Аз ли съм грешната
Имам приятел от няколко месеца.
Преди това бяхме просто познати.
Първо идваше в моя апартамент, обаче се наложи да закара по спешност майка си до болницата (няма кой друг) и тогава реши, че е по-добре аз да оставам при него, за да е в готовност, ако нещо се случи.
На брат му се роди дете, кръстили го на баща му... майка му се сърдела.... започна да ми говори едва ли не, че като имаме дете, трябвало да бъде кръстено на нея...
Започна да казва, че къщата му била и мой дом. Нищо не отговорих.
Прекарах може би цяла седмица там.
До вчера... Накара ме да му чистя тапицерията на колата, която е кожен салон и каза "трябва да купя някакъв препарат". Аз си спомних, че преди много време... още като бяхме уж просто приятели ме беше помолил да му купя и му го припомних. А той ми каза "еее, аз тогава се шегувах".
На мен ми стана супер гадно и се замислих за още неща, за които вероятно просто се е шегувал.
Казах му само "чудя се дали след време просто няма да кажеш, че всичко е една голяма шега".
Той взе да крещи. Започна да ми говори как трябвало да си почине от мен. Как да съм си останела вкъщи за 2-3 дни и тем подобни.
Цяла вечер не мигнах, даже исках да се кача на влака и да си отида.
На сутринта ме пита защо не спя. Бил знаел защо.
Не сме били скарани, просто имал нужда да остане сам.
Щях да му кажа... "ами ако имаме дете както ми говориш... и решиш, че трябва да си почиваш от нас... , ние къде ще отидем", ама се стърпях.
Питам ви - според вас аз ли съм грешната.

Коментари

1.   Тази връзка няма да просъществува. Има нещо в този човек за жалост. От скоро сте заедно а ти крещи вече...

2.   Ти си грешната, да. Стоиш в дом, в който не си желана. Гостенин бива ден, два. Човекът ти го е казал - иска да остане сам. Тръгвай си, докато не са те изгонили.

3.   Не знам за грешна, но си много заблудена. Какво е това слугуване на някой, с който сте от месеци? Как ще му чистиш колата? ! Ти жена ли си му, какво? Колата е негова, той трябва да си я чисти. Има и автомивки.
Че и име на евентуално дете налага, че и крещи и те пъди. Чист психопат. Защо го търпиш това? Защо му чистиш бракмата?
Хубаво е, че започваш да проглеждаш що за стока е.

4.   Приключвай връзката с този идиот! Иначе ще си блъскаш главата, като мен сега

5.   Аз съм М, който не може да си намери приятелка, ако и да имам добър опит, комуникативност и тн, и Ви казвам, че макар Вие да сте си намерила, което и мен ме окуражава в моето търсене, всъщност ще е по-добре да го оставите тоя пич да си помисли кое - как трябва да бъде.... Ако може, ако ли не - няма да е твоя грижа. Според мен Ви използва, а това е недопустимо, звучи ми психарско малко, но то е и несъмнено изкривено, има и твърде малко препредадена информация, очертаваща общата картинка....

И не се возете на БДЖ - опасно е!

6.   Остави го този недорасляк. Заслужаваш спокойни и хубави отношения без крясъци.

8.   И двамата сте "грешни", не бих използвала тази дума, но да кажем грешни- личи си, че сте вече възрастни хора, с изграден характер и мироглед, в случая ще бъде трудно да се напаснете. Бягай докато е време, тоя не е твоят човек, да е жив и здрав, при него работа нямаш.

9.   Качи се на влака:), не оставай повече да спиш при него. Разбери, че в началото на връзката се поставят граници, не позволявай той или който и да било да прекрачва твоите граници! Имай достойнство и ще те уважават. Недопустимо е някой да ти крещи. Трябва да му кажеш съвсем сериозно, че няма да толерираш подобно поведение.

10.   Една седмица живееш с него и вече иска да си почине от теб. Бягай докато не те е напълнил, че после ще се чудиш от къде ти е дошло. Хем детето сама ще си го гледаш, хем ще си им прислужница на тия хора. И все пак ти си голям човек, можеш и сама да си направиш изводите. Просто бъди внимателна.

М 29

11.   Да, ти си. Защото си допуснала да ти казват какво да правиш, да му чистиш колата и т. н. Той като идваше у вас ти накара ли го да ти чисти, не нали? Като ти е казал, че иска почивка, можеше да му дадеш почивка завинаги и да си тръгнеш. Колкото по-рано го зарежеш, толкова по-добре.

12.   Какво дете, какви 5 лв. :) Мила, не си губи времето. Този ми се струва не в ред, цялостно.
Нещо гнило има, отървавай се, докато е време.

13.   Много бързо се уморява този готованко. Не е готов за сериозни взаимоотношения, още на тийн- вълна.

14.   Toва е някаква велика тъпотия! Аз съм от 100 години домакиня и не бих се решила да чистя тапицерия на кола. На мъжете колите са им най-голямата драгоценност, която обгрижват с кеф. Хващам се на бас, че той в къщи очаква мама и ти да домакинствате. А, някой да ми крещи, незвисимо за какво, е много голям червен светофар.
Бих спряла всяка комуникация без да се обяснявам. Така съм решила и точка.

15.   Трябва да си страшно страшно глупава и безразсъдна ако след всичко това пак стоиш при него.
Нямам за цел да те обидя, просто казвам какви са фактите.