Искам съвет
Здравейте. От един месец и няколко дни си имам приятел, но искам да се разделя с него. Не знам как да му кажа това. Много се привързах към него дори ме запозна с родителите си, които са прекрасни хора и ме харесват. Но аз не го виждам като моя човек! Моля ви дайте ми съвет какво да правя с него?

Коментари

1.   Личния ми опит покава, че най-добре за него ще е, ако ги брутално груба - така че да го обидиш, нагрубиш и нараниш максимално.
Кажи му, че му е малка патката, че не те задоволява, а само се преструваш и че си имаш тайно друг.
Звучи ужасно, то това е най-лесния начин да те забрави и да продължи напред без да мисли за теб месеци или години напред.

2.   Цял месец и малко отгоре си е доста време. Казваш че не е твоя човек и искаш да го разкараш и питаш какво да направиш. Очевидно проблемът е как да го изкараш виновен, за да ти е по-лесно на съвестта. Викаш няма за какво да се хванеш.

3.   Просто му казваш, че не го чувстваш като нещо повече от приятел и това е. Няма нужда да драматизираш, не е чак толкова много време, пък и не си психоложката му.
Но колкото по- рано, толкова по-добре, да не си гу ите взаимно времето и да не влага той повече чувства.

4.   Хем си се привързала към него хем искаш да се разделиш.. WTF. Поне дай малко подробности защо- не те клецка добре ли?

5.   Преустанови отношения с него, кажи му, което описа тук и така, това е начинът да намериш истинско щастие.

6.   Право куме в очи. Може да те мрази малко ама с времето ще разбере, че си права. Мъжете по дефолт си хейтят като ги зарежат независимо по какъв начин, но нека е по по-разумния.

7.   Казваш му, че искаш да сте само приятели. Гаранция, че ще му опротивееш. Ако е човек с акъл и достойнство, няма да те потърси повече, за да ти е френдче.

8.   И защо си допуснала отношенията ви да се развиват, след като не го виждаш като "твоя човек"?

Аз примерно никога не съм развивал безсперспективни отношения!
Като виждам, че тази жена не е подходяща за мен - втора среща няма! Максимум до 2-3 три срещи, ако на първата не съм успял да определя, но без никаква интимност(повече от целувка)!

И отдавна съм щастливо женен, но избирах жена с разума си! А не с чувствата, защото те са измамни!

Но за теб, имай предвид, че по начина по-който пишеш, имам чувството, че точно това вероятно е подходящия човек за теб!

И, ако се разделиш с него, след това ще срещнеш други, и именно от този, за който си мислиш, че е "твоя човек" - ще "ядеш големи дървета" и ще съжаляваш за сегашния ти приятел!

Така, че не бързай да се разделящ! Така или иначе си допуснала тези отношения да се развиват, затова опознай още малко човека! (И на мен жена ми в началото не ми допадна(визуално) особено, но после като я поопознах - постепенно я обикнах. )

9.   Кажи му каквото си написала тук. Че не искаш да продължаваш връзката с него. Не го обичаш и толкова. Кратко и ясно, без да се забъркваш в много обяснения. Но категорично, без да се влияеш от молби, обещания, втори шансове и пр.

10.   Номер 6, това важи и за жените като ги зарежат.
Авторке на поста, много внимателно обмисли постъпката си, за да не се окаже после, че ще съжаляваш! Ако той е мил и грижовен към теб, ако ти помага за всичко, което искаш, не виждам причина да го разкараш. Все пак ти самата си допуснала развитие на отношенията ви. Не се знае дали няма след това да попаднеш на някакъв олигофрен ако разкараш сегашния младеж. В днешно време е голям лукс да си намериш добър човек до себе си.

11.   По-добре му кажи сега, отколкото, след време, когато сте вече женени.
Бъди честна с него.