Защо мъжете не искат да живеят с една жена от самото начало
Здравейте,

Аз съм жена на 30 години. Искам мъж, с когото да живеем заедно. Имам собствен апартамент и от 10 години живея сама. Искам също и бебе.
Опитът ми показва, че мъжете избягват не само семейния живот, ами изобщо всякакви форми на съжителство. Аз не обичам връзки, които се развиват бавно. Досадно ми е и скучно да се опознавам с някой по няколко години, едва тогава да пробваме да живеем заедно и след още няколко години евентуааааално да направим семейство и дете.
Дотогава вече сте си омръзнали сто пъти с този мъж, не виждам какво толкова премислят жените и защо сто години не могат да се ориентират някой мъж става ли за семейства или не, при положение, че е ясно и от самото начало кой е сериозен и кой не е.
Странно ми е как на тая възраст като моята никой мъж не ми предлага да се виждаме всеки ден. За мен е нормално едва ли не от ден първи да заживея с някого, защота съм самостоятелна и нищо не ми пречи. Защо трябва да излизам на кафенце с някой три пъти в месеца и да се водим гаджета, сякаш сме някакви ученици, като може да идва всяка вечер вкъщи. Може направо да си вземе някакви дрехи за една седмица и като не ни харесва заедно, да спрем да се виждаме, а ако ни допада, да си прекарваме свободното време заедно. Смятам, че това е напълно нормално и естествено на моята възраст.
Наскоро срещнах такъв човек. Познавам го бегло от около една година. Той ми дойде на гости и едва ли не заживяхме заедно. На втория ден ми предложи да ми плаща сметките и храната. По принцип каза, че няма къде да живее, един вид да не плаща наем, но ако аз не му бях предложила, щеше да отиде при някой приятел на гости. Преди да дойде при мен, живееше с един негов приятел. Откакто е при мен, първо винаги си имам компания, второ сексът е уникален и трето извъднъж разходите ми намаляха. Той купува храна за вечеря, аз не пазарувам, само готвя. Доста по- лесно ми е от преди, защото ми помага да си оправя вкъщи някои неща като пералнята, помогна ми да си изчистя балкона итн. Освен това е красив и е сексапилен.
Това, които ме притеснява при него е, че не е много интелигентен и образован. От много лошо семейство е, баба му го е гледала. Баща му отдавна е починал. Моите родители няма да го харесат със сигурност. За момента още не съм преценила дали ще остана с него, но животът ми е доста по хубав и приятен отпреди така….. Ако си поживеем така половин година и всичко е наред, искам да ми направи бебе.

Коментари

1.   Аз пък не разбирам как ще вкарам жена в къщи, с която току що съм се запознал и нямам никаква идея как ще седят нещата след 6 месеца. Живял съм само с жени, които съм опознал, което не е гаранция по-принцип за благоприятен развой, но все пак е нещо.

2.   "Защо мъжете не искат да живеят с една жена от самото начало"

Не знам откъде го измисли това, след като не е вярно! Виждаме толкова много хора около нас, които го правят!

Явно няма много мъже, които ИСКАТ ДА ЖИВЕЯТ С ТЕБ!

А по принцип - като те чета - гледаш много повърхностно на нещата!

А и редното и правилното е: първо да сключите брак(и църковен също) и да създадете семейство, а едва след това да заживеете заедно!
Защото така над семейството ви ще има Божие благословение!

А иначе като имате интимни контакти без да сте сключили брак - извършвате грях - блудство, и прогневявате Господа!

Относно този човек - ти си решаваш, да ли да се ожените. Но имай предвид, че трябва да мислиш и за бъдещите ти деца, защото бащата е много важен!

Майка ми навремето е имала приятел, но после е предпочела баща ми, защото е бил умен, интелигентен, и духовен човек!
И ми каза, че е мислила за бъдещите си деца - и действително, не го казвам за да се хваля, но и двамата с брат ми сме умни, интелигентни и духовни хора - приличаме по дух на баща си!
(Бог да ги прости! )

Така, че мисли овреме!

