На прага на изневярата
Здравейте! Много съм объркана или сбъркана, вече незнам. Имам приятел от когото имам и дете-но вече желанието за секс го няма. Ще повярвате ли ако ви кажа че миналия месец сме правили секс само 3 пъти, а този е още по зле... Наскоро срещнах човек, когото не бях виждала много отдавна и с когото си имахме закачки преди години. Ходихме да пием кафе няколко пъти и му направих и.... След това се почувствах много объркана-от една страна ми беше приятно, но и съвестно заради приятелят ми. Предполагам че приятелят ми си има любовница, защото преди постоянно искаше секс, а сега вече като че ли му е все едно. Другият човек също има семейство-казва ми че му е хубаво с мен, иска да бъде с мен-думи които от приятелят ми не съм чувала от години.... Незнам какво да правя-да продължа ли да се срещам с въпросния господин(с него се чувствам доста добре) и да се чувствам желена, харесвана или не. При нас явно проблемите са взели връх и ни отдалечеват един от друг

Коментари

1.   Кой бяга от хубавото? И ако избягаш съзнателно от хубавото, и преминеш в ролята на мъченица, смяташ ли че накой ще ти даде медал за това?

2.   Хубавите думи са си само думи - опре ли до дела може да видиш и другата страна на медала. Едва ли да си напусне семейството, а и ти къде ще отидеш с детето при евентуален разрив - нали знаеш къде се сяда от два стола?
Мечо Пух

3.   Семейната обич край огнището не е за куцо и сакато. Тя е за ценители. Ти очевидно не си от тях. И поради това ще ти обясня - една любов минава през много етапи. Да си с някого не е само постоянното първично желание, а много повече... Като гледам ти нямаш никакви ценности, нито веднъж дори не се замисли за детето, единствено за себе си. Много е тъжно, наистина...
... отиди, прави 'любов' с друг... утре отново ще напишеш същата история тук, но децата ще са две и ти отново ще намесиш друг мъж...
И когато се обърнеш ще осъзнаеш, но ще е късно

4.   Нека господата си вземат поука от разказа на авторката - Жената е цвете, което трябва да се полива често-често, иначе има и други мъже.
Не оправдавам авторката, но който е приел партньора си за даденост, той рискува това да му се случи. Как да я обвиня при тези обстоятелства?
Ок, правиш на една жена дете. И какво сега - вечно трябва да е твоя и да те чака да се събудиш ли? Ако мъжът на авторката беше мъж, тя нямаше да е на този хал.
А.

5.   Ходихме да пием кафе няколко пъти и му направих и... Това трябва да значи, че си му направила свирка ли?

6.   И аз съм пред същата дилема. Само където не искам нищо от другия. Единствено неангажиращ секс и дискретност. Аз нямам дете и съм една от много пишещи тук, че приятелите и мъжете им спират да им обръщат внимание и да правят секс с тях. На 30 години съм и тялото си има нужди. Отложих вече една среща с въпросния евентуален любовник с мисълта, че не това е решението. Но вчера нещата взеха връх и сега вече съм убедена, че ще започна да се виждам и с друг.
Излизаме вечерта, цялото заведение, сигурно всеки мъж ме забеляза, само моя все едно ме няма. Прибрахме се, а той си легна и заспа. Стана повече от месец без секс. А знам, че не го прави с друга. Той нужди няма ли? !?? !
Тъй че, авторке, ако решиш да действаш, бъди много, ама много дискретна, защото при вас има и дете. Ако си пробвала всичко друго и си говорила с приятелят ти, но той нищо не прави по-въпроса, тогава те разбирам напълно!

7.   Напълно съм съгласна с номер 4 каза го точно и ясно :)

8.   6, не си губи времето - на 30 си. Като нямаш нито дете, нито коте с този мъж, какво чакаш? Така ли смяташ да градиш общо бъдеще с някого - дебнейки за възможност за изневяра, защото той не те иска повече?
Животът не е само от 20 до 30 г., от 30 до 40... Какво ще правиш на 30+++, 40+++.... Тогава мъжете по баровете ще гледат младичките, а твоят от 10 - 20 годни няма да те е поглеждал. Опичай се и прекрати връзката си навреме. Потърси честно, като свободна жена, мъж, който ще те желае - като човек, приятел и жена. С такъв можеш да създадеш и семейство, да имаш и деца, да остарееш. Вярвай ми - има такива мъже. Има го мъжът, който и бременна ще те харесва, и стара, защото ще харесва теб и... ще те обича. Кой мъж обръща гръб на жената, която люби в леглото?
Замисли се над това. Умната!

9.   Номер 6 съм. 8, напълно прав/а си. Но явно не е толкова лесно да си тръгна. Съвсем скоро, преди няколко дни пробвах, но проявявам слабост пред него и оставам. Казва, че ме обича. Но не знам дали му и вярвам вече. Може би до толкова ми е смачкал самочувствието, че вече не вярвам, че бих срещнала мъж, с който да е по-различно. Аз каква жена бях до скоро....

10.   9, сякаш баба слушам - а, бяхме млади...
Само се оправдаваш, защото ти е лесно да почнеш на чисто...

11.   Авторке не ти обръща внимание, защото гледа много порно

12.   От Авторката-към номер 3: не знам за какви ценнности ми пишете, знаете ли какво е мъжът ти на когото казваш че обичаш, че винаги ще бъдеш само негова и той е единствен за теб да не ти каже нито един път че си красива ,да не се сети да откъсне една тревичка и да ти подари (да не говорим за уважения на 8 март и празници) Неговото уважение се изразява (според него) само в леглото.Н

якой ще попита като съм недоволна защо съм останала с него-защото го обичах, а сега вече не съм много сигурна какво изпитвам към него. За десет години никъде не сме излизали-накръчма или на дискотека. А този чуждия-знам че от него нищо не очаквам и няма да се разсърдя ако не ми подари цвете!
Така че номер 6-помисли си много хубаво и действай, защото аз нямах смелостта и сега си нося последствията