Закъснял ли съм?
Мъж на 40 съм. Поддържам се, обличам се нормално, със стройна фигура съм, комуникативен, с образование и хубава работа, самоуверен съм, имам приятели, но нямам жена до себе си. Имах преди време една връзка, която траеше 2 години и половина, но жената, с която имах връзка ми изневери (а на нея гледах като на тази, с която искам да имам деца и да бъдем щастливо семейство) и от тогава спрях да се интересувам от връзки и от жени като цяло, с една дума - станах асексуален. Започнах да ходя на психолог и се оправиха нещата, но въпреки това не мога да си намеря жена. Критериите ми не са високи: характерът и външният вид са еднакво важни за мен, да е мила, грижовна, да ме приема такъв какъвто съм, както аз бих я приел такава, каквато е. Пробвах в сайт за запознанства, но останах много разочарован (оказа се, че "тази", която съм си харесал е фалшив профил). И не знам какво да правя. Та въпросът ми е: закъснял ли съм на 40 за връзка с жена? Мога ли да имам здрави деца на тази възраст? Ще си намеря ли някоя скоро?
П. п. Темата не е фалшива

Коментари

1.   Не си стар. Ще намериш. Само не се отчайвай

2.   Малко са жените подходящи за здрава връзка, за семейство и деца. А ти нямаш опит нито да ги намериш, нито да ги разпознаеш. Намери си друго занимание.

3.   Никакъв шанс нямаш на тази възраст. Единствено, ако почнеш да се заглеждаш по баби на 50 може да намериш някоя, но няма да си щастлив.

4.   Тук да ти приличаме на врачки? По описаното е по-вероятно да не намериш и не искам да те отчайвам, но дори да намериш ще е с теб защото някак си и удобен, а не защото го иска. За съжаление е все по-често срещана картинка.
Така както поддържаш тялото си, някога е трябвало да тренираш и главата си. Все по-често срещано е да се срещат такива забили типове, дето действат по книгата какво искат жените, пък после се окаже че явно сте пропуснали някой друг Том. В резултат на това все по често виждам жени, които са с мъжете си или без и ме зяпат откровено просташки, пък аз във фитнес не съм влизал, не слагам марковите тениски с големите надписи, ама съм надграждал за главата, книги, различни гледни точки, експерименти ама не с тежести а с това как работи схемата.
В резултат на това ти се питаш дали ще ти върже някоя, дори най-пропадналата, а аз се питам дали всички които ми се подлагат са толкова първосигнални и глупави.

5.   Здравей приятел напълно те разбирам на 32 съм женен от 5 г. имам 2 годишна дъщеря и аз като по-млад си мислех че няма да имам жена до себе си и ще бъда сам, но едни приятели ме запознаха с едно много готино момиче, което впоследствие стана моя съпруга. Така че не се отчайвай искаш ли го дълбоко в сърцето си ще стане само трябва да си търпелив, да не си отчаян както каза номер 1 и да не го приемаш като фикс идея. Че да не станеш като един добричлия от Тикток дето всяко второ видео му е "искам да имам приятелка, намерете ми жена" вместо да излезе да си намери някоя на живо се самосъжалява в интернет. Та пак ти казвам не се отчайвай ще срещнеш твоята жена. Успех

6.   Не си, бебешорче си. Жените според мъжете като минат 40 са с единия крак в гроба, а самите мъже на тия години се смятат за тийнейджъри.
Къде спа да не се задоми? Сменя жени, нали? Дори и някоя за е искала, ти си излизал с типичните мъжки оправдания:"чакай ся, млад съм, да не бързаме, не съм готов, притискаш ме, не може ли да се виждаме просто ей така".

7.   Ако имаш пари и свободно време стягай багажа. Твоята бъдеща жена може би те чака на някоя екзотична дестинация. Бразилия, Колумбия но там е донякъде доста рисковано но си заслужава риска според мен. Други по безопасни места са Филипини, Тайланд и Виетнам.

8.   Мъжете на 70 имат здрави деца. Ти изваждаш извода от една жена за всички и се отдръпват от всички жени, това не е правилно, защото всички сме различни. Първия проблем да нямаш жена е ако живееш с вашите, директно и индиректно се съобразяваш с тях, второ вторачвашэсе във всяка жена и я гледаш, като обект. Сподели с приятелите ти, искай помощ, знаеш ли колко хора ще се сетя за някоя жена в твоето положение сама. Лично аз не си бих си търсила мъж по Интернет, 99 % е мисия невъзможна и рисково.

