До всички млади момичета без деца - не започвайте връзка с разведен с дете
Първо искам да предупредя, че това което ще напиша е строго индивидуално и на някой ако не му харесва просто да подмине темата! Тази тема е я пиша главно за да накарам младите жени които въздишат по онези мъже, които дават вид на олегнали след като са се развели, и все още търсещи любовта, които уж са нямали късмет в любовта и търсят любовта да бягат. Ако въздишаш по мъж, който има дете от друга жена и те заблуждава че тя е бивша, че тя е мърла, че в секса не я бивало, ама нямало повод за ревност, защото все пак имали дете, просто прекратете тази връзка докато е време. Не си струва да вмъквате в живота си още двама души с които да се съобразяваш, за кого? За мъж на който постоянно трябва да му се доказваш че го обичаш и освен че трябва да се съобразяваш че тая нощ ще трябва той да спи на, уж предполагаемата бивша на дивана, уж заради детето, а те да пият вино в ресторант и ти да го разбираш от трети лица. Освен това че трябва да търпиш бившото му семейство, ще трябва да му се доказваш че ти няма да му разбиеш сърцето, както тя го е направила и че го обичаш такъв какъвто е. Ще се налага да правиш компромис, след компромис и сега ще кажете, ами свършили ли са се свободните мъже? Не са се свършили, ама за да ти завъртят главата те те обеждават че ще ти подарят света, ама го играят на прекрасният бивш съпруг на другата, а на теб си изкарва всичко защото си му най удобна.

Коментари

1-50 от 53

1.   Ще се сетите

2.   Ако питаш мен, да ви направят цял раздел да си обсъждате тези неща, че не сте една и две... Ще облекчите трафикът към тоя раздел който и без тва е претрупан.

Иначе ние останалите няма нужда да четем че небето е синьо, а слънцето - жълто...

3.   Що, обратния вариант мъже да се обвързват с парясници с ремаркета по какво се различава?

5.   Буквата У :Убеждавам, но Обичам.........научете го тоя правопис бе,хора......

6.   Добро утро! През това време, много свестни и умни момчета си стоят сами! Ама не са учени на наглост и невъздържаност, иначе веднага те щяха да си намерят такава като Вас, но то пък пак щеше да доведе до тема с Споделито, само че от тяхна страна... :D

7.   Права си, но същото се отнася и за мъжете без деца, които се хващат с жени с деца. Разведените с деца да си хващат други такива с деца като в сериала "Стъпка по стъпка". Така най-лесно ще се нагодят един към друг.

8.   По начина по който ги казваш нещата разбирам че раната е още прясна и все още си афектирана. Което не означава че не си права, напротив, напълно те разбирам какво имаш предвид. Аз ги изживях тези неща, но при мен емоцията вече утихна. От моя опит в живота по тази тема мога да кажа че за разведеният мъж с дете следващата жена е един от следните варианти:
1- жена която да отглежда детето му (ако то живее при него)
2- никога няма да бъде толкова важна за него колкото бившата (ще отиде да поправя колата на първата на рождения ден на втората)
3- ще е жената за секс докато не се събере отново с бившата (много от разведените мъже си вярват че тя ще притича обратно)
Най-ужасно е когато са и трите взети заедно. Новата приятелка на тати е жената която безропотно ще трябва да се примирява с постоянните амплитуди в отношенията между вече бившите съпрузи, не дай си боже и с честите вмешателства на предишната, и от рано трябва да се подкове че такова нещо като самостоятелен живот на новата двойка няма. Чувала съм дори реплики като "Ама ти какво искаш, аз съм имал живот преди теб! " на което аз си мисля " И затова аз да нямам живот днес, така ли? " Ами това е, по-често не се получава. А ако сложим и фактора взаимоотношения с детето нещата стават съвсем сложни. Така че и аз препоръчвам на младите жени да не се занимават с такива мъже (грозен е израза "с ремаркета " но е точен, ще влачиш, ще влачиш и накрая гумата ще се спука и ще те остави на пътя). Необвързани ли сте и без ангажименти търсете себеподобен партньор за да градите лично ваше бъдеще.

9.   Индивидуално е, всеки си преценява сам, в това е чарът на живота.

