Какво означава това
Бившият ми ми изневери преди 2 месеца, бяхме в дългогодишна връзка, няколко вечери плака от нищото, после каза да се разделим, защото искал, , здравословен живот “, напънах го и призна, че ми изневерява от седмици, излизал тайно и плакал в нейните ръце за мен, което е още по необяснимо? Каза, че се разделя с мен, защото иначе можело пак да ме нарани и т. н, след което искаше да се съберем, а после ме блокира от всякъде. Момичето е 20 кила над мен, плоско, неподдържано и видимо глупаво, аз се грижа за себе си - коса, нокти, чета книги и уча редовно. Той масово я е обиждал пред мен, говорил е как е грозна, как е малоумна. Реално са се сближили във фитнеса и тя го е подмамила в слаб момент. Дори след раздялата ни, той се кълнеше че няма да бъде във връзка, говореше как тя е била лесна и просто го успокоявала. Сега са във връзка, събрал се е с нея 3 дни след раздялата ни, тя знаеше за мен и нарочно го манипулираше, че съм била лоша и така нататък. Сега всеки път като направя опит поне да го изговоря с него, той ме блокирва на секундата, сякаш съм нищо, говорим за години връзка, постоянно заедно, семейството ми го обичаше. Е какво е това сега, блокира ме щото е изневерил ли? Или ме мрази?

Коментари

1.   Какво още му отделяш внимание? Пък ревал, пък се тръшкал. Ту за едната ревал, гушкайки другата, ту обратното. Ми да реве.
Хич не вярвай на такива манипулации. Хич не е ревал. Нито тя да го е насилила, просто му е харесвала. Как си представяш млад и здрав мъж някоя да го насили да спи с нея, че и със седмици? Просто гледа да се изкара жертва и да го съжаляваш. Щом веднага е тръгнал с нея, ето ти го отговора. Просто е гледал да те забаламоса докато те разкара, защото онази го е натискала да са официално заедно. Не е искала да е любовницата и нашият е избрал нея. Къса с теб, ужким да не те наранял, и ти си мислиш
какъв добряк е. Никой не го е манипулирал, той сам я е избрал. Сам е избрал да си легне с нея. Сам е избрал да захвърли връзката ви.
Не го търси, все едно е умрял. Казваш истината на вашите, че е кръшкач и измамник и така. Оттърси се от робската психика и го свали от пиедестала.

2.   На въпроса "какво означава това", означава, че всичко е приключило и колкото по-бързо го осъзнаеш и спреш да мислиш за него - толкова по-добре за теб самата.
Не разбирам какво друго очакваш - човека ти явно е боклук, след като изневерява с някаква "лесна" мацка от фитнеса. Колкото и да се обяснявате, разбирате, дори и пак да се съберете - той пак ще си е глупак. Забрави за него и си живей живота щастливо, с някой по-умен.

3.   Блокира те, защото е гаден лигльо. :) Зарежи тази работа и продължавай напред.

4.   Означава, че не е бил твоят човек. Означава да не го мислиш повече, няма какво да изговаряте, всичко е свършило. Гледай напред.

6.   Много ясно, че ще я обижда, нали се сещаш, че не е било вариант да заподозреш. Ако сте имали проблеми във връзката, то е трябвало да се изговорят, че дори и да се стигне до раздяла, поне да не изневерява.
Относно момичето - един човек не може да манипулира, ако от другата страна не е позволено. Ако реално се е бутала, смятай що за човек е. Знам, че под афект я мразиш, разбираемо е, но дали реално тя го е омагьосала, или това просто е първата, с която си разбрала, че ти изневерява?
Аз преди време се запознах с един. Гледаш го приятен, възпитан, бяхме по цял ден заедно. Имаше огромно привличане между нас. После разбрах, че си има гадже от 2-3г и бях направо в шок. Спрях контакт и след време ме излъга, че се е разделил с нея заради мен. Абе, не му се получиха номерата, но и аз прецених да се отдръпна и не казах на момичето.
Не мисля, че те мрази. Опитва се да изкара себе си жертва, защото вътрешно знае, че не е прав. И все пак, поколението ни е адски извратено, не очаквай да си признае вината, нито да се промени.
Последно ще кажа нещо - щом изневерява с нея ще изневери и на нея.

7.   Години връзка означава, че си му омръзнала и разнообразява. И най-готината на света да си, пак няма да задържиш никой мъж, ако нямате някакви споделени дейности или нужди - най-често това е грижата за децата.

8.   Ти му даваш един вид енергия тя друг вид, той иска да има и двата вида енергия, наясно е че е невъзможно и му е трудно да избере.
Всички твои лоши мисли за нея са без значение, ако мислиш че лакираните ти нокти привличат който и да било мъж яко се лъжеш. Твоето семейство го обича, а неговото обичаше ли те? Ако ти за толкова години бе спечелила родителите му, сега щеше да имаш тяхната подкрепа. Повярвай той споделя с поне един от родителите си и те днес имат право на мнение коя от вас да е неговата жена, изглежда няма да си ти, изглежда нейните 20кг, нейните коси и нокти са по малкото зло пред твоето държание към тях, нейното е поправимо един салон за красота и след 2 часа е готова.

9.   От Авторката : Неговото семейство също ме обичаше и познаваше, от баба му до племенниците му, все пак носих годежен пръстен на ръката си, винаги сме си изговаряли проблемите и деня преди да се раздели с мен говорехме за сватбата и как щял да умре с мен.

10.   9, хич не живей в миналото. Виждаш колко всъщност е значело това за него-едно голямо нищо. Не се поддавай на носталгии и прочие. Изневерил те е и те е предал. Точка. Това да ти е за урок-светът ти не бива да се върти около мъж. Умрял е за теб.

11.   Щом нямате брак - не сте били никакви!

Така, че не се занимавай повече с него! Щом веднъж е бил с друга - всичко свършва!

12.   Според мен няма смисъл повече да го търсиш. Казвам ти го като човек преживял същото. Тя ми изневери и няколко месеца исках да си я върна, ама не стана. Тук говорим за пет години връзка.
Номер 10 е много прав.
Знам, че в момента е трудно, но няма друг начин. Ако наистина те обичаше нямаше да ти изневери. Любовта при него е отстъпило мястото на рутината. Навика и Егото също са много измамно нещо.
Той вече е направил своя избор. Забрави го, колкото по-бързо толкова по-добре за теб. Няма смисъл да съжаляваш за миналото.
Ако имаш нуждата да поговориш с някого, на среща съм. Излей си всичко, особено негативните му черти, за да можеш сама да разбереш, че не е това което съзнанието ти го е създало.
М 25

13.   "той ме блокирва" - явно си от Черноморието. Не е загубил, че те е "блокирвал". Остави го на мира.