бих НАМРАЗИЛА това, ако са ме взели само единствено за това, ти не написа " любов" или нещо подобно, Поредния, който е взел слугиня... Остави момичето. Услуга ще и направиш.

27.   Тя е вече на 29 години, за какво 16 годишно момиче говорите.

28.   27, взел е я на 16. Ми на тия години не трябва да слугува на мъж.
14, по същество си тиранин. Тази жена няма трудов стаж, нито свои пари. Развлечението и е да готви. Още не е на 30, а ще е сдухана като 50-годишна. Приятелки има ли, или само до печката стои?

29.   Имах колежка в университета, родила на 16 от по-възрастен. Но той я носи на ръце. Ни парцал е хващала, ни в кухнята е била/ Само почивки и работи за нейн кеф. Ти си взел 16 годишна с надеждата че като е малка ще я направиш робиня. Дано се оттърве от теб

30.   Няма и да се научи. Или я изхвърляш или търпиш и мълчиш. Аз не бих я изтърпял и 13 дена ка моли 13 години.

31.   Гаро, ще ме извиниш ти, ама с такъв мъж на всяка жена ще и се "живее".

32.   Аз не мога да повярвам какви коментари чета.
Жена съм, при мен е другата крайност, аз чистя до най-малкият детайл, дори това ми е и работата и обичам да готвя.
Хора, всеки един човек, независимо от полът, трябва сам да може да си чисти, готви и да се оправя, такива простотии не съм чела направо.
Дори не става въпрос да робуваш на къщата си, а просто като си ти е чисто и си поддържаш, така на седмица отделям около 5 часа да си почистя кухнята, банята, тоалетните, стаите, прозорците всяка седмица по 1 път, отделно си разпределям кога да гладя, пера, готвя, да измия пода и имаме време с мъжа ми да си излизаме, да гледаме филми или аз да си чета и да си правя някакви други неща.
Не мога да разбера мързеливите хора, отказвам да го разбера, няма мъж, жена тук.
Чистенето и готвенето не ти пречат да си живееш, то звучи смешно чак.

33.   32, чисти 24/7 като искаш. Едва ли мъжо те е заробил от 16- годишна. А тук това го има. Ти работиш, а въпросната жена не работи, защото не и позволяват. Усещаш ли разликата къде е?

34.   от човек на близо 60г - щастливо женен.

Авторе, щом имаш брак е редно и двамата да положите усилия, за да не се разпадне и да живеете като нормално семейство!

ОК. Прочетох твоята гледна точка. Да приемем, че си прав за чистенето на кухненските уреди - и че тя не обича и не може да ги почиства. Добре, кажи ми какво пречи да почистваш печката от време навреме? - ТИ!

Бракът представлява и взаимопомощ! Не насилие над другия човек! След като виждаш, че тя не се справя с нещо и не иска да го прави - не я карай насила да го усвоява! Просто се грижи ти за това - и ще има мир и любов!

Освен това преувеличаваш много! Какви са тия съсипани уреди за хиляди левове? Виж сега, ние не падаме от марс!

Една нормална и читава кухненска готварска печка(Горение) струва 400-550лв. Един нормален хладилник(Зануси)- също горе-долу толкова.

Ние вече 5 години караме с два нови такива уреда - и не са мръднали ни най-малко, въпреки че много рядко ги чистим основно! Жена ми почиства около котлоните, когато нещо се разлее там, а фурната - много рядко!

Аз също много години съм живял и съм ползвал различни уреди - и за 50 години сме ползвали само три готварски печки(третата и в момента я ползваме) плюс две малки готварски печки на балкона, (втората и в момента я ползваме), и три хладилника(третият и в момента го ползваме) - без някой да ги чисти особено и много често.

Майка ми(Бог да я прости) чистеше печката основно - веднъж на два-три месеца, а хладилника 1 път в годината, и уредите си работеха нормално.

Ти така говориш, като че ли печка и хладилник трябва да се чистят всеки ден? НЕ Е ТАКА! Особено пък за хладилника - какво има да му чистиш на него? Аз примерно съм си взел хладилник с автоматично размразяване и нямам грижи с него. Отвреме навреме жена ми го забърсва леко за 5 минути - и това е!