10.   Винаги умишлено съм избягвала такава връзка заради няколко примера около мен. Виждам че разведените мъже остават с някакво собственическо чувство към бившите си жени. Според мен щом двама души се разведат те вече са си никакви. Тя е майка на детето му, но на него му е Н-И-К-А-К-В-А! И би трябвало да се съсредоточи върху мислите и емоциите към новата си партньорка.

11.   Не ми се виждаш достатъчно Улегнала, за да ме Убеждаваш в каквото и да било, и да генерализираш. Всеки е свободен да избира и да си носи отговорност.

12.   Коя е толкова глупава да прибере изхвърлен мъж, при това с "багаж"? Айде нЕма нужда. Ако беше читав, бившата му нямаше да го разкара. На думи са перфектни, а после си проличава що за стока са.

13.   А мъжете, които разсъждават по този начин за разведените майки с деца са габровци, нали?

14.   Много афектирана е авторката на темата, но е общо взето права. Читав мъж трудно го зарязват, тоест някоя жена е преценила, че тоя конкретния не става за семейството.

15.   Наранена си и това личи.
За някои неща обаче си правя - да, трябва да се съобразяваш.

Имам една приятелка, която се хвана така с мъж с дете. Бившата му е малко злобна и отмъстителна. На всички празници на детето - новата жена не може да ходи. Иначе през две седмици ѝ яде на масата, но на празник не стъпва. Ако нещо се случи с детето (или майка му преувеличи драмата) а те са на почивка - мъжът хуква. Което е нормално, разбира се. Той е баща.
Но много такива неща са... и трябва да имаш нерви от стомана

16.   Авторке, темата ти е много едностранчива - обхваща само някакъв частен случай, а и не е и вярна, защото познавам и бащи, които почти не се интересуват от децата си - и за тях това, което пишеш не е вярно!

И освен това такива въпроси са важни само за създаването на семейство! (за т. нар. неангажираща връзка са без значение)

Аз много пъти съм го казвал и писал, и пак ще го повторя:

Когато се създава семейство е най-добре хората да са равнопоставени:

- ерген да се жени за мома
- разведен за разведена

17.   Това, че даден мъж е разведен и има дете може да се случи на абсолютно всеки.
Тия къде давате много акъл никога да не се влиза в такава връзка, просто се молете на бог живота да не ви го поднесе да имате детенце и развод, че тогава друга песен ще пеете.
Какъв е тоя развод, та ще спи на дивана при бившата?
Тва е меко казано смешно.
Авторката ако е вярвала в това, много кофти говори колко лесна за манипулиране е самата тя.

18.   "А мъжете, които разсъждават по този начин за разведените майки с деца са габровци, нали? "
На силни и, проста и, алкохолици т. н утайките се подкрепят по между си в опити да принизят жените (щом са с тях тези жени, значи са слаби, зависими и лесни за манипулация-типичните жертви) да не би случайно някоя жертва да се събуди и да ги разкара.
Уважаваща себе си жена, пълноценна, нито би била с подобни, нито би си траела дори да сбърка в избора си, а и си знае, че винаги има по-добри опции с по-добри мъже дори с 5 деца да е.
Но слабите им се връзват.

19.   Авторке, не мисля че е честно така да генерализираш и дамгосваш всички мъже заради твоят личен, грешен избор.
И дори след като си виждала всички ПРОТИВ, ти пак не си предпочел да приключи тази пародия, а да страдаш и се надяваш на... илюзии.
Има си и много свестни разведени и от двата пола.
Понякога дори просто след като мине етапа влюбване си дават сметка, че са твърде различни и няма възможност за компромис, който да е добър и за двамата.
Аз затова все повтарям, че трябва да се опознава и тества преди, а не след.
А и човек трябва да се научи да уважава е е си, като види, че не е приоритет, а просто удобство за някого, ами сам/а си взема решение дали да остане.
Ти си наранена, огорчена, но за мен вината си е основно твоя.
Защо толкова много унижения си търпяла? !
Ето ти един личен пример с мой бивш, поне не ме е лъгал, беше откровен, наивни, но откровен наивник:
Той: обади се А (бившата му) че маркуч на пералнята се откачил, ще отида за половин час да го оправя.
Аз: ок, но се върни след 2 часа, толкова ми трябват да си стена багажа и пътьом да мина да изпера едно бельо на бившият ми.
Разбра на мига. Обади се на въпросната жена, каза и пред мен разреши нещата така, че никога повече дори да не се съмнявам.
Та, не съди по своят избор за всички останали.
Такива които търпят с надежда, че ще повлияят за промяна в тяхна полза са точно, които им давате "крила" и възможност да се гаврят така.

