Липса на желание за интимност
Знам, че сигурно има такива теми, но правя още една.
За хората в дълга връзка, случвало ли ви се е да загубите сексуален интерес към партньора ви?
Аз съм в следната ситуация: заедно сме от 7 години и от 1-2 год нямам никакво желание за секс. Правя го по задължение, а последно време доста рядко.
Разбираме се идеално, не се караме, много държи на мен и ме обича, аз също. Но просто наистина не мога да правя секс, не мога да се отпусна, няма я страстта и не получавам удоволствие. Говорили сме го, чувствам се супер виновна, обвинявам се, но като опитаме и не се получава. В същото време ми се прави секс, но не става.
Няма друг човек, няма реална причина за начина, по който се чувствам. Просто някак си усещам че страстта умря. Правим неща заедно, ходим на почивки, опитваме да разнообразим, но все повече ставаме като най-добри приятели и ми е много тъжно.

Коментари

1.   Отговора тук е в собственият ти пост. Загубила си страстта и се чувствате като приятели.

За жалост раздялята следва не след дълго в такъв момент. Знам, защото така беше при мен(като мъж с ниско желание).

2.   Лъжеш, че го обичаш. Заминал е хормонът на любовта в кръвта ти – той е стабилен до 6 месеца при нови двойки, а вие сте заедно от 7 години. Щом като ти се прави секс, значи нямаш проблеми с либидото, просто искаш друг.

3.   Някак за секса иди дойди, ама не се карате и нямате различия, често е върха на лицемерието. Много често липсата на любов е свързана с липса на спорове. Всичко ви е наред, защото толкова ти пука какво и защо прави, там ви държат някакви други интереси и така.

4.   Хората за 7 години имат бракове и деца. Вие още си играете на гаджета.
Просто циклите на едно място.

5.   Към номер 1: Приятелю, разкажи как се случиха при теб нещата, кой инициира раздялата, колко време не правехте секс?
Мерси!

6.   Аз си имам желание, но мъжа ми не толкова. Не съм от хората, който искат всеки ден, но поне веднъж, два пъти седмично.
А човека до теб колко често иска?
Може би ти трябва по- дълга почивка, за да имаш желание. Най - често около овулацията, желанието си идва.
Или партньора не те предразполага

7.   Доколкото разбирам си жена.
За жени това е нормално, за мъже не е.
И мойта жена е така но стана отново интимна когато я заплаших с развод.
Сега гледам че пак се мъчи да намалява секса.
Следващия път предложението ще е развод или отворена връзка.
За мъжа секса е биологическа необходимост,

8.   Ами, аз от 14 години съм с мъжа до мен. От 5 години не сме правили секс, нито сме били интимни по друг начин. Добре са ни отношенията, но няма никакво желание за секс от негова страна, а отскоро и аз нямам желание да го търся и да говоря с него по темата. Приятели сме, съжителстваме си, но дотам. Знам, че ще се разделим в саден момент, но засега жиееем добре.

9.   До 8. Станаха объркани понятията, от там мислиш че живеете добре. Вероятно визираш че нямате финансови проблеми и не се крате. Тива наистина е добро приятелство, но едва ли е добър живот, да не изпитваш нужда да видиш някой, да го желаеш.

10.   Трябва да се опитате да съживите връзката си. Аз бях във подобна връзка, която продължи 7 години и накрая вместо с брак завършихме с раздяла. Ние просто изтървахме момента. Трябваше да й предложа брак много по-рано, а аз не знам какво чаках... Никакво развитие нямаше връзката ни. Като чета какво си написала аз съм го преживял 1 към 1.
В случая тя изневери и край. И в момента нито аз попадам на точната, нито тя на точния, но връщане назад няма. Затова съвета ми е седнете да говорите и да идете при семеен консултант. Колко ще струва да ви е най-малкия проблем. Може да имате и късмет разбира се, и след раздялата да срещнете любовта на живота си. Да, натам отиват нещата за огромно съжаление - към раздяла.

Мъж 30г.

11.   Началото на края.

12.   Може би добър сексолог би открил проблема. Не мисля, че в един пост си казала всичко. А може да имаш и здравословни (хормонални) проблеми.
На първо четене се набива рутината. Изгледай малко различно порно и виж нещо дали ще те "развълнува".

