Възможно ли е отново да има любов, ако сте се разделили
Какво ви е мнението? Ако сте били във връзка, но любимия ви човек ви е заменил и е оставил, по-нататък във времето възможно ли е пак да сте заедно и да има отново любов?

Коментари

1.   Ако под да сте заедно разбираш мъжът, останал на сухо да потърси бившата за секс, да възможно е. За любов- не вярвам. Щом някой ти е изневерявал и те е зарязал каква любов чакаш от него?

2.   Възможно е... ама само във фантазиите на хора без капка самоуважение.

3.   Ако се раздели с този другия, може да те потърси. Ама ти ще чакаш ли това евентуално бъдеще 2-3-5 години? 10? Да си утешителна награда и резерва?
Не се занимавай.

4.   Възможно е, но ще е адски глупаво от твоя страна. Приеми го като чиста монета.

5.   Да
Мой роднина се ожени два пъти официално за една и съща жена.
Всичко е възможно

6.   Разбира се, че е възможно - влюбването си има механизми, базирани на продължението на рода, а не на някакви разумни доводи.
Въпросът е обаче дали си струва...
Понеже веднъж вече стигнало ли се е до разрив, независимо от причините, шансът това да се повтори е огромен! И обикновено така става. А след втори опит да се пробва пак си е направо безумие, с гарантиран (отрицателен) резултат...

7.   Категорично не.
Жена съм, вече над 30-те. Имах подобна ситуация, в която бившият ми се държа неадекватно и аз го отстраних от живота си, а той от яд и за да ме накаже и да "спечели раздялата" се обвърза набързо и направи бебе на жена, която му прилича на мен и с която може да си изживява фантазиите с мен.

Малко след като бебето се роди, започна да ми досажда, да разказва на общи приятели за живота си и да ги кара да го споменават тук и там, да ми разказват за живота му. Типичен нарцистичен боклук. Не мога да изпитвам любов и да имам отношения с такъв "мъж". Затова и ти казвам - не. Веднъж разочарован от някого, няма как да мислиш за любов с него, просто в даден момент ти е паднал прекалено в очите.

Лично в моя случай аз и отдавна продължих напред и в момента съм със страхотен мъж, с когото разбрах какво е истинска любов и не съм имала и ден, в който да си задавам въпроси, да имам съмнения.
Няма нищо хубаво в миналото, което бих искала да се върне - хубавото ми е пред очите сега. :)

Ако имаш някакви вълнения към човек от миналото - зарежи тази работа. Нито знаеш как и с кого живее човекът, дали е щастлив или не. Не живей в миналото и обърни внимание на настоящето си, то е важно.

8.   Разбира се. Въпросът е двамата да вървят по пътя си и да са искрени един с друг. Единият може да изтегли другия, асо не е влязъл в своите филми.

9.   Не! Не си пожелавай подобен сценарий, защото той би бил фалшив. Само ще се залъгваш, че между вас има любов.

10.   А, не! Вече не може да има доверие, нито само/уважение--абсурд!

