Годеж, сватба - липса на вълнение
До жените, сгодени наскоро.
Случвало ли ви се е да не изпитвате вълнение от предстоящата сватба, да отлагате организирането.
Миналата година приятелят ми ми предложи. Обичам го, но усещам че не се вълнувам така както моите приятелки, които се ожениха. Чудя се нормално ли е да има такъв период или по-скоро има друг проблем?

Коментари

1.   Ние от къде можем да знаем от тези 5 реда, къде те държи и какви са ти проблемите.
Винаги ме е било страх от хора, които питат за себе си дали нещо било нормално или не. Че ти не се ли познаваш, не се ли наблюдаваш.

2.   Според мен на теб по-скоро ти се иска да го обичаш, но всъщност не си влюбена в годеника си, иначе няма как да не се вълнуваш. Аз поне не мога да си представя жена на която й предстои сватба да не е развълнувана и да не я заливат какви ли не чувства. Въпрос на генетика. Когато си мислиш че си срещнала най-точния човек за теб, че си намерила мъжа на живота си и ще бъдете заедно завинаги те залива еуфория и си щастлива и това щастие се прехвърля върху всичко което правиш. А пък за треската по приготовлението на сватбата да не говорим... Възможно е ти подсъзнателно да усещаш че това не е точният човек, да имаш някакви съмнения дълбоко в теб, но да не си ги признаваш. Защото другият вариант е просто да си по-студен човек, имам предвид по принцип да не си емоционална и това да е причината. Познавам такива жени, от нищо не се трогват. Така че обърни внимание на това как реагираш на нещата като цяло: ако винаги си хладнокръвна, не плачеш или не се смееш лесно, значи просто си си такава и няма от какво да се притесняваш; ако реагираш емоционално на другите събития в живота ти но не и на това, значи е това което си мисля - че инстинктът и интуицията ти подсказват че нещо не е съвсем точно във връзката ви.

3.   Ти как ги знаеш, че те се вълнуват? Зарежи тия глупости.

4.   А кога е сватбата? Дата има ли?
Ако сте заедно от над 10 години, е нормално да не се вълнуваш.

5.   Аз затова съм на мнение, че няма смисъл от брак. Жените настояват за наличието му, за да могат хем лесно да отмъкнат в бъдеще активите на съпрузите си - имоти, автомобили и впрочее, хем да го задължат по законен начин да им плаща издръжка на детето ако имат такова де. И лошото е че го правят. В един момент им прищраква нещо на главите, решават че мъжете им не ги удовлетворяват, объркани са и искат да се разделят с тях. И съответно започват главоболията за мъжа. Той няма право да живее в собственото си жилище и трябва да плаща колкото му каже жената. Преди да започнете да роптаете срещу коментара ми, това нещо се случи на двама мои приятели, които вече са разведени.

6.   Не, не е нормално!

Внимателно изпитай себе си и намери какво точно те притеснява в този човек! И ако е важно - отказавай се овреме!

7.   Явно не го чувстваш като твоя човек. Жените наистина нямат търпение да се омъжат и да се задомят, но с правилния за тях.

8.   Само като си представя сватба с всичката лудница и приготовления, лошо ми става. Да се ожениш, но без много шум, ок, става.
Виж дали самата сватба като тържество и подготовки не е проблемът или мъжа.

9.   Брака не е печеливша концепция, явно го усещаш, сини гами е окей има взаимопомощ на единицата и всичко се нормализира.

11.   В случая според мен трябва да си зададеш въпроса дали идеята да живееш с този човек ЗАВИНАГИ и да му бъдеш СЪПРУГА те вълнува или не. Самата сватба, иди-дойди, но как изглежда в главата ти перспективата да сте семейство? На мен ми звучи като нещо в самия мъж да те притеснява дори на повърхността нещата да ИЗГЛЕЖДАТ добре, може би индуицията ти казва друго...

12.   Не знам до каква степен е нормално. Ако е апатия - може би не искаш да се жениш, а при този отговор е нормално да се запиташ дали по принцип не искаш или конкретно с този партньор не желаеш да си обвързана по този начин.
Аз имах проблем с организирането на сватбата. Отвращаваше ме, никога не бях искала да правя подобно тържество и се чувствах страшно напрегната. По някое време избухнах пред мъжа ми, той ме успокои, че не е нужно да влагам толкова много нерви и ще измисли нещо да ми помогне, след няколко дни отидохме на "разходка" до обредния дом, оженихме се, след още няколко дни сключихме и църковен брак и остана само стреса да кажем на всички какви сме ги свършили. Родители ревяха, сестри се тръшкаха, тук-таме някоя сърдита лелка не искаше да говори с нас, но криво-ляво за няколко месеца нещата се върнаха по старому.
Но аз знаех, че искам да се омъжа за него. Не исках тържеството, но определено исках да сключа брак точно с този мъж.

13.   Така е в днешно време. Мъжа грижовен, страхотен, даващ всичко, ти уж го обичаш, ама ти е все тая реално. Чак питаш непознати защо така, все едно говориш за друг човек, не за себе си.
А то лесно, няма как да се търси далаверата по кривата-добър, улегнал и това да изчерпва дадени взаимоотношения.
И от там не само че не ти е никак, а се чудиш дали трябва да ти е така и дали до края на дните си ще можеш да приемеш, че живота ти е без радост и желание. И после като в съседните теми, след едни 10-15 години макс, ще обвиняваш същия тоя, не че ще се е променил, просто ти в твоето стоене ще се намразиш, ще намразиш и него и ще започнеш да го обвиняваш, ще искаш страст, емоции, дори от време на време да ти докарват рев и бяс. И това е за предпочитане пред изграждане на фалшиво семейство без емоции, щото човек не е устроен така и няма как да не дойде момент, в който да не съжалява.
И за това съветвам по-младите да се взимат по любов. Не че ще е лесно, защото там къде има любов има нерви, разправии, ревност и никога не е идеално. Но ще знаеш че всеки ден ди живяла и си искала това което имаш.
Иначе ще се огледаш в удобното и кинтите и ще се погубиш. Всички налични примери крещят че не става и не е като повечето позьорски двойки да са вързали с много пари и всички удоволствия и пак не става. Животът учи, ско имаш очи да го видиш.