Любов или просто болна фантазия?
Здравейте!
Просто искам да споделя моят проблем или по скоро е психическо обременяване, не знам как да го нарека. Задавам си следния въпрос: Възможно ли е човек да е влюбен и да е обсебен от мисълта за някого, а той да е известна личност?!

Не съм и предполагала че ще ми се случи подобно нещо, защото до сега не съм допускала, че човек може да се влюби в някого, който не познава. Започвам да си мисля дали не е плод на болно въображение? Ставам и си лягам с мисълта за този човек и не знам по какъв начин да ми мине това състояние. Та аз дори не съм го виждала на живо, а направо се обсебих от неговия образ.

По принцип съм здравомислещо, стъпило на земята момиче на 25 години и такова чудо не ми се беше случвало! Как да го преодолея? Може би има и други хора с подобни ситуации, моля искрено за съвет!

Коментари

1.   justin bieber е нали :)

2.   Милко Калайджиев 100%

3.   хахах :))) ами не са тези двамата, ама какво значение има? По-важно е как се чувствам :(

4.   Като бях на 15 се бях влюбила в Слави Трифонов, но на 25? Потърси си истински мъж и забрави за известната личност!

5.   Аз постоянно си имам някакви мании по актьори - с тази разлика, че "страстта" ми се изразява в засилен интерес към филмите/пиесите им и де факто е вид преклонение пред таланта им. А и в съзнанието ми доста ясно е теглена чертата между харесването на дадена известна личност и любовта към даден човек, когото познавам наистина и с когото общувам.

Замисли се дали при теб не е именно някаква засилена мания по талантлив актьор/певец. Няма как да си влюбена в него, защото просто не го познаваш - наясно си само с публичния му образ или ролите му. Актьорите, впрочем, в повечето случаи не са и на 1/10 толкова харизматични, колкото героите, които играят. Не се обърквай, че някой е готин човек, само защото реди с чувство готини думи на сцената - тези думи са му сложени в устата от друг, а актьорът се явява просто проводник на идеята на писателя :)

Между другото, интересно е все пак наистина кой си харесала? :)

6.   Ами в ранния пубертет е напълно възможно. Но сега... Според мен се консултирай със специалист. Според мен нямаш реални социални контакти и от там идва всичко.

7.   Ще ти мине споко ;)

8.   Виж се с него :)

9.   Че не е любов, не е.
По-скоро помисли какво не е наред в живота ти. Нещо не е наред, нещо много ти липсва или куца, за да се захласваш така по някой от плакатите или телевизора.
Когато имам много проблеми и неща, които ме тревожат, вечер когато заспивам си представям един такъв човек, който много харесвам. Представям си как идва и ме спасява, и някак ми става по-леко и така се успокоявам и заспивам. Правя го от малка и до ден днешен остана така, макар все по-рядко.
Според мен и при теб е нещо подобно. Един вид подсъзнателно бягство.

Лоша

10.   Обърни повече внимание на коментар номер 6.

11.   А на мене не ми се беше случвало в пубертета, чак на 36 г. бях обсебена от Jason Momoa. Постоянно го сънувах и т. н., но си мислех, че имаме връзка от предишно прераждане :) Така де номер 5 е напълно прав-влюбваш се в ролята, в героя не в истинския човек:)

12.   Напълно съгласна съм с номер 5!

13.   Аз съм жена на 22. Да ти кажа много съм страстна и темпераментна. И доста често ми се случва да лудна и да изпитам всички симптоми на влюбването към някой актьор, или изпълнител.
Джони Деп, Вин Дизел, Еминем...
От американските сериали във всеки си харесвам по 1-2-ма... Даже и жените започнах да харесвам...
Изобщо много се вживявам във филмите и може би оттам идва проблема.
От "Стъклен дом" например ми харесвам Чарли/Асен Блатечки/, Камен/Калин Врачанов/, а от жените Сияна/Радина Кърджилова/ и Елена/Яна Маринова/. И е по вероятно да се случи нещо, защото са в Бг-то:)
Нищо, че в реалният живот Асен и Яна са заети-другите са свободни:)

Като оставим настрана този филм, мисля че всичко е възможно. Кейти Хоумс е жив пример как от малка е харесвала Том Круз и как са се сбъднали мечтите и.

