Отказа ми брак
Здравейте, ще започна така. Аз съм мъж на 40 г., имам добре платена работа и собствено жилище. По мнение на околните съм добре изглеждащ, здрав съм и се чувствам енергичен. Така се стекоха обстоятелствата, че досега не създадох семейство. Имал съм връзки, но нещата не се получиха. Преди година се запознах с една жена, по-голяма от мен с година (за мен няма никакво значение), чиита съпруг е починал по-предната година. Нещата потръгнаха от самото начало, допаднахме си, чувстваме се добре когато сме заедно, правим хубав секс. Има две дъщери, на 16 и 12 години, добре възпитани и културни момичета. Всичко вървеше добре до миналия месец, когато и предложих брак, но тя не се съгласи, въпреки, че и стана приятно. Каза ми, че трябва да си намеря някоя по-млада жена, която да ми роди деца. Тя, въпреки, че още може, няма намерение на 42г. да ражда трето. Въобще не искам такова нещо от нея, наистина нямам собствени деца, но ще се грижа за дъщерите и като свои. Тя ми каза да си помисля хубаво и предложи да отложим разговора за есента. Поканих ги да дойдат у нас. Тя ми каза, че децата са свикнали в тях. Нямам нищо против да живея при тях. Настъпи сякаш бариера в нашите отношения. Продължаваме да се срещаме, прекарваме добре, интимни сме, но сякаш не е като преди. Предположих, че още не може да преоодолее загубата на съпруга си и съм готов да чакам. Тя ми отвърта, че не това е причината. Не мога да разбера каква е причината.

Коментари

1.   Причината е, че не ще да живее с мъж. Не иска да слугува на още един. Удобно и е да се срещате, да правите секс, но после всеки у тях си.

2.   Причината най-вероятно е, че се притеснява от децата си.
Докато живее с тях - няма да живее с теб. Ти си този, който живее сам, а не тя.
По всяка вероятност - това няма да се промени скоро, ако изобщо се промени. На нея по този начин нищо не и липсва. С теб се среща, когато иска, а семейство си има.

Това не означава, че не те обича - ако не те бърка да живееш сам - тя най-вероятно ще продължи с теб още дълги години.

Другото и притеснение е, че ще поискаш деца и ще я оставиш за някоя друга.

3.   По принцип, тази жена ако е искала нещо ИТ теб, щеше да приеме брака. Защо? Защото след брака твоето е и нейно. Тя като ти казва че не иска да ражда, значи точно това смята да направи, да не ражда.
Тогава защо е с теб? Лесно е както сам каза, осигурен ди, угаждаш и, 100% е натикана и я видиш където поиска. Според теб сте си паснали, ама за мен те е използвала и е гледала да няма много шум и проблеми, ти да си я водиш и да си и плащаш.
Я се опиши за потвърждение.

4.   Е трудно ще им е, загубили са баща си, а тя съпруг. Като цяло е права и е постъпила неегоистично като ти е казала да търсиш по-млада, та да ти роди деца, нещо не често срещано от жена. По-скоро си попаднал на читав човек. Хубаво обмисли дали не искаш собствени деца, да не ти щукне след някоя година, пък поговорете отново.

5.   Вдовица с две дъщери в тийн възраст ако е разумна няма да приеме брак със стар ерген, освен това и без собствени деца.
Така винаги може да приключи връзка, при най-малкото подозрение... или проблем.
И няма да вкара дъщерите си в чужд дом където е възможно да не може да ги защити при нужда както в домът си.
Браво на жената, евала!

6.   Послушай жената, явно е със съвест и разум - тя няма как да върне вкусен сладолен, но пък и е гузно да го остави да се разтопи като ланшния сняг, без да е оставил подкваската му за ново поколение сладоледи, преценила те е че си кротък, хрисим, че ще се напаснеш към всичко, даже и към това да останеш без поколение и какво да те прави? Много ясно, че ще ти откаже... Намери си някоя 28-32 и действай!

7.   Нормално е! Може да имат имоти и да иска да ги запази захдецата си.

8.   Тя ти заявява причината достатъчно ясно.

9.   Дай и време и поговорете по открито, като не отлагате много. Добре е, че не я притискаш за друго дете, организмът на жената на 40 върви, към залез откъм плодовитост. Не се обиждай, може просто да не иска да се омъжва още веднъж, но това не е причина да не живеете заедно и да се обичате.

10.   "Не мога да разбера каква е причината. "

Еми както има "момичета" на 40, явно има и "момчета" на толкова... Намери си по-глупава жена да ти пасва.

11.   Еми права е. Как не искаш собствени деца. Явно е свестна, щом не те залъгва.

12.   Нито те имат работа да живеят при теб. Нито пък ти при тях. Ти си във връзка с майка им, не с тях. И това да искаш да им се натрисаш при тях е много нахално. Може би има, защо до сега не си се оженил, но трябва да потърсиш проблема в себе си.

