Къде мога да срещна свястно момче?
Здравейте! Знам, че тази тема ще ви се стори малко клиширана, тъй като тук е пълно с теми подобни на моята, но просто искам да разкажа историята си и да излея всичко, което съм таила в себе си през последните няколко години. Та нека да се представя: Аз съм момиче на 18 години и никога не съм била в романтична връзка. До някаква степен се примирих с факта, че съм все още необвързана, и че ще мине още много време преди да си намеря някого, но има моменти, в които наистина ми става някак мъчно и тъпо заради положението ми. Никога не са ме канили на среща, никога не съм получавала кой знае какво внимание от отсрещния пол, никога не са ме заговаряли и прочие. Всеки път като изляза навън, освен някой лепкав чичко да ми подсвирне нищо друго не се случва. Като реша да се оплача на приятели за това те ми казват, че трябва просто да излизам повече. Да си призная, наистина си се падам малко домошар. Предпочитам да си стоя у нас и да гледам филми, отколкото да кисна на някое умряло парти цяла нощ. Като характер съм интровертна, но когато се намирам в социална среда, било то в училище, на купон и т. н. обичам да разговарям с хората и да се закачам с тях, но естествено, че идва момент, в който социалната ми батерия пада и имам нужда да се усамотя и да остана насаме със себе си. Друго, което мога да кажа за себе си е, че съм търпелива, упорита, твърдоглава и че съм индивидуалист. Имам цели, за които бих направила всичко възможно да ги постигна. Имам най-разнообразни интереси и хобита. Обичам да чета класическа литература, да рисувам, да плета, да играя видео игри, да се занимавам с градинарство. Обичам да пътувам и да посещавам нови места, да се доближавам до различни култури. Много ми харесвам да ходя на разходки, особено из природата. Също така и да посещавам галерии и музеи. Интересувам се от философия, политика, история и биология. Знам английски перфектно и в момента изучавам немски език. Жанровете музика, които слушам са джаз и боса нова. Не мога да кажа, че не съм привлекателна. Смятам, че имам хубави черти на лицето, освен това имам светла кожа, тъмни очи и тъмна дълга коса, слаба съм и съм висока 167см. Гледам да се обличам прилично и елегантно. Обичам да нося класически цветове като кафяво, бежово, черно и бяло(имам и цветни дрехи, разбира се). На всяко излизане съм издокарана, но въпреки това пак не бивам отразявана от момчетата на моята възраст. Досега съм правила опити да се обвържа само по интернет, и то в инстаграм. Имала съм общо три "situationships", както обичат да ги наричат днешно време, и трите не успяха да прокопсат. При първия и втория аз бях тази, която направи първата крачка. Нямам проблем с това да пиша първа, да инициирам разговори, даже може да се каже, че изпитвам някакво удоволствие от това да "гоня" мъжете. Аз съм доста директен човек и ако мисля нещо просто го казвам, без да извъртам по никакъв начин нещата, съответно ако искам да направя нещо просто отивам и го правя. Но колкото и да ми харесва това, по някое време наистина ми втръсва да нося целия разговор на гърба си и да правя абсолютно всичко.

Та с първия младеж всичко вървеше добре в началото, водихме интересни разговори, но впоследствие той стана адски сух и след седмица спря да ми пише.

При втория нещата бяха малко по-различни. За разлика от първия, който си беше българин, вторият си беше чистокръвен американец. С този американец си писах 3 месеца и наистина си мислих, че той е мъжа на живота ми. Беше хубав, мил, приветлив, голям оптимист, амбициозен. Имахме много общи неща, можехме да говорим на всякакви теми и постоянно развивахме философски и житейски въпроси. Беше ми изключително приятно да си чатя с него. Но след 3-тия месец, започна много да ме дразни. Още в самото начало го бях забелязала, но тогава бях като омагьосана и не ми пречеше чак толкова много. През голяма част от времето той говореше само и единствено за себе си и не показваше грам интерес към личността ми. Само аз задавах въпроси, докато той просто ми отговаряше, без да си направи труда и той да пита нещо. В един момент ми писна и реших да прекратя контакта си с него.