3.   В твоя случай си хазяйка с привилегии. Човекът просто не иска да плаща наем. Жилище наготово, секс под ръка.
Трябва хората да се опознават преди живеене. Толкова скоростно говори за някакъв дефицит.

4.   Ха-ха, е ти с това характерче, трябва да се радваш, че някой ти се е вързал на акъла изобщо!
Как си мислиш, дали ако беше толкова интелигентен, колкото ти си мечтаеш, щеше въобще да се занимава с тебе и да ти пристане? :)
И не забравяй - ако той ти направи бебе, то ще носи НЕГОВИТЕ гени (и най-вероятно - акъл)...

5.   Зависи от хората. Аз съм жена и ми харесва да си живея сама. С приятеля ми от години си ходим на гости, излизаме, но всеки си има свой дом и независимост. Имаме си хобита, приятели, работа.... извън връзката и така се чувстваме добре.
При всеки е различно.

6.   Е как защо? !? !
Защото не им се поема отговорност и не им се ангажира.

7.   Ужас, говориш за човека все едно си си взела домашен любимец. Като цяло, много погрешни мисления имаш, по целия ти пост си личат, не ми се изброяват обаче. Накратко - консуматорско мислене

8.   Добавих в цитата на твоите думи ИСТИНАТА с главни букви:

"Опитът ми показва, че МЪЖЕТЕ, КЪМ КОИТО АЗ СЕ НАСОЧВАМ, ПРЕНЕБРЕГВАЙКИ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ МЪЖЕ, избягват не само семейния живот, ами изобщо всякакви форми на съжителство. "

- Кифлоприземител

9.   Той се е нанесъл, а ти се чудиш дали искаш да си дълго с него?
Ако имаше дом нямаше да се нанесе.
Хората си мислят, че всичко им е позволено, могат да правят секс със всеки и т. Не.

10.   Ти ще живееш с него, а не с дипломите му или с баба му.
Ако смяташ, че би бил отговорен и грижовен съпруг и баща, не се колебай. Годините летят. Бебетата невинаги стават веднага.
Аз имам 2 висши, хубава работа и заплата, а мъжът ми е със средно, работи в сферата на услугите. Отговорен и грижовен баща е. Не ме вълнува, че няма дипломи. Наскоро надградих квалификацията си още по-високо, като той ме подкрепяше приз цялото време, без намек да спирам да уча.
Познавам хора с високо ниво на образование, с които са лишени от морал и добродетели. Дипломите не са атестация за качествен човек.

12.   Питай го, така ще знаеш, това е решението.

13.   Пред такъв тип като твоя по-добре сама. Ти явно имаш необходимост просто да имаш човек, независимо какъв. Аз съм саможивляк. Трябва някой много да ме впечатли, за да живея с него. Трябва да се е доказъл че може и без мен, както аз мога и без него. А не да дойде да го дондуркам.

14.   Е идеален няма, а вашите дали ще го харесат или не не е важно. Имай приоритети, защото на 30 г. жени висят в клиники с изчирпан яйчника резерв. Искаш да угоди на вашите, да е образован, да е това да е онова... Натискай го да се образова. Някой завършил УНСС каква е разликата? Има диплома. Аз толкова прости хора с диплома, 6йкно в България не съм виждала.

15.   Защо жените не дават секса в самото начало а искат излизания, сваляне, време... И тн... И пак тогава евентуално..

16.   Каква вина има той, че баща му е починал и баба му го е гледала? Това лошо семейство ли се дефинира, не всеки има късмет в живота.
Ако е свестен и отговорен човек, действай за бебе, щом обичаш нещата да се случват бързо. Децата ви ще са красиви като него и умни като теб.

17.   Ако имаш още една свободна стая, може да дойда и аз при вас.
Освен безплатната храна и сметки ще получаваш и наем.
Може даже да си правим тройка. Ще си на седмото небе.
Койе като теб.!?

19.   До 5.

Познавам една такава. Изобщо не толерирам такъв тип отношения - за мен това е чисто сексуална връзка, но тях си ги устройва. (Тя и преди имаше такава дългогодишна връзка, но с женен, така че явно избира все грешния мъж) Всеки от тях си има апартамент, но живеят отделно и това от години. Нямат възгледи за общо СЪВМЕСТНО бъдеще.
Доколкото познавам момъка, като намери коя да му роди негово дете, ще спре да ходи на гости в приятелката.
Изобщо губене на време са този тип връзки.

