Самотен съм
Здравейте,

Пише ви един 26-годишен мъж, живеещ в Студентски град, родом от Варна. Миналата есен записах висше в София. Много внимателно избрах специалността си и уверено мога да кажа, че я обичам.

През учебната година си намерих някои нови приятели. Изградих си добра репутация и колегите ми ме уважават. Но не успях да създам дълбоки приятелства, за съжаление. Извън университета не познавам много хора в София.

Повечето уикенди ги прекарвам сам. Понякога успявам да навия колеги да излезем, но този уикенд не се очертава да е такъв. Обичам да ходя по рок и метъл концерти, често ходя сам, рядко с компания.

С жените нямам никакъв успех. Не съм излизал на нормална среща от две години някъде. Последно излязох на двойна "среща" през декември, уредена от мой приятел, която не доведе доникъде - с момичето въобще не си пасвахме. Отделно, поканих три колежки от университета през тази година. И трите ме отрязаха.

Тежи ми, когато виждам млади двойки из кампуса. Тежи ми, когато виждам млади момичета, засмени до уши, защото знам, че никога не съм предизвиквал и никога няма да предизвикам такава реакция у жена. Чувствам се като най-големия, най-абнормалния загубеняк. Това чувство е допълнително подсилено от факта, че все още съм девствен и дори не съм се целувал с жена, а съм на 26.

Имам само един наистина близък приятел, но той си е във Варна и се виждаме рядко тези дни. Много бих искал да си намеря приятелка в София, просто едно другарче, с което да сме си близки. Но не виждам как това ще се случи на този етап, много съм обезверен.

Та така, толкова от мен, просто исках да споделя какво ме мъчи. Ще ви помоля без съвети от сорта на:
-"ходи на фитнес"
-"обличай се по-добре"
-"пробвай в сайт за запознанства"
-"излез от зоната си на комфорт"
-"запиши се на танци/в клуб"
-"отиди на психолог"

Всичко това вече съм го опитвал. Всякакви други съвети са добре дошли.

Коментари

1.   Плати си и прави секс. А жена за другарче едва ли ще те търпи. Жените си падат по мъже, а не по другарчета и ревльовци.

2.   Студентски град е пълен с чалготеки и барове, посещавани от студентки. Можеш да заговаряш жени по улицата или на плажа (във Варна), няма да стане нищо, ако си седиш вкъщи. Последната опция е да добавяш случайни жени в инстаграм и фейсбук, има много свободни, които като теб си седят вкъщи и висят на телефона.
Рок и метъл концертите ги забрави, там най-много да намериш някое брадясало и немито мъжко гадже, ахха.

3.   Да. Един от най-добрите съвети е - ходи на фитнес. Наистина блъскай редовно във фитнеса, да се нацепиш. Може да си направиш и татуировки л, пусни и брада и определен6ще запредставляваш интерес за жените.

4.   Аз също живея в Студентски град и съм 5 години по-голям от теб. За разлика от теб, аз даже не съм бил и на среща с жена, да не говорим за целувка и секс и изглежда никога нито едно от тези неща няма и да ми се случи, поради нещо което ми се случи като малко дете и последствията от него. Депресията от всичко това, което споменах, ме накара да напусна университета преди години (не че ако не го бях сторил нещо щеше да се промени, тъй като нищо не получавах от него, така или иначе) и в общи линии, от година на година живота ми става все по-тъжен, по-нещастен и по-нетърпим. Макар да се примирих с това, че никога няма да имам успех с жените, все още не мога да преглътна факта, че в единствения и кратък живот, който имам, станах това, което съм, поради нещо което беше извън моя контрол. Още от малко дете си мечтаех някой ден да имам много красива приятелка, представях си как бягам с нея на плажа и я нося на ръце или се целувам с нея в леглото след изморителен ден. Тази мечта в момента може да се случи само в сънищата ми, като даже и там не бих могъл да кажа, че се случва. Предполагам все някой трябва да изтегли най-късата клечка.