А сега идва ред на момче номер 3. Докато другите двама бяха с две години по-големи от мен, този беше с една година по-малък. Въпреки че беше по-малък, изобщо не се усещаше. Беше зрял и уравновесен. Занимаваше се с най-различни дейности и вече беше решил какво иска да следва след 12-ти клас, което ми направи много добро впечатление. Беше доста привлекателен, имаше добър стил на обличане. По начина, по който говореше си личеше, че е екстровертен и душата на компанията. Абе с други думи популярен тип. Той беше този, който писа пръв, което беше доста изненадващо и неочаквано. И още на първия ден ми каза, че му предстои пътуване до града, в който живея и един вид ми намекна, че иска да се видим. Но уви това така и не стана. Една вечер, както си водихме нормален разговор, той спря да ми отговаря. В деня, в който уж трябваше да се видим той не ми писа да ме пита дали съм свободна или нещо от този сорт. Бях доста разочарована, честно казано. Но може би аз съм си виновна, за дето имах надежди и очаквания от самото начало. Наистина си мислих, че нещата ще бъдат по-различни, но вселената ми изигра лоша шега за пореден път.

Нека да се върна обратно към въпроса-Къде мога да се запозная със свястно момче НА ЖИВО? След всички тези случки си казах, че повече няма да се пробвам да си търся приятел онлайн. Но моля ви, не ми препоръчвайте да търся по дискотеки, клубове и тем подобни, тъй като се съмнявам, че точно на такива места ще успея да намеря качествен мъж с реални принципи и ценности. Искам някой интелигентен, възпитан, амбициозен, целенасочен джентълмен и по възможност да се занимава с изкуство. За външен вид не съм претенциозна. Може би единствените ми критерии са да е по-висок от мен, да има коса(да не е с прическа 0 номер), да се облича добре(да не ходи с анцуг), да поддържа добра хигиена и да тренира.

Коментари

1.   Колкото и клишираано да звучи, регистрирай се в библиотека и се оглеждай там. Също влизай във форуми на артисти- художници т. н.
Не си залък за всяка уста, на теб наистина ти трябва човек с богата душевност и любознателен като теб за да си паснете.
Не бързай и не се хвърляй на всеки, който ти обърне внимание само за да си във връзка. Имаш голям избор и ако сами се отпадат, се радвай, че не са ти губили времето, а са се омели преди да те завъртят във вихрушка от проблеми и комплекси.
Доста по-голяма съм от теб, приличаме си много по интереси и характер. Никога не ми се е получавало със сухари, с прекалено ектровертни, с комплексари, които имат нужда от 24/7 внимание, с такива които задушават и се опитват на всяка цена да отнемат и маркират личното ми пространство.
Аз съм човек на изкуството, ние имаме нужда от наше си време в пространството, от човек с който можем да говорим свободно и за най-откачените си идеи и представи, можем силно да се впечатлим от малко цвете избило на цимент например и да клечим там половин час в "обожание" а после да заговори за модерната физика и другият трябва да разбира тези наши емоции- тоест: да е подобен.
Домът ни прилича по-скоро на работилница, от колкото дом, също плета, но нестандартни неща, рисувам върху всякакви повърхности, , правя и дървени неща ххааха и имам от всички материали из целият ни дом. Не му пречат на мъжът ми, свикнал е, знае, че като се занимавам с моите си хобита - работа не трябва да ме закача за нищо. Но като приключа и съм в онзи емоционален оргазъм, виждам вече във физическият свят онова, което е било в главата ми, и съм произвела със собствените ссъ ръце, той е до мен и споделя вълнението ми.
Такъв мъж ти трябва! Дори и да не разбира всичко, което си, да подкрепя и споделя.

2.   Авторке, най-добите и свестни хора се срещат главно сред въцърковените православни християни и естествено в православните храмове!

