Мъж комплексар
Какво мислите за мъж, който постоянно се самоизтъква колко е харесван и заглеждан от жените, и че е по-харесван от жената, и ѝ говори неща от рода на: "Аз съм излизал само със страшно красиви жени, а никой от тия бившите ти не е красив". Постоянно се сравнява и състезава с жената, сравнява си гаджетата с нейните на кого гаджетата са по-красиви. Обижда я и ѝ вменява, че не е привлекателна и харесвана колкото него. Къде уж на шега, къде - по брутален и унизителен начин. Избива комплекси постоянно. Разсъждава по супер повърхностен начин, и колко държи на красивите и скъпи дрехи, и дори сравнява в разговор човек с чифт маратонки. На 33 години е, а само говори за "яки пичета" и красиви жени, с които е бил, а изобщо не е казвал да е имал продължителна и смислена връзка, да е живял някога с жена или нещо такова. Също така ходи много на проститутки, а уж е много харесван от "яки пичета". Патологичен лъжец е и е много злобен. С черти на биполярно разстройство и лесно се отмята и лъже. Като се скарате или не е на кеф, ти праща разголени снимки на жени или направо снимки от полов акт и пише: "Ей такива снимки правя аз. " Жени, бихте ли имали нещо общо с такъв мъж? Какво бихте му казали? Аз познавам един такъв мъж. Като жена аз го усещам колко е "харесван" и че е въздух под налягане всичко, което говори, както и останалите неща, за които е лъгал. Има уникално чувство за хумор и знае какво да ти говори, за да ти омотае главата и да се влюбиш направо в него, но в следващия момент като го чуеш колко грозно разсъждава и като започне да избива комплекси, отива на кино всичко и те отвращава направо. Как бихте процедирали с такъв мъж?

Коментари

1.   Пълен игнор за такъв. Това не е мъж, а дете. Може да е на 33 по ЕГН, но не е мръднал в развитието си от детската градина.
Явно не блести и с физически данни, но иска да го хвалиш колко е красив. Белег на простащина е да говори за бившите си, да ги обрисува толкова тъпо. Пълен психопат. Къде го видя това чувство за хумор в темата? Аз видях един неуравновесен тип с милиони комплекси, който отчаяно търси одобрение от околните. Не слушай приказки, а гледай действията.
За съжаление такива под път и над път има. Гледаш го на 33 и си мислиш, че е улегнал, че е готов за сериозни работи. А то все едно от яслата си го взела. Най-потресаващото е, че такива се имат за добри момчета.

2.   Ако искаш да лепнеш нещо венерическо покрай проститутките, е идеален... Защо изобщо общуваш с този?

3.   Нарцистично личностно разтройство. Не общувай с него изобщо. Никога не бих се занимавала с такъв. Познавам подобни мъже, които избиват комплекси, но толкова драстичен случай като описания от теб не съм срещала. Преди около 2 години ме сваляше един нарцис. На втория разговор чух колко грозно се изразява за жените, които познава. Подигравки, хапливи подмятания, цинизъм, унизително отношение. Дори започна да критикува пред мен непозната жена, минаваща по улицата покрай нас, и да подмята сравнения между нея и мен. Защо толкова лакомо си хапвала от сладоледа. Това беше последният ни разговор. След това той се озлоби към мен и показа истинското си лице докрай. Стой далеч от такива "мъже"!

4.   Бягай надалеч!!!
Аз самия се оприличавам на този човек, когото описа.
По-себе си съдя, че явно много го е страх да не го отхвърлят да му се присмеят и да му се подиграят.
Но ако не се осъзнава, ще ти вгорчи живота от своите слабости.

6.   Как е възможно мъж, който излиза с красиви жени да избива комплекси? Ако действително го е постигал, защо да не го изтъква?
Няма как да си постигал такива неща и да си комплексар.

7.   На мен ми е по-интересно, защо жена която явно знае всичко, е седнала да пише тема с 30 реда, за човек който описва като комплексар.
Искаш да верифицираш че този не става, въпреки че заспиваш всяка нощ с мисли за него ли?
Какво те мъчи и какво те интересува някой си?
Е примерно аз изобщо не се интересувам и не питам, защо някоя красавица е избрала някой недъгав, дебел и интелектуално задръстен банкомат.

8.   У лево бих процедирала.

9.   Колко е неговия акъл, толкова и твоя.

10.   Защо трябва да "процедираш" изобщо? Като не те кефи, не се занимавай с него.
Или те кефи и идеята е "как да го променя, така че да стане безопасен за мен"???
Изобщо, авторке, какъв е смисъла от тая публикация?