5.   Хем казваш че имаш проблем, хем казваш че не искаш съвети. Хем искаш нещо, хем не знаеш как да стане, хем си някак доста сигурен и уверен в себе си.
Хем искаш приятелка, хем не си я представяш точно. Хем си пробвал всичко, хем си ударил на камък. Хем виждаш усмихващи се лъчезарни момичета, хем се държиш като аутист само зяпайки и констатирайки.
Мързел и страх те мъчат, ама това си го знаеш.

6.   Бас държа, че в Студ. град има поне 200 момичета като тебе, които се чувстват по абсолютно същия начин! Поне 20 от тях са хубави, 3-4 са освен хубави и много свестни.
Въпросът е, че и те сигурно не излизат много, понеже им е кофти, самотно и гадно...
Въпросът е - как да стигнеш до тях?

7.   Ще ви помоля без съвети от сорта на:
-"ходи на фитнес"
-"обличай се по-добре"
-"пробвай в сайт за запознанства"
-"излез от зоната си на комфорт"
-"запиши се на танци/в клуб"
-"отиди на психолог"

Еми колкото и да не искаш да ти дават такива съвети, точно поне 3 от тях ще те изстрелят на много по-добра позиция, отколкото си сега. Фитнесът не е само за тялото, а и за ума. Начинът, по който се обличаш също не е маловажен, особено ако нямаш никакъв опит с жените.
Хем нямаш никакъв опит, хем ако не изглеждаш добре, то няма как да се получи нищо.
Какво значи опитвал съм? Как точно си опитвал? Пробва за 1 ден и спря да го правиш ли?
Въпросът е да си промениш изцяло лайфстайла, а не да опитваш. И споко не си последния мъж, който няма с кой да се види и излезе.
След университета си става една битка за оцеляване и само най-бруталните успяват. Останалите стоят и мрънкат.
Сигурен съм, че дори не си опитвал всичко на 100 % както твърдиш. Няма как човек да опитва и да опитва нон стоп и да не доведе до резултат. Няма такава сила, която да те спре да не успееш, ако не спираш да опитваш и да се променяш.

8.   Може би това е урок за теб. И аз съм в подобна ситуация и София ме научи как да живея напълно сам. Понякога ми липсват приятелите но да знаеш те носят и неприятности особено ако е свързан алкохол, хазарт и наркотици. Имам наблюдения и според мен голяма част от мъжкото население в света ще остане необвързано та не си сам. Причините няма да ги изреждам защото и преди съм писал по тази тема. Аз мога да ти дам съвет но може би няма да ти е от полза. Лесно мога да ти кажа като за начало научи се да бъдеш сам, завърши си образованието и се върни в родният град.

9.   Иди на проститутка, и то започни да ходиш редовно. Няма по-добър съвет за такава ситуация.

10.   Храни се с някаква кауза да помагаш, със сигурност ще има свестни момичета.

11.   Имаше една много добра тема по този проблем, която би трябвало да помогне и на теб, и която аз съм си запазил. Тя е в раздела Любов и Изневяра и е със заглавие:

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

(за да се отвори от връзката - махни интервалите в нея, защото сайтът автоматично създава два интервала,
или напиши заглавието й в Гугъла - и ще ти излезе)

Прочети я многократно като обърнеш внимание на съветите на автора, а не на хората, които спорят с него!

Там са дадени добри съвети на хората в подобно на твоето положение, ще ти копирам някои от тях и тук:

За хората, които са сами и искат да срещнат сродната си душа:

1. Трябва да търсите човек с еднакви(или поне със сходни) с вашите интереси, цели, ценности, възгледи и приоритети!

2. Трябва да бъдете много търпеливи, постоянни и упорити!

3. В никакъв случай не трябва да се обезкуражавате или отказвате, дори дълги години да няма резултат!

4. Трябва да влезете в такава среда, където има хора с близки до вашите интереси!

