Убийствената ревност...
Здравейте, искам да споделя една кратка история с вас.... преди да започна съвместното си съжителство с човека, с когото съм и до днес, думата "ревност" не съществуваше в моят речник... не ревнувах без причина, не ми правеше впечатление, че момчето с мен от време на време поглежда някое момиче.... да, но това беше преди. Сега не разбирам какво ми стана, обсебена ли съм от мисълта, че може да има някоя по-добра от мен... Хората са казали "с какъвто се събереш, такъв ставаш"... и са прави... гаджето ми също е голям ревнивец и май покрай него и аз станах голяма ревнивка.

Дразни ме това, че когато излезем навън и особено на дискотека всяко разголено момиче, което минава покрай нас не остава незабелязано от него, дразни ме това, че всеки ден разглежда в интернет пикантните клюки около разголени моделки и от време на време си позволява да поглежда и мъжките сайтове пълни с порно.. и естествено когато мен ме няма, но не знае, че в хронологията всичко се запаметява и аз без проблем мога да видя днес колко голи тела е зърнал.

Но иначе съм сигурна в любовта му, в това, че няма да ми изневери, вече 2 години сме заедно, но покрай тези неща, които виждам почвам да се плаша. Не съм грозна и по дискотеките и навън мъжете се заглеждат по мен... млада съм на 19 години, 50кг, красива... казва ми всеки ден, че ме обича, но явно тази пуста моя ревност много ми пречи. Знам, че за мъжете е нормално да се заглеждат, да гледат порно, но яд ме, аз не му ли стигам!

Хора ПОМОГНЕТЕ! искам да се излекувам и да върна предишното си Аз.... дайте ми съвет... нека да разбера мъжете... Благодаря предварително.

Коментари

1.   Виж мила моя.. още си много малка.. те първа ще разбираш че няма незаменими хора.. днес си обичана.. утре ще си разлюбена.. няма как да вържеш даден човек за дупето си.. по добре се погрижи за себе си.. намери си хоби.. излизай с приятели.. имай си живот извън твоя приятел.. защото утре когато се разделите ще си останала сама и ще се чудиш какво да правиш...

2.   "не ревнувах без причина" - ревнива ли си по принцип, причина винаги се намира. Това е твой проблем, не негов. Просто до сега не си попадала в ситуации, които провокират ревността ти. Длъжна си да я преодолееш!

3.   Не знам, твоето не е нормално!

4.   Как най-лесно да я преодолея... знам, че нещо не ми е наред затова споделям някой да ми каже ако е изпадал в такъв момент... не винаги съм такава, когато съм в добро настроение нищо лошо от негова страна не може да ми промени настроението, но ядосам ли или ме подразни с някое гадно поведение се захващам веднага затова, това ми е първата мисъл, че може нещо в мен мн мн да куца...

5.   Не предизвиквай съдбата ;) Щом си сигурна в любовта му (както твърдиш), щом ви е добре заедно, просто изпусни малко въздуха. Да, нормално е да се заглеждат мъжете, кой казва пък, че и жените не го правим. Аз обичам приятеля си, става ми гадно да си помисля за секс с друг мъж, но се е случвало да се заглеждам, защото няма как да си промия мозъка и на бялото да кажа черно, нали се сещаш. Дори когато сме заедно и видя красива мацка, било по улиците или по тв, му казвам ейй тая е много готина, не за да видя реакцията му, а защото просто като видя хубава жена не мога да си затворя очите, и си споделям мнението. Виж, ако почна да му се дразня ''е кво не би ли легнал с тая'' и т. н. все фрази в тоя ред, освен да се заядем и да се скараме дори нищо друго няма да се случи.
Истината е, че му нямаш доверие, но запомни, че понякога е по-добре за такива неща да си затваряме очите, защото са наистина незначителни :) А от къде знаеш, че след като теб те заглеждат, и на твоя приятел не му е гадничко от този факт. Приеми, че това са нормални неща, не можеш да ги промениш, а да се научиш да си над тях :)