Така, че започни да посещаваш православната църква по време на Богослуженията, и след края на Богослужението, хората обикновено остават за малко в храма и си общуват.

Основното Богослужение е Светата Литургия, която се извършва всяка неделя от 9 часа (сутринта) и трае около час и половина.

Имаше една много добра тема тук по този проблем, която би трябвало да помогне и на теб, и която аз съм си запазил. Тя е в раздела Любов и Изневяра и е със заглавие:

"За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а. "
http://spodeli. net/4/story-172076. html

(за да се отвори от връзката - махни интервалите в нея, защото сайтът автоматично създава два интервала,
или напиши заглавието й в Гугъла - и ще ти излезе)

Прочети я многократно като обърнеш внимание на съветите на автора, а не на хората, които спорят с него!

Там са дадени добри съвети на хората в подобно на твоето положение, ще ти копирам някои от тях и тук:

За хората, които са сами и искат да срещнат сродната си душа:

1. Трябва да търсите човек с еднакви(или поне със сходни) с вашите интереси, цели, ценности, възгледи и приоритети!

2. Трябва да бъдете много търпеливи, постоянни и упорити!

3. В никакъв случай не трябва да се обезкуражавате или отказвате, дори дълги години да няма резултат!

4. Трябва да влезете в такава среда, където има хора с близки до вашите интереси!

5. И не се отчайвайте, ако не се получава, а продължавайте да опитвате и да търсите, и да се молите на Бога за това - щом много го искате и полагате усилия, Бог накрая ще ви го даде!
(С едно изключение - ако това няма да бъде полезно за спасението на душата ви. Само в този случай Бог не изпълнява нашите молитви! )

4.   В чужбина. Българите са посредствени, глупави и арогантни в 99% от случаите.

5.   Не се и учудвам, че не ти върви с хората от мъжки пол. Хайде американецът например е нарцистичен з*дник и е мислел само за себе си, но ето че и по принцип не ти е вървяло и с другите. Част от критериите ти са малко странни. Защо пък да не е с прическа 0 номер? Нали е момче в случая, ще му отива така. На теб не, защото си момиче и си е хубаво да си с дълга коса, но при момчетата не е задължително. Относно анцуга, ако не него, какво друго трябва да носи, особено в тези топли дни? Дънки? Официален панталон? Костюм? Уточни де! А това дали ще тренира или не, си е негово предпочитание и не можеш да го задължиш. Нали уж нямаш претенции за външния вид, пък се започна това да не облича, да не е с еди каква си прическа и така нататък. Не е ли по-важно как ще се държи с теб, а не как се облича и дали тренира? Ако премахнеш тези конкретни претенциозни критерии, ще имаш доста по-голям успех с мъжете, но ти си знаеш.

6.   Свястни момчета, мъже може да срещнете навсякъде но друг е въпросът дали ще ви харесат и те дали ще харесат вас, дали ще можете да влезете в комуникация с тях и дали ще отговорят на критериите ви. Трудно е да ви даде съвет човек защото ми прави впечатление че сама си противоричите. Казвате че нямате големи изисквания но същевременно сте изброила доста.
Наскоро гледах едно видео където обясняваха защо повечето хора остават разочаровани от човека с който са във връзка или искат да имат връзка и обяснението беше много просто. Повечето хора имат много изисквания към човека отсреща които са нереалистични. Съвета който дадоха в това видео е да напишете на един лист всичките си изисквания които имате към партньора който искате и да видите на колко от тях отговаряте вие. Аз не ви познавам и не знам нищо за вас но ми прави впечатление че едно от изискванията ви е да тренира. Явно слагате това изискване защото се надявате да е в добра форма. Въпросът е вие тренирате ли че имате подобно изискване. Същото се отнася и за другите изисквания. Прави ми впечатление че жените имат твърде много изисквания към мъжа а съм сигурен че и на половината от тези изисквания не отговарят. В такъв случай защо имате толкова много изисквания към другите? Аз например тренирам но никога не съм си търсил жена и не съм искал и тя да тренира, никога не съм поставял изисквания как да се облича и колко да е амбизиозна, възпитана и тем подобни. Накратко с тоя начин на търсене трудно ще откриете "свястното момче" което търсите, но може и да имате успех. Все пак който търси намира.