5. И не се отчайвайте, ако не се получава, а продължавайте да опитвате и да търсите, и да се молите на Бога за това - щом много го искате и полагате усилия, Бог накрая ще ви го даде!
(С едно изключение - ако това няма да бъде полезно за спасението на душата ви. Само в този случай Бог не изпълнява нашите молитви! )

12.   Не си само ти, много хора са самотни и на по 30 и 40. Просто свикваш и не се мисли за загубеняк, такива самотни сме много.

13.   От съветите, които си описал и вече си ОПИТВАЛ, те не се опитват, а се поддържат. Ходенето на фитнес не е нещо еднократно, поне два пъти в седмицата ако ходиш ще е супер. Ходи изправен, трябва от някъде да ти дойде самочувствие, а именно, когато те заглеждат момичета/жени, а за да те заглеждат ти трябва да ги привлечеш първо с външния си вид. В началото няма да се чувстваш много удобно като те гледат, но постепенно ще започне да ти харесва много и оттам ще станеш по-смел, ще вярваш повече в способностите си, по-решителен. И това не е само от гледна точка на това да си намериш приятелка, ти ще си намериш, след като започнеш да се чувстваш по този великолепен начин и да си знаеш, че си струваш :)

14.   до 7. Разбира се, че тези съвети са толкова смотани клишета, че просто трябва да се подминават. В България катастрофираха културата и това не беше самоцелно, като настойчиво се натрапват модели на поведение, които ограбват всеки по-нормален и някак съхранил се индивид.

Авторе:

"На зла круша - зъл прът! "

* доброволческа работа. От всякакъв тип, какъвто ти допада. Там със сигурност има читави хора - и момчета и момичета. Ако е със животни нещо, гледай, обаче да е свързано с кучета, не с котки. Мързи да ме пиша защо, но пак е свързано с това, да не се натресеш на неправилната добре прикрита нарцистична персона. НЕ знам защо - всичките са котколюбки, и докато това не е правило, то при кучелюбките няма изключения - всичките са страхотни по душа. Има и изследвания по темата. Четете. Е, да не пресолявам манджата, все пак Брейкът знае всичко.... :D

* започни нов спорт, който обаче НЕ Е масов, и който ТИ харесва. Всеки спортен клуб извън футбола плаче за нови членове, за интелигентни и грамотни - направо реве. Ако там срещнеш хора, без значение от пола, е много вероятно да са различни от масово щампованият неоколониален стереотип. Това са - катерене, гребане, канукаяк, плуване... Прави го усърдно, прилежно, и с мерак, даже и да трябва да ставаш много рано - ще има интересен ефект върху тебе, който е несравним с фитнеса или подобни простотии. Говорим за спорт с треньор, в клуб.

* започни ново хоби - планинарство, скиорство, народни танци, латинотанци (тука може и да са се появили вече лаураети от научният институт на Тони Стораро, та не знам), в София има всевъзможни неща за правене, но просто са отвъд обхвата на социалните инженери, които определят социалния ред там, затова и никой не се интересува от тях. Което е чудесно за хора, които не се изпразнени от душевност.

* спри някой вреден навик, ама веднъж за винаги и го отстоявай - това ще ти вложи нов модел на поведение и друг тип хора ще започнат да те впечатляват, както и твоят отпечатък от тях ще е друг.

* започни да излизаш целево на събития, където се събират интересни хора - ще се чувстваш ужасно, но за един, два пъти, после ще ми благодариш. Проблемът в България е да намериш такива събития - литературни четения, техничарски сбирки, каквото ти допада, и каквото не е спуснато от филтърът на фейсбук.