20.   Към номер 14: Изобщо НЕ съм съгласна с казаното от теб. Аз съм втората съпруга на мъжа ми, който има едно дете от предишния брак. Първата му жена (познавам я) е доста вятърничева, неспокоен дух, не е могла да го оцени и изведнъж решила че майчинството не е за нея и си тръгнала да търси авантюри. Когато двамата се събрахме, тя вече си беше променила мнението и се опита да си го върне. За него обаче тя вече беше затворена книга. Вече 20 години имаме прекрасен брак, той е най-добрият и грижовен мъж когото съм срещала и с него се живее лесно. Това че някоя си не го е оценила не означава че друга няма да открие в негово лице мечтания мъж. Изказвания "читав мъж трудно се зарязва" и " някоя е преценила че той не става за семейство " са абсурдни! По първото - причини за развод безброй, не винаги вината е у мъжа, това е строго индивидуално; за второто - за Някоя може и да не става, за Друга ще е перфектен, всеки има различни критерии и търсения.
А иначе за темата от публикацията също ще кажа че не може да се обобщава, хора всякакви и случаи различни.

21.   Ако е читав човек никоя жена няма да го изхвърли. Друг момент е че подобни типове са толкова нахални и досадни че нямам думи. От един такъв с багаж две думи не можахме да си кажем с едно момче на фирмения банкет зимата. Като невидял жена се държеше.
Иначе разведен с дете е ходещ червен флаг. По-добре сама завинаги отколкото с подобен индивид. Да си търсят разведени жени с деца, както кааха горе. Да си гледат ремъркетата заедно и да не се бутат при жени и мъже без деца. Всяка жаба да си знае гьола. Като ми каже някой "'Иам детенце от предишна връзка" директно го пращам на майната му.
ж, 27

22.   Благодаря

23.   Присмял се хърбел на щърбел. Живял съм с две самотни майки и мога да кажа, че изпитах милион пъти всички неща, които ти си описала с тези утайници.
Огромно его и самочувствие и изпепеляваща злост и злоба към мъжете.
Никога, ама никога повече самотна майка с дете, по- зле са може би само дъртите моми.

25.   Никой не принизява жените, те отдавна самички копаят дъното на септичната яма в стремежа си да се правят на мъже.

26.   Разкарах го, но ме е яд на себе си, как можах да му се вържа. Най ужасното е че се карам с него защото съм ревнувала! А, коя нормална жена ще се съгласи мъжът й да спи при друга (уж на дивана )и няма да полудява от ревност и фактът че тя е по боготворена, защото му е родила дете. Написах това тука, защото съм афектирана от гняв, колко мозъчни клетки убих в очакване на любов от този, който, уж много искал семейство, щял да се постарае да тръгне с мен и пр. Защо почвате връзка с нова жена, като все още са се обичали и уважавали с бившата? Ти я обичаш и уважаваш, защото ти е родила дете, ама вечер ще си лягаш до друга. Просто да бъдеш втората жена на мъж според мен не си струва, защото освен че ще трябва да го делиш с нея трябва да търпиш и много негативи останали от нея, като скандали, страх от изневяра и пр.

27.   Много се радвам на тази тема. Преди години бях с едно момиче с което говорихме за бъдеще за деца дом и д-р неща. Докато аз работех по 12 часа за да плащам сметките и нейните нужди се оказа че тайно явно само за мен с един прясно разведен. Че и наглата ме пита защото винаги съм и давал адекватни съвети за една нейна приятелка дето се запознала с мъж с дете. Казах и моето мнение че никой свестен мъж няма да си остави детето и винаги ще е втора цигулка. Тогава ми направи впечатление каква физиономия направи и изкоментира. - Е нали си има майка да вари при майка си... След известно време разбрах каква е работата. Болеше ме че след 6 години по този долен начин се случиха нещата. Както и да е тя сега е робиня, а аз съм женен за прекрасен човек и имаме две деца. Така че всеки сам да си вади поуките.