13.   Възможно е да ти отказва брак, заради дъщерите си. Вече да е определила живота си напред, да не иска да ги лиши от нищо. Може да има и друга, скрита причина (болест, или нещо др. ) Попитай я, каква е причината.

14.   Причината е, че тя не иска да живее с теб и да има сериозна връзка тип семейно съжителство. Иска нещата да си останат, както до сега - приятно прекарване на времето. И има право, в смисъл - ако се съберете ще е трудно за нейните деца да приемат нов човек в живота си, да не говорим, че може да се страхува да не им посегнеш. Не казвам, че страхът е рационален, но има предостатъчно такива истории и не иска да рискува. Другото, което вероятно си мисли и то е доста по-рационално е, че ти сега твърдиш, че не искаш собствени деца, обаче след няколко години съвместно съжителство е твърде вероятно да се почувстваш неудовлетворен и направил твърде голям компромис. Приятни разговори и добър секс не е достатъчна причина да искаш да се ожениш за някой. Другото е, че си на 40г. и все нещо ти е попречило да имаш дългосрочна връзка, която да доведе до брак - това винаги е червена лампа, че нещо в теб не е узряло за това и жената не иска да рискува, тя си е изживяла създаване на брак и семейство вече е на съвсем друг етап от живота, въпреки че сте на едни години. Така че, мисля, че е добре да си помислиш наистина какво искаш от една връзка и защо не се е получило с предишните.

15.   От човек с опит

Първо - жената е по-добре да е по-малка от мъжа. Обратният случай не е добре!
Женил съм се два пъти (имам два брака) в първия жена ми беше по-голяма, а във втория е 10 години по-малка - и сме супер! Младото си е младо, бе човек! Е и с нея сме и духовно близки, което също е много важно!

Второ - в брака хората е най-добре да бъдат равнопоставени!
Тоест ерген - да се жени за мома, разведен - за разведена.

За съжаление при първия си брак - аз не спазих това!
В първия брак аз се ожених без да мисля(бях на 22 и влюбен... ) и жена ми имаше дете от първия си брак!
Казвам на всички - такъв брак е ГОЛЯМА ГРЕШКА! НЕ ГО ПРАВЕТЕ!

Не заради детето! - аз го приех като свое, имаме и едно наше. И двете съм ги отгледал строго, но с много любов и без да ги деля!
И двете и досега(въпреки, че отдавна пораснаха) много ме обичат и уважават...
Проблемът е в жената! Тя разруши брака ни, въпреки всички усилия и компромиси от моя страна да запазим семейството си...!

Но всяко зло за добро! Сега съм щастливо женен и имаме прекрасно семейство с втората ми жена(тя също беше разведена - така че бяхме равнопоставени като се женихме).

Така, че съветът ми към теб е: да не се занимаваш с тая жена!
Може да си намериш млада и необременена жена и да си създадете прекрасно семейство!

Навярно няма да ме послушаш, защото личи че си влюбен, но от нейна страна - явно не е същото! Или поне не е в същата степен!
Именно затова и тя не е приела твоето предложение - ЗАЩОТО НЕ ТЕ ОБИЧА ДОСТАТЪЧНО!

АКО ТЕ ОБИЧАШЕ СИЛНО - ТЯ ЩЕШЕ ДА СЕ ОМЪЖИ ЗА ТЕБ И ДА ТИ РОДИ ОЩЕ ДЕЦА!

16.   Аз имам дъщеря. Ако недай си Боже нещо се случи с баща ѝ... друг мъж няма да вкарам вкъщи. Особено ако е тийнейджърка.

Тя е на първо място за мен. Предпочитам сама да си стоя, но да не я поставям в потенциална опастност.

А ако безумно много обичам мъжа, леле, през какви тестове ще мине. И задължително ще настоявам за наше дете, за да събудя бащин инстинкт в него (или ще търся такъв с дете).

17.   До 15. Реално възрастта не е толкова важна, до човек е.
Сега колко си супер ти си знаеш, ама тук четящи или пишещи не са от най-суперските, та не знам себе си ли лъжеш или нас.
Е бившата ти при първото дете е била млада и пак е забила, второ от втори и пак така. Просто е трудно да се каже в очите, ама има жени, които са предимно негативни и няма как да се променят и са бич за всеки мъж

18.   Към коментар 7. Има една двустайна панелка. Тя спи в хола, а момичетата в другата стая. Аз притежавам четиристаен тухлен. Родителите ми са починали, единствено дете съм. Ако дойдат да живеят у мен, ние ще имаме спалня, всяко момиче своя стая и отделно свободен хол. Дори бих направил завещание един ден апартамента да остане на децата. Имам един куп братовчеди, които не държа да наследяват нищо.

19.   Към 12. Въобще не се натрисам. Аз я поканих да дойде у мен, естествено с децата. Просто така се случи, че не съм се оженил. Имах ангажименти към своите родители. Когато съм се родил баща ми е бил на 43, а майка на 39. Татко почина преди 7, а майка преди 3 години. Бяха възрастни, съответно със здравословни проблеми, а аз съм единственото им дете. Сега съм сам.