* ходи в заведения, където се свири жива музика, различна от чалга, сръбско, и подобната помия, напоена с агресия и хедонизъм (без извинение) - рап, метъл. Джаз, суинг, стар рок, български поп, леки оперети - има уникални, до леки опери(нагоре няма смисъл, това не е за всеки, на мен също не ми понася) Там, разбира се, ще има и престори-интелигенти, но и много кадърни и свестни хорица. (надявам се, не живея в България от много години вече)

* пробвай нещо, някаква цел, която си искал отдавна да пробваш - така също ще отключиш енергия и събития, които иначе си стоят заключени в твоя модел. Говоря образно, но не сложих кавичките.

* не мастурбирай и не гледай порно - това пък за какво? Защото бори депресията (както и да звучи на киробрейковците) и също така подрежда отвътре по такъв начин, че
1. успокоява, (след една бурна фаза).
2. дава енергия,
3. че когато срещнеш Нея - ще я забележиш и няма да я подминеш, но и няма да преследваш от нагон (защото, когато мине малко време така, сексуалната енергия, една от двете най-силни в нас, ще се превръща в друг тип продукт - пробвай за три месеца, но плътно и пак ще си говорим)

* ползвай масовия транспорт и различни маршрути до обичайната дестинация - хем действа антидепресивно (защото не допускаш формирането на рутина), хем също побутва малко установените модели, че да станеш по-съзнателен, което пък ще доведе до запознанства, рано или късно.

И помни какво пее Георги Христов в Нямам нужда от много приятели.

Успех!

15.   Най-важното е костната ти структура, която определя и привлекателността на лицето ти. Каква ти е костната структура? Как си в лицето? Ама честно. Това е определящо за това дали ще те искат жените. Много мъже се надценяват тотално в лице. И аз си мислех, че съм поне 4-5/10, а се оказа че съм 1-2/10. Жените ме подминават с погнуса. Не е до усилия, а до ген. До късмет. Какъвто си се родил. Тези карти живото ти ги дава по рождение - или ги имаш, или ги нямаш - а уменията за общуване ги развиваш впоследствие, ВСЛЕДСТВИЕ на вниманието, което получаваш заради външния ти вид (костна структура - лице, ръст, физическа сила) - и тези умения добавят бонус към твоята привлекателност. А тези без тази базова начална привлекателност (наследен ген) нямат дори възможност да развият уменията си, защото жените не говорят с тях особено много и не се навъртат около тях. Законите на живота. Ето затова има един процент мъже с много висока успеваемост, които имат и външния вид, и уменията - и един процент с почти нулева успеваемост, защото живота никога не им е дал същите шансове.

Ето какво трябва да направиш - почвай фитнес, ама да станеш машина. Яко нацепен. Почни да правиш пари, квалифицирай се нещо ако трябва. И след 3-4г себеподобрение, иди на Филипините. Хвани си момиче от там. Те предпочитат бели мъже. Започни да правиш редовен секс. Натрупай малко опит при общуване с жените, за да наваксаш малко от това, което тукашните жени не ти дадоха никога. Натрупай опит и в леглото. След 2-3 гаджета от там (да речем за период от 3-4г) ще си недалече от нивото на средностатистическия БГ мъж около твоята възраст. ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ ТИ ШАНС В ЖИВОТА, ЗАЩОТО ЕВРОПЕЙКАТА (В ЧАСТНОСТ БЪЛГАРКАТА), В ДОБАВКА КЪМ ПРЕТЕНЦИИТЕ КЪМ ВЪНШНИЯ ВИД НА МЪЖА, МРАЗИ НЕОПИТНИТЕ МЪЖЕ. Трябва да отидеш там, където гените ти няма да работят срещу теб, поне за няколко години докато натрупаш опит.
И всеки ден фитнес и бачкане. Плочки. Силни ръце. Бистър ум. Пачки в джоба. Книги. Постоянно себеразвитие.
След няколко години се върни в БГ и опитай пак. Поне тогава няма да си на дъното.

16.   Всичко е до голям късмет в днешно време! Има сСТРАШНО много момичета в същото положение, но много е вероятно да не ги срещнеш, защото те се крият вкъщи и реват. Няма да ти отговорят във Фейсбук, защото ги е страх от непознати. Просто се молиш на Бог, някога да срещнеш някоя от тях и да я харесаш. Проблемите на 21-ви век.
Наздраве!

