Отношения с разлика във възрастта
Споделете за отношенията с най-голяма разлика във възрастта, които сте имали. И в двете посоки. На колко години бяхте, на каква възраст беше партньорът ви? Само секс ли беше или сериозни отношения? Пречеше ли тази разлика?
Без осъждане, всеки човек е различен и всеки има право на предпочитания.

Коментари

1.   И от какъв зор да ти задоволявам любопитството и да си разказвам личния живот? Ти разказвай твоя като искаш и нещо имаш проблем.

4.   Математическа задача;
Иван е на 75 години.
Цветалина е 23 годишна.

Колко пари има Иван?

5.   Докато бях студент - около 22 годишен, бях на стаж в една фирма и там една колежка не "прелъсти" Не я знам на колко беше, но имаше 2 деца, едното на 7 така че е била поне на 35, може и повече. Беше си само секс и продължи 2 месеца (докато свръши стажа), но на мен ми хареса. На нея явно също. Научих много неща, придобих увереност и това като цяло ми помогна да стана истински мъж.
Сега съм на 45 и преди 2 години имах 20 годишна приятелка. За мен пак си беше предимно за секса, за нея не съм сигурен - изглеждаше влюбена. Беше ни много добре и на 2-мата, сигурно още щяхме да сме заедно ако не беше заминала да учи в Англия. По принцип разликата във възрастта е проблем за околните, като това се дължи основно на завист. Връзката с някой на твоята възраст има предимства, но пък при голяма разлика във възрастта и голям опит на партньора, получаваш различно отношение и опит, които са уникални и няма как да дойдат от някой на твоите години.

6.   Имам прекрасни отношения с 10 години по-възрастна жена от мен. Пасваме си и се разбираме перфектно. Отстрани всички са възмутени, макар че тя е страшно младолика и не изглежда да е по-възрастна от мен, хората които знаят не одобряват. Никога преди не съм бил дори с мой наборки. Винаги съм излизал с по-млади момичета и жени. Просто така се случи. Мога да кажа, че това са просто цифри до един момент. След време със сигурност ще се усеща разликата и вероятно ще има сериозно разминаване, но на възраст между 30-50 десет години плюс минус не са кой знае какво.

7.   Какво теб те засяга какви са ми били отношенията? Ако имаш конкретен казус, изложи го, за да получиш съвет.

8.   10 г. по- малък от мен, само секс...

9.   Е стига де!
Пез ден, през два - едно и също!
100 години! Айде мирясай!

10.   Всяка седмица има такава тема. Не знам, някой чичак иска да се успокоява че има време за семейство и деца ли? Не, нямаш, чиче. Да си мислил на младини. Кой знае на колко жени си загубил времето и сега съдбата ти го връща.

11.   Хайде 5та тема за 7 дни, малко по завъртяна.
Какво значение имат отговорите? Ти какво мислиш?

12.   Жена ми е с 20г. по-млада. Проблеми нямаме, само където много мъже ми завиждат, че те нямат такава млада жена. Но това си е техен проблем не мой.

13.   Аз бях на 15, тя на 55. 50 години разлика. Да, ужасно много са, но си остана платонично. Тя не ме привличане сексуално, по-скоро ми беше интересно да си говоря с нея.

14.   На 26, той на 38. Страхотен секс, но невъзможни отношения, защото той е семеен. Научи ме на много неща за живота и най-вече, че втори път никога не трябва да попадам в подобна ситуация. Разликата в годините изобщо не се усещаше.

15.   Въпросът с възрастовата разлика между жените и мъжете изглежда е станал много актуален, защото много често по различни поводи го повдигат. Човек не може да помни всички рождени дати на жените, с които е бил. Помнят е някои по "възлови". Като всяко скромно, стеснително и срамежливо момче, помни първата жена, с която е бил -говоря за пълно-мащабно опознаване. Първата жена в живота на едно момче се помни до краят на живота му. Може жената да е позната на семейството и да познава момчето от години, още от първата година в гимназията, даже му подари комплект писалки при завършването на средното му образование и когато го приеха във ВМЕИ"Ленин", тя се шегуваше, че е благодарение на този комплект. Когато след две години служба се прибра и започна да следва, една есенна вечер, когато се връщаше от тренировка я завари у тях и нещо говореха с майка му нещо служебно. Те вече не работеха в една външнотърговска централа, но поддържаха контакти. Беше се развела, имаше дъщеричка, живееше в отделен апартамент, а родителите И бяха дипломати, беше живяла и учила в чужбина. Момчето тръгна да я изпрати в мрачната, влажна и ветровита есенна вечер, спряха се пред нейната кооперация и дали планирано или от съчувствие към момчето, че му е студено в омалялото яке го покани в къщи и нещата се случиха. Така тя стана първата жена в живота му, той на двадесет години, тя към дванадесет години по -възрастна, но спорта фигура, добра скиорка, тренираше редовно аеробика. Някак неща се развиваха в живота на момчето зигзакообразно. По време на следването момчето се запознаваше с момичета, като едното беше на студентска, международна бригада край Бакьово, то беше от Латвия, тогава република в Съветският съюз. Имаше "плажни" контакти на Златните пясъци от ГДР и Чехословакия, някое момиче от потока и т. н. Завърши, започва работа в един институт, ходеше в командировки в съветският съюз, случваха се контакти както по месторабота, така и в командировки и т. н. Най-младата жена, с която е бил е била с шест години по-млада. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