Да, около котлоните, печката трябва да се почиства след зацапване, но това не е толкова често! И това е работа за 5 минути, и не разбирам какъв е проблемът да я свършиш ти, щом жена ти не може и не иска!

Ти не се виждаш отстрани, но знай, че така - като мърмориш всекидневно - ставаш досаден! И постепенно любовта на жена ти към теб ще изстине!

Затова направи си правилните изводи и прави и нужните действия от твоя страна, ако искаш да запазиш семейството си!

Ако трябва - седнете и поговорете сериозно със жена си, и си организирайте нещата, но без мърморене и обвинения!

35.   Ти си гаден човек! Отвратих се! Третираш жена си като прислуга!
Жените не са родени да чистят, както бай Ганьо продължава още да мисли.
Защо Господ дава дъщеря на такъв мъж?
Като печелиш толкова много, плащай от време на време на някоя възрадтна жена да дойде и да ти измие печката и хладилника.

36.   До 34.

Да, около котлоните, печката трябва да се почиства след зацапване, но това не е толкова често! И това е работа за 5 минути - да се, съгласен съм, но не да се ползва три месеца без веднъж да се изчисти, НАЛИ?
Ти така говориш, като че ли печка и хладилник трябва да се чистят всеки ден? НЕ Е ТАКА! Особено пък за хладилника - какво има да му чистиш на него? Аз примерно съм си взел хладилник с автоматично размразяване и нямам грижи с него. Отвреме навреме жена ми го забърсва леко за 5 минути - и това е! И тук съм съгласен. Полагаш ли елементарни грижи - всичко е лесно и не отнема кой знае колко!

Освен това преувеличаваш много! Какви са тия съсипани уреди за хиляди левове? Виж сега, ние не падаме от марс! Не, но не си на мое място да видиш за какво чудо говорим.

Една нормална и читава кухненска готварска печка(Горение) струва 400-550лв. Един нормален хладилник(Зануси)- също горе-долу толкова. За мен това си нискобюджетни уреди за по 500лв, но всеки според джоба(чергата).
Прочетох твоята гледна точка. Да приемем, че си прав за чистенето на кухненските уреди - и че тя не обича и не може да ги почиства. Добре, кажи ми какво пречи да почистваш печката от време навреме? - ТИ
Веднага ти обяснявам. Семейството се състои от мъж и жена. Двамата съпрузи са с равни права и задължения в семейната общност.
Също се явяват и съсобственици на придобития по време на брака дом. Предвид тези обстоятелства съпрузите са натоварени с отговорности към тази съсобственост, деца и имам задължението да бъдат добросъвестни, честни, отговорни един към друг, тъй като брачния съюз е сключен от двамата доброволно с ясно съзнание за съпътстващите грижи и отговорности в брачния живот. В този ред на мисли и ми пречи, тъй като аз трябва да поема изцяло пълната отговорността на двете страни. Същевременно чета глупости, как видиш ли ти, аз съм задължен освен да работя като вол да осигуря чистачка, или АЗ да го правя! Смятам, че да работи 30ч в седмицата и да полага елементарни грижи за дома е едно твърде леко задължение пред това, което получава. За съжаление и тя е залетяла в тази посока, това опасно мислене, че аз съм задължен за всичко, а тя не! Не съм сигурен, че наистина мислите така?

37.   35.
По тази логика мога да си плащам направо на нова, по-млада жена, така или иначе за какво ми е като и не е длъжна, ТОГАВА от къде на къде аз трябва да плащам?? Аз не съм наел иконом, градинар, електротехник и вик... Всичко правя аз при положение, че два пъти повече работя от нея... И не веднъж и малкото, което трябва да върши тя, го правя аз... С това мисленеще останеш сама...

38.   8

Чисти на два три веднъж, а я ползва всеки ден....

39.   3.

Дойде си сама и до 20годишна си и давах пари да ходи на училище и си я водих по купони и курорти - без да я карам да бачка и да полага усилия за каквото и да било. Но в някакъв момент трябва да поеме отговорност и щом е решила да живее с мъж да полага елементарни грижи за дома, който живее.