11.   Аз не бих се занимавала с такъв човек. Аман от нарциси

12.   В младостта си, поради липса на мозък и опит, имах отношения с двама, които се приближаваха до описания, въпреки че не бяха толкова зле. Не се хвалеха с пари, но жените и колко съм грозна, им бяха редовните реплики. Освен че ми докара огромни проблеми със самочувствието, станах и много подозрителна към мъжете, винаги очаквам нещо лошо, което, донякъде, ми е полезно, защото обикновено така и става, та поне не си разочарован след това.
Не знам какво искаш от въпросния мъж, но звучи толкова противен, че дори и за единия секс не става.

13.   Ти сериозно ли питаш? Никога не бих допуснала такъв мъж до себе си! Не бих говорила дори с него!

14.   С 200 бягаш от такъв

М, 34г

15.   Имах кратки отношения с такъв мъж. Накрая като му казах, че повече не мога да търпя отново започна с обидите и стана още по-жесток. Тогава си отдъхнах, че не търпях повече подобно отношение.
Страшен нарцис. Снимки с други не ми е пращал, но подобни неща ми говореше много. То как изглеждал и другите как били. Правили сме секс, то е ясно, обаче пенисът му не беше от големите, а беше много висок мъж, изключително чаровен и привлекателен. Мисля, че това е основната причина при конкретно този. А и явно не очакваше, че ще прекратя всичко.
Ама беше супер нелогично. Един ден ме обиждаше, после се извиняваше. Накрая пак така.. Не му мина номера, защото се уважавам, направи го и ти!

16.   Красив ли е? Това е основното.

17.   М37
Аз като мъж дори не бих си говорил с такъв, не знам ти какво точно правиш с него

18.   Авторката

Не е красив, но има много добре изглеждащо тяло, използва скъпи парфюми, козметика и е поддържан. Той самият си казва, че не е красив. Постоянно говори за красиви мъже, и дори ми е споделял, че е разпитвал курви от града си за някакъв красавец, дали му бил голям и дали е добър в леглото.
Някой пита ако е бил с красиви жени, защо да не се хвали с това. Първо, че впоследствие видях "яките му пичета", че са някакви грозновати невзрачни момиченца, някои и с наднормено тегло, въпреки, че ми е говорил, че всичките са били уникални красивици и ми внушаваше, че не съм като тях. А в други моменти ми говори, че аз съм една от най-хубавите, че съм красива, че имам най-красивите вежди, коса и т. н. Дори и да е бил с красиви жени, избиване на комплекси и ненужно е да се хвали и да натъртва излишно, особено пред жена, с която се занимава. Другото което е, той си пише и се занимава само с тийнейджърки и малки момиченца, очевидно не особено интелигентни, кифлички и такива, които изглеждат деца в сравнение с него. Има някои доста привлекателни черти в характера му и наистина е единственият мъж, който ме е карал да се смея със сълзи, чак не мога да повярвам че това е същият човек, който е и толкова повърхностен, комплексиран, надут и жесток през останалото време.

19.   Според мен това не самочувствие, а нещо като ОКР. Той с дълбоко личностно разстройство. Не е нарцисист, а нещо по-различно, но Фройд и Юнг, определено щяха да се радват да го имат за пациент. Но има хора с наистина ниско самочувствие. То не се получава за един ден, а системно и последователно майка му го е насаждала в опита да има идеалният син. Като малък вместо да го поощрява тя го сравнява с някакви идеални синове на неговите години на свои колежки. На една синчето свири на цигулка, на друга синът свири на пиано, а той по цял ден само тичал по улиците, само е чудил каква беля да направи, с кого да се сбие и т. н и т. н. А той обикновено момче, , отличен ученик, но не е като онези иделните. Минават години момчето расте, настъпват разни хормонални изменения, харесва момичетата, но го толкова срам от тях, че не идеален, че не смее да ги погледне. Започва някъде в девети клас да тренира джудо, презрян от майка му спорт, защото разни идеални момчета тренирали тенис, благороден и интелигентен спорт. Така му течеше еднообразен живота, нищо интересно, той сив и незабележим. Смотаното момче, завършва, кандидатства с математика и физика, приет е в ВМЕИ-ФРЕ. Лятото преди казармата с него се случиха две неща, които силно разклатиха скромният му свят. Родителите му го заведоха на море и един ден майката на едно момче, с което се бяха запознали, съвсем внезапно го попита дали нещо тренира. Той стеснително и каза ч, от три години тренира джудо и тогава тя каза нещо, което го разтърси като ток, че тя така и предполагала, защото имал много хубаво тяло и че сигурно момичетата го харесват. Последното беше повече от смешно и нелепо-него смотаняка да го харесват, как пък не. Другото беше, че се запозна с едно чешко момиче, което беше със своите родители в същата почивна станция. Бяха на дискотека и тя внезапно го дръпна и целуна, а той защото нямаше никакъв опит, за малко със своите зъби да и избие нейните-така се беше засилил. Двете години, първата в НШЗО, а втората в един парашутно -десантен батальон минаха като миг. Започна следване, за първи път беше жена, бивша колежка на майка му и много години по-млада от нея, разведена, с дете и родители дипломати. Минаваха години, но той си оставаше все така някак стеснителен с момичетата, били те "гедерейски" или чешки момичета на морето, или руските момичета при дългите командировки в бившият Съветски съюз. Така си остана смотаняк до свръхзрелите години. Така, че описаният от авторката случай няма да се промени драстично, , все така ще живее в някаква паралелна реално, проектирана от неговите ментални способности и спомените. Както се казва всеки му своето. Така наречените нарциси имат различни проявления, но може пък тяхното свръх самочувствие да е напомпано от техните майки и близки роднини. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