16.   Имам отношения с човек по голям от мен с 13 години и половина почти 14 не са толкова много но не са и малко. Вероятно аз съм твърде малка за него поради тази причина имаме разни търкания но иначе се разбираме имаме сходни интереси но, след време не съм мислила засега нямам намерения нито да се женя нито да раждам а на него вече му е време. Обичам го както и той мен не знам как ще се развият нещата занапред предполагам ще и трудно! Но сърце глава не пита!

17.   Аз на 27 години, тя на 31 години. Аз девствен, а тя разведена с дете. Американка. Търсеше си мъж за сериозна връзка, аз търсех по-скоро кака, за да ме отрака. Харесахме се по интернет, писахме си 6 месеца, накрая решхме да се видим тук. Изкарахме две страхотни седмици, скъсахме се от секс.
Тя се влюби в мен, но аз нямах намерение за нищо сериозно. Тръгна си с големи надежди и влюбена... за разлика от мен. Изобщо нямах намерение да се обвързвам сериозно на тези години, още повече с чужденка, още повече със съвсем друг манталитет.
Та... хубави спомени имам от жена с разлика във възрастта - по-опитна във всяко едно отношение. Особено когато не е помирисвала скоро мъж. Като се сетя как ме награби още като затворихме вратата на хотелската стая... Както се казва, дай Боже всекиму!

18.   Мъжът ми е със 7 години по-малък от мен. Вече сме 14 години заедно, имаме и дете. Никога не съм робувала на предразсъдъци относно тодини, а и предишните ми гаджета са били повечето по-малки от мен. Мъжът също е с такъв вкус. Както казваше баща му "Мъжете в нашта фамилия не се занимаваме с момиченца" Той също е по-млад от жена си. Аз съм си с по-тинейджърски дух и вероятно за това ми е било по-забавно да съм в по-млади компании, а и винаги са ме мислили за по-млада на външен вид.

19.   Ще напиша само за семейство, защото това е същественото.
(Само за връзка - може да има и 100 години разлика! )

Както писах вече много пъти в подобни теми - нормалната разлика в едно семейство е мъжът да е по-голям от жената с 5-10 години.

Жената да е по-голяма от мъжа е противоестествено и не води до нищо добро!

Разлика при повече от 15 години - означава, че хората са от различни поколения, което създава много допълнителни проблеми!

Сега, изключения винаги може да има, но както казваше един познат - те само още повече потвърждават правилото!

При нас - съпругата ми е по-малка от мен 10 години, но това не ни пречи да сме много добро, задружно, сговорно и сплотено семейство. Обичаме се, уважаваме се и живеем в мир, разбирателство и любов.
Имаме сходни възгледи, цели приоритети и виждания по най-важните неща в живота, тоест: гледаме в една посока!
Имаме и църковен брак, защото така над семейството ни има Божие благословение!

20.   Поредната тема от същия чичак последните седмици... И за пореден път ще ти го кажа. Чиче, изтървал си влака за семейство, да си мислил навремето!

21.   Бай Иван е на 75 години а гаджето му Цветалина е 23 годишна.
Има ли някакво значение, че Иван е милионер, или е просто любов от пръв поглед?

22.   Ако и двамата са пълнолетни каквато и да е разликата си е тяхна работа. Никога не съм съдил хората. Всеки да прави това, което го прави щастлив. Имам два много добри приятели, чиито половинки (жени) са по-големи от тях съответно с 8 и 12 години. Женени са от много време и не съм забелязал да имат конфликти. Обичат се хората. Имал съм и познати в обратната конфигурация - по-млада жена и по-възрастен мъж - връзките им се оказаха кратки. Аз лично не съм имал връзки с по-млади жени. Предпочитам взаимоотношения със зрели хора, които знаят какво искат от живота и които могат да те подкрепят, когато се налага. Естествено ако става въпрос за секс е различно, но и тогава бих бил с жена, която ме привлича, без значение от възрастта.