28.   До 17.
Неее нещата никога не са точно така. Може да се случи на всеки. Същото е като с това, че някой може да го бият на улицата, случва се. Някоя може да няма късмет с мъжете, вярно е. Може да има 20 нещастни и токсични връзки, вярно е.
И все пак това не се случва на всички, случва се на конкретни хора. И ако задълбаеш виждаш, че нещата никога не опират до късмет и е страшно глупаво да си викаш, ама те нещата се случват от самосебе си.
Не бе, не се случват така.
Имах едно гадже, уникална мадама, ама находила се, показваща в началото не това което е, добричка, скромна, уникална. Ама до 6тия месец видях много сигнали, да бягам. А тя искаше дете от мен. И аз прекратих тази връзка, не че го исках, но трябваше. От тогава мина много, само че някой глупак не е разчел сигналите, защото я видях наскоро бая години след случката, разведена с дете, скачаща точно както преди тук там. И тя има бивш мъж, който си вика случва се, да бе ама на други не се е случило.
Това беше просто пример. И ти казвам от опита с хората, на едни се случват тъпотии, ама не е на всички. И после на тия дето се е случило се утешават в това, че със всичките си тъпотии сътворили в живота си, са сътворили нещо уникално, родило се дете. Еми да, ама не е така, че това дете има тъпи дори реши и логично ще бъде възпитано със същите ценности и ще последва същия пример.
Та не, не се случва на всички.

29.   Благодаря, на всички! Да прави сте че разведените жени са много озлобени към живота. Аз изтърпях много. Въпросното дете е на 14, достатъчно голямо и самостоятелно да общува с баща си. Но, общуването с детето става като той се обажда на майката не на детето. Ако, трябва да се иде на родителска среща например, въпреки че тя е добре финансово, и тя има собствен транспорт, ще се иде с неговата кола и тя ще яхне при него като съпруга. Сами разбирате че няма нужда той да остава вечер при нея, уж заради детето но го е правил. Детето има мач и свършва късно, и тя решава че е по добре той да остане на дивана да спи (за да прекара време с детето), вместо да се прибере, после разбирам че са пили вино в ресторант сами. На въпрос, а къде беше детето? Ами, то излязло с отбора и неговите приятели. Това за празниците и аз не съм канена на неговия рожден ден и това го има при мен. Същото го съм чувала, че какво съм искала, той е имал живот преди мен! Много неща са, които, ако започна да ги описвам няма да ми стигне една страница. А, като бяхме гаджета ме убеждаваше че детето е голямо и се чуват с бившата само при нужда. Прави сте че има много свестни мъже, които не са с товар, ама жената като се влюби патка и изпива мозъка.

30.   Всеки/а има глава на рамената, да си решава сам/а. Грешките и последствията ще си ги носи сам. Аз за себе си съм решила- не ми трябва такъв и съм се омъжила за ерген.

31.   Има и друг момент- те в някаква степен търсят бившата си в следващата, особено ако не са могли да я предолеят и тя ги е зарязала. Ето какво се случи на мен - покрай работата ми се навърташе един мъж, който ме заглеждаше доста и в един момент се запознахме, оказа се, че има дете. Не е бил женен за майката, но имат дете вече на 11-12 години. Както и да е, аз самата нямам дете и не знаех, че той има докато не се запознахме. След това му намерих профила във фейсбук и там в приятели беше и майката на детето му. Е няма да ви излъжа като кажа, че беше почти мое копие- коса, очи, фигура, стил, абе всичко. Сега ще кажете човека си има типаж, ами не, не го усетих така, по-скоро вижда нея в мен или търси нейна заместителка. Така той никога няма да погледне на вас като на уникална личност, а винаги ще ви сравнява с бившата. И го казвам категорично, защото преди години бях излизала с един, който беше прекратил дълга връзка. Там нямаше още деца, защото бяхме по-млади. Е историята беше същата- бившата пак много приличаше на мен на външен вид, само че тук той буквално се опита да ме превърне в нея. Например аз му казвах, че не ям и не обичам шоколад, а той всеки път ми носеше, защото на бившата винаги подарявал. После имаха общо хоби с бившата, което на мен не ми беше интересно, но той се опита да ме вмъкне и там. Тоест буквално се опита да ме превърне в бившата. Разбира се, аз прекратих връзката като видях накъде отиват нещата. Но моят съвет е - много внимавайте дали просто не виждат заместничка на бившата във вас. Гледайте дали се интересува лично от вас, а не да сте бледото копие, защото той ако не я е преодолял винаги ума му ще е при нея.

