Червените флагове
Здравейте,
Жена с деца съм, разведена с бащата, но дълго търсеща любовта. Наскоро проумях някои истини, моля не съдете, а ако има резон, се поучете!
Когато навлизаме във връзката, и нещата стават сериозни, а сме пропуснали да заявим червените флагове/ травми откъм нашата личност, със партньора, да ги изговорим и решим, те накрая се натрупват и връзката приключва!
Не знам това май от страх, да не ни отхвърлят ли е в моя случай, или и от ниско самочувствие и желание да покажем най-добрата си страна, но повярвайте, няма да сте вие, ако все изменяте на себе си, не говоря тук да сте с лоши постъпки, а да сте си верни.
Има нещо вярно, че човек показва на другия още в началото кое е приемливо и кое не! И подборът е важен, а аз не съм емоционално интелигентна, и бях съдена за реакциите си, които опират до висок тон.
И човек първо себе си трябва да уважава, за да го уважават и другите, не да минават границите му на търпимост, след което той да избухва, и да не си научава урока, а другия да използва това като извинение за край!
Трудно се гради нещо с човек, зациклил в тийн възрастта, или нежелаещ развитие! Вселената не търпи вакуум. Спокойна нощ, мили хора.

Коментари

1.   Аз страдам с връзките, защото се опитвам да съм максимално честен. На максимата съм, по-добре да покажеш автентичността си, тези, които си струват ще останат, тези които си тръгнат не са били за теб.

М29

2.   Хаха много сте ми смешни. Някак от нищото ще вадим нещо, разбира се за оправдание и то за твоя собствен избор.
Казваш че човек първо себе си трябва да уважава. Е колко жени уважават себе си? Повечето се мятат и препускат от връзка във връзка, къде тук е себеуважението? Имал я първи, втори, пети, къде е достойнството?
Колко жени избират по любов, а не по банкова сметка? Повечето мечтаете само за почивки и сторира във фейса какви сте класни, нищо че тоя дето плаща за тия неща не прилича на мъж в повечето случаи, къде тук е себеуважението.

Когато спреш да приемаш себе си като разменна монета, ще разбереш че няма нещо като червени флагове.
Има обич, не е лесно, никога не е. Само че някак ви вменяват че всичко трябва да е лесно и принца трябва да ви го прави лесно и интересно, а това се вижда че не е така дори при известни хора с адски много пари. Стигне ли се до момента в който трябва да търсиш нечии недостатъци, ще ги намериш.

3.   2 Аз като се омъжих по любов какво, нито ми обръща внимание, нито пари ми дава. Секс веднъж, два пъти в месеца, я има, я не.
Поне пари да предлагаше

4.   До 3. И все пак знаеш че си го направила от добро сърце и чиста съвест. Като толкова са ти зор парите, се пусни като труженичка, не малко го правят под една или друга форма, макар и това да си има последствия. Това че не ти обръща внимание твоя е изцяло твоя заслуга.

5.   От мъжка гледна точка - жена на 38 с дете си е един голям червен флаг. Точка.

6.   От авторката: номер две, ако всичко е с мъка и зор, откъм двете страни, накрая раздялата е неизбежна! И по любов съм била с мъж, парите не са търсени и не ги е имало! Но самозалъгването, неуважението, сривът в комуникацията, водят до отдалечаване, също и замитането на проблемите под килима, а не решаването им очи в очи! След като с бащата не мелим, и децата знаят, че не сме на едно мнение, си разиграват коня, и след като той направи непростими неща пред тях, които ги травмират, няма разумен човек, който да стои в тази ситуация, ако като родител слага вече децата си на първо място!

7.   До 6 авторката. Очевидно е че вините мъжете до вас за всичко. Казвате срив в комуникация, нежелание за нещо си, в същото време вие сте била в такава връзка и от вас е зависел развоя на нещата, което очевидно отричате. Вероятно виждам за всичко имате обяснение, но все пак ето ви тук.
Разумен човек мисли с кактв партньор ще прави деца, после е другото.

8.   5, напротив, по-голям червен флаг е жена на 38 без дете, защото не е създала сериозна връзка и дете. Точка.

9.   До 8. Абсолютно невярно. Има доста жени на 38, които са развивали кариера и за мен това е обосновано. Виж жена с разпаднал се брак, дете от нея, после десетки връзки, свети си баш в червено.

10.   От женска гледна точка:

За мен няма по - голям червен флаг от мъж, който наближава 40 и не е имал поне една сериозна връзка. Това ми говори следното: той е или курвар, който няма сериозни намерения към жената до себе си или някакъв дърт ерген егоист.

11.   от 5 до 8

Да прав си!