13.   С жена ми също живеем заедно от 7 години. Преди две години имах проблем с тестостерона, ниско либидо и спадаща ерекция по време на секс и дори пълна липса на ерекция. През това време съм я задоволявал сексуално по други начини. Междувременно взех мерки и след няколко месеца атрибута ми се върна в играта. Към ден днешен съм в отлична спортна форма, всички ми правят комплименти, а членът ми е като в пубертета. От около година нейното сексуално желание взе да спада покрай умората от новата работа. Правим секс 2-3 пъти седмично, а аз съм си свикнал да е ежедневно дори и по време на менструация. Като цяло всичко ни е наред. Държим се за ръце, спим гушнати и се целуваме постоянно. Тоест имаме си желание, близост, интимност и страст просто някак покрай всичко намалихме темпото. И честно казано мисля че е съвсем нормално.

14.   И мен не ми се занимава с това вече. Предполагам след определена възраст не ти се занимава с тая хамалогия.

15.   Ясно е, не сте привлечени от човека до вас. Не губете времето на хората, че е безценно. Стоите с тях, защото са ви удобни или не искате да останете сами, но не и по любов

16.   Номер 4 е прав/а. Аз за седем месеца си направих бебе, ти за 7 години не успя ли поне 1 бебе да му родиш. Естествено, че ще ви писне, след като връзката ви не е имала никакво развитие и вече е прецъфтяла отдавна. Затова съм против дългите тягостни връзки като вашите. Тъпчете на едно място и какво сте чакали не знам. Някой като не иска нещо по сериозно, аз го разкарвах.

17.   Съгласна съм с номер 15. С него си насила. Ако беше някой секси мачо, надали щеше да се оплакваш, че не го искаш. Ама ако е позавехнал, със шкембенце и плешив, си търсиш оправдания да не кажат, че си куха и повърхностна и не го желаеш. Спокойно, не си виновна.

18.   Остави мъжи да ти ходи по жени, та поне да получи това, което не можеш ти да му дадше или не искаш. А, ти си търси друг, ако това е важно за теб.

19.   Прави са хората по-горе, ти си бомба със закъснител.
Но не се притеснявай, не си първата, която ще изневери и ще каже, че първият бил грешка, а следващите... пак грешки... и така поредната "несполучила".
Нищо ново под слънцето.

20.   В един от разказите на Мопасан една от героините, някаква графиня или херцогиня на някакво соаре, казва една мисъл, която кореспондира с някои от мненията, а именно "Бракът е съюз при, който се разменят лоши миризми през нощта и лошо настроение през деня". Няма непрекъснат секс по ред причини. Това е, като да се иска един спортист, да е винаги във върхова форма. Няма такова нещо, има един период при това кратък, в които си във върхова форма, а след това по -продължителен период на тренировки и отпускане и след това пак отначало. Същото е и в семейството, има период на непрекъснат и продължителен секс, а след това сеансите се разреждат. Нека да не се забравя, че жените са корифеи да кастрират съпрузите си в емоционален смисъл. То са главоболие, умора, желание за сън, обиди от различен сорт, " ти само за това ли мислиш, имала нещо друго в тази глава". // От глупост следва игрив въпрос, за коя глава става дума//, което налива още масло в огъня, започва изброяване на различни битовизми, да беше помислил за плочки, за нов гранитогрес, за още един апартамент, за ускоряване на кариерното си развитие, , за нов хладилник, ново обзавеждане, споменават се дрехи, обувки, а ти само дай, та дай-не ти ли омръзна". ПМС е още едно такова средство, то са тръшкания, скърцате със зъби, кръвоизливи, пиене на ампули витамин С, капки метилергобравин, вменяване на вина, че си я разкъсал отдолу, че не може с този кол само да я ръгаш, предложение да ходи по Мурви, което е и чиста провокация, и никой не го взема на сериозно, и т. н. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

21.   До 19. Трябвало да се усеща и да разбира че нещо омацва, ама все и били виновни. Даже за това че си то е избрала по джоб и комфорт, не по желание.
Често срещано поради съвкупността от много изкушения, малко време. И имай в предвид че се вижда нещо крайно премълчано, за което не би говорила и даже мислила :)

22.   От 17г. съм с мъжа ми, имаме три деца. До преди две-три години всичко беше наред в леглото. Сега вече и аз нямам много желание, но при мен причините са много и различни. При теб може да е временно, опитай се да говориш с него, дано да те разбере!