17.   Номер 15 и аз съм мъж и аз съм на твоето мнение. Да, много хора се смеят и твърдят, че говорим глупости, но това, което казваш е самата истина. Само не съм съгласен с теб, за това да се ходи по Филипините и т. н. Мисля, че изграждането на брутална физика, няколко татуировки и брада могат да заместят напълно липсата на опит с жените. Не мисля, че е нужно и да се престараваш в работата и правенето на пари. Външният вид, описан по-горе мисля, че ще замести абсолютно всичко това.

18.   До 16. Мислиш ли че от комбинацията той самотен, с някое самотно момиче ще излезе нещо кой знае колко градивно?
Ще са мега щастливи месец, два, после пак ще са самотни, с разликата че за това ще обвиняват този до тях, не себе си.
Не че искам да е така, просто така седят нещата.

19.   Номер 16: Много ясно, че ще стане!!! Те са самотни, защото им липсва секс…

20.   Номер 2:
Да пишеш на жени онлайн работи само ако си конвенционално красив и имаш интересен профил. Опитвал съм, писал съм и на по-скромни, никоя не ми отговаря.

Номера 3, 7 и 13:
Блъскам във фитнеса от години с видими резултати. Просто съм 1. 72 м и грозен.

Номер 4:
Съжалявам да го чуя, приятелю. Желая ти да намериш любовта някой ден, знам колко е смазващо усещането, че си в безизходица. Докато си жив, винаги има шанс да се променят нещата, колкото и малък да е. И аз забравям това понякога и трябва да си го напомням.

Номера 6 и 16:
Външният вид не ми е толкова важен, достатъчно ми е да ми е симпатично момичето и да не е със свръхнаднормено тегло (5-10 кг отгоре са ок, в зависимост от ръста). Най-важно ми е да е умно момичето, вярно, амбициозно и да имаме общи цели, виждания и ценности.

Тези хипотетични самотни момичета най-вероятно имат много високи стандарти за визия и лайфстайл и ще ме отрежат. Включително и по-скромничките.

Номера 1 и 9:
Преди няколко месеца за първи път си запазих час при компаньонка, но ми върза тенекия. Ще опитам пак в идните месеци.

Номера 10 и 14:
Като се върна в София, ще се хвана с доброволческа дейност в някой приют за кучета. Така или иначе го обмислях още преди да пусна тази тема, много обичам кучета, и въобще животни.

Номер 15:
Факти. Много жени гледат на първо място лицето и ръста.

Та така. Не знам какво да ви кажа, хорица. Мислех, че поне ще привлека някое момиче с чар и ум. Обичам специалността си, справям се отлично академично, колегите ми ме уважават и съм на върха на потока си. Смятам се за интелигентен човек. Майка ми и баба ми ми повтарят, че съм имал красив ум и някое момиче щяло го оцени. Че колежките ми щели да започнат да се навъртат около мен в по-горните курсове. Аз искам жена, която ще гради с мен, а не такава, която чака на финиша.

На живо нямам успех, онлайн нямам успех, писна ми да чувствам, че не съм достатъчно добър. Писна ми да се чувствам като прокаженик и извънземно сред връстниците си, като най-големия и най-абнормален мухльо. Майната му на всичко, честно. МАЙНАТА МУ!

Автора

21.   Авторе, тъй като и аз съм в същото положение и наоследък чета постоянно такива теми - чак се замислям дали да не си основем някакъв клуб за взаимопомощ такива като нас и да се подкрепяме и развиваме взаимно. Реално обаче замисли се дали ти трябва жена за нещо повече от секс? Ние сме свикнали да бъдем сами и сме си напълно самодостатъчни. Дори съм сигурен, че сега не бих се чувствал комфортно във връзка и веднага ще си искам личната свобода обратно. Единственият проблем е липсата на секс, която ни кара да се чувстваме непълноценни мъже, от което страда не най-вече самочувствието, но от там и други фактори като концентрация, продуктивност и т. н. Сложна е ситуацията наистина...