11.   Понякога двама човека се разделят, за да намерят или научат нещо, и после пак се събират.
В подобна ситуация на твоята съм. Имах връзка, която продължи повече от 4 години, с един перфектен човек, който накрая се оказа не чак толкова перфектен. Живеехме и учехме заедно, до последно ми говореше за брак, деца, семейство, кои да бъдат кумове на сватбата ни, по 5 пъти в седмицата ме питаше как да се казват децата ни. Но началото на юни, 2023 година, поиска да се разделим като за причини изброи някакви неща, които можеха да се разрешат просто с един разговор.
Ще превъртя към декември месец, когато, по стечение на обстоятелствата, се видяхме с новата му приятелка. От нея разбрах, че тя му е писала средата на май, тогава бившият ми ѝ казал, че е необвързан (все още сме били заедно по това време) и са тръгнали средата на юни месец (2 седмици след като сме скъсали). Стана ясно, че докато спим все още в едно легло, той вече е бил във връзка с друга. Само ще отворя скоба, че на въпросното момиче беше сложил доста рога. Тя скъса с него същата вечер и след 5 дена пак се събраха, макар че знаеше за изневерите му. Не знам колко трябва да си жалка и отчаяна, че да си затвориш очите за такова нещо. Два дена преди да се съберат ми беше звъннал, плачейки да ми каже, че още ме обичал, а вечерта на нова година ми беше писал от фалшив имейл, а през януари няколко пъти ми звъня от скрит номер. Последното нещо, което чух за него, е, че онази му стъжнява и съкращава живота направо.
На моменти ми липсват спомените с него, после се сещам, че този човек отдавна не е човекът, в когото съм се влюбила. Все още ми е трудно да простя за предателството му спрямо мен. Все ми е тая за нещата, които е казал и направил на другото момиче - псувал я е пред мен, обиждал я е, изневери ѝ няколко пъти, месеци наред се представяше пред мен за необвързан. Все още не мога да си обясня защо го е направил това. После си казвам: "добре че не мога. Това показва, че аз съм много по-стойностен човек от него и че моите родители са се справили много по-добре във възпитанието ми. Ценностната ми система е много по-стабилна от неговата".
Съветът ми към теб е да пуснеш миналото. Ако той беше наистина твоят човек, нямаше да си тръгне. И ако наистина те беше обичал, нямаше да има очи за друг човек. Работи върху себе си. Вложи енергията в себе си. Израсни! Бог те обича и те е спасил от този човек навреме. Вдигни си самочувствието. Вярвай, че истинска и споделена любов идва към теб. Вярвай, че всичко се случва с причина. Това е времето, в което трябва да се научиш да обичаш себе си. Не забравяй, че това са си неговите грешки и грехове. Ти запази сърцето си, душата си и разума си чисти. Всичко се връща на този свят. Кармата съществува.
След всичко случило се аз направо разцъфнах и това всеки ми го казва. Противно на очакванията, самочувствието много ми се вдигна. Но най-важното е, че самата аз се чувствам супер и съм напълно убедена, че той много съжалява за това че ме загуби. По-добра от мен трудно ще намери.

12.   Абе, хора. Разривите са нормални в една истинска връзка - човекът който те обича ти изкарва кирливите ризи на показ, и на теб не ти е кеф. С две думи. В момента в който си ги преодолееш и се довериш на другия, кризата е приключила и отново си имате доверие - оттам и любов.

Въобще ги зарийте някъде тия захаросани, погрешни идеали. Грешките са ни нужни, за да вървим напред!

13.   Да, възможно е. Ако има любов и от двете страни, тя преодолява всичко.
А ако няма в единия или другия или в двамата, рано или късно всичко ще се разпадне (отново). Но този път трябва да е за последно.

14.   До 13. Я ми обясни как има любов между двама, обаче единия си е тръгнал, вероятно с обвинения към другия. И как после единия ще има очи, а другия колко трябва да е глупав че да иска още от същото, че са го предали и са го направили на нищо.

15.   До номер 14 от 13: Ами обяснявам ти - преживяла съм го. Изневерих от глупост (влюбчива натура-по-лесно се влюбвам, отколкото се навивам на секс) и скоро разбрах, че нищо добро не ме чака с този, в който бях глупаво влюбена.
Половинката ми тогава знаеше, страдаше си и ме чакаше да се върна.
Каза ми, че след това ще бъде дори по-хубаво отпреди!
И така беше.
Който обича, прощава! Казано е.
Който не обича, няма как да прости, защото няма откъде да намери тези сили в себе си заради другия, той е прекалено зает само със себе си и своето Его.
И пак казвам- да простиш един път-може, втори път вече е съвсем друго нещо.

16.   Не, слепените неща, никога не могат да бъдат същите!

Такова нещо приемам само, ако хората вече са си били създали семейство, имат брак, деца... тогава може да се съберат отново, заради децата и да позакрепят нещата.
Имам две познати семейства, които минаха през такива раздели(без да се развеждат) и после се събраха отново, и досега са заедно, но нещата не са вече същите!

17.   До 15 от същия.
Хаха добре че се намират балъци да виреят такива “влюбчиви” натури като теб. Хахаха.
Просто не ми го побира главата какви глупаци има. И щото ся ди наред с тоя, всичко ви е идеално, та за това си се завряла тук да обменяш мъдри мисли.

18.   При мен дори като го видях след време, пак си го харесвам и обичам, но някак е по като имунизирано вече, по-притъпено чувство, по-скрито някак, но пак го има.