7.   Много ме кефи как завърши "единствените ми критерии са... " и изброяваш не малко неща :) Иначе малко ми се виждаш дребнава от това което прочетох.. а и факта че не получаваш внимание от мъжете говори, че може би не си много хубава ( което е сериозен минус, тъй като 99% от мъжете ни е основен критерии)

8.   Свестни хора не останаха, така че по-добре не се хаби. Какво означава претенциозна? Един човек или те привлича или не. Проблемът е, че мъжете станаха прекалено пасивни, жените масово придобиха много силна мъжка енергия и не разбират защо мъжете бягат от тях и така. Да хабиш енергия да преследваш разни хора само защото те е страх да бъдеш сама няма смисъл. Правилния човек ще дойде при теб и без да го търсиш.

9.   В тая страна няма да намериш. Тука всичко живо е мургави остригани брадати аборигени, с тъп примитивен поглед, ходи все едно е измислил въздуха, а не е прочел една книга в живота си. (И не, не съм тоя дето мрази остриганите ;)). Просто сме кофти материал.. А ако не са гореописаните, ще е някой anime weeb джендър дето ходят с едни дрехи като чували, и не го знаеш момче ли е, момиче ли е, какво е. Друго няма.

10.   Много си нетърпелива, според мен. Влез в университета, може би хуманитарна специалност, и там ще има много момчета твой тип. Ще са и по-зрели, като теб.

11.   Извън страната. Тук само ще си прецакаш психиката.
Имаш критерии, а тук няма как да се покрият. Тук масово са гологлави/ плешиви и с нулева преценка за дрехи и вкус. За култура да не говорим- чалгари и батки.

12.   Мъжете не обичаме твърде сложните жени, които само философстват, разтягат локуми и разни тези и се опитат да се изкарат много интелигентни и начетени, като очакват да се водят само някакви задълбочени разговори почти постоянно. Ние сме по-практични и директни, обичаме по-малко думи. Да, можем да говорим по различни теми, можем да си споделяме, но т. н. р. начетени и интелигентни жени често прекаляват с това и на мъжете им писва и им доскучава. Не бъркай това с "чувстваме се застрашени от интелекта на жената", защото знам, че някои ядосани стари моми, разочаровани от мъжете ще кажат точно това. Не, просто кликаме по различен начин. Аз съм ЗА философстване и говорене по всякакви теми, но някои жени само това правят. А в случая ти си млада и нямаш опит, не знаеш как функционират мъжете, а точно това трябва да разбереш. И не, ние не сме някакви първични примати, които мислят само за едно нещо. Сега по въпроса ти. Не си поставяй ограничения за това какъв мъж трябва да харесваш, много често момичетата го правят, но накрая може да харесаш по-различен тип. Второ, просто опознай другия пол и виж какви неща го интересуват и как клика. Много жени дори и на много по-зряла възраст от теб не знаят как функционират мъжете. Трето - не бързай, точно това да се пришпорваш може да ти изиграе лоша шега и да попаднеш на грешен човек. Наближаваш университет, там ще имаш шанс да се запознаеш с много момчета. И пак казвам, не се ограничавай с определен тип. Така си създаваш големи граници.

13.   От 9, явно много се припознахте, че така наблъскахте минусите. Благодаря, това точно потвърждава казаното от мен.