9.   От автора:
Номер 2 - имал съм предишна връзка, която траеше 2 години и половина, явно толкова си чел темата, за за да ме наричаш неопитен.
Номер 3 - на теб пък не знам какво мога да ти отговоря...
Номер 4 - интелигентен човек съм и хората, които ме познават най-добре могат да го потвърдят.
Номер 5 - не ползвам Тикток, следователно не знам за кой става въпрос, но от това, което ми казваш не смятам, че бих паднал толкова ниско като него.
Номер 6 - не съм ги сменял, след като бившата ми изневери изобщо не съм се интересувал от запознанства с жени. Четете темата преди да коментирате!!!
Номер 7 - обмислям го, само че ще е някъде в Европа (Италия, Испания или Германия).
Номер 8 - живея самостоятелно и не ме издържат нашите, т. е. не съм т. нар. "мамино синче"
Единствено коментиралите с номера 1, 5 и 7 са ме разбрали, евала за което.

10.   Отново от автора:
Допълнение към номер 8 - не гледам на жените като на сескуален обект. И ще се вслушва в съвета ти за приятелите ти, току-виж ми помогне.

11.   9, и за 40 години си бил само с една жена? !!!! С изневеряващата връзка 2 години и половина, ами останалите години? ! Девствен ли те взе?

12.   Имаше една много добра тема по този проблем, която би трябвало да помогне и на теб, и която аз съм си запазил. Тя е в раздела Любов и Изневяра и е със заглавие:

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

(за да се отвори от връзката - махни интервалите в нея, защото сайтът автоматично създава два интервала,
или напиши заглавието й в Гугъла - и ще ти излезе)

Прочети я многократно като обърнеш внимание на съветите на автора, а не на хората, които спорят с него!

Там са дадени добри съвети на хората в подобно на твоето положение, ще ти копирам някои от тях и тук:

За хората, които са сами и искат да срещнат сродната си душа:

1. Трябва да търсите човек с еднакви(или поне със сходни) с вашите интереси, цели, ценности, възгледи и приоритети!

2. Трябва да бъдете много търпеливи, постоянни и упорити!

3. В никакъв случай не трябва да се обезкуражавате или отказвате, дори дълги години да няма резултат!

4. Трябва да влезете в такава среда, където има хора с близки до вашите интереси!

5. И не се отчайвайте, ако не се получава, а продължавайте да опитвате и да търсите, и да се молите на Бога за това - щом много го искате и полагате усилия, Бог накрая ще ви го даде!
(С едно изключение - ако това няма да бъде полезно за спасението на душата ви. Само в този случай Бог не изпълнява нашите молитви! )

13.   3, точно на тия години мъжете имат голям шанс.

14.   Номер 11, с нея ми беше първият път, иначе в гимназията съм имал (впоследствие и в университета) забивки, но нищо сериозно. На 26 години я срещнах на един концерт, запознахме се, харесахме се, разменихме контакти. И така.

Авторът

15.   14, ОК. На 26 до 28-29 връзка и 11 години сухота? !

16.   На тази възраст седна само връзка и то кратка и изневеряваща... Предполагам поредният девствени си бил, който се е държал като "ненаживял" се освен, че в секса не те бива.
А дали си закъснял не знам, важното е дали си поумнял.

17.   Пич за какво ти е жена, само да ти трови нервите. Гледай си живота. Аз съм така. Както женките говорят за остарели порядки като жена домакиня, така и на нас пък за какво ни е жена.

Замисли се. Ако ти е за секса, то женените правят по-малко секс от неженените. Ако ти е за партньор до теб, да знаеш, че като се гледате по цял ден ще се намразите в един момент и няма да се траете. Така става с повечето бракове, които знам. Стават съквартиранти, които не се траят.

За деца ли? Да, сладки са до към 7-8 годишна възраст. След това почват с глупостите и портфейла ти ще олекне яката. Жената ще иска, децата ще искат. Само ще даваш като ненормален. И все няма да има угодия и ще си виновен.

Гледай си живота и не си мисли, че си непълноценен мъж, само защото нямаш жена. Да не сме 1982-ра?