Разведен мъж lost in the middle of nowhere
Здравейте.

Опитвам се да намеря решение на забила ситуация в моя живот.
Разведен мъж съм на 34 години с дете на 6г.
Вече няколко години не мога да срещна правилен човек за мен.
Тамън си мислех, че съм го срещнал а тя се оказа супер работохоличка и вечно мрънкаше колко е натоварена и заета, забравяше наши уговорени срещи и т, н) Прекратихме отношения, изтрих я отвсякъде защото имам чувства към нея и я позабравих. Наскоро разбрах, че е във връзка, но няма значение.. пито платено там..
Имам хубава работа, самостоятелен съм, висок, ателетичен, спортуващ но нещо няма интерес към мен.
Всички около мен не могат да повярват, че няма интерес и си мислят, че се шегувам.
Никога не съм употребявал наркотици, не пуша.
От време на време пия алкохол.
Приятелският ми кръг се сведе до почти минимум (ако въобще може да се нарече такъв). Нито излизаме по заведения, барове нито нищо.
Супер забил съм и чак се чудя какво стана с живота ми.
Единственото, което ме крепи да не грохна психически е синът ми. Абсолютно нищо друго.
Писано ми е от всичко и всички. Не се запознавам с нови хора, онлайн дейтинга меко казано не върви
Не ходя по заведения, в фитнес залата всичко което ми хареса е сложило големите слушалки" с други думи, не ме занимавай"
Нито в кауфланд докато съм на пазар ще се запозная с някоя готина жена, нито в работата ми. (колектива ни е само мъже и общо взето няма поток от хора или нови запознанства).
Единствените където проявяват интерес към мен са разни пълни мадами, където категорично не искам да имам нищо общо.
Много пъти ми се е случвало да си кажа, не е сега излизам и ще отида сам на заведение, бар, каквото ще да е след като няма с кой. Но просто психически не ми се получава като кукувица сам да обкалям..
Супер объркан съм и не знам как да се изправя и продължа...
Благодаря на всички отделили от времето си да изчетат написаното :)

Коментари

51-57 от 57

55.   Ако изключим детето, авторът дали усеща че описаните от него предимства, външен вид, спорт, височина са неговите излишни килограми. Нормалната, сериозна жена, готова за връзка, па и добре изглеждаща, ще си каже:Той добре изглежда и сигурно покрай него се въртят много жени, а и щом се е развел сигурно изневерява! Така че момче бъди по адекватен в желанията си!

56.   Н 54, "само доволната" 23 съм очевидната разлика между мен и теб е, че за мен "перфектен" живот с някого не значи зависимост и контрол.
Мога с него, мога и без него. С него съм защото искам, а не защото ми зависи живота. Както и той.
Нямаме зависимости към другият, не мислим, че "перфектното" го прави другият. Здравословно си споделяме общ живот.
Трудно ще ти е да разбереш. Не обичаш себе си достатъчно ако мислиш, че другият трябва да ти предостави "перфектен" живот.
А за недай боже се случи нещо лошо, .. ама какви са тия ТВОИ апокалиптични мисли и страхове и защо искаш да ми ги пробуташ и на мен? !
Нямам намерение да приемам страховете на други, живея си живота както ми харесва и съм избрала да е без страх.

57.   Авторе,
Мъж съм и те подкрепям напълно!
Трудно харесвам жена и имам почти същите изисквания. Преди, когато бях сам не ми пукаше и не изневерих на принципите си. Съпругата ми ме намери сама и се харесахме и двамата. Казваш, че не ти се излиза сам, но при мен какво се получи. Всяко сутрин си пия кафето в заведение пред дома ми и преди известно време забелязах, че една готина жена с две деца постоянно ме заглежда! Не обърнах внимание, но след година започна при разминаване да ме гледа в очите, което си беше сигнал, че ме харесва! Един ден отвърнах на погледа и, и после се запознахме. Оказа се разведена. Нямаше как да има нещо между нас, тъй като съм семеен. След време тя си хвана приятел, който е по-малък от нея и май е стар ерген, който няма никаква визия, да не кажа друга дума, но може би има пари и е удобен. Въпреки всичко тя продължава да ме харесва, чак и приятелят и май се усети.
Пиша всичко това за да ти кажа, че всеки иска нещо, което не винаги може да има, но понякога това което искаме се появява точно когато най-малко очакваме.
Живей се живота и не си сваляй стандартите за жена.