14.   Аз доколкото познавам младежите на тая възраст на която се е писала авторката рядко искат съвети а още по-рядко се вслушват в тях дори да им ги даваш и то по-много. Като прочетох и изискванията които имаш към мъжете и начина по който пишете почвам да си мисля че не сте на 18г, а жена в по-напреднала възраст, защото младите момичета едва ли имат чак толкова много изисквания, но може и да греша винаги има изключения. Другото което ми направи лошо впечатление са коментарите на някои жени тук. Трябва да си "прекрасна" личност за да наречеш почти всички, даже всички мъже в България едва ли не боклуци. Само като си помисля какви "хубави" личности са написали тези коментари и ми призлява и не искам и да си помислям дори за жени. Може би наистина трябва да търсите в чужбина. Прави впечатление че жените като че ли не търсят мъж, любов а по скоро някой който да им осигури всичко и те да живеят щастливо и радостно до края на живота си т. е. нещо като търговска сделка. Погледнато от тая страна обаче не знам кой мъж ще се съгласи на подобна сделка в която трябва да отговори на много изисквания и очаквания, а какво ще получи насреща не е ясно. Това още повече важи и за мъжете в чужбина понеже там хората още повече се водят от личния си интерес и друго не ги интересува. Та какво друго ми остава освен да ви пожелая успех в осъществяването на подобна търговска сделка, дано успеете. То явно в днешно време и любовта е сведена до ниво търговия.

15.   А не си ли се замисляла за топ мъжете с брутална физика, татуси, брада и т. н? Също, ако си от София в района на Халите е пълно с имигранти он Афганистан, Ирак, Северна Африка, Сирия и т. н., те не са с топ физика, но пък също го раздават агресивно и имат бради.

16.   Авторке, коментарът на н 12 преведен в прав текст е точно това, което отрича. Да не изнервяш и засенчва с интелект комплексарите, с които можеш да говориш за чалга, ебан'ье и манджи, а за друго да си тряеш щот' те практични.
Внимавай много с подобни, веднъж започнеш ли да смъкваш, то даже не е компромис, а нулиране на самоличността ти за да прикачиш към себе си някоя амеба.
На твоето или по-високо ниво, никога не смъквай- никога!

17.   Здравейте отново! Благодаря на всички, които са отделили от личното си време, за да прочетат написаното, и за да отговорят. Оценявам отзивите ви, били те позитивни или негативни. А сега ще отговоря на въпросите ви!

До номер 1:Много благодаря за съвета! Досега не съм се пробвала да ходя в библиотека. Взимам си книгите или онлайн, или от книжарници като Ciela. И съм напълно съгласна с всичко, което казахте, особено с това за дома хаха, моят изглежда по същия начин. Трябва да разкажете по-подробно за това как сте се запознали с мъжа си, би ми било интересно да чуя.

До номер 2: Аз съм далеч от религиозна, ходя на църкви само за да разгледам стенописите и иконостасите, и за да се насладя на изящната архитектура. Но все пак, благодаря за съвета.

До номер 5 :Това са неща, които мен лично ме привличат. Всички си имаме своите предпочитания. Едни харесват едно, други-друго. По такъв начин е устроен светът. Например, ако видя момче с обръсната глава, което е облечено с черен анцуг на улицата, няма да ми направи особено впечатление, даже ще ми бъде безразлично. Просто, защото не харесвам такива момчета. Но разбира се, това не означава, че някоя друга няма да го хареса. Много момичета си падат по момчетата тип мутри и батки. И като гледам, коментиралите споделят същото мнение относно този вид облекло.

До номер 6 и 7: Сигурна съм, че отговарям на изискванията, които съм поставила. Ако не отговарях, нямаше да ги поставям като за начало, тъй като осъзнавам колко нечестно щеше да е това. А и също не мога да разбера какъв по точно е проблемът с посочените изисквания? Не е като да са непостижими и нереалистични. Нито съм казала, че искам мъжът ми да е от кралско потекло, нито нищо. Много момчета, да не кажа всички, тренират днешно време. И да отговоря на въпроса на номер 6- да, тренирам, в момента ходя на пилатес и по някое време ще превключа на фитнес. И само искам да вметна, че мъжете също очакват от жените да са изваяни като вази, с голям бюст, широк ханш и малка талия, с коса дълга до кръста, да не носят грим и да са изцяло “натурални”, да са изящни кулинари, отдадени съпруги и майки и най-вече - да са машини в леглото. Всичко това е считано за напълно нормално и никой няма възражения, но в момента, в който жена каже, че не иска мъж, който да говори на “бате”, да не може да пише грамотно, да не лежи като търтей на дивана по цял ден и да не се къпе, всички започват да я нападат и упрекват за това как искала прекалено много and whatnot. Малко ми намирисва на двойни стандарти, не мислите ли?