32.   Темата е банална и изтъркана и няма да коментирам. Искам само да ви изтъкна един малък детайл който за мен е есенцията от цялата тази история - номер 10 : "би трябвало да се съсредоточи върху мислите и емоциите към новата си партньорка. " Забележете, момчета, къде точно се очаква от вас да се съсредоточвате в този ваш живот. Думите са много точно подбрани и изчерпват всичко което има да се каже на тема "очаквания към мъжете". С две думи - вашия живот се свежда да обгрижвате "мислите и емоциите" на новата си приятелка. Всичко останало е досаден конкурент от гледна точка на жените, особено бивши такива. Останалото е плява...

33.   Нито е скучна, нито изтъркана ако обичаш новата си половинка, няма да я караш да страда заради бившата си половинка. В повечето случаи втората съпруга търпи и негативните емоции останали от бившата и не е нормално да спиш в домът на човека с който сте си имали Джиджи Биджи, като знаеш че в къщи друга жена плаче за. теб. Имали сте дете? А не можете за това дете да живеете заедно. Новата ли трябва да ви бере гайлето че имате дете, а сте егойсти да създадете нормална среда за това дете.

34.   Също от моя опит с разведен с дете ще кажа, че такава връзка е много натоварваща. Както не си говореха с бившата, изведнъж тя започна да го търси постоянно и да демонстрира, че тя е по-важната в живота му, защото имат дете. Майка му ме гледаше неодобрително, без въобще да ме познава, надявайки се явно, че ще се съберат с бившата. През уикендите той търчи до друг град, за да се види с детето.
Не си заслужава.

35.   Ох, какво ли не изтърпях заради един такъв. На моят вече бивш, ми говореше даже че детето било станало на пияна глава и нямало бащински чувства затова не виждало детето. Ама, тайничко си е пиел кафето всеки ден при нея, докато ме залъгваше че е на работа. Накрая въпреки че причината за тяхната раздяла не бях аз и свакото ме обвини че аз съм причината той да не вижда детето. Такъв тип връзка е много стресираща, особено ако по природа си ревнив и много рядко някой мъж ще срещне жена да се примирява в подобна ситуация. Мисли че целият проблем идва от това че една жена роди ли от един мъж, той фактически трябва да и стане длъжен за щял живот и той трябва да е дондурка до гроб. Жалка история.

36.   Всичко зависи от емоционалната интелигентност в такава връзка. В описаното тук има много негативизъм и нещата не са приключили емоционално тук. Аз моят бивш въобще не ми дреме с кого е, и като разбрах че той е в друга връзка даже се обадих да ги поздравя. Новата му правеше фасони, но аз даже ги поканих на вечеря. Въобще не ми дреме че той е в друга връзка и въобще не искам да го чувам, нито виждам та, да спи при мен заради детето НИКОГА!!! Но се налага да коментирам с него заради детето и за да няма фасони от новата му, като се налага да говоря с него звъня на жена му:Ало, здрасти трябва да говоря с Д, за да вземе детето и т. н. Сега съм в много добри отношения с нея, даже тя ходи да взема дъщеря ни от училище като се налага. Детето щастлива и има пълноценна връзка с баща си, аз щастлива, защото имам свободно време за мен защото той взема дъщеря ни всяка седмица, имам личен живот и връзка в която съм щастлива. Тук едно нещо съм съгласна че ако нещата са преживяни и зад гърба детето има не двама, а четирима родители и ако нещо се случи с мен, дъщеря ми ще има майчина опора. Повече деца губят връзка с единият родител именно заради емоционалната незрялост на бившите съпрузи и благодарение на злобата и омразата на единият родител към другият детето на разведените губи другият родител. Като говоря и за обратния вариант, жената изневерява на мъжа той взема попечителство над детето/децата и се опитва да стъжни живота на невярната съпруга. Въпрос на култура и интелигентност и жалкото е че заради такива номера децата страдат.