59.   56, разбирам те напълно, спокойно. Не защото сме от едно тесто, а защото съм срещал твърде много хора като теб - самобвлюбени, арогантни до такава степен, че са се въздигнали във свой личен бог. А ми се ще да не бях...

Пак ти казвам - не се и опитвай да предполагаш нещо за мен, защото ти не знаеш нищо за мен, а аз знам всичко за теб. Там където ти отиваш, аз от там се връщам. Ето например, ти си последната която може да ми говори за "независимост" и "контрол" защото когато аз съм калявал тези характеристики у себе си, ти си била похотлив поглед на баща си. Изобщо никой не подлага под съмнение твоята самодостатъчност и самочувствие. Това ви е характерна черта на психопрофила. И е повече от очевдино, че ти си типичен представител на тази прослойка. Много сте, повярвай ми.

Просто казвам, че АКО някога осъзнаета, че човешката цел на тази земя, е да обичаш друго същество, освен себе си, до така степен, че жертваш себе си, и АКО това е споделено, за мен лично това е дефиницията на "щастие". Знам, че това на теб точно ти е абсолютно чужда концепция и шанса да разбереш за кво ти говоря, е нулев. Говоря така, защото аз имах такъв човек. Аз, който бях точно толкова самодостатъчен, колкото си ти в момента. И разбрах, че целия този мой живот е бил нещо като подготовка за точно този човек, точно в този момент. За човек, който е живял по този начин - в самодисциплина, умерено, до момента в който не срещне правилния човек на който да се отдаде. Да е достоен партньор. И това беше взаимно. Десетилетия наред си живеехме в този си наш малък свят. И той ни беше достатъчен. Беше нашия личен остров. "Окото на урагана". Но съдбата реши този наш свят да бъде разит на малки парченца. И сега се сблъсквам с всички тези хора като тбе - арогатни, самодостатъчни хора, които са дефиницията на нарцисизма. Понякога си мисля как всички тези хора, които си живят в тази малка клетка която сами са си построили, чиито стени са огледала, не си дават сметка, че това е толкова... Ами егоистично. Във най високата форма на това понятие. Имаше един лаф, който съм сигурен, че не си и чувала даже - "beauty is in the eye of the beholder". Просто всички вие си търсите "beholders" в които да се оглеждате. Явно съм остарял щом си мисля такива работи. Сега е времето на "индивидуалистите".

Както и да е, ще поживеем, ще остареем, ще видим дали ще си толкова самодостатъчна като чукнеш 40ка.

"Апокалиптични мисли" ми хареса :) Миличка, тази твоя арогатност наистина е впечатляваща :) Толкова ли "апокалиптично" ти се струва вариант в който този твой човечец, който ти така самоуверено казваш "че нямаш нужда от него" ти заяви един ден "имам рак"? :) Говориш така защото живееш в сапунен мехур. Живот, чийто едиствен смисъл е да си правиш кефа. И кво - ако този твой човек си замине, по един или друг начин, ти кво - ще станеш сутрин бодро от леглото, ще се протегнеш лениво и ще кажеш - "ми кво да праим - съдба. поне имам себе си. чакай ся да си намеря следващия от който "немам нужда" :)

Догади ми се, само докато ти чета мислите....

61.   Преди време се запознах с един разведен с дете. Тази връзка ме натовари ужасно психически и до хапчета ме докара. Уж, с жена му бяха бивши, ама той я ревнуваше понеже имаше нов мъж в живота си. Ама и мен ме обичал. Израза за едно дете ремарке е грозен, ама самата истина. Никой, ама никой не е длъжен да носи отговорност за чуждо дете. До номер 47, това да имаш няколко жени и въпреки това жените да му се лепят, може би важи само за някой шейх от Дубай, който може да осигури тези жени финансово, но не и за един средностатистически селски бек, който не може да предостави нищо хубаво на една жена. И, ако има значение мнението ми да си търси някоя с дете да си ги гледат заедно. Изразът че никой не е длъжен да гледа болен и че ще му роди болнави деца, е също толкова грозен, колкото да наричаш едно дете ремарке.

62.   До 61

Къде съм казал че човека е средностатистически селски бек? Момъка е сравнително млад мъж - 35г, висок, красив, с широк гръб, зелени очи и доста голям семеен бизнес в който има над 100 служителя. Отделно на това е доста начетен, обича книгите, да спортува, социален е. Говорим за наистина 1% мъж и в неговия случай не съм видял на нито една жена, пък и била 10г и повече, по-млада от него, да й е проблем че има бивша жена и дете от нея.

Това не е нещо ново и винаги в историята на човечеството, мъжете тип 1% са имали хареми. Жените давате социално приети отговори, но самите много добре че за върколак, вампир, милиардер и другите ви типажи в literotica-та, ако срещнете такъв мъж, ще преместите планини и ще направите всички изключения. Вие си мечтаете за 1% мъж и всъщност така е редно, чисто еволюционно това е най-добрата формула, здрав и корав мъж с много ресурси.. това че ще го делите е подробност.

Разбира се че мъжете които са се изкачили до това заветно място и имат избор ще изберат млада, здрава и красива жена - да роди здрави деца, пред болнава, дебела и т. н. Хората много са се размекнали, това да имаш деца е привилегия и в миналото огромен % от хората не са имали деца, над 50% от мъжете всъщност. В момента сме се върнали към по-натурлният ни цикъл на "сношаване", миналият век беше изключение.

63.   Здравей, приятелю.
Прекрасно знам как се чувстваш, защото преди точно пет години бях в твоята ситуация. Въртях се нощем и се чудех а сега накъде???
Не искам да ти давам акъл или съвет, а само мога да ти споделя какво се случи при мен. Започнах първо с хобита, както тук някой те съветваше за риби, мотори и така нататък. При мен беше къмпингуването и колоезденето. Така оставах сам с мислите си и приоритизирах целите си. Естествено, че оставайки така, се изолирах от света и се затварях в себе си. Въртях се в кръга вкъщи на работа и уикенда някъде по гората.
Мислех си и аз като теб за барове или други вечерни заведения. Обаче, само се замисли, какъв е контингента там. Дали порядъчни, сами жени ходят по нощни клубове, при това сами? Там обикновено са или компании, или семейни двойки, където шансът ти да се внедриш в някоя компания клони към нула. Пробвах и с Тиндър. Там честно казано, не е невъзможно, но да срещнеш подходящ човек за нещо сериозно е като печалба от тотото. В общи линии в моята възраст са или дами, вече разведени с дете, или стари моми, които търсят принца. Излизах на няколко срещи. Извод, ако дамата е вече с дете и разведена, то се подготви да изслушаш цялата и клета съдба и как от мъжете нищо не става, но за да не е сама, няма как. Но поне покрай детето, може да намерите обща тема за разговор. Вторият вариант бяха старите моми. За да добиеш представа за тях, е достатъчно да прегледаш коментарите в темата. Те или са егоистични кариеристки, интересуващи се само от себе си, или са такива с богато креватно минало и множество минали връзки, като досега никой не е пожелал да се обвърже трайно с тях. Те веднага ти връчват един списък с изисквания, претенции и очаквания към теб. Те самите не предлагат нищо, само искат. Разбрах че така няма да се получи и съответно изтрих профилът си там.
Седнах и се замислих, къде да отида на място, където ходят самотни хора. Ето къде, в школа по танци. Нещо много далеч от мен, но пък не пречи да опитам. Порових се из интернет и се записах в една такава. Очаквания нямах, просто си търсех някаква нова социална среда. Още от входа ме посрещнаха с усмивка, бяха внимателни и много позитивни. В общи линии попаднах в друг свят, но с много позитивни хора и от двата пола. Тези школи си организират и вечерни партита, където ходят още хора, идват и от други градове. Но без всякакви очаквания, просто си търсех забавление. Там се убедих колко много самотни хора има като мен. И мъже и жени. Като се поопознах с част от тях, първо поканих няколко човека да пийнем по нещо след тренировка. След време се присъединиха и други. Понеже са различни хора, всяка тема ни беше чужда и интересна. След време аз организирах излет сред планината. Дойдоха няколко човека. След това направих организация за пикник. Дойдоха пак няколко човека. После някой друг организира нещо, отиваме още хора. Така постепенно, за около година се обградих със страхотен колектив от мъже и жени, които до сега не познавах. Почти всяка седмица идваха и нови хора, които някой канеше. Канеха ни и в други градове от други школи на партита. Идваха при нас на излетите. Направо се получи страхотно. Вече се познавах с десетки дами, с които танцувахме и се забавлявахме. От там насетне вече беше въпрос на химия, така да се каже. И на взаимни интереси и ценности. Без очаквания и сметкаджийство. Но вече имах избор. И вече ме познаваха. Така нещата се получиха от самосебе си. Така вече от три години съм със страхотна дама, с която живеем заедно и мислим за семейство. Детето и то я опозна и вече свикна.
Та така се развиха нещата при мен.

51-57 от 57