До номер 10: Специалността, която съм избрала е далеч от хуманитарна, но все пак ще го имам предвид.

До номер 14: Не, точно на 18 съм. При положение, че се обръщам към непознати хора в интернет, които са много по-възрастни от мен е само логично, че ще искам да се изразя колкото се може по-учтиво и любезно. Никъде в темата не е ставало на въпрос за пари и удобства, така че не знам как си извадихте извода, че съм един вид “златотърсачка” и че искам да си намеря мъж само за да живея охолен живот. Аз съм си безнадежден романтик по природа и въпреки че тези разочарования успяха да изкривят представата ми за любовта по някакъв начин, продължавам да вярвам, че там някъде се намери моят човек, с когото ще живея в разбирателство и хармония.

До номер 12:За протокола, не съм говорила само на интелектуални теми с въпросните момчета. Особено с американеца постоянно си пращахме мемета и разни смешни снимки. С други думи се лигавихме и се държахме като тийнейджъри. И аз смятам, че трябва да има баланс. Но за мен е важно да видя как разсъждава човека срещу мен. “Ние не сме някакви първични примати, които мислят само за едно нещо”- с това не знам доколко мога да се съглася :D. С всеки изминал ден все повече и повече се убеждавам, че мъжете само от едно нещо се интересуват. Вече никой не търси нещо дълготрайно и истинско, гледат да си направят бройките, за да могат да се изфукат пред приятелчетата си и толкова. Мъжете от моето поколение или са играчи, или са емоционално недостъпни. За тях това да бъдат във връзка с една жена е нещо непонятно.

До номер 4, 9, 11: Скоро време няма да емигрирам. Вече съм решила, че искам да уча в България, така че да се надяваме, че по време на следването ми ще успея да намеря някой читав българин хаха.

До номер 15: Ще пропусна.

До номер 16: Не съм и тръгвала да ги смъквам. Колкото и да ме убеждават тук, че стандартите ми са прекалено високи, пак няма да го направя. Предпочитам да си умра стара мома, отколкото да тръгна с първия срещнат само за да задоволя желанията на родителите си и на обществото като цяло.

18.   От номер 6
Не обичам двойните стандарти, винаги съм ги мразел и едва ли бих ги прилагал. Моята представа за жена изобщо не е такава каквато вие си мислите. Никога не съм искал жената да е изваяна като ваза, да има дълга коса до кръста, да е изящна кулинарка или машина в леглото. Явно здраво сте се филмирала и си мислите че всички мислим по един и същи начин. За мен лично е достатъчно жената да ми е симпатична и добра. Даже това последното е от особено значение, тъй като виждам че много жени носят много злоба и омраза в себе си(за справка виж коментарите от жени тук а и в други теми). А с такива хора трудно ще можеш да имаш хубава връзка тъй като все нещо ще намерят да мърморят дори да си перфектен. Също така когато човек е изпълнен с омраза и злоба няма как да даде любов. А проблемът с посочените от вас изисквания за мъж е че ми звучат нелепо - интелигентен, възпитан, амбициозен, целенасочен джентълмен... и т. н. Да го бяхте написали по-просто и кратко че искате богат, умен и красив. Меджу другото и на мен все повече ми се струва че не сте на 18г а някоя стара мома.