20.   От авторката до номер 19: Не е подходящ примерът. Няма нищо общо с моя случай. Това са секс приятели, а ние живеем заедно. Има голяма разлика. Мисля, че няма да изкарам много с този човек, защото наистина е много прост. Понеже работи физическа работа на открито е направил такъв силен тен, че в момента причина точно на циганин. Като прибавим и многото татуси, буквално ми прилича на циганин, излязъл от затвора.
Като казах, че е от лошо семейство, изобщо не съм преувеличавала. Майка му наскоро е влязла в затвора за телефонни измами. Баща му е продавал наркотици. Баба му си е садила марихуана в двора…. В същота време аз съм от семейство на вишисти. Баща ми беше декан на университет, майка ми е с две висши и докторантура.
Ние приличаме точно на тия във филма Жиголо. Гледайте го. Аштън Кътчър отива в Ню Йорк без никакви пари, няма къде да живее. Взима го за гадже една милионерка и той заживява при нея в имението й. Отива на командировка и той почва да си прави купони на басейна й хахахаха

21.   Внимавай, използва те. Освен, ако темата не е измислена

22.   Уж беше красив и сексапилен, сега мязал на циганин пандизчия. А може и да си е такъв?

23.   До 20 авторката.
Виж сега, нещата винаги са свързани. Искаш бързо развитие чак спориш, че иначе било скучно и тъпо. В същото време говориш за секс приятелите ти.
Мислиш ли че някой читав мъж с поне 3 гънки в мозъка, би се хванал с нещо подобно като теб, пък чак заради теб да не те изпусне да те води у тях и да се примири че си общата.

24.   Честито! Праскал те е циганин и си щяла да раждаш от циганин. Момиче, не знам за каква се имаш еле пък вашите, но никави дипломи и призвания не определят един човек колко е качествен. Познавам много природно интелигентни хора, които нямат висше и, , всевисше, , и слагат като капацитет на сивака много вишисти даскали и декани в малкия си джоб. Чисто и просто, защото разликата между учен и умен е колкото от Лом до Лондон. А за да си на 30г. и никой да не те иска, а единствено някакъв пропаднал мангал, помисли да ли нивото ти на капацитет не е точно толкова колкото на сегашния ти любовник.

Поздрави
от един общ работник на строеж

25.   20 тотално доказа на 100%, че историята Е измислена.

26.   Вече и с бебе... но без съпруг. Унищожено общество. Все едно улични кучета.

27.   Аз се чудя на тази авторка колко пъти и се случвало тази история която описва - да забърше некакъв случаен който я е изклатил добре и да си го сложи в апартаментчето само за удобство, да има кой да я оре редовно когато и е кеф....

Авторке, каза всичко което е необходимо да се знае за теб. "Не бил много интелигентен" ама тя ни препоръчва откровенно глупави филмчета които само пубертечета със съмнителна умствена зрялост биха сметнали за забавни, "хахаха". Сметай онзи лумпен кво теле е ако тази е "по умната". Все пак успех с лотарията на биологичните вибраторчета дето толкова много бързаш да си ги завлечеш вкъщи. Обаче "помага ми с пералнята" ми хареса. То голям зор да пуснеш една пералня щото. Преди да се появи "големата помощ", ти сигурно изнемогваше, а?

Моят дом е моята крепост. Моят сигурен свят в този откачен свят. Всеки детайл в него си има своята история и ми е много скъп. Много внимавам кого каня вътре. А пък евентуални "кандидатки" са специална категория която трябва да отговаря на критични изисквания. Лично мнение с което не искам да ангажирам никого. Всеки си има приоритети.

28.   Това не е писано от жена. Някакъв извратен тип.

29.   Горките ти родители.

30.   Имаш съмнения спрямо него. Бил от лошо семейство, тъп бил, вашите нямало да го харесат. Винаги има нещо. Ние мъжете това го усещаме. И точно заради това не искаме да се обвързваме. Защото вие не можете да се решите какво наистина искате.

