Обичам я, но съм твърде голям за нея
Мина доста време откакто не спирам да си мисля за нея. Скоро ще станат две години. Тя смени 4 човека през това време. Всичките бяха на нейната възраст. Въпросът е, че не мога да съм щастлив с други жени, а не мога да я гледам с други. Бихте ли дали съвет как да я убедя да види, че разликата във възрастта няма да пречи да се разбираме? Тя каза, че си има принципи и няма да прави компромис и ще бъде само с хора на нейна възраст. Какво да й кажа, за да й променя начина на мислене?

Коментари

1.   Не те харесва достатъчно, пък и ги сменя като носни кърпи, защо ти е тая, ако не те цени?

2.   Е като си по-голям, да ти е идвало на акъла че щом за две години е сменила 4, следващите 2 ще смени още толкова.
И като си опитен, според теб такава шаврснтив може ли да има акъл и да е добре по- принцип, щото съм сигурен че не може.

3.   Е, колко пък е тая разлика? На колко години е? Ако е в началото на 20-те, а ти си в края на 30-те, примерно, нормално да не вижда общи бъдеще.

4.   Щом е много по-млада, значи най-вероятно я харесваш само заради секса. Не ти ли се струва, че да смени четирима за две години е много?

5.   Предполагам, че ти си на около 40, а тя на 20.
Представи си следната ситуация - някоя жена на 60 се влюбва в теб и смята, че само с теб може да живее щастливо. Има ли нещо, което тя би могла да каже, за да те убеди? - Съмнявам се.
Истината е, че има жени, които харесват много по-големи мъже - бил съм с няколко такива - всичко си беше наред. Но ако някоя жена смята, че не иска да е с много по-възрастни от нея, не мисля, че има нещо което да може да я убеди.

6.   Авторе, писах го това вече в няколко подобни теми и пак ще го напиша: Ако възрастовата разлика е до 12 години в полза на мъжа(тоест нормална) - и дадена жена(при разлика в тоя диапазон) каже, че си твърде голям за нея - това означава, ЧЕ НЕ ТЕ ХАРЕСВА!
И просто ти го казва по тактичен начин, за да не те обиди!

Тук не четеш ли теми за 19 -20 години разлика даже. Една жена може да се влюби и в "дядо си", но трябва да се влюби!

Така, че щом ти казва така - НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ!

7.   Автора: разликата ни е 8 години

8.   Не търси съвети как да промениш нейното мислене, а се съсредоточи в това да приемаш чуждите решения.
Ок, имало е нещо, опитали сте, по една или друга причина тя не желае връзка с теб. Продължиш ли да настояваш или да се натрапваш, повярвай ми ще стане още по-зле. Аз като жена ти казвам, че не мога да понасям подобно поведение и колкото повече човекът не ме оставя на мира, толкова повече ми расте неприязънта към него.
В крайна сметка, ако наистина има чувства към теб възрастовата разлика няма да е от значение.

9.   8 години разлика ли са, просто не те харесва или не е на вълна сериозна връзка и иска да си поживее

11.   Просто не те харесва достатъчно. Използва възрастта като учтиво оправдание, за да не те засегне с директен отказ. Пък ти явно от намек не разбираш и още по-настоятелно се буташ. Ако действително иска да е с теб, възрастта изобщо няма да я спре.

12.   Просто не те харесва достатъчно. Използва възрастта като учтиво оправдание, за да не те засегне с директен отказ. Пък ти явно от намек не разбираш и още по-настоятелно се буташ. Ако действително иска да е с теб, възрастта изобщо няма да я спре.

13.   Автор: Не става дума да настоявам, помолих ви да ми дадете съвет какво да й кажа, за да я убедя да направи компромис за това и да направи изключение за възрастта за мен.

14.   Нищо не можеш да направиш. Не те харесва достатъчно, за да направи компромис. Ако те харесваше, нямаше да ѝ пука каква е възрастта ти, още повече щом разликата не е фрапантно голяма

15.   Автор: Казах ви, че досега всичките с които е била, са хора на нейната възраст. Тя каза, че си има принципи и не би приела по-голям от нея.

16.   Автор е (7) хубаво, че разликата ви е 8 г но не казваш на колко години сте все пак. Тя на 12 г ли е?

17.   С моя приятел имаме разлика 10г. Досега не съм усещала ментална разлика. И двамата сме с еднакви цели и морални ценности, не се опитва да ме превъзпитава и да влиза в ролята на баща, двамата се вслушваме един в друг. За гадже ми е най-голямата разлика това, но не ме интересува. Както казаха, най-вероятно не те харесва достатъчно.

18.   Автор: Това което най-много не харесва е възрастта ми. Пак питам, как да я убедя да направи компромис за възрастта ми. Тоест един вид да направи изключение на принципите си и един път да е с някой по-голям от нея (защото досега тя винаги е била с хора на нейната възраст)

19.   Е ние ти обясняваме, че не те харесва достатъчно. Ти си знаеш твоето. Какво друго искаш да ти кажем? Няма как да накараш някой да е с теб. Ако искаше - щеше. Толкоз.

20.   Възрастта е само извинение - просто не те харесва... Нищо не можеш да направиш - продължавай живота си!

21.   Авторе, не ние - ти не искаш да разбереш нещата! Тя ти е казала, че не харесва възрастта ти, но те е излъгала- не харесва теб, не възрастта ти, за да я оставиш на мира. Приеми го. Не можеш насила да промениш решението и, не можеш да я убеждаваш, нищо не можеш да направиш. Стига пуска теми тук, отиди на психолог, имаш сериозен проблем със себе си, който идва от семейството ти. Лекувай се, успех!

22.   Стига си увъртал, а кажи на колко години е тя? !

23.   Автор: а как ще коментирате това, че тя досега не е била с хора, които не са по-големи от нея. Само с хора на нейната възраст е била

24.   Автор е (23) явно е нормално момиче, което се занимава с момчета на нейната възраст и не се поддава на наточили лиги педофили!!!

25.   8 години не са голяма разлика. Не е като чичо/дядо да търси внуче, или обратното. Но просто не те искат достатъчно и е по-добре да се оттеглиш сега и с достойнство.

Аз даже мисля, че е унизително да ти обясняват защо не те искат. Не питам и не бих искала да чувам какво не ми е наред. Добре де, тези 8 години, или излишни килограми, крив нос и нисък ръст, или ниски доходи, или каквото и да е, ще изчезнат ли като му го кажеш на нежелания? Ще му помогнеш ли с нещо?

Деликатен и навременен отказ е най-доброто в случая. По-добре от това да те мотаят от съжаление и интерес, или да те използват с мисълта, че са ти направили услуга и после: "Амиии, май няма да се получи. Харесвам те като човек, чувствам те като сродна душа, обаче... "

Като не те чувства своя човек - пожелавате си успех в живота и всеки по пътя му.