20.   Много добре, че ти е отказала. Явно на нея не и е до нов брак/според мен е твърде рано дори за нова връзка/. А ти най-добре си събери ума и си намери подходяща жена. Пълно е със свободни 30-40годишни, неженени, които копнеят за семейство и деца.

21.   Тя е още травматизирана от смърта на мъжът си и не иска да прибързва с нищо. Дай и време и остави нещата да се развият от самосебе си. Ако започнеш да настояваш и притискаш, ще я отблъснеш.

22.   Значи за пореден път се уверявам, че или хората са много изчерпали или нямат късмет. Автора, който е на 40 години и няма деца и семейство вместо да се хване с някоя свободна и да си създадат семейство и деца, той се жалва за жена, с големи деца. От друга страна пък преди дни четох в сайта две истории на жени, които искат семейство и деца, но не успяват да намерят човека. Едната история беше за 40 годишна, която смята да ражда от донор защото не й върви с мъжете. Другата история беше за жена, на която брат й ще има дете, а тя е депресирана защото иска и тя дете и не среща подходящ мъж. Интересно ми е защо свободни мъже, като автора не търсят свободни жени ( повечето от тях изглеждат доста добре защото имат време да се грижат за себе си ), а се занимат с жени с деца. Много странно жените да търсят донори, защото мъжете са при жените с деца!

23.   Достатъчно честна е, за да каже, че заслужаваш свободна жена, която да ти роди дете, но не е достатъчно смела, за да прекрати връзката тогава с теб, след като смята, че трябва да търсиш друга жена!
По мое скромно мнение имаш неосъзнат страх от брак, в който трябва да поемеш отговорност. Родители, възрастни родители, единствено дете, болести.. - това са само извинения (думи на повърхността, под които стои друго). Хиляди и милиони са в същата ситуация, но създават семейства. Ти не си искал семейство, затова не е станало с никоя от онези, предходните. Не си искал отговорност за жена и дете/деца. Това е голата истина.

Ако тази жена наистина иска най-доброто за теб, ще прекрати връзката. Ако иска само да има ползите от нея, може и да я поддържа.

24.   Според мен в такава ситуация е добре да се събират хора с подобна житейска съдба.

Ако съм вдовица с 2 големи деца и не искам трето, не бих се събрала с мъж, който все още няма, а може да има деца. Не, че няма да има любов, може и да се отнася добре с моите деца и т. н., но ако той иска свои деца е добре да потърси жена, която има същите планове.

На нейно място бих избрала мъж, който вече е баща, разведен или вдовец, без значение разликата в годините. Поне ще знае какво е, през какво сме минали и двамата.

Иначе браво, че си мъж без предразсъдъци, че съм се начела и наслушала на всякакви грозни разсъждения в такива ситуации - да търсел 40-годишния мъж млада жена, ама без деца, ама без ангажименти, ама без проблеми, ако може за него само благата, без да се товари с нищо.

25.   Надявам се да обърнеш внимание на коментара ми. Според мен причината е, че не се чувства достатъчно добра за теб, не може да си позволи да роди още веднъж. Вероятно смята, че поради тази причина в даден момент ще я смениш с друга. Неслучайно ти е казала на есен да поговорите пак. Не ми се струва, че не те иска от казаното от теб, а, че просто не мисли, че може да ти даде нещата, които искаш, които са ти нужни.

26.   Умна е, всичко топ не е на брак, а на синьо 1, там е успешния живот за цял свят.

27.   Браво, а моят само ме заплашва и бие. Браво, радвам се, че има такива мъже все още!

28.   Не ти трябва жена с Деца. На 40 не си стар въобще. Може да си хванеш 32 35 годишна. Има много жени на тази възраст.. Къде си се забутал с тая леля. Жена на 42 и мъж на 40 разликата е голяма

29.   Жената не ти е отказала - сторило и се е че прибързваш и не си дооценил обстоятелствата или имаш нереални очаквания, което в крайна сметка ще рефлектира върху нея. Не иска да се ожените и после да се озлобиш и настроиш срещу нея или пък да се почувстваш измамен и да се чудиш, дали не е можело да намериш нещо по-добро. Нормално е на тази възраст да е предпазлива и да ги мисли нещата. Защитна реакция.
Според мен доста благородно е постъпила като ти е дала време до есента да обмислиш всичко преди пак да обсъдите темата. Иска да е сигурна, че ти си сигурен в желанията си.

Ами, използвай отсрочката и ги обмисли наистина сериозно нещата.

31.   Абсолютно вярно 28 и аз бих казал същото.
Защо не и онази женска фраза.
Знай си цената пич. Истински мъже в днешно време малко!
Ти си свободен, независим и си в разцвета на силите си.
Жени свободни от път и над път.
С лелята си прекарвай да ти е готино и в никакъв случай не отхвърляй възможността за по млада и свободна жена за семейство изобщо. Има мъже които са създали семейство и на 55.