22.   най-важно е да не се отказваш, защото никоя няма да те потърси. Така, че продължавай с изброените и не спирай.

Проститутката може да е решение само за 1 път, освен ако не си някакъв богаташ, който има излишни пари. Проститутката ще ти олаби секс-напрежението, но няма да те направи по-малко самотен. Все пак е полезно, за да разбереш, че секса е обикновено човешко действие, а не някакъв тайствен ритуал.

Моят съвет е да се огледаш в средата, в която си (групата, потока) и да си избереш някое по-скромно момиче, с което да се опиташ да завържеш приятелство. Няма нужда да я каниш на среща. Примерно - поискай и записки или нещо подобно. Важно е да започнете да си говорите като се видите. Покрай нея ще се запознаеш и с други момичета и все с някоя ще се харесате взаимно. Не мрънкай и не страдай пред жени.

Отделно - прави приятелства с мъже, но избягвай да излизаш с такива, на които жените им налитат, защото ако си с такъв - той те засенчва. За съжаление - така се получава.

23.   Много мъже са в абсолютно същата ситуация. Демографията е лоша. Раждат се повече момчета. Конкуренцията за жени е много ожесточена. Печелят тези с качества над средното. Само един голям недостатък (особено в категории лице, ръст, пари) и край. Аут си от играта. Другите мъже те засенчват и ИЗЧЕЗВАШ от радара на женските.

24.   До 21. Това е крайно болно мислене и трябва да се отървеш от него час по скоро. Ти не си и никога няма да си бъдеш самодостатъчен, сам си противоречиш. Казваш че си самодостатъчен и казваш че трябва да си основете клуб за взаимопомощ същевременно, което значи че сам осъзнаваш че имаш проблем, който твърдиш че не е проблем. Реално секса е най-малката липса. Когато някой твърди, ок аз съм сам, защото не съм срещнал подходящата, готов съм да игнорирам тези, които не мисля че са за мен, чакайки да се появи е едно, а съвсем друго е да кажеш че реално така можеш да я караш и че същевременно си ок, когато не си ок.
И проблемът не е в това че си сам, много хора са сами по собствен избор, проблемът е че ти не искаш да си признаеш, че искаш отношения, но реално нямаш такива, не знаеш как да организираш такива и дори вероятно почти не разговаряш с женски индивиди.
Чувстваш се самотен, както и автора, както и други такива и в същото в тече твърдиш че си самодостатъчен, което няма как да е така щом имаш такива усещания. Самотен си защото искаш отношения и същевременно си неспособен да си набавиш такива, неспособен си да регулираш липсите в твоя си живот и още по-абсурдното седиш и наблюдаваш чисто статично и размишляваш върху това
Че не правиш нищо по въпроса, като е ясно че трябва да направиш.

26.   Май най-добрия съвет, който мога да дам на всеки в твоето положение е да не се фокусираш върху това колко си нещастен и колко нещо ти тежи.
Хора, на които им е тежко, все едно са белязани и другите го надушват.
Нищо не привлича повече от самоувереността и от щастието. Когато го излъчваме, сме като магнит, без значение как изглеждаме, просто хората искат да са с нас и около нас.
Проблемът на повечето хора е, че си казват - първо да ми се случи това и това, и тогава ще стана щастлив. Програмирани сме да отговаряме на определени социални изисквания, за да сме добре приети и следователно щастливи.

Фокусирай се върху неща, които ти харесват. Мисли си за неща, които те радват и ще излъчваш други вибрации, нещата ще ти се получават с лекота. Трбва да изровиш от себе си малко детско, наивно, безпричинно щастие и ще те обикнат безпричинно, защото вече си щастлив и няма нужда да те правят такъв или да те успокояват, че си нещастен.
:)))