37.   Каквито и да са причините за развода, разведените с двца трябва да бъдат само с други разведени с деца и да не объркват живота на необременените с деца хора.
Нито един женен/омъжена не е застрахован стещу развод, така че тези които пишат и се правят на много остроумни за слънцето и небето, да не реват пак тук, когато ги сполети.
Мисля, че с грижа към наивниците и чрез закон трябва да се забрани на хора, имащи деца да създават семейства или съвместни съжителства с моми/ергени.

38.   Н 37 "чрез закон трябва да се забрани на хора, имащи деца да създават семейства или съвместни съжителства с моми/ергени"
Тц, тц, да нямаш нещо австрийско или еврейско? Или някой толкова те е "забил" че си отишла в хитлеристка глуха....
Не така, че съдбата много обича да си играе с подобни с крайни заявления.

39.   Аз съм с един развод но без дете, и в момента съм във връзка с мъж които има дете от друга жена и имам същите проблеми които сте опитвали тук. Вече на 40 съм и много се чудя дали да го оставя, защото аз дефакто нямам личен живот, т. с нашата връзка е аз, той и бившата, която е доста злобна. Много имам нужда от съвет какво да правя? Ако се разделя с него ще съм жена разделила се с двама мъже, но психически вече съм си тръгнала. Това не се издържа!
А, що се отнася до детето той е много кротко и послушно дори не се разболява за да спи при бившата на дивана, ама от бившата му ми иде да хвана гората.

40.   Като гледам майка ми и баща ми дори и ти да му родиш дете пак ще те сравнява с бившата. Че даже и нейната свекърва, т. е. едната ми баба постоянно я тормози и я сравнява с идеалната бивша.

Затова пак ще повторя - разведените с деца да си хващат други такива с деца! Може и общи да си направят. Така най-лесно ще се нагодят един към друг, а и ще има равнопоставеност.

Да се ожениш/омъжиш за разведен/а си е достатъчно сложно да се занимаваш с бивши, а като има и дете нещата стават още по-сложни и трудни. Става само ако и ти си вече разведен/а с дете. Иначе винаги ще има неравенство и ще се чувстваш като че ли се бориш за внимание да се доказваш хем пред мъжа/жената, хем пред неговата/нейната майка и родата, които със сигурност поне на ум ще те сравняват с бившите, хем ще стъпваш по тънки кори пред детето от бившия брак.

Като цяло това са неща, които идват много на всеки неразведен, твърде много очакват разведените от неразведените, затова да си търсят други разведени за брак и всичко ще е по-добре. Според мен неразведената страна се превръща в роб/робиня на разведената страна, освен родителите ми имам и много други примери от познати. Само нещо да кажат по-така на детето от предишен брак, дори да е просто нещо малко от рода "не стой навън, ще завали всеки момент и ще се намокриш" и се почва "Ти не си ми майка/баща! ". По-добре да се откажеш от тази любов, от колкото да се стигне до такива приказки и драми. Когато децата са пораснали е малко по-лесно, но пак тъщата/свекървата ще те сравнява.

41.   Номер 40 абсолютно си права. Това е реалността и най лошото е че новата политика която никога не се е женила и е нямала деца все е виновна, колкото и адекватни изисквания да има. При мен специално детето беше голямо на 14 години и може съвсем самостоятелно да контактува с бащата, но комуникацията винаги става през майката. Даже в една такава връзка детето не е чак такъв голям проблем и фактор. То в повечето случаи е инструмент за манипулиране на едната вече бивша страна, а втората жена/съпруг, търпи отрицателните страни на бившата половинка. По логиката на всеки човек щом се каже бивш, то трябва да е бивш и нещата трябва да са приключили.