Накрая се стига до създаване на комфортна зона и за двамата, защото реално ви е е хубаво заедно. Която може да продължава с години, да не доведе до нищо и да си пилеете времето.

31.   От авторката:
Хора, това е анонимен сайт за секс и връзки, а вие звучите като трета възраст направо. Незадоволени ли сте, какво? Само хейт, никакви смислени съвети не прочетох.
Ще ви пиша пак след една година, вече щастливо обвързана с някой млад българин.
Успех на всички.

32.   До 19 от 5

Всичко е губене на време.. живота е такова по принцип. Важно е да ти е комфортно със себе си и с човека до теб (без значение от формата на отношенията). Аз не съм "вързала" никого да стои с мен, не ревнувам и не дебна. Ако той реши да си търси жена за семейството - ок! Живота продължава без драми.

33.   С жена ми заживяхме заедно на третата ни среща. Тя беше мераклийка да спя при нея още на първата, но аз бях кавалер. На третата и казах да си прави сметката, защото остана ли може да не искам да си тръгна. И така вече десет години сме заедно и мога да кажа, че животът ни е прекрасен. За жалост повечето ни познати се разведоха през това време и сега са самотни родители с кредити и куп проблеми. Само ние дето всички ни се смееха, че сме се събрали само заради секса сме си хванати за ръце цяло десетилетие.

34.   Искаме и го правим, просто не със всяка.

35.   Света е ужастно несправедлив.
Аз съм на 33 години. Смятам се за средно интелигентен, спортувам. Галантен, добър, романтичен. С добро образование и добра кариерна история. Живея сам.
Що за справедливост?

36.   До 32. Що за глупости?

Животът никога не е бил за губене на време. Животът е да осъзнаеш и да се научиш как да правиш добро и да си съпричастен и полезен, дори когато се случват предимно неприятни неща. Ако всички мислеха като теб, нямаше да имаш нищо което в момента те заобикаля, защото някой си е скъсал задника от бачкане и от експерименти за да измисли как да осигури ток, вода, интернет за да можеш ти да си губиш тъпото време правейки нищо. И точно такива като теб правейки нищо имат наглостта да измерват нещата в комфорт, защото не са си напъвали кратуните. Защото отговорен човек прави точно обратното, прави каквото трябва независимо от комфорта си, за да може други да са добре.
А вече кой си вързала не знам, ама от написаното определям всичко свързано с теб като загубено, дори и отношенията които си създала предвид тази инертна и утрепана готованска психика.

37.   До колкото разбирам, темата е нещо от сорта "Защо да не се върнем към животните", ами "всеки му своето". Ако мога да го парафразирам, самката има желание самецът да отиде в нейната бърлога, да се чифтосват от време на време. Той ходи някъде насам -натам, влачи плячката, изяждат заедно плячката, пак се чифтосват, може и нещо да се роди от това чифтосване Не става въпрос за чувства, само физиология и нагон, като при животните, с тази малка разлика, че при тях / животните/ е на големи времеви периоди, а тук сме на по-високо ниво и значително по-често. След време, на самеца му бият един ритник и самката очаква нов самец на почука на врата на бърлогата и купона да започне отново. Нещо като при не расовите кучета. Самката е разгонена, върви по улицата, някакъв самец я подушва, съвкупяват се, някой може да ги поолиже, разделят се, а на ъгъла друг самец повтаря упражнението и всички са щастливи и доволни. Русо ли беше казал "Назад към природата", да се чудя дали това е имал предвид.. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

38.   То па много е хубаво някакъв да ти се натресе у вас. Аз да не съм приют за неудачници. Да ги събирам у дома, за да не плащали квартира. Ей сега ще стане, само да си изям ябълката. Всяка жаба да си знае гьола. Без брак и подпис няма да живея с мъж. До подписа аз у нас, той където иска. Заради такива като тебе асово им свиди годежен пръстен да купят и сватба да вдигнат. Вие ги научихте да чакат на готово и да мислят че може да не полагат усилия. Дръжте си ги такива безделници, да ви топлят.