Къде е справедливостта в този случай?
Здравейте. Минаха много години, откакто не мога да забравя моята сродна душа. Разделихме се, защото преди няколко години тя се запозна с нов в Инстаграм, и докато беше с мен, тя се влюби в него и тръгна с връзка с него, и въпреки че не го криеше и ми каза директно, пак ми е гадно. Не мога да обичам друга. Не поддържах контакт с нея дълго време. След това и писах, че бих искал да се върне, но тя ми каза, че съм тъп и недорасъл. Разстроих се още повече. Никоя друга жена не може да замени тази - докато бяхме заедно всичко беше наред, и това беше връзката, за която отново мечтая. Никоя друга жена няма моите интереси. Да не говорим за сладкият й гласец. На външен вид не изглежда толкова добре, но си я обичам, въпреки това. Чакам я от много време, но нищо не става - през това време е била в 4 връзки (не по едно и също време разбира се). Даже наскоро тръгна с най-тъпият човек от града, и въпреки това избра него, а не мен. Питах я защо, първо ми каза, че не ме интересува, после ми каза, че е нейният набор и се чувства по-комфортно, когато е във връзка с нейните набори. Каза ми, че ако сме заедно ще й е странно, заради това че съм малко по-голям (а хем бяхме заедно, хем разликата ни във възрастта не е толкова много). Казах й, че не е справедливо и че не мога да обичам друга, и тя ми каза, че изобщо не я интересува. Повечето ми приятели, а дори и някои врагове твърдят, че тя докато е била с мен, ме е използвала за пари, но не съм сигурен дали е вярно, а и да е така, не ми пука, искам си я отново. Искам да ви питам къде е справедливостта в този случай? Защото наистина не мога да обичам друга, не мога да съм щастлив с друга.

Коментари

1.   Не може да си толкова тъп. Сродната ти душа ясно ти е показала че си никой за нея и че никога не ти е мислела доброто. Отделно явно е подкарала целия ви град по домова книга и ти явно нямаш нищо против това.
Има толкова неща които могат да се напишат и същевременно е толкова безсмислено и глупаво, колкото това което си написал.

2.   Ето за такива страдате - хойкащи. За тях ревете, търсите с години и молите. Че и меркантилна.
Каква справедливост искаш? Като си толкоз мъж защо не наби другия?
Жената си е продължила живота.

3.   "Искам да ви питам къде е справедливостта в този случай? "

Авторе, справедливост в любовните отношения няма! Това да не ти е съд!

"Защото наистина не мога да обичам друга, не мога да съм щастлив с друга. "

Това са помисли от лукавия(дявола) - не ги слушай!

Така, че ще ти кажа следното:

Щом тя е била с друг(и иска да се разделите) това означава, че това не е подходящата за теб жена! ТЯ НЕ Е ТВОЯТА СЪПРУГА! Разбираш ли авторе?

Така, че не страдай за тази жена и не се тормози!
Забрави я по най-бързия начин! Изобщо не си спомняй и не мисли за нея! Ако ти дойдат помисли за нея - веднага ги прогонвай и не мисли за нея! Ако ти е трудно - помоли се на Бога да те освободи от тези мисли!

В свое време ще срещнеш подходящата жена за своя съпруга и ще си имаш семейство и деца!
Само се надявай и уповавай на Бога!

И благодари на Бога, че те е отървал от тази неподходяща за теб жена!

4.   Авторе, научи се да приемаш"не"-то. Някои неща стават, други-не. Ако искаш, продължавай с тези бебешки разсъждения и сам ще си кукуваш за в бъдеще. Да, някои не можем да ги забравим, но ако си отворен за други връзки, ще имаш все някога. Ще се чувстваш добре, животът ти ще е пълен, ще имаш увереност, ще си доволен от себе си. Страшно е досадно и жалко е да хленчиш на някого. Не те харесва, не те иска и наистина не му дреме за теб. Като му пълзиш в краката, още повече го отвращаваш от себе си.

5.   Автор: До 4: да, точно нещата, които стават, трябва да са важните. Аз не мога да обичам друга. Просто трябва аз да съм основният за нея и всичко ще ми е ок.

6.   До 5. Всъщност заслужаваш наистина точно тази. Да ти изневерява, да ти прави номера, да си в трета глуха.
Всичко това защото си прост, ама много прост. Излишно е да казвам защо, както е излишно да казвам че е нелечимо това.

7.   Представи си, че си с някоя, която не обичаш вече, не я искаш и харесваш друга. Ще останеш ли с нея? От съжаление и защото тя те харесва? Едва ли. Каква справедливост има да си с някой, който не обичаш? Справедливо ли е след като сте разделени да досаждаш на човека и да му държиш сметка какво прави и с кого? Т. е да му се бъркаш в личния живот, след като за него вече си никой? Дали ще обичаш друга или не си твой проблем.