19.   Всичко вече е писано надлъж и нашир в безброй подобни теми - както и авторката лично спомена това. След като тя е наясно с всичко това, черпейки съвети от вече наличното като написано от хиляди хора в десетки (може би стотици) теми и въпреки това тя не си взема поука от тях, а задава пак същите въпроси, от които ще последват пак сходни отговори, няма как да очаква колелото да се върти по различен начин. Колкото и съвети да бъдат писани, самите жени в такова положение на "вечно търсещи свестни мъже, но винаги избиращи все кофти мъже" като на авторката НЕ ЖЕЛАЯТ да променят подхода си, напук на твърденията им, че точно това желаят и искат напътствия и споделени съвети от хора с повече опит.

Ето за пример една подобна тема, която макар и написана УЖ от друга жена, нищо чудно да се окаже писана от същия човек, който е съставил и настоящата тема. Заглавието е "Не си намирам партньор, целя ли се твърде високо? ":
http://spodeli. net/4/story-179050. html

Между другото, номер 14 добре усети, че темата най-вероятно не е съставена от млада жена на 18 години, а от разочарована от погрешния си подбор на мъже по-стара мома. Личи си по недобре прикрития в някои изречения злобен език (плод на многократно очукване с кофти типове и останала от тях горчилка в душата) на авторката, макар и да се напъва да звучи изкуствено любезна и с добра култура.
Друг признак е и недобрата грамотност, въпреки твърденията за богата обща култура и че би трябвало да има съвсем свежи познания по български език - както подобава на учениците от горните класове, когато правилата в българския език и думите в него се изучават засилено. По множеството грешки веднага улавям рязкото противоречие между заявената на думи грамотност и действителната такава, която се вижда в подобни текстове. Невъзможно е подобен изказ с десетки грешки и замяна на множество български думи с английските им преводи да бъде присъщ на един действително грамотен човек, при това 18-годишен, т. е. засилено наблягал над ученето на родния ни език в последните години. По предмета Български език имах общ успех 3 при завършването ми през далечната 1997 година, но въпреки това дори толкова години по-късно познанията ми по български език са доста над твоите, което говори, че имаш силно завишена оценка за своите познания, която не отговаря на действителността. Точно сега би трябвало да си възможно по-грамотна и добре помнейки наученото.

Ако условно приемем, че тукашната авторка не е същата като от другата тема, то прочитането на въпросната тема би ѝ дало ясна представа как може да се развие животът ѝ, ако подбира мъжете по първосигнален и прибързан начин, вместо с вложен разум и вложено време за добро опознаване на нрава на мъжа, преди вземането на съдбовни решения като преминаване към полов живот с поредния нов кандидат.

Ще цитирам и един абзац от разказа на авторката, за да я попитам тя как успя от този разбор на събитията да си извади изводите, че такъв себелюбив и съмнителен за нея още от самото начало мъж е "правилният човек"?

"При втория нещата бяха малко по-различни. За разлика от първия, който си беше българин, вторият си беше чистокръвен американец. С този американец си писах 3 месеца и наистина си мислих, че той е мъжа на живота ми. Беше хубав, мил, приветлив, голям оптимист, амбициозен. Имахме много общи неща, можехме да говорим на всякакви теми и постоянно развивахме философски и житейски въпроси. Беше ми изключително приятно да си чатя с него. Но след 3-тия месец, започна много да ме дразни. Още в самото начало го бях забелязала, но тогава бях като омагьосана и не ми пречеше чак толкова много. През голяма част от времето той говореше само и единствено за себе си и не показваше грам интерес към личността ми. Само аз задавах въпроси, докато той просто ми отговаряше, без да си направи труда и той да пита нещо. В един момент ми писна и реших да прекратя контакта си с него. "

Ще подредя част от изреченията според ПОРЕДНОСТТА НА СЪБИТИЯТА, което още повече ще изкара на показ крайно погрешните и лишени от всякакъв смисъл решения на авторката:

1. "За разлика от първия, който си беше българин, вторият си беше чистокръвен американец"
Повишена вероятност поредната българка да започне да се филмира по поредния чужденец от икономически по-развита държава.