20.   P. S. Също така много обича да се подиграва на другите мъже и да ги обижда, основно за външен вид, говори много злобно и надменно за всеки. А той самият не е красавец, може да тренира, но не е изобщо мъж, след който ще се заглеждат жените. Освен това изглежда много по-стар, от злоба ли, не знам. Веднъж ми беше казал - "Онзи ден на вечеря с едно яко пиче ти се посмяхме много. " А истината е, че е супер самотен човек и дори на нова година си беше сам у тях. Няма да се учудя ако никога не е имал реална връзка, а да ходи на проститутки само.

21.   Настъпвам с 300 моята черна Бавария...

22.   Много си възмутена, но явно държиш да се набуташ при идиота. Или си доста красива или си най-грозната, с която се е занимавал - кое смяташ, че е правилното?

23.   Можеш да си направиш сметка що за стока си, щом се занимаваш с такъв!

24.   С брутална физика, татуси и брада е, нали? Ако не беше, никога нямаше да го търпиш с такъв гаден характер.

25.   Авторке, този да не е на другия бряг? Мъж да разбира от женски вежди и чак да ги класифицира. Да ползва скъпа козметика. Може да е неосъзнат би.

26.   Аз продължавам да твърдя, че е нарцистично личностно разтройство. Може да е гарнирано и с друго разтройство на личността. Понякога вървят в комплект. Дори и да са от различни клъстър.
Занимава се с по-малки от него момичета, непълнолетни включително, предполагам, защото са по-лесни за манипулиране.
Повърхностната привлекателност е типична за нарцисите-грандомани, т. е. откритите нарциси. Те на пръв поглед са изключително обаятелни, самоуверени, привлекателни, чаровни и използват този привиден чар, за да омаят колкото се може по-бързо потенциалната жертва. Такива са и страдащите от хистрионно личностно разтройство. При първоначално общуване те също демонстрират обаятелност и склонност да интимничат дори с непознати.
При общуването с открит нарцис веднага се забелязва едно натрапчиво непрекъснато самоизтъкване, което трябва да е първата червена лампа, която да ви светне. Следващата е, че търси близост с потенциалния партньор прекалено рано и го обсипва с прекалено много внимание и комплименти, които звучат заучено и нереално. Поведението се нарича бомбардиране с любов. Хората с ниско самочувствие са особено податливи на такива ласкателства.

27.   Пропусна да разкажа друг случай. Колега от студентските години с арогантно, наперено и дори агресивно поведение, който постоянно ми се хвалеше как всички негови колежки го харесвали и сваляли. Само че когато карахме часове с неговата специалност, той постоянно се обаждаше и заяждаше с преподавателката, за да привлече вниманието към себе си, а колежките му му се караха да мълчи. Виждаше се, че не само че не го харесваха, ами едва го траеха.
Говори ти непрекъснато за други жени, за да породи чувство на ревност у теб и да повиши стойността си пред теб по този начин. Това също е типичен нарцистичен похват на манипулация. Също може да накара други хора да ти говорят ласкави неща за него.