Всичко е възможно. Но за да стане, трябва да направиш нещо. Неможеш да стоиш и да чакаш на готово. Ако си сигурна, че си влюбена примерно в някой необвързан актьор -замини за САЩ, или там където живее. Намери начин да се запознаеш с него. Може да се представиш за журналист:)Абе живота е театър, кво да ти кажа... и няма невъзможни неща!
Кажи кой си си харесала?

14.   може би номер номер 9 има право! това е някакъв вид бягство от реалността, от скучното ежедневие, а и когато човек не получава любовта от която има нужда започва да мечтае за нея, превъплащаваики я в нечий образ, а какъв по добър образ може да е от екранния, има на всеки идеала, визуално и поведение. А и нали това е целта, хората да се влюбват и да пощуряват по тях. Те се хранят именно с харизмата си и с любовта на хората. А как може да пращате момичето на специалист, за това че е харесала даден човек, все пак не е въображаем приятел, този човек е реален и съществува! Нека да погледнем колко жени са припадали по концертите му? ! Така, че момиче не се притеснявай, може да не срещнеш звездата в която си влюбена, но може да срещнеш подобен образ някъде около теб с неустоим чар и мечтаната от теб душевност! Успех! ( моля те, кажи кой е човека, че и на мен ми стана интересно :)

15.   Аз съм на 14 и съм влюбена в джони деп какво да правя

17.   И аз също съм обсебена от известна личност и това е джъстин бийбър. Не искам да те плаша, но може да минат години и ти още да си обсебена. И все пак това обсебване с времето ще отшумее полека-лека. Aко не ти се чака толкова време, пробвай да отделяш повече време на любимите си занимания и се опитай да мислиш колкото се може по-малко за този човек. Повярвай, когато е зает с нещо, човек забравя за това което го е превзело, мозъкът сякаш забравя за какво е мислил. Другият вариант е да идеш на психолог. И аз ще го направя, защото и моето обсебване вече излиза извън контрол!

18.   Аз съм влюбен в вас.

19.   А аз в номер 18, защото е много мил и знае как да помогне на авторката :) Клин клин избива!

20.   знаешли ти ми даде ясни отговори иас съмтова сътояние и незнам какда се измъкна товалудос лие да се обсебиш от извесна личнос като джъстин биебер неразбирам как евазможно дасе влюбиш този човек но ас също страдам от това исе стопих всичкоми отне дори семеиството приятелите осмивката мечтите всичко искам да умра от 78 килограма се стохих за 10 месецасега съм 46 кг

21.   Аз се обсебих от известна личност на десет години. Беше си дълго обсебване, но ми отмина. Още слушам негови песни, но не умирам от любов. И след това ми се е случвало, но ти вече си пълнолетна и не би трябвало чак така да се обсебваш от известни личности. Но аз ти казвам, че на мен ми минават и вероятно и на теб ще ти минат. А след като ти мине може още да го слушаш или гледаш на филми.

До номер 20:Защо толкова неграмотно си писала? Ако ще кажеш, че си от телефон, не ти е оправдание. И аз сега пиша от телефон, но не значи, че трябва да допускам хиляда грешки.

22.   И на мен ми се е случвало, всъщност сега съм така и съм имала
Много такива случаи. После ми минава. Не си единствена.

23.   Имаше една статия, че такива ги изнасилват по концертите, После, ревът: Не знаех, че е такъв. Ще мине. Трябва още малко житейски опит.

24.   Преди 7-8 години се бях влюбил в Лейди Гага... Сега обаче тръпката я няма.... Тъжно!
Бил съм влюбен и в Шаная Туейн... Тогава се чувствах, като с МИЛФ в леглото... Направо като жиголо някакво се чувствах.
Миналата година пък се влюбих в Алина Загитова, Олимпийска шампионка по фигурно пързаляне. И просто се изчервявах пред самия себе си, защото съзнавах, че приличам на долен педофил: ами момичето беше само на 15 годинки... Верно, сега вече е 17-годишна... - по-става...
Тя моята край няма. Добре, че, покрай това, и с някоя реална кака си похождам.