2. "През голяма част от времето той говореше само и единствено за себе си и не показваше грам интерес към личността ми. Само аз задавах въпроси, докато той просто ми отговаряше, без да си направи труда и той да пита нещо. "
Пределно ясно осъзнаване, че този тип е себелюбив и от такъв не може да се очаква нито уважение, нито любов, нито равни отношения, нито здраво семейство.

3. "Още в самото начало го бях забелязала, но тогава бях като омагьосана и не ми пречеше чак толкова много. "
Омагьосана (значи наистина филмирана) заради точка 1, т. е. той е американец, заради което се започва с филмирането как той е "идеалният".

4. "мил, приветлив, голям оптимист"
Късните (след раздялата) твърдения на авторката за него, че бил уж мил, приветлив и оптимист, което е в пряко противоречие с другите ѝ твърдения, че той доказано е "говорил само и единствено за себе си и не е показвал грам интерес към личността ѝ" и "само тя е задавала въпроси, докато той просто ѝ е отговарял, без да си направи труда и той да пита нещо". Класически Стокхолмски синдром в действие. Или поредната измислена тема.

5. "той е мъжа на живота ми"
Авторке, кое от гореизброеното успя да те убеди, че точно човек с такива изявени личностни отклонения и безразлично поведение към теб е "мъжът на живота ти"? То извън отклоненията остават като "качества" само "хубав" (което по същество не е изградено личностно качество, а физическа даденост, получена като наследен ген от родителите) и "целеустремен" (употребила си английския превод "ambitious"), т. е. показвал е (поне привидно или ти си си втълпявала така), че разполага с пари и може да осигури определени материални условия на живот.

Преди година-две една авторка, занимаваща се с рисуване на картини, бродиране и ръчна изработка на разни украшения беше написала една измислена тема, в която уж искаше някакви любовни съвети и се преструваше на мила и учтива, но впоследствие се оказа, че не само е злобна и с груб език към отделящите от времето си хора да пишат в нейната тема, но и самата тя се по невнимание се издаде, че сама си пише подкрепящи мнения от името на уж други подобни на нея "мили жени", които по някаква случайност също се занимаваха с нейните хобита. И все щастливо обвързани и даващи ѝ възможно най-тъпите съвети: да си търсела чужденец, защото всички българи били самовлюбени комплексари (явно имайки предвид своята среда, показвайки по невнимание собственото си ниво). Абе, съвпадения да искаш! :) Само дето после въпросната авторка нямаше как да се оправдава, защото по hash-а я разобличиха.
Общото между онази авторка и "другите" жени (т. е. пак тя, но пишейки от името на уж други жени) бе, че от много мили и с богата обща култура (поне като заявка в началото) накрая се оказаха един дол дренки: злобарки спрямо мъжкия пол, с отвратителен изказ и обобщаващи за всички мъже, макар че съзнателно са подбирали само измежду много малкия дял на най-долните боклуци в тяхното обкръжение. Все пишеха за някакво високо ниво, духовна извисеност, грамотност, развити всестранни интереси, да не смъквали изискванията си към мъжете и други ала-бализми. И накрая - все "се оказвали" с отрепки в кревата. Как става тази работа? Нали уж огромен избор, уж много ум в тези умни главици, уж много изисквания към душевността на мъжа? А все изчуквани и изоставяни от първично харесани от тях пройдохи... Значи същинският им подбор се осланя на коренно различни изисквания от заявените такива.

Усмихнато намигване към номер 1/16, която също показва откровени изблици на злоба към тук пишещите, само защото е дълбоко проядена от омраза към зле очукалите я душевно, избирани от нея мъже в миналото ѝ. :) Нейната духовна извисеност ще си проличи още повече и от бъдещите ѝ включвания, особено по мой адрес. :) Така, както редовно се издава и в други теми, понеже не успява до безкрай да прикрива истинския си нрав. Чиста случайност е, че също се занимава с тези хобита.

- Кифлоприземител