41.   Явно много хора се припознахте в нея(хаха), направо Ви "стъпих на мазолите".
Нека си кажем някои истини!!!
1. Изгонена от майка си - тя сама идва(не аз съм я взел!!! )
2, Никой не и е пречил да се развива, ОБРАТНО - ТЯ до завършването си нямаше отговорности към мен(идва си, сяда си - парички винаги, купони и живот, почивки, разходки).
3. Няколко години до пълнолетието и, до като работя - готвя, чистя в почивните ми дни! Извеждам си я нон стоп по курорти, купони - МАЙ тоя момент умишлено ви БЯГА.
4. НИКОГА пари не съм и искал, а съм давал всичко
5. НИКОГА не е била насилвана.
6. НИКОГА не е била бита
7. НИКОГА не е била обиждана
8. НИКОГА не е работила повече от 6ч(в изключително редки случаи, за много малко)
9. НИКОГА не е принуждавана да работи, да носи – да дава!!!
Както казах в началото – КАРАХ лека по лека, крачка по крачка, за да не се стресира, а да се научи.
Сега ще ви задам няколко въпроса и искам да бъдете честни!!! Ще можете ли? Е, аз ще ги задам надявайки се, че някъде ще проблесне искрица истина, искрица съвест по темата.
Значи аз като един мъж
1. Ходя да работя по 10-12 часа на ден - Слуга ли съм?
2. Грижа се за къщата – кося си двора и ремонтирам всичко в къщата - Слуга ли съм?
3. Къпя си детето, грижа се, пишем домашни - Слуга ли съм?
4. Давам всичко спечелено за дома Слуга ли съм?
5. Поемам финансовата тежест Слуга ли съм?
6. Пускам перални, сушилни, простирам – сгъвам, прибирам - Слуга ли съм?
7. Чистя основно къщата при моята натовареност няколко пъти в годината???
Сега е време да обобщя, да направя анализ, заключение.
Аз съм научен на всичко и нея съм я научил. Като мъж аз чистя, пера, готвя(не мога да гладя), мия прозорци, поправям електроуреди, ел. мрежа, Вик – занимавам се с двора и винаги, когато ми се е струвало, че нещо не и е добре – съм я отменял във всичко.
Това е така, защото моята баба ме учеше с думите „Сине, убаво е да знаеш да работиш и женската работа, да може ако жена ти падне на креват, да поемеш, или да не дава Господ да ти се падне некадърна – еле мързелива и пак да се оправиш. И да си затвора очите да знам, че съм изгледала кадърен мъж, а не пианица да оди по кръчмите и да бие жена си за пари и да е некадърник цял живот“
Аз знам и 2 и 20 хиляди. В живота мъжа и жената са „едно тяло с различни части“. Не може единия да поеме изцяло отговорност за постоянно и почти за всичко! Не може човек да се учи 10 години да прави 3 неща. Не може да искаш всичко, а да не даваш нищо. Няма живот без отговорност и никой не е прислуга в собствения си дом! Всеки трябва да носи своя принос в дома, всеки има отговорност към половинката си, към детето си, към себе си.
Все още ли смятате, че е робство да се грижиш за уюта на своя дом, или, че е робиня?

42.   26
Не разбирате, защото не можете да четете, май вие сте цигани 100%. По-голям съм да, но не много! Забременява 5 години след като се събираме - вече е на 21г и прави своя съзнателен избор, че иска да го задържи. Едно момиче на 21г, което е решило да задържи дете след 5 годишна връзка - определено обича мъжа и вече го познава. И не, не виждам в нея слугиня, защото сам ще ми е в пъти по-лесно - аз мога всичко. Мога да готвя, чистя, пера и изкарвам толкова.... Че да си плащам да ми чистият. Само че тук се касае за нещо съвсем различно, което едноклетъчни като теб не биха могли да съберат в главите си.

46.   Трябвало е да си вземеш чистачка, или маниакална на тема чистене и щеше да си доволен. На всяка друга, ще намираш косури. Не каза, успя ли да се изучи твоята съпруга. Ако да, защо не и помогнеш да си намери по-платена работа. Или пък втора работа. Така няма да се нервираш, че печелиш повече.
Ти не можеш да гладиш, тя пък не може да почиства качествено. Значи вариант е да си наемете човек, който да върши тези неща. Тя да печели повече, ти да работиш, без да се занимаваш с чистенето, и двамата да се грижите за детето ви. Ако мислиш, че да създадеш семейство, да печелиш пари и да имаш уютен дом, те прави слуга, нещата са много зле. Освен бита скоро ще трябва да се заемеш и с възпитанието на детето. Мисли, какъв човек искаш да стане, търси баланса в нещата.

