Голяма възрастова разлика
Каква според вас е допустимата възрастова разлика и оказва ли влияние тя на отношението между двама души, дали те ще се разбират и спогаждат. Какъв критерий е и колко вероятно е да излезе нещо сериозно?

Коментари

1.   През 3 дни подобна тема. Дъвче се едно и също.
А ако връзката е от набори какво значи това? Че ще е дългосрочна и там всичко ще е сигурно? Че няма да имате проблеми?
Днешните мъже под 35 години са почти крайно объркани, досадни и абсолютно немислещи, разбира се с малки изключения. Защо мисля така? Казах го скоро и ме нападнаха. Около 40 съм, харесват ме жени от всякакъв възрастов диапазон, къде за визуални белези, къде заради начина на поведение. Обясних го защо. Жените обичат улегнали и мислещи мъже, не толкова че се чувстват сигурни, колкото получаването за цялост и спокойствие в отношенията.

2.   Аз съм имал страхотна връзка с жена 20 години по-малка от мен. Ако зависеше само от нас, сигурно още щяхме да сме заедно.
Проблема с такива връзки обикновено идва от околните, които не одобряват и създават проблеми.
Виждал съм и обратното - виж например френския президент - жена му е с 30 години по-голяма от него и пак са си щастливи, въпреги че всички околни им се подиграват.

Та на въпроса - няма идеална разлика - всичко е до хората - ако намериш някой, с кого си допадаш - действай и не гледай възрастта.

3.   Изглежда, че нещата не са еднозначни. Лично познавам няколко двойки при, които жените са по-възрастни от съпрузите си. При две от двойките жени са с по пет години по-възрастни от от съпрузите си. В едната двойка и двамата се инженери в областта на електрониката. Втората двойка с петгодишна разлика не я познавам добре. В една от другите двойки съпругата, е някъде към 11-12 години по-възрастна от съпругът си /тази информация е по-данни на колежки/. Жената инженер, пак според колежки с доста интензивен предишен живот, ниво като физика по -ниско от средното, но имаше чувство за хумор. Мъжът високо, едро, силно, широкоплещесто момче и тя си го ръководеше. Но най-интересна е последната двойка, при тях разликата, пак по сведения на колежки, някъде над 17 години в полза на жената. Тя умна, културна, възпитана, чаровна, ръководител секция, научен сътрудник, добра скиорка, мъжът И, едно малко лигаво момче, излезал от казармата, започнал да следва задочно, но никакви по -съществени амбиции. Жена с добър материален статус, но пък как се грижише тази жена за него, ако кажа, като писано яйце, значи нищо да не кажа. Така, че светът е широк и случки всякакви. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

4.   До 8 години за мен е максималната допустима граница. След това вече разликата започва да става прекалено голяма, просто сте различни поколения, натежават си доста неща, особено като решите да имате дете.. Ако има успешни връзки с по 15-20 години разлика, без да са замесени пари, то са изключения.

5.   5 години и 4 месеца...

6.   Доста е относително. Понякога хора на една и съща или близка възраст не успяват да се спогодят, а такива с по-голяма разлика създават доста трайни и хармонични отношения. Важното е да имате сходни интереси, виждания за живота, ценности, интелектуално да сте на едно ниво също.

7.   Зависи от половете най-вече. Ако е момче, което не иска деца и е с жена на годините на майка му нещата ще са много дълбоки между тях. Ако е момиче с по-възрастен мъж тук говорим за сделка, а не за любов.

8.   Недопустимо би било единствено, ако едното лице е малолетно или непълнолетно, даже и с негово съгласие да е всичко. Всичко друго си зависи само от двойката и други около тях нямат думата.

20 и повече години ми се виждат много, в която и да е посока, защото е вече друго поколение, но ако хората са се намерили, на една вълна са, обичат се и се уважават, да си го изживеят и толкова. Гаранции няма за нищо - имам наоколо примери на млади хора, умрели от катастрофи и тежки болести и усложнения при операции, оставили сирачета, млади вдовци и вдовици.

Като цяло съм много против да се слушат други хора за толкова лични неща - години, килограми, пол, раса, професии, материално подсигуряване и прочие. Така можеш да изпуснеш прекрасен човек, или голямата любов, защото на някой си не му изглеждало добре. И после никога да не преживееш същото.

9.   До 13 години на днешно време при млади хора. По дебелите книги пише до 7, но аз знам и за родители на мои приятели с разлика от по 18 и са си живи и здрави и си живеят задружно, а децата им са перфектните хора - образовани, възпитани, сърцати.

Народното вярване е, че по-възрастен мъж с по-млада жена е ключът към по-умни деца, което е потвърдено и от науката, а предизвикателството - бащата да се съхрани и да участва във възпитанието, докато са по-малки.

10.   За мен до 6 г макс, но разбира се трябва да има освен химия и сходни интереси. Не да се гледаме в очите, а в една посока.

11.   Химия е добре да има.

12.   Нормалната възрастова разлика в семейството е мъжът да е по-голям от жената с 5-10 години.

При разлика повече от 15 години - вече става дума за хора от различни поколения, което допълнително и многократно усложнява нещата!

Но най-важното, за да се създаде едно добро семейство не е възрастовата разлика, а е следното:

Да имате еднакви(или поне много сходни) цели, ценности, възгледи и приоритети, и виждания по най-важните неща в живота! Тоест: да гледате в една посока!

13.   Аз четири години бях с наборка и накрая се разделихме. Сега съм с една момиче, което е със 7 години по-малка и срещам много повече разбиране. Имаме идентични интереси. Чувствам я като сродни души. Идеята ми е, че няма значение разликата, ако се чувства добре заедно.
М 25

14.   Разликата която имаме с момчето с което сме заедно е близо 14 години които не са никак малко но не са и 20 все пак нали?