28.   Аз като мъж ще ти кажа че го прави от неувереност и комплекси, иска да ти покаже че е вървежен и по този начин да ти втълпи да си послушна че видиш ли ако не го слушаш и съобразявяш с него, някоя друга ще го грабне... Но в почетето случаи са въздухарски приказки, явно ти си хубава жена и го е страх да не си повярваш много и се опитва да ти смачка самочувствието че видиш ли имаш късмет че си с него а не обратното

29.   Ох ужас направо. Случвало ми се е нещо подобно. Един ми каза, че съм била зле в леглото, след като ме покани на гости в чужбина и пет дена се кефи да прави секс с мен сутрин, обед и вечер. Според мене лъжеше, че не му харесва секса и си почувствах все едно се състезавам с него кой от двама ни е по добър в леглото, което е направо абсурдно. Той трябва да те ласкае и да те кара да се чувстваш по красива и специална от другите. Иначе за какво се вижда с тебе, да не го кара насила някой случайно…..

30.   24, пусни си една брада най-накрая, татуирай се, че да те накацат жените и да мирясаш.

31.   нищо не разбрах!

32.   На такъв и 'здравей" няма да му кажа. По принцип съм огромен интроверт та на такива боклуци не съм интересна. За щастие.

33.   А номер 24 нито може физика да направи, нито брада да си пусне. Затова комплексите го тресат. И на сън да го блъснеш ще говори за физика, татуси и брада.

34.   Аз познавам такъв, който е на 40 и се държи сходно на този. Инфантилен, сам си казва, че живее в миналото. Все го избива да се изкарва много сексуален, доста често говори за жени, основно за външният им вид, все от контекста на някакъв разговор ще спомене с коя бил спал. Живее сам, защото жена му го напусна навремето с детето им, понеже човекът така и не прие, че не е на 20 и си мисли цял живот, че той може да си прави каквото му скимне, без да се интересува кой как се чувства, очаквайки че целият свят трябва да се върти около него. Пълен нарцис, арогантен и озлобен, а и на всичкото отгоре не е нищо особено на външен вид. Такива обичат да си избиват комплексите и да се изкарват много важни, въпреки че нито могат да дадат нещо хубаво на някого, нито да имат смислена връзка.

35.   Четейки подобни статии се чудя защо съм сам. Аз също съм на 33 години. Да, интровертен съм, спазвам добро държание и перфектна делова етикеция. Може би и аз трябва да променя стила си. Вместо:
" Добър ден как сте " - в " Ко стаа, дърви ли се още? "
" Минете моля, няма проблем " - " Аре минавай, шти еб... ма.. "
" Госпожо, забравихте си чантата " - " Глей тая патка си забрави парцала тука "
Да сменя Аудито си с БМВ X6 с тъмни стъкла и задължително да имам няколко бръснати маймуноподбни наблъскани вътре.

Започвам да мисля, че пазара си отговаря на търсенето.
Колко съм наивен.

36.   35, правилно си си отворил очите. Трябва да изглеждаш и да се държиш точно по тоя начин, който описа. В добавка аз бих те посъветвал да направиш брутална физика с блъскане на щанги във фитнеса, да си пуснеш брада като на джихадист и да си направиш поне 3 татуса, и задължително да са огромни, грозни и на видими места. А ако се биеш с всеки за щяло и нещяло, псуващ, крещиш и слушаш чалга, всичките курви са ти гарантирано в кърпа вързани.

37.   До 35. Тоест ти мислиш, че си сам и нежелан, защото не си груб, арогантен и по-безотговорен? Ако наистина го мислиш значи имаш делюзия върху която да работиш доста.
Възприемаш обноските си като константа и така мислиш че трябва да бъде, сигурен си в това и точно там грешиш междувременно. Определяш че това е моралното ниво което трябва да се поддържа, като същевременно не е неморално да се заговориш с някоя макар и възпитано. Не е неморално на някое момиче да кажеш че я харесваш, разбира се по подходящ начин и още по-важно в точния момент.
Но нека позная, страх те е да не те отхвърлят, страх те е да не ти кажат нещо лошо, от там решаваш че си интроверт, като всъщност никой интроверт не би си признал че е такъв. Което значи че ти е по-лесно да се самозалъжеш че си нещо което не си, отколкото да си признаеш че имаш страхове, към които вместо да се изправиш, ти решаваш да ги сметеш под някакво оправдание.
И не, жените не са виновни в този случай. Тя чака принца, приемаме че ти си този принц и чака точно човек като теб. Как би могла да те срещне и да комуникира с теб, щом ти си затворен и казвайки едно здрасти, някак очакваш че тя трябва да се сети че ти я харесваш? И когато ти решиш да оправдаваш бездействието ди тя какво трябва да направи? Ще се метне на доста по-елементарния с Х6 и с израз “ко стааа”, просто защото само той е достатъчно целеустремен да и предложи. Прекалено много мъже се затвориха в себе си, наблюдават статични и не се изразяват и за това не са виновни жарките с татусите и брадите, не са виновни медиите, не е виновна системата, виновен си сам за себе си.