47.   Ти си се поставил така и си направил от нея държанка.
Но си мислел, че явно това е цената, която ще платиш за непълнолетно гадже, което да фасонираш по свой вкус - в домакинството, секса и т. н.
Точно това ти е грешката. Че си правил всичко, което изброи за да имаш почти дете на пълно разположение.
И ето как бомбата ти избухва в лицето.
Но и хлапачката е сгрешила, че е поддала.
Но по-виновен си ти, че си сметнал чисто интересчийската, че с пари, купони и почивки ще й затвориш устата.
Грешка.
Малката използвачка се е наиграла и е време и ти да отвориш очи и да прекратиш този фарс.

49.   Пич, мъжката си постъпил, евала.

51.   До автора 41. Хаха забавна история. Ти си наивник дето си е скъсал гъза и явно покрай цялата тая работа си изпуснал забежките на половинката си. От описаното се вижда че си бил за нея точния човек, да я отървеш от мизерията, което често не предизвиква някакви позитиви в жените, просто си инструмент да и е добре, а вероятно има инструмент и за друго, ама си прекалено зает и наивен за да го знаеш, но по начина на писане е ясно че усещаш че е така, ама не можеш да го докажеш.
Виждам някак пишеш с достойнство и гордост какво си направил, без да си даваш ясна сметка, че си се провалил в установяването на някакви отношения с жена ти или в избора като цяло. Ясно ти е че няма да се промени нищо занапред и все така усърдно ще миеш чиниите докато тя си намира оправдания да не го прави. Баба ти казвала ли ти е нещо за погубените животи? Когато си мислил че цялото това раздаване през годините е толкова градивно, ползотворно и в това се на ира смисъл, докато другия в същото време бездейства и много вероятно влага емоциите си при някой друг.

52.   Номер 7, аз на 19/20 години не умеех абсолютно нищо, нито яйца дори да си опържа, нито ми идваше на акъла да изчистя след себе си, нито знаех как се ползва пералня, че дрехите се перат разделно и един тип дрехи на една температура, друг тип на друга температура. Нашите до 20-годишна ми ходеха по гъза и ми чистеха и стаята дори. Не знаех и ютия как се ползва, нито как се мият чинии. Нито някога съм си подреждала дрехите в гардероба. Да, не се шегувам. Ама като ми се наложи да заживея сама в друг град и неволята дойде и ме научи, и в рамките на 2 години се научих абсолютно сама на всичко и в момента дори съм педант на тази тема. Така че заключенията ти не са особено верни.
Ж25

53.   На колко си? Тя на 29, а ти на 40-45?

54.   От 34 до автора

Авторе, не се изнервяй на коментарите!
Хората в общи линии се опитват да ти помогнат, аз също! Но всеки ти показва как ги вижда нещата от своята гледна точка - така че не се сърди и ядосвай, а се замисли и си направи изводи!

Прочетох и последните ти коментари - ОК, разбрах те по-добре!
Съгласем съм, че според твовите думи ти полагаш много повече усилия и работиш много повече от нея за семейството, но виж бе човек - ТИ САМ СИ СИ ГО НАПРАВИЛ ТАКА!

А икакто вече ти обясних - бракът е и взаимопомощ и жертвоготовност! Не може нещата да се разделят точно 50 на 50. Всеки дава токова, колкото може и колкото иска.

При мен примерно жена ми върши много повече работа в къщи от мен, аз си върша само мъжката работа, а тя женската, но никога не се е оплакала или мърморила за това. Аз също не я притеснявам примерно да готви всеки ден, съобразявам се с нея - често купуваме примерно готова храна за в къщи.

Аз примерно на твое място нямаше да й давам всичко без да искам нищо от нея в първите години, тук смятам, че си допуснал голяма грешка, защото си я разглезил! (А като дадеш на кучето да се качи на одъра и после искаш да го смъкнеш - то вече ръмжи и те лае. -това се получава и при теб)

Аз на твое място още на втората вечер щях да поговоря сериозно с нея, да й обясня, че щом идва да живее при мен, в моят дом - ще трябва да участва и в домакинската работа. Щях да й обясна каква точно е работата в моя дом, и да й обсъдим каква част може тя да си избере и да поеме! - тоест веднага бих я включил в активно в домакинската работа, нищо че е била малка - според силите й!

Аз като бях дете дядо ми(Бог да го прости) всеки ден ме учеше на труд като ми възлагаше да свърша определени задачи - аз също смятам, че така трябва да се учарт децата на труд - още от малки. А тя е била вече на 16 години - достатъно голяма да се включи в къщната работа и да помага според силите си!

Така, че тук си допуснал голяма грешка като си я гледал и пазил като писано яйце, и тя е пораснала мързелива и като някой търтей!

Честно казано не знам как ще се оправиш с нея оттук нататък! Според мен си "поизтървал козите"!
Впрочем ти си взел някакви мерки, които външно сякаш са проработили - но не знаем каво се случва в душата й и дали утре няма да я избие нанякъде...

Бог да ти помага авторе, моли му се!
И не бъди повече мекушав към нея, но и не действай насила, просто говори, обяснявай и се опитвай да се разберете!

Хайде със здраве!

55.   54
Аз още в началото казвам, че първоначално започвам да я уча лека-полека, стъпка по стъпка. Тоест темата се отваря веднага след като се нанася при мен. Тя сама изявява желание да започне работа за да не ми е в тежест.
Тук обаче аз отсичам, че финансово не искам да ми помага към момента. От нея държа лека-полека да се научи в домакинството, но най-голямо внимание да обръща на обучението си. Така че, както казваш ти - веднага я запознах с това, , че аз съм чист човек и отговорен и искам тя да може да прави тези неща - но леко и спокойно!!
Но когато един човек се учи прекалено бавно, а другия срещу него не казва нищо работата става изтървава. Напълно съм съгласен с теб.
Но тогава бяхме само двамата и някак успявах да го преглътна, но сега има дете, което вижда!
Вече съм без компромисен тъй като тя дава негативен, пагубен пример на детето и това ще нанесе тежки последици за неговото бъдеще. Всъщност отговорностите никога не са били 50 на 50, винаги са били 85 - 15.

56.   46.
Явно си личност (99% жена), която винаги са и задължени да ѝ дават повече, дори всичко и това не е проблем за теб, която получаваш.
При една малка натовареност от 30 работни часа на седмица - пет дни по 6 часа - четеш ли внимателно? Ми казваш аз да наема някой да чисти, докато в същото време при моята натовареност аз съм направил - при това основно и перфектно.
Казваш - ти не можеш да гладиш, тя не може да чисти качествено - да те поправя- тя не чисти изобщо.
От това което ми пишеш мога да направя заключение, че вкъщи ти не правиш нищо, не мога да заключа също така, че лежиш на ръцете на майка, баща, мъж, гадже...
Повярвай ми, твоя "Рай" ще приключи с гръм и трясък.
В този живот има задължения!!!! Рано или късно всеки го осъзнава и се налага да го приема.

57.   47.
Идва на вратата и казва майка ми ме изгони, а не искам да ходя при баба ми, мога ли да остана при теб???
Седнах с нея и казах - ти си непълнолетна, искаше ми се да си поне на 18 години, но каквото - такова. Така че трябва да действаме спрямо ситуацията.
Така че не съм го направил заради това, което казваш ти
- плащам цената за непълнолетна и така нататък, глупости на търкалета.
Предвид положението, трябваше да учи задължително, да не кажа, че трябваше и да работи, но това е мое решение за което разбира се съм отговарял подобаващо - да поема тази тежест, за да учи. Затова специално не съжалявам.
Но съм поставил въпроса, че има отговорност да пази имуществото, че няма нужда да работи и че трябва с моя помощ да се случи.
Каква уста съм искал да и затворя, че не мога да се сетя?? Естествено, че съм я водил, аз не съм взел куче

58.   51
Имаш основание да мислиш така за съжаление, но не съм съгласен, че е забавна историята. Това да вложиш искреност, съчувствие, да си съпричастен е отговорно отношение и мъжка постъпка - за жалост не отцепена.

1-50 от 98