42.   Имах навремето една злополучна връзка с един такъв. Не бяха се женили с бившата му, имаха дете, тогава беше на 6 годинки. Когато разбрах за това, аз още в началото на връзката ни усещах, че нещата няма да са ок за мен, но силните чувства и привличането между нас ми приспа интуицията. А и той ме уверяваше, че са приключили с жена му. Тъй като бях по-млада тогава и без опит в такива комплицирани отношения възприех думите му буквално, но с времето се оказа, че не беше така. От сегашна позиция щеше да ми свети като червен фенер обстоятелството че тя го беше оставила и то с малко дете, значи има нещо гнило при него, но тогава нямах опит и не се замислях. Приемах думите му за обич и обясненията му за голяма любов с пълно доверие. Уви оказа се зависим от алкохола и явно с желание да си живее ергенски и безотговорно. Уж беше приключил с бившата си, а поддържаше контакт, който излизаше извън рамките на нормалното поддържане на отношения заради детето. Ходеха си по концерти заедно, по рождени дни и т. н., преспивал е у тях и общо взето същите простотии. Аз много по-скоро щях да се разкарам, ако не ме беше приспал и факта, че той ме беше запознал с нея и тя знаеше за мен. Само че за мен това не беше ок, има някаква граница която не се ли спазва, няма как нормален човек да издържи. Хем да си контактуваш с бившата като най-близки приятели, хем защото вече не ти пуска, да си го търсиш другаде и да се опитваш да съчетаваш всичко това накуп. Натоварих се изключително с техните проблеми и всичките тези условности и накрая сложих точка. Съжалявах, че бях млада, красива и образована, даваща позитивно отношение, необременено от такива емоционални багажи, а си създадох такава горчилка, че чак до депресия се докарах. За урок ми беше- никога повече с разведени, раделени с деца и др. подобни сложнотии. Разкарай го докато не са ти се скъсали съвсем нервите.

43.   Абсолютно същото важи и за жените с деца.
Но докато един мъж просто иска секс, то жената е като кърлеж.

44.   до 36.

Госпожо, ако повечето хора бяха като Вас, ами то тогава не лоши отношения с бившите, а разводи нямаше да има! Ама колко хора в България останаха с такова мислене? Чалгата им форматира харддиска.... Успех, любов и късмет на Вас!

М31, неженен, неразвеждан, без деца, в търсене на Нея.

45.   Като се замислиш детето не е чак такъв проблем в едни такива взаимоотношения. Проблема е че разведената страна вкарва новата си половинка в токсичните отношения на старата си връзка и използват детето като инструмент. Имам същите проблеми описани тук и прочетох в един друг подобен сайт, една жена питаше как да се разведе и и даваха съвети от сорта : като го изгониш му вземи колкото е възможно повече пари, защото като влезне в нова връзка нищо няма да видиш!

47.   Който ми каже че небето синьо, а слънцето жълто в такава тройна конфигурация няма да повярвам. Аз имам много примери около себе си, включително и аз се захванах с разведен с дете. Бившата му хем го е изхвърлила, хем не иска той да е с друга и си позволи даже магии да ми прави. Най лошото е че моят тъпунгер винаги стой като н"""Ан, пред нея, уж че нямало да вижда детето. Не си струва, ако ми беше дошъл акъла в главата по добре цяла година от любов да страдаш отколкото тези нерви които ми дойдоха на главата.

48.   Не мисля че авторката се опитва точно да гинерилизира нещата, просто в 95, % от случаите в такива връзки нещата стоят така, както тя и коментиращите тук описват. Ще ви разкажа, какво се случи с моя приятелка, която е на 30 год. Не е от най младите, но общо взето имаше същите проблеми, като заживя с един разведен с две деца. К"""то, толкова я убеждаваше че я обича и даже заговори че иска дете от нея и за да стане по бързо започнаха да ходят на инвитро. Обеди я да изтегли заем на нейно име за да почне бизнес и тя глупачката му се хвана. Тя, какво ли не търпя от бившата от рода да му звъни в един часа през нощта че децата са гладни искали пица и той хукваше при нея. Накрая стана така че бившата му цъфтна бременна с трето, а той най нагло й каза като се изнесе думите, '"БИВШАТА МИ ТЕ ПРЕЦАКА", и тя остана само с един хубав и голям банков заем от една такава голяма любов с разведен.

49.   Благодаря, на всички които коментирахте и се извинявам, ако съм обидила някой не съм искала да поставям всички под общ знаменател, но бях под изключителен емоционален стрес. Номер 28, изключително си прав. Преди мен моят, вече бивш е имал краткосрочна връзка с едно момиче, с която е скъсал пак поради причина неговата бивша. Като се скарахме, той каза от рода :Как на мен все луди ми са падат да ревнуват от бившата? Аз, от своя страна му, отговорих да се замисли, защо и, може би трябва да потърси причината първо в него! В край на сметка той е мой партньор и не знам коя, ще е щастлива, мъжът до нея да се държи като съпруг, на бившата си жена! Ако детето беше малко съм съгласна, но детето е голямо и може самостоятелно да общува с баща си. Съгласна съм че те винаги ще са свързани, но има някакви граници, които трябва да са спазват. В край на сметка не съм го карала да се разделя с детето си, а да се държи като мой съпруг.

50.   Авторке, не е до пола тая ситуация, масово така наречените самотни майки са измет и социална тоалетна за болни отношения.
Обсебени от своите отрочета, с чието раждане все едно са открили нов химичен елемент, децата егоцентрици, егоисти, които се имат за център на вселената и целенасочено самотните майки им внушават, че те са едно цяло, я мъжът е някакъв там докер, който да ги издържа и хрантути и тук там да оножда самотната майка.
Далеч от подобна болна измет, отвратил съм се жестоко от разведени самотни майки с деца, дето уж били готово семейство, а това са сиамски близнаци с психични разстройства.

51.   Благодаря, номер 50, не знам все още раната е много прясна. Знаеш ли, когато бяхме сами с въпросният мъж, бяхме щастливи, но щом звънне тя, той се променяше. Не вярвам той да е обича още, но имам чувството че той цял живот трябва да й е длъжен и да я хрантути защото са имали дете. Въпреки че детето е голямо и спокойно може да каже от какво има нужда. Няма нужда той да спи при нея, или да иде да и поправя колата, нали имат развод. Щом се разведеш с един човек, той вече ти е НИКАКЪВ. Ако се срещнете на улицата здравей, здрасти и толкова. Детето след три години ще поеме своя живот, а той ще продължи да я дондурка. Яд, ме е на мен си, че пропилях две години от моят живот в чакане да мина на първо място. И, добре че не забременях, защото тогава щях да го ям големия, защо аз никога няма да се превърна в първата.

52.   Трябва доста хора да прочетат написаното тук! Аз моят син едва го отървах от една такава която има дете от друг! И, никога, ама никого не бих позволила моята дъщеря да се захване с мъж с дете! Да, съгласна съм че може да се случи на всеки да се разведе, но ако има на лице физическо насилие, алкохолизъм, изневери. Но в днешно време се правят деца без да се мисли, жените хукват по богати льольовци и си слагат маймунски задник на устата, вместо да си гледа детето и скачат от легло на легло, защото мъжът й не я задоволявал. А, за мъжете да не говорим че много свестни момичета стоят сами, ама хукват да правят деца на тая, която целият град я е виждал гола. В днешно време се развалят семейните ценности за щяло и нещяло! Ама, после било нормално да си разведен с дете!

53.   Номер 50, един въпрос и ми е интересно отговора от мъжка гледна точка. Ще се радвам вие и другите мъже които сте били във връзка с жена с дете, как сте реагирали например, ако детето има родителска среща и се наложи и двамата родители да идат и жена ти, се качи в колата при бившия си мъж и отиват заедно с една кола, дали ти е било приятно, тя да е с бившия си мъж. Ходят на концерти заедно, жена ти реши че ще иде на почивка с бившия си мъж, защото детето искало така, без теб да те няма! Детето има някакъв празник в училище или има рожден ден, а ти не си поканен, как се чувстваш/чувствате в този момент? Има ли чувства на ревност или скандали? Защото моят бивш ме изкарваше, побъркана луда к ""ка! Много ми е интересно мъжката гледна точка в този момент. Как би реагирал един мъж, като разбере че бившият с когото едно време са спали заедно с жена ти, ще спи при нея? Има ли ревност, ако ме разбирате какво искам да попитам? Защото, аз смятам че в такъв момент реакцията на ревност е напълно нормална, за когото и да е било! И, отговора в този момент е, ама това е нормално имаме дете! Аз, например тогава след като той е бил при нея, спал е при нея, качил се е с нея в една кола и се прибере при мен, започне да ме целува го чувствах някакси все едно ми е изневерил, как да го обесня, чувствах че той вече не е мой мъж! Благодаря!!! Интересно ми е, дали в такав момент моята реакция е била нормална, или аз просто съм прекалено ревнива луда и побъркана. Аз поне мисля че в такава ситуация всеки един нормален човек който обича ще се чувства зле. Затова ми дойде твърде много